jak to zrobić??tabletki a sprawy komplikujące.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-07, 14:05   #1
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Question

jak to zrobić??tabletki a sprawy komplikujące..


biorę pigułki antykoncepcyje(harmonet) i regularnie współżyje.w ulotce pisze,ze gdy sie bierze leki kolidujace ze skutecznoscia tabletek antykoncepcyjnych to trzeba dodatkowo używać zabezpieczenia przez tydzien.No i własnie:tydzień liczac od dnia zazycia atybiotyku czy przez nastepny po skończeniu kuracji ?No bo np.jeśli brałam antybiotyk załózmy w sobote,niedzile,poniedzia łek i wtorek,to do którego dnia musze chronic sie dodatkowo?czy w przypadku wymiotów tez tak jest??czy muszę stosowac dodatko prezerwatywę?przez ile począwszy od wystapienia wymiotów??I jeszcze:czy leki wspomagajace odchudzanie,poprawiajace przemianę materii itp +z hormonem DHA maja wpływ na działanie tabletek??
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 17:16   #2
kate1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: jak to zrobić??tabletki a sprawy komplikujące..

Zabezpieczaj sie w trakcie brania antybiotyku tylko, chociaz mi ginekolog powiedzial,ze stotsowanie antybiotykow ma wplyw,jesli sie je dlugo je (z 3 tygodnie),ale lepiej dmuchac na zimne

A jesli chodzi o wymioty, to jezeli wymiotowalas conajmniej 4 godz po wzieciu tabletki antykonc,to wszystko jest w porzo,bo tabletka sie wchlonela...

I te tabletki z DHA sobie daruj,bo sobie namieszasz w organizmie tymi wszystkimi hormonami )
kate1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 17:28   #3
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: jak to zrobić??tabletki a sprawy komplikujące..

Cytat:
Napisane przez aniolek19 Pokaż wiadomość
biorę pigułki antykoncepcyje(harmonet) i regularnie współżyje.w ulotce pisze,ze gdy sie bierze leki kolidujace ze skutecznoscia tabletek antykoncepcyjnych to trzeba dodatkowo używać zabezpieczenia przez tydzien.No i własnie:tydzień liczac od dnia zazycia atybiotyku czy przez nastepny po skończeniu kuracji ?No bo np.jeśli brałam antybiotyk załózmy w sobote,niedzile,poniedzia łek i wtorek,to do którego dnia musze chronic sie dodatkowo?czy w przypadku wymiotów tez tak jest??czy muszę stosowac dodatko prezerwatywę?przez ile począwszy od wystapienia wymiotów??I jeszcze:czy leki wspomagajace odchudzanie,poprawiajace przemianę materii itp +z hormonem DHA maja wpływ na działanie tabletek??
Co do wymiotów: wymioty rozpoczęte przed 3-4 h od przyjęcia pigulki są traktowane jak nieprzyjęcie pigułki, czyli zabezpieczamy się conjamniej przez kolejny tydzien!
Środki na odchudzanie mogą zaburzyć proces wchlaniania pigułki
Antybiotyk - zawsze wydawało mi się, że nalezy się zabezpieczac w trakcie brania antybiotyku i, w zalezności od tego jaki to, conajmniej tydzień po...
cytat z ulotki Yasmin " Kobiety leczone przez krótki czas (do 1 tygodnia) lekami z którejkolwiek z wymienionych powyżej grup (leki hamujące dzialanie yasmin), w okresie leczenia i przez 7 dni po zakonczeniu leczenia powinny stosowac dodatkowe metody antykoncepcji. Jezeli okres jednoczesnego przyjmowania innych lekow objemuje przerwę miedzy opakowaniami kolejne opakowanie nalezy rozpoczac bez 7 mio dniowej przerwy
Przy stosowaniu ryfampicynę przez caly okres jej stosowania i 28 dni po zakonczeniu stosowac dodatkowe metody.
Powinnas poinformowac lekarza wypisujacego recepte, ze bierzez pigulki a ten powinien Cie poinformowac jak dlugo powinnas stosowac dodatkowe metody antykoncpecji. Zawsze mozesz tez zwrocic sie do swojego ginekologa.

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2007-01-07 o 17:51
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 17:59   #4
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: jak to zrobić??tabletki a sprawy komplikujące..

stosujesz dodatkowe zabezpieczenie podczas kuracji antybiotykiem i przez nastepne 2 tygodnie (tak mi powiedział lekarz, bo w mojej ulotce nie ma napisane ile nie po należy stosować dodatkowe zabezpieczenie).
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 14:35   #5
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: jak to zrobić??tabletki a sprawy komplikujące..

Dziekuje za rady na szczęście okazało sie,ze wszystko okey,tzn.teraz wiem juz jak postepować,okres dostałam normalnie
Ale znowu mam wątpliwosci-tabletki zażywam dokładnie(no moze+/-5minut),długiej terapii antybiotykowej nie miałam..a mam jakieś "przerażajaco dziwne"objawy-zmeczenie,czestsze oddawanie moczu,nudnosci i ból w piersiach.Myslałam,ze to przez tabletki antykoncepcyjne(ale wczesniej brałam i nic sie nie działo,wiec czyzby organizm sie odzwyczaił i tak reagował?)czy co
Co to do cholery może byc?
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.