Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-25, 10:00   #3211
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Nie chcę spamować, ale szukam raczej takiego do 30zł ;p

No chyba, że jednak spróbuję tego Revlona, bo ponoć kwestia zapychania jest indywidualna
już na innym wątku Ci pisałam, że o dobry podkład w tej cenie jest ciężko spróbować możesz chociaż ja nie bardzo polecam
a kwestia zapychania jest sprawą indywidualną i to, co dla mnie jest złe, Tobie niekoniecznie musi zaszkodzić
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 10:33   #3212
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A wracając do P. Glycolu jest rakotwórczy i zapycha pory, wysusza skórę, podrażnia, wywołuje stany zapalne. To mnie przekonuje, by go unikać.
glikol propylenowy NIE jest:
-rakotwórczy
-zapychający
-wysuszających w normalnych stężeniach i jako składnik kosmetyku
-podrazniający i wywołujący stanów zapalnych.
GP to świetny i tani humektant, rozpuszczalnik innych składników, promotor przejścia przezskórnego, utrwalacz zapachów. Nietoksyczny (nawet przyjmowany doustnie w niewielkich ilościach), niezapychający (jak większość humektantów), niepodrazniający (w stężeniu do 50%!!!) nie powoduje alergii (czyt.zawsze jednak kogoś może uczulić, jak wszystko) .
Jest co prawda produktem przemysłu petrochemicznego, choć pojawił sie na rynku droższy glikol z cukru kukurydzianego? (corn sugar)

http://www.naturallycurly.com/curlre...opylene-glycol
http://en.wikipedia.org/wiki/Propylene_glycol
http://www.lyondellbasell.com/techlit/techlit/2278.pdf
http://msdssearch.dow.com/PublishedL...romPage=GetDoc

To jest forum Biochemia kosmetyczna wiec wypadałoby sie tego trzymać i przedstawiać sprawdzone, potwierdzone informacja, a nie rozprzestrzeniać mity i plotki wymyslone przez speców od marketingu firm nieużywających danych składników

Cytat:
Napisane przez mhm0808
Czy ja dobrze rozumiem,że produkty z BU zawierają Propylene Glycol???
Tak, i nie tylko z BU
Tak BU sie przedstawia:
*NIE reklamujemy naszych produktów jako organiczne lub całkowicie naturalne,
gdyż tak naprawdę nie istnieją żadne pewne i ogólnie przyjęte zarządzenia i ustawy, które by określały dokładnie, co to znaczy naturalny kosmetyk. W praktyce hasła o naturalności i jej przewadze nad tzw. złą chemią są często sztucznie naciągane i wykorzystywane przez producentów kosmetyków. Popieramy naturalne składniki, ale nie do tego stopnia by móc zrezygnować z innych efektywnych substancji aktywnych.
*NIE uważamy, że konserwanty, to substancje, których należy unikać w kosmetykach za wszelką cenę.
W praktyce ryzyko zakażenia skóry spowodowane używaniem kosmetyków bez konserwantów jest większe niż samo stosowanie konserwantów. Ponieważ produkty na bazie naszych zestawów mogą być wykonywane na świeżo i mają dość krótki okres ważności, dlatego nie wymagają użycia tak dużej ilości konserwantów, jak wiele gotowych kosmetyków. Szukamy różnych dróg konserwowania produktów i rodzajów konserwantów bardziej przyjaznych dla skóry. Dbamy także o świeżość dostarczanych półproduktów, dlatego przechowujemy je w warunkach laboratoryjnych i preferujemy tam, gdzie to niezbędne dodatek środków konserwujących, aniżeli groźbę dostarczenia klientowi zepsutego lub zjełczałego półproduktu.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-25 o 10:34
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 11:30   #3213
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
1. zaznaczone + do tego silikony, zapach, sól, która może podrażnić.
2. silikony, podrażniacze, może zapychać.
3. bardziej podrażni ale może też zapchać.
dziękuję
to ja nie wiem gdzie znajdę dobry podkład ;(
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 13:25   #3214
mimika90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuje za pomoc! więc mam opisać każdy składnik i jego działanie, na koniec muszę ocenić czy to co mówi producent jest zgodne z prawdą

Więc tak:

cyclopentasiloxane-
Dekametylocyklopentasilok san - zmiękcza, nawilża, rozpuszczalnik?
dimethicone- dimetikon- zmiekcza, nawilża
squalane- skwalan- natłuszcza, odżywia i zapewnia gładkość
dimethicone crosspolymer-.....- reguluje lepkość
dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer- regulują lepkość, błonotwórcze
hydrogenated jojoba oil- uwodorniony olej z Jojoba- zmiękcza, ściera, odżywia
polymethylsilsesquioxane- puder diamentowy??- zmiękcza, nadaje gładkość, nawilża (tworzy na skórze film, który zapobiega utracie wody) ożywia i poprawia koloryt, matuje
methyl methacrylate crosspolymer-dichlorodimetylosilan- błonotwórcza
silica dimethyl silylate- krzem?- zmiękcza, reguluje lepkość
phenoxyetanol- fenoksyetanol- konserwant, substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów
phenyl trimethicone-??- antystatyczna, zmiękczająca ,
disodium stearoyl glutamate- ...??- odżywia skórę, SPC?
vinyl dimethicone/ methicone silsesquioxane crosspolymer- ???- subst. błonotwórcza
methylparaben- konserwant
aluminium hydroxidate- wodorotlenek glinu- zmiękcza, utrzymuje wilgoć, regulator lepkości, nadaje perłowy połysk,
BHT- antyutleniacz,
etyhylparaben, propyl paraben, isobutylparaben, butylparaben- konserwanty
titanium dioxide- ditlenek tytanu- subst. zmętniająca, promieniochronna, kryjąca, zwiększa przyczepność, zapewnia poślizg

Producent twierdzi, iż puder zapewni perfekcyjnie matową skórę, jest przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry z wyjątkiem skóry suchej i nie powoduje powstawania zaskórników. Czyli od razu widzę po Twojej odpowiedzi, że powoduje , ponieważ ma dużo silikonów, tak? Wiem też, że Cyclopentasiloxane wymaga użycia silnych detergentów, aby go usunąć.

Z góry przepraszam za jakieś błędy, ale dopiero zaczynam moją przygodę z analizą składów
mimika90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 13:59   #3215
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co do Propylene glycol... to gliceryna jest lepszym wyborem.
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 14:28   #3216
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mimika90 Pokaż wiadomość
Dziękuje za pomoc! więc mam opisać każdy składnik i jego działanie, na koniec muszę ocenić czy to co mówi producent jest zgodne z prawdą

Więc tak:

cyclopentasiloxane-
Dekametylocyklopentasilok san - zmiękcza, nawilża, rozpuszczalnik, silikon, może zapchać
dimethicone- dimetikon- zmiekcza, nawilża, silikon
squalane- skwalan- natłuszcza, odżywia i zapewnia gładkość
dimethicone crosspolymer-.....- reguluje lepkość, silikon
dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer- regulują lepkość, błonotwórcze, silikon
hydrogenated jojoba oil- uwodorniony olej z Jojoba- zmiękcza, ściera, odżywia
polymethylsilsesquioxane- puder diamentowy??- zmiękcza, nadaje gładkość, nawilża (tworzy na skórze film, który zapobiega utracie wody) ożywia i poprawia koloryt, matuje, silikon, bezpieczny
methyl methacrylate crosspolymer-dichlorodimetylosilan- błonotwórcza
silica dimethyl silylate- krzem?- zmiękcza, reguluje lepkość, środek zawieszający
phenoxyetanol- fenoksyetanol- konserwant, substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów, wywołuje wypryski, pokrzywkę
phenyl trimethicone-??- antystatyczna, zmiękczająca , pochodna silikonu, bezpieczny
disodium stearoyl glutamate- ...??- odżywia skórę, SPC?, emulgalor
vinyl dimethicone/ methicone silsesquioxane crosspolymer- ???- subst. błonotwórcza, silikon
methylparaben- konserwant, może wywoływać alergiczne zapalenie skóry
aluminium hydroxidate- wodorotlenek glinu- zmiękcza, utrzymuje wilgoć, regulator lepkości, nadaje perłowy połysk,
BHT- antyutleniacz, może powodowac alergiczne zapalenie skóry. PODOBNO rakotwórczy (sprzeczne informacje)
etyhylparaben, propyl paraben, isobutylparaben, butylparaben- konserwanty, Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży. (fragment ze strony H. Różańśkiego)
titanium dioxide- ditlenek tytanu- subst. zmętniająca, promieniochronna, kryjąca, zwiększa przyczepność, zapewnia poślizg

Producent twierdzi, iż puder zapewni perfekcyjnie matową skórę, jest przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry z wyjątkiem skóry suchej i nie powoduje powstawania zaskórników. Czyli od razu widzę po Twojej odpowiedzi, że powoduje , ponieważ ma dużo silikonów, tak? Wiem też, że Cyclopentasiloxane wymaga użycia silnych detergentów, aby go usunąć.

Z góry przepraszam za jakieś błędy, ale dopiero zaczynam moją przygodę z analizą składów
Uzupełniłam o informacje, które znalazłam w internecie. Te miejsca gdzie są sprzeczności sprawdź proszę jeszcze raz. Mogę się mylić, nie znam się tak jak Korah. Dobrze by było, gdyby ktoś jeszcze to sprawdził.
Tak duża zawartość silikonów nie służy cerze skłonnej do zapychania. Nie jest przeznaczony do skóry suchej ze względu na drażniące konserwanty. Nie znaczy to jednak, że tłustej skóry też może nie przesuszyć. W przypadku tłustej skóry bardzo ważne jest nawilżanie. Czy będzie tak cudownie kryjący? nie wiem. Dwutlenek tytanu jest na szarym końcu.

Kilka informacji odnośnie Propylene Glycolu:
wg. Różańskiego:
Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik.
Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.
Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.
W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.
wg. Słownika składów kosmetycznych:
Pochodzenia chemicznego. Glikol propylenowy jest cieczą oleistą, bezbarwna i bezwonną, otrzymywaną z ropy naftowej, podobną do gliceryny. Substancja rozpuszczalna w wodzie, alkoholu i acetonie. W wyższych stężeniach działa konserwująco, obniżając aktywność wodną. Jest dobrym rozpuszczalnikiem dla estru etylowego kwasu p-hydroksybenzoesowego (PHB-ester) w emulsjach (tzn. wzmacnia siłę rozpuszczania fazy wodnej i zapobiega "wywędrowaniu" parabenów z fazy tłuszczowej, gdzie są nieskuteczne).
Znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle tworzyw sztucznych, kosmetycznym, papierniczym. Jest substancją, którą najczęściej używa się w kosmetyce (w emulsjach i pastach do zębów) jako składnik utrzymujący wilgotność. Środek ekstakcyjny do produkcji ekstraktów roślinnych. Jest również rozcieńczalnikiem do gęstych tensydów.
Może powodować podrażnienia.
wg. strony www.truthinaging.com
a dokładnie: http://truthinaging.com/ingredients/propylene-glycol
Jest składnikiem drażniącym, powodującym mutacje komórek, wnika bardzo szybko w skórę i "pomaga" przenikać substancjom toksycznym.
Poza tym może powodować zapalenie spojówek, dlatego nie powinno się go stosować w kosmetykach do oczu.
Dodatkowo używa się go do przy produkcji farb, lakierów, w przemyśle motoryzacyjnym i wielu innych.
osobiście nie chciałabym używać takiego czegoś na swoją twarz. Nawet jeśli dr Różański jest nadgorliwy, to i tak nic mnie nie przekonuje do tego by stosować PG. Szanuje każde odmienne zdanie i toleruje to. Każdy ma swój rozum, każda skóra reaguje inaczej i to nasza sprawa jak o nią dbamy. Wiem tylko, że moja jest w świetnej formie odkąd odstawiłam chemiczne składniki. I powtórzę się po raz kolejny, jeden kosmetyk, jeden konserwant nikomu nie zaszkodził, ale używając tego non stop, rano i wieczorem, nie wiadomo jak długo... To nie może wyjść na dobre szczególnie skórom wrażliwym, alergicznym, delikatnym itp. Jedna cudowna dziewczyna, która nagrywa filmy na YT powiedziała bardzo trafnie, że skóra nie podłoga, trzeba o nią dbać.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 14:37   #3217
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, bardzo gorąco poproszę o analizę

Hissyfit Saving Face, foundation SPF50 30 g

Active Ingredients
Titanium Dioxide 9.8% sunscreen
Zinc Oxide 9.9%. sunscreen

Inactive Ingredients
Caprylic/Capric Triglyceride, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Cyclomethicone, Aqua, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Di-PPG-3 Myristyl Ether Adipate, Sorbitan Isostearate,
beeswax acid, Sorbitol, Hydrogenated Olive Oil, Magnesium Sulfate, Glyceryl Oleate, methicone, Centipeda Cunninghamii (Australian Daisy) Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Phenyl Trimethicone, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Punica Granatum (Pomegranate) Extract,
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hydrolyzed Wheat Protein,
Carnauba Wax, triethoxycaprylysilane, Magnesium Stearate, alumina,
Dimethiconol, Dimethicone Crosspolymer, Sodium Chloride, Fragrance,
Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, +/- silicon/titanium/cerum/iron oxides
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 16:41   #3218
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej Jako, że mam okazję zamówić sobie kilka kosmetyków z Niemiec (DM) postanowiłam przyjrzeć się kolorówce Alverde. Chciałabym prosić o analizę podkładów i pudrów. Czym w zasadzie się różnią (jeśli chodzi o działanie), które będą najlepsze dla wrażliwej i naczyniowej cery. Które mocniej matują, a które kryją? I czy w ogóle warto? Jak na moje oko laika wydają się być lepsze (pod względem składu) od większości drogeryjnych kosmetyków kolorowych. Szczególnie zastanawia mnie ten Puder Camouflage, jest on biały (transparentny). I korektor - czy nada się pod oczy (nie mówię o zmarszczkach, mam 21 lat ale czy rozświetli i nie zaszkodzi oku?)
Baaardzo z góry dziękuję

Mineral Make-up
Ingredients
Aqua, Olea Europaea Oil*, Alcohol*, Myristyl Myristate, Carthamus Tinctorius Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Simmondsia Chinensis Oil*, Glycine Soja Oil*, Tricaprylin, Cetyl Alcohol, Argania Spinosa Oil*, Glyceryl Stearate Citrate, Silica, Glucose Glutamate, Prunus Armeniaca Extract*, Prunus Persica Extract*, Algin, Hydrogenated Palm Glycerides, Xanthan Gum, Dehydroxanthan Gum, Microcrystalline Cellulose, Hydrogenated Lecithin, Lysolecithin, Lecithin, Brassica Campestris Sterols, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Benzoate**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils

Kompakt Make-up
Ingredients
Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Magnesium Silicate, Tricaprylin, Mica, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cera Alba (Beeswax), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Rhus Verniciflua Peel Wax, Parfum (Essential Oils)**, Silica, Hydrolyzed Silk, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Linalool**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 75470 (Carmin) ]

Kompaktpuder
Ingredients
Talc, Magnesium Stearate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Mica, Parfum (Essential Oils)**, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Tourmaline, Bisabolol, [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499]

Mineral Puder
Ingredients
Kaolin, Mica. Zink Stearate, Silica, Parfum (Essential Oils)**, Isoamyl Laurate, Tocopherol, Tourmaline, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Magnesium Silicate, Ascorbyl Palmitate, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77491, CI 77163]

Puder Camouflage
Ingredients
Talc, Mica, Silica, Zink Stearate, Isoamyl Laurate, Parfum (Essential Oils)**, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 75470 (Carmin)

Anti-Aging Concealer Klick-Pen
Ingredients
Aqua (Water), Alcohol*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Silica, Glycerin, Acacia Senegal Gum, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum (Essential Oils)**, Hydrogenated Palm Glycerides, Isoamyl Laurate, Hydrolyzed Rhizobian Gum, Xanthan Gum, Galactoarabinan, Hydrogenated Lecithin, Polygonum Fagopyrum Seed Extract, Sodium Citrate, Hydrogenated Vegetable Oil, Caprylic/Capric Triglycerides, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, [ +/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470 (Carmin)]
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 17:09   #3219
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Podbijam swoje pytanie. Z góry dziękuje za odpowiedź
Cytat:
A tak co do stabilności (w sensie filtr kontra makijaż), bo ,że zapcha to wiem, to co sądzicie o
emulsji Iwostin spf 50
bo czytałam, że parasol jest tu stabilizowany jakimś Tinosorb S i Tinosorb M, jest też dwutlenek tytanu. Jeżeli na tę emulsję nałoży się makijaż to czy ochrona całkiem zniknie, czy tylko spadnie?
postaram sie w miare dokladnie: filtr kontra makijaz - pierwsze starcie
dobrze slyszalas, ten parsol (chodzi o parsol1789/avobenzone = butyl methoxydibenzoylmethate - w odroznieniu od np. ethylhexyl methoxycinnamate, ktory to tez jest parsolem z nazwy, mianowicie parsol MCX ) mozna stabilizowac roznymi substancjami, na przyklad wlasnie innymi filtrami. destabilizuje go slonce i na przyklad ten drugi parsol. dodanie meroxyli, tinosorbow czy octocrylene w odpowiednich stezeniach sprawe jednak zalatwia. w tym iwostinie mamy oba tinosorby (M i S), do tego parsol nie jest glownym anty-UVA-owcem, bo ochrona przed UVA opiera sie glownie na tinosorbie. najlepsza ochrone daje podobno mieszanka, wiec dodanie parsolu porzadnie wzmacnia ochrone mimo niewielkiej ilosci.
jak nalozysz makijaz, ochrona na pewno nie zniknie calkiem. prawdopodobnie zmniejszy sie ta przed UVA, bo zdestabilizuje ci sie troche parsol, ale tinosorby dalej swoje robic beda. nie moge jednak stwierdzic, czy te substancje stabilizuja az na tyle, ze makijaz nie jest w stanie zdestabilizowac niczego - chociaz moze i tak byc - jest tu dwutlenek tytanu, ktory rowniez zaliczamy do skladnikow kolorowki destabilizujacych parsol. ale widocznie udalo sie go opanowac byc moze jest w silikonowych otoczkach i nie wchodzi w reakcje z parsolem tego juz producent nie poda...
podsumowujac: nie martw sie (od zamartwiania sie zmarszczek mozna dostac!), ochrona po prostu sie zmniejszy (a i to nie jest calkiem pewne, bo moze i te stabilizatory stabilizuja az nadto co trzeba w ramach produktu, a twoj makijaz ma mineraly w silikonowych otoczkach, jest beztalkowy i bezmikowy? ktoz to wie )
mam nadzieje, ze pomoglam

cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 17:49   #3220
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
postaram sie w miare dokladnie: filtr kontra makijaz - pierwsze starcie
dobrze slyszalas, ten parsol (chodzi o parsol1789/avobenzone = butyl methoxydibenzoylmethate - w odroznieniu od np. ethylhexyl methoxycinnamate, ktory to tez jest parsolem z nazwy, mianowicie parsol MCX ) mozna stabilizowac roznymi substancjami, na przyklad wlasnie innymi filtrami. destabilizuje go slonce i na przyklad ten drugi parsol. dodanie meroxyli, tinosorbow czy octocrylene w odpowiednich stezeniach sprawe jednak zalatwia. w tym iwostinie mamy oba tinosorby (M i S), do tego parsol nie jest glownym anty-UVA-owcem, bo ochrona przed UVA opiera sie glownie na tinosorbie. najlepsza ochrone daje podobno mieszanka, wiec dodanie parsolu porzadnie wzmacnia ochrone mimo niewielkiej ilosci.
jak nalozysz makijaz, ochrona na pewno nie zniknie calkiem. prawdopodobnie zmniejszy sie ta przed UVA, bo zdestabilizuje ci sie troche parsol, ale tinosorby dalej swoje robic beda. nie moge jednak stwierdzic, czy te substancje stabilizuja az na tyle, ze makijaz nie jest w stanie zdestabilizowac niczego - chociaz moze i tak byc - jest tu dwutlenek tytanu, ktory rowniez zaliczamy do skladnikow kolorowki destabilizujacych parsol. ale widocznie udalo sie go opanowac byc moze jest w silikonowych otoczkach i nie wchodzi w reakcje z parsolem tego juz producent nie poda...
podsumowujac: nie martw sie (od zamartwiania sie zmarszczek mozna dostac!), ochrona po prostu sie zmniejszy (a i to nie jest calkiem pewne, bo moze i te stabilizatory stabilizuja az nadto co trzeba w ramach produktu, a twoj makijaz ma mineraly w silikonowych otoczkach, jest beztalkowy i bezmikowy? ktoz to wie )
mam nadzieje, ze pomoglam

Pomogłaś ogromnie, bo już się zdążyłam pogubić, a im bardziej się zagłębiałam tym bardziej głupiałam
Dziękuję Ci bardzo: roza:
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 19:04   #3221
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Hej Jako, że mam okazję zamówić sobie kilka kosmetyków z Niemiec (DM) postanowiłam przyjrzeć się kolorówce Alverde. Chciałabym prosić o analizę podkładów i pudrów. Czym w zasadzie się różnią (jeśli chodzi o działanie), które będą najlepsze dla wrażliwej i naczyniowej cery. Które mocniej matują, a które kryją? I czy w ogóle warto? Jak na moje oko laika wydają się być lepsze (pod względem składu) od większości drogeryjnych kosmetyków kolorowych. Szczególnie zastanawia mnie ten Puder Camouflage, jest on biały (transparentny). I korektor - czy nada się pod oczy (nie mówię o zmarszczkach, mam 21 lat ale czy rozświetli i nie zaszkodzi oku?)
Baaardzo z góry dziękuję
]
Mineral Make-up
Ingredients
Aqua, Olea Europaea Oil*, Alcohol*, Myristyl Myristate, Carthamus Tinctorius Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Simmondsia Chinensis Oil*, Glycine Soja Oil*, Tricaprylin, Cetyl Alcohol, Argania Spinosa Oil*, Glyceryl Stearate Citrate,
Silica, Glucose Glutamate, Prunus Armeniaca Extract*, Prunus Persica Extract*, Algin, Hydrogenated Palm Glycerides, Xanthan Gum, Dehydroxanthan Gum, Microcrystalline Cellulose, Hydrogenated Lecithin, Lysolecithin, Lecithin, Brassica Campestris Sterols, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Benzoate**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils


Produkt pogaty w oleje, m.in olej z oliwek (odżywi skórę i zostawi na niej film), krokosza (polecany tłustem cerom), arganowy, z nasion jojoby.... ,kwas krzemowy, cukry i aminokwasy.
Jest też konserwant. Na moje oko bardzo dobry kosmetyk, będzie krył ale może zapchać... myślę, że byłby doskonały dla cery dojrzałej- pielęgnujący i wygładzający. Ale i dla młodej cery.
Kompakt Make-up
Ingredients
Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Magnesium Silicate, Tricaprylin, Mica, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cera Alba (Beeswax), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Rhus Verniciflua Peel Wax, Parfum (Essential Oils)**, Silica, Hydrolyzed Silk, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Linalool**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 75470 (Carmin) ]


to olej ze słonecznika , a dalej substancje matujące ale i też składniki olejów , woski oraz wit e. Kosmetyk powinien dobrze kryć i pielęgnować. Wygląda na zapychacza. (ciężko powiedzieć może korah albo jp91 się wypowie- może być taki ''ciężki'' i robić maske)

Kompaktpuder
Ingredients
Talc, Magnesium Stearate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Mica, Parfum (Essential Oils)**, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Tourmaline,
Bisabolol, [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499]


w porównaniu do powyższych najbardziej matujący, będzie miał też działanie przeciwzapalne i przeciwpodrażnieniowe.
Mineral Puder
Ingredients
Kaolin, Mica. Zink Stearate, Silica, Parfum (Essential Oils)**, Isoamyl Laurate, Tocopherol, Tourmaline, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Magnesium Silicate, Ascorbyl Palmitate, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77491, CI 77163]


będzie matowić skórę, nawilżać. Dość wysoko ma wit e.
dalej taki zamiennik witaminy c- troche konserwuje kosmetyk

Puder Camouflage
Ingredients
Talc, Mica, Silica, Zink Stearate, Isoamyl Laurate, Parfum (Essential Oils)**, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 75470 (Carmin)


mat, mat, mat ( i u niektórych krosty), dalej kwas krzemowy i składniki mające skórę odżywić.
Może podrażnić oczy. (ale jest go tutaj odrobinka)






ostatniego korektora nie zanalizuję narazie- chyba że się nie boisz analizy samouka


Kosmetyki są bardzo ciekawe, odżywcze, pielęgnujące. 3, 4 , 5 będzie bardziej matowił od 1. ten pierwszy kosmetyk wydaje się naprawdę kryjący. Bałabym się zapychania przy takiej il olejów i wosków szczególnie w produkcie nr 2. Napewno są lepsze od drogeryjnych i napewno warte spróbowania.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 19:44   #3222
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość

Mineral Make-up

Ingredients
Aqua, Olea Europaea Oil*, Alcohol*, Myristyl Myristate, Carthamus Tinctorius Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Simmondsia Chinensis Oil*, Glycine Soja Oil*, Tricaprylin, Cetyl Alcohol, Argania Spinosa Oil*, Glyceryl Stearate Citrate,
Silica, Glucose Glutamate, Prunus Armeniaca Extract*, Prunus Persica Extract*, Algin, Hydrogenated Palm Glycerides, Xanthan Gum, Dehydroxanthan Gum, Microcrystalline Cellulose, Hydrogenated Lecithin, Lysolecithin, Lecithin, Brassica Campestris Sterols, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Benzoate**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils


Produkt pogaty w oleje, m.in olej z oliwek (odżywi skórę i zostawi na niej film), krokosza (polecany tłustem cerom), arganowy, z nasion jojoby.... ,kwas krzemowy, cukry i aminokwasy.
Jest też konserwant. Na moje oko bardzo dobry kosmetyk, będzie krył ale może zapchać... myślę, że byłby doskonały dla cery dojrzałej- pielęgnujący i wygładzający. Ale i dla młodej cery.
Kompakt Make-up
Ingredients
Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Magnesium Silicate, Tricaprylin, Mica, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cera Alba (Beeswax), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Rhus Verniciflua Peel Wax, Parfum (Essential Oils)**, Silica, Hydrolyzed Silk, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Linalool**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 75470 (Carmin) ]


to olej ze słonecznika , a dalej substancje matujące ale i też składniki olejów , woski oraz wit e. Kosmetyk powinien dobrze kryć i pielęgnować. Wygląda na zapychacza. (ciężko powiedzieć może korah albo jp91 się wypowie- może być taki ''ciężki'' i robić maske)

Dziękuję Ci bardzo Nie boję się analizy "samouka" sama coś tam próbuję się rozeznać w składach. Jak jeszcze Korah rzuci na to okiem, to będzie kropka nad i, a podejrzewam, że się z Tobą zgodzi Te dwa pierwsze to podkłady, kolejne pudry. Spośród tych podkładów, mówisz, że pierwszy może zapychać i kryć, a mi się zdawało, że ten drugi, w kompakcie, będzie gęstszy i tym samym bardziej kryjący i 'ciężki'. W takim razie (jeśli jeszcze mogę pomęczyć), który z nich jest lżejszy?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 20:13   #3223
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo Nie boję się analizy "samouka" sama coś tam próbuję się rozeznać w składach. Jak jeszcze Korah rzuci na to okiem, to będzie kropka nad i, a podejrzewam, że się z Tobą zgodzi Te dwa pierwsze to podkłady, kolejne pudry. Spośród tych podkładów, mówisz, że pierwszy może zapychać i kryć, a mi się zdawało, że ten drugi, w kompakcie, będzie gęstszy i tym samym bardziej kryjący i 'ciężki'. W takim razie (jeśli jeszcze mogę pomęczyć), który z nich jest lżejszy?
tak- pod tym drugim napisałam, że może robić maskę. tak samo jak Ty myślę, że będzie cięższy. (i bardziej zapychający) ale wiadomo jak to jest z tym zapychaniem- jednej dziewczynie coś zablokuje pory a drugiej nie )

to spróbuję zajrzeć jeszcze do tego korektora jeśli się nie boisz

edit


Anti-Aging Concealer Klick-Pen
Ingredients
Aqua (Water), Alcohol*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Silica, Glycerin, Acacia Senegal Gum, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum (Essential Oils)**, Hydrogenated Palm Glycerides, Isoamyl Laurate, Hydrolyzed Rhizobian Gum, Xanthan Gum, Galactoarabinan, Hydrogenated Lecithin, Polygonum Fagopyrum Seed Extract, Sodium Citrate, Hydrogenated Vegetable Oil, Caprylic/Capric Triglycerides, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, [ +/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470 (Carmin)]


olej palmowy – wspaniale pielęgnuje suchą, pękającą, dojrzałą skórę. I cyt za ZSK:Olej działa przeciwzapalnie, odżywczo, przeciwobrzękowo, łagodząco, oczyszczająco, przyśpiesza regenerację tkanek. Wywiera doskonały wpływ nawilżający, natłuszczający, uelastyczniający i wygładzający skórę.
Dalej olej słonecznikowy, kwas krzemowy (poprawia kondycję tkanek, będzie też zmniejszał opuchliznę wokół oczu), gliceryna i inne oleje (nawilżanie i odżywianie).
Mamy też emulgator (natłuszczy, nawilży), kwas stearynowy, wit e i c.
Wyrówna zmarszki, wygładzi.


Hmmm.... czekam aż korah albo jp91 wypowiedzą się w sprawie alkoholu (że wysoko) i muszę mieć ten korektor lepszy ma skład od niejednego kremu pod oczy
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-25 o 20:36
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 20:32   #3224
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość

to spróbuję zajrzeć jeszcze do tego korektora jeśli się nie boisz
Raz kozie śmierć Poproszę.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 20:41   #3225
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Mineral Make-up
Ingredients
Aqua, Olea Europaea Oil*, Alcohol*, Myristyl Myristate, Carthamus Tinctorius Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Simmondsia Chinensis Oil*, Glycine Soja Oil*, Tricaprylin, Cetyl Alcohol, Argania Spinosa Oil*, Glyceryl Stearate Citrate,
Silica, Glucose Glutamate, Prunus Armeniaca Extract*, Prunus Persica Extract*, Algin, Hydrogenated Palm Glycerides, Xanthan Gum, Dehydroxanthan Gum, Microcrystalline Cellulose, Hydrogenated Lecithin, Lysolecithin, Lecithin, Brassica Campestris Sterols, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Benzoate**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils


Produkt pogaty w oleje, m.in olej z oliwek (odżywi skórę i zostawi na niej film), krokosza (polecany tłustem cerom), arganowy, z nasion jojoby.... ,kwas krzemowy, cukry i aminokwasy.
Jest też konserwant. Na moje oko bardzo dobry kosmetyk, będzie krył ale może zapchać... myślę, że byłby doskonały dla cery dojrzałej- pielęgnujący i wygładzający. Ale i dla młodej cery.
Kompakt Make-up
Ingredients
Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Magnesium Silicate, Tricaprylin, Mica, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cera Alba (Beeswax), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Rhus Verniciflua Peel Wax, Parfum (Essential Oils)**, Silica, Hydrolyzed Silk, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Linalool**, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 75470 (Carmin) ]


to olej ze słonecznika , a dalej substancje matujące ale i też składniki olejów , woski oraz wit e. Kosmetyk powinien dobrze kryć i pielęgnować. Wygląda na zapychacza. (ciężko powiedzieć może korah albo jp91 się wypowie- może być taki ''ciężki'' i robić maske)

Kompaktpuder
Ingredients
Talc, Magnesium Stearate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Mica, Parfum (Essential Oils)**, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Tourmaline,
Bisabolol, [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499]


w porównaniu do powyższych najbardziej matujący, będzie miał też działanie przeciwzapalne i przeciwpodrażnieniowe.
Mineral Puder
Ingredients
Kaolin, Mica. Zink Stearate, Silica, Parfum (Essential Oils)**, Isoamyl Laurate, Tocopherol, Tourmaline, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Magnesium Silicate, Ascorbyl Palmitate, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77491, CI 77163]


będzie matowić skórę, nawilżać. Dość wysoko ma wit e.
dalej taki zamiennik witaminy c- troche konserwuje kosmetyk

Puder Camouflage
Ingredients
Talc, Mica, Silica, Zink Stearate, Isoamyl Laurate, Parfum (Essential Oils)**, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 75470 (Carmin)


mat, mat, mat ( i u niektórych krosty), dalej kwas krzemowy i składniki mające skórę odżywić.
Może podrażnić oczy. (ale jest go tutaj odrobinka)






ostatniego korektora nie zanalizuję narazie- chyba że się nie boisz analizy samouka


Kosmetyki są bardzo ciekawe, odżywcze, pielęgnujące. 3, 4 , 5 będzie bardziej matowił od 1. ten pierwszy kosmetyk wydaje się naprawdę kryjący. Bałabym się zapychania przy takiej il olejów i wosków szczególnie w produkcie nr 2. Napewno są lepsze od drogeryjnych i napewno warte spróbowania.
Kilka rzeczy dorzuce:
sillica to krzemionka SiO2, a nie kwas
glucose glutamate to ester glukozy i kwasu glutaminowego, i jest on tu emulgatorem, stabilizatorem czy coś takiego
Mika i talk, odpowiadają przede wszystkim za rozświetlenie i perłowe, jedwabiste wykończenie. Mika na prawde potrafi sie swiecić
Kaolin przede wszystkim daje mat, bo silnie wysusza pochłaniając wilgoć i sebum, krzemionka również, ale takze powinna rozświetlać i "fotoszopować" oraz daje poślizg
Tlenek srebra to konserwant
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 21:05   #3226
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kilka rzeczy dorzuce:
sillica to krzemionka SiO2, a nie kwas
glucose glutamate to ester glukozy i kwasu glutaminowego, i jest on tu emulgatorem, stabilizatorem czy coś takiego
Mika i talk, odpowiadają przede wszystkim za rozświetlenie i perłowe, jedwabiste wykończenie. Mika na prawde potrafi sie swiecić
Kaolin przede wszystkim daje mat, bo silnie wysusza pochłaniając wilgoć i sebum, krzemionka również, ale takze powinna rozświetlać i "fotoszopować" oraz daje poślizg
Tlenek srebra to konserwant
dziękuję, że mnie poprawiłaś

ridja devojka bardzo Cię przepraszam za błędy

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tlenek srebra to konserwant
hey a czy on podrażnia oczy ? kiedyś gdzieś przeczytałam, że może je podrażniać.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 21:27   #3227
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
hey a czy on podrażnia oczy ? kiedyś gdzieś przeczytałam, że może je podrażniać.
Nie mam pojęcia, ciężko coś znaleźć na ten temat, znalazłam tylko że sole, a nie tlenek, srebra moga być szkodliwe.
Wg mnie prawie wszystko może podrażniać oczy, jeżeli sie do nich dostanie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 07:15   #3228
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Mam prośbę o zerknięcie na skład kremu
Lavera Przeciwstarzeniowy Krem Nawilżający z koenzymem Q10

Składniki: wodno-alkoholowy wyciąg z kwiatu róży*, olej sojowy*, trójglicerydy (mieszanka roślinna), gliceryna roślinna, alkohol tłuszczowy, olej z jojoby*, kwas stearynowy, olej migdałowy*, Stearynian magnezu, ksantan, cytrynian sodu, guma guar, hydrolizowane mleczne proteiny, olej kokosowy, witamina E, koenzym Q 10, lecytyna, masło shea*, hydrolat z melisy*, żel z aloesu*, hydrolat z oczaru wirginijskiego*, witamina C, sterole roślinne, olej z kwiatu słonecznika, mieszanka olejków eterycznych.

Czy to dobry nawilżacz?
Czy może ten będzie lepszy?

Logona Krem Przeciwzmarszczkowy Na Noc

Skład: Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil*, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Bambusa Vulgaris Extract, Caffeine, Commiphora Mukul Resin Extract, Crithmum Maritimum Extract, Hydrogenated Vegetable Oil, Parfum (Essential Oil), Tocopherol, Sodium Hydroxide, Linalool, Limonene, Citral, Geraniol, Coumarin

Mam średnio wrażliwą cerę,nieskłonną do zapychania.
Pozdrawiam,małg.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-04-26 o 07:16
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 08:09   #3229
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy mogłybyście zerknąć na skład tego pudru do włosów?

Schwarzkopf, Got2b, Powder`ful (Puder unoszący włosy u nasady)
Skład: Aqua, Silica Silylate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Octylacrylamide/Acrylates/Butylaminoethyl Methacrylate Copolymer.

można bez obaw stosować czy skład to dramat?
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 09:13   #3230
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

KOCHANE, bardzo gorąco poproszę o analizę


Hissyfit Saving Face, foundation SPF50 30 g

Active Ingredients
Titanium Dioxide 9.8% sunscreen
Zinc Oxide 9.9%. sunscreen

Inactive Ingredients
Caprylic/Capric Triglyceride, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Cyclomethicone, Aqua, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Di-PPG-3 Myristyl Ether Adipate, Sorbitan Isostearate,
beeswax acid, Sorbitol, Hydrogenated Olive Oil, Magnesium Sulfate, Glyceryl Oleate, methicone, Centipeda Cunninghamii (Australian Daisy) Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Phenyl Trimethicone, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Punica Granatum (Pomegranate) Extract,
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hydrolyzed Wheat Protein,
Carnauba Wax, triethoxycaprylysilane, Magnesium Stearate, alumina,
Dimethiconol, Dimethicone Crosspolymer, Sodium Chloride, Fragrance,
Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, +/- silicon/titanium/cerum/iron oxides
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 09:45   #3231
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analize podkładu do twarzy, Sensique, Matt Finish Foundation (Podkład matujący)

Skład: Aqua, Mineral Oil, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Glycerin, Stearic Acid, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Mica, PVP, Talc, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Isopropyl Myristate, Allantoin, Triethanolamine, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aloe Barbadensis Leaf Extract, [+ /-] Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, CI 77499, CI 12085, CI 15985:1, CI 45430:1]
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:00   #3232
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
Poproszę o analize podkładu do twarzy, Sensique, Matt Finish Foundation (Podkład matujący)

Skład: Aqua, Mineral Oil, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Glycerin, Stearic Acid, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Mica, PVP, Talc, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Isopropyl Myristate, Allantoin, Triethanolamine, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aloe Barbadensis Leaf Extract, [+ /-] Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, CI 77499, CI 12085, CI 15985:1, CI 45430:1]
Wydaje mi się, że to już było analizowane. Podkład jest zapychaczem i może podrażnić. Może też wysuszyć skórę.

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
czy mogłybyście zerknąć na skład tego pudru do włosów?

Schwarzkopf, Got2b, Powder`ful (Puder unoszący włosy u nasady)
Skład: Aqua, Silica Silylate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Octylacrylamide/Acrylates/Butylaminoethyl Methacrylate Copolymer.

można bez obaw stosować czy skład to dramat?
Dramatu nie ma Skład jest bardzo krótki. Nie znalazłam nic o tym, żeby te składniki były szkodliwe. Są sprzeczne informacje na temat Sodium Benzoate (raz napisane ze bezpieczny, a raz ze osoby ze skora wrazliwa i alergiczna powinny go unikac).

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Witam
Mam prośbę o zerknięcie na skład kremu
Lavera Przeciwstarzeniowy Krem Nawilżający z koenzymem Q10

Składniki: wodno-alkoholowy wyciąg z kwiatu róży*, olej sojowy*, trójglicerydy (mieszanka roślinna), gliceryna roślinna, alkohol tłuszczowy, olej z jojoby*, kwas stearynowy, olej migdałowy*, Stearynian magnezu, ksantan, cytrynian sodu, guma guar, hydrolizowane mleczne proteiny, olej kokosowy, witamina E, koenzym Q 10, lecytyna, masło shea*, hydrolat z melisy*, żel z aloesu*, hydrolat z oczaru wirginijskiego*, witamina C, sterole roślinne, olej z kwiatu słonecznika, mieszanka olejków eterycznych.

Czy to dobry nawilżacz?
Czy może ten będzie lepszy?

Logona Krem Przeciwzmarszczkowy Na Noc

Skład: Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil*, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Bambusa Vulgaris Extract, Caffeine, Commiphora Mukul Resin Extract, Crithmum Maritimum Extract, Hydrogenated Vegetable Oil, Parfum (Essential Oil), Tocopherol, Sodium Hydroxide, Linalool, Limonene, Citral, Geraniol, Coumarin

Mam średnio wrażliwą cerę,nieskłonną do zapychania.
Pozdrawiam,małg.
Wybrałabym pierwszy. Ma też krótszy skład, co jest ważne przy wyborze kosmetyku dla osób o wrażliwej skórze. Ma dużo składników odżywczych, mocno nawilżających, dla tłustej skóry mógłby być za ciężki, ale jeśli Ciebie nic nie zapycha
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:01   #3233
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dramatu nie ma Skład jest bardzo krótki. Nie znalazłam nic o tym, żeby te składniki były szkodliwe. Są sprzeczne informacje na temat Sodium Benzoate (raz napisane ze bezpieczny, a raz ze osoby ze skora wrazliwa i alergiczna powinny go unikac).

dziękuję za analizę
myślisz, że puder można często stosować jeśli nie ma się wrażliwej skóry głowy?
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:23   #3234
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
KOCHANE, bardzo gorąco poproszę o analizę


Hissyfit Saving Face, foundation SPF50 30 g

Active Ingredients
Titanium Dioxide 9.8% sunscreen
Zinc Oxide 9.9%. sunscreen

Inactive Ingredients
Caprylic/Capric Triglyceride, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Cyclomethicone, Aqua, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Di-PPG-3 Myristyl Ether Adipate, Sorbitan Isostearate,
beeswax acid, Sorbitol, Hydrogenated Olive Oil, Magnesium Sulfate, Glyceryl Oleate, methicone, Centipeda Cunninghamii (Australian Daisy) Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Phenyl Trimethicone, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Punica Granatum (Pomegranate) Extract,
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hydrolyzed Wheat Protein,
Carnauba Wax, triethoxycaprylysilane, Magnesium Stearate, alumina,
Dimethiconol, Dimethicone Crosspolymer, Sodium Chloride, Fragrance,
Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, +/- silicon/titanium/cerum/iron oxides
hm... jak możesz to zdobądź próbki. Wygląda na ciężki. Może zapchać. Dużo silikonów. Najlepiej niech ktoś jeszcze na to spojrzy.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość

dziękuję za analizę
myślisz, że puder można często stosować jeśli nie ma się wrażliwej skóry głowy?
Myślę, że musisz sama obserwować jaki będzie stan włosów i skóry głowy. Jak pisałam są sprzeczne informacje, a ja nie jestem chemikiem także przepraszam ale nie wiem poszukaj o nim dodatkowych informacji Widzę, że na KWC ma dobre recenzje, więc warto spróbować.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:32   #3235
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej
poproszę o analizę tego wynalazku :P
Natuderm botanics Emulsja oczyszczająca do twarzy ginko&mikrosrebro
Aqua,coco-glucoside,glycerin,xantan gum,carrageenam,citric acid,sodium benzoate,pottasium sorbate,Cl 77820(silver),ginko biloba leaf extract.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:42   #3236
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
hej
poproszę o analizę tego wynalazku :P
Natuderm botanics Emulsja oczyszczająca do twarzy ginko&mikrosrebro
Aqua,coco-glucoside,glycerin,xantan gum,carrageenam,citric acid,sodium benzoate,pottasium sorbate,Cl 77820(silver),ginko biloba leaf extract.
Bardzo fajny wynalazek Powinien myć delikatnie i skutecznie. Używasz go? jesteś z niego zadowolona? Bo też mam ochotę kupić:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:58   #3237
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
hm... jak możesz to zdobądź próbki. Wygląda na ciężki. Może zapchać. Dużo silikonów. Najlepiej niech ktoś jeszcze na to spojrzy
dziękuję

niestety nie ma możliwości dorwania próbki, bo to marka w ogóle u nas niedostępna i skuszona opiniami zakupiłam całą tubkę (tani nie był, bo kosztuje ok. 100 zł) i przez 3 dnia stosowania mam zmasakrowaną twarz myślałam, że już nic nie przebije podkładów Clinique (jak działają podkłady niskopółkowe, to nie wiem, bo zawsze miałam tylko podkłady z wysokiejpółki i w większości przypadków, to była strata pieniędzy niestety)
Oficjalnie mówię, że rzucam wszelkie podkłady - mam fajną cerę i wszyscy się dziwią, po co nakładam podkład. Mają rację Ale teraz zaoszczędzę
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 13:09   #3238
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
dziękuję

niestety nie ma możliwości dorwania próbki, bo to marka w ogóle u nas niedostępna i skuszona opiniami zakupiłam całą tubkę (tani nie był, bo kosztuje ok. 100 zł) i przez 3 dnia stosowania mam zmasakrowaną twarz myślałam, że już nic nie przebije podkładów Clinique (jak działają podkłady niskopółkowe, to nie wiem, bo zawsze miałam tylko podkłady z wysokiejpółki i w większości przypadków, to była strata pieniędzy niestety)
Oficjalnie mówię, że rzucam wszelkie podkłady - mam fajną cerę i wszyscy się dziwią, po co nakładam podkład. Mają rację Ale teraz zaoszczędzę
o to szkoda, że kupiłaś... Trzeba było wcześniej wrzucić tutaj skład;p teraz możesz tylko go sprzedać:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 13:13   #3239
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Myślę, że musisz sama obserwować jaki będzie stan włosów i skóry głowy. Jak pisałam są sprzeczne informacje, a ja nie jestem chemikiem także przepraszam ale nie wiem poszukaj o nim dodatkowych informacji Widzę, że na KWC ma dobre recenzje, więc warto spróbować.
dziękuję za odpowiedź
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 13:18   #3240
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
o to szkoda, że kupiłaś... Trzeba było wcześniej wrzucić tutaj skład;p teraz możesz tylko go sprzedać:P
niestety nikt nie wrzucił poprawnego składu do internetu a producent mi nie odpisał na pytanie o skład.
a był tylko jeden skład ale błędny - jak porównałam z moim na opakowaniu.
Oddam jakieś koleżance, która nie boi się takich składów
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.