Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 21:50   #721
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Jak usunąć przebawienia karmiąc piersią??? Proszę o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez mouse Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!
Jestem mamą pięciomiesięcznego brzdąca, którego karmię piersią. Niestety w ciąży nabawilam się przebarwień i bardzo chciałabym JUŻ z nimi walczyć ... I tutaj pytanie do Was- czy istnieją jakieś zabiegi dermtologiczne/kosmetyczne, kremy, peelingi i inne specyfiki, które można bezpiecznie stosować już podczas karmienia????
Pomóżcie proszę

moze peeling kawitacyjny, wiem że niektóre osoby robiły karmiac, ale najlepiej pojsc do kosmetyczki i zapytac wiem, że w ciazy go nei mozna.
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 10:34   #722
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

witam,

Czy ktoś moze mi powiedzieć czy ten krem jest odpowiedni dla kobiet karmiących? Te składniki wydaja mi się podejrzane:butylene glycol, siarka, BHA, benzyl salicylate, pentylene glycol.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...10.html&next=1
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 13:51   #723
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Dot.: Jak usunąć przebawienia karmiąc piersią??? Proszę o pomoc :(

kasiam187 dziękuję za odpowiedź z tego co wiem peelingu kawitacyjnego nie można robić w ciąży więc chyba podczas karmienia również nie.... nie wiem z resztą, ale tak jak piszesz, najlepiej spytać kosmetyczki

czekam dalej na odzew
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 12:23   #724
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Jak usunąć przebawienia karmiąc piersią??? Proszę o pomoc :(

dziewczyny ja juz sama nie wiem czego uzywac
jestem w ciazy a cera mi szaleje strasznie, glowny problem to wypryski i to, ze jest wrazliwa. po uzyciu wymaga dobrego nawilzenia.

czy moge uzywac serii purritin z iwostinu?
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 17:03   #725
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mooshca Pokaż wiadomość
Kwasy AHA w trakcie ciąży i karmienia. Odpowiedź od ekspertki z BU:


Produkty z kwasami do zastosowania w warunkach domowych nie mają
dostępu do krwiobiegu.
Gdyby produkty z kwasami przenikały do krwi to nie ważne czy
zaaplikowałaby by taki produkt na dekolt czy na ramię, zawsze mógłby
dostać się do krwiobiegu i do mleka, ale taka sytuacja nie jest
możliwa w przypadku oferowanych produktów z kwasami AHA. Lekarze
zgadzają się, że kwasy AHA są bezpieczne do zastosowania podczas ciąży
i karmienia, wielu uważa, że również kwas BHA i retinol w typowych
produktach kosmetycznych również są bezpieczne, ale w tym względzie
profilaktycznei zaleca się ostrożność.

Aplikacja Serum migdałowego na dekolt jest bezpieczna pod warunkiem,
że ma Pani pewność, że dzieko przypadkiem nie poliże Pani skóry lub
dotknie ręką, którą następnie włoży do buzi, zwłaszcza tuż po użyciu
serum.

Dokładne informacje na temat naszych produktów i ich zastosowania
podczas ciąży i karmienia znajdzie Pani tutaj:
http://www.biochemiaurody.com/faq.html

może to uspokoi którąś z Was
Czyli kobieta karmiąca może bez ryzyka używać kwasów aha i pha? Muszę doczytać o tym, bo moja siostra szuka czegoś, co działa przeciwtrądzikowo, a jednocześnie jest bezpieczne.
Macie jakąś własną listę preparatów na problemy z trądzikiem bezpiecznych dla kobiet karmiących?
Mogłam się o to zapytać mojej dermatolog. Gapa ze mnie, bo następna okazja dopiero za dwa miesiące.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:13   #726
Martula_F
Raczkowanie
 
Avatar Martula_F
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 105
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

ja tez poprosze jakies anty tradowe wskazowki...dopadlo mnie ze masakra jaka mam skore...karmie juz 9 miesiac
__________________
comptine d'un autre été - yann tiersen
Martula_F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 20:03   #727
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam, proszę o radę ekspertki - czy ponizszy krem jest bezpieczny do stosowania w ciązy?


AcneLine, krem matująco-nawilżający:

Aqua, Mineral oil, sodium C8-C16 isoalkylsuccinyl Lactoglobulin Sulfonate, Glycerin, Decyl Oleate, Octyldodecanol, PEG-20 Distearate, Borago Officinalis Seed Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Silver, Dimethicone, Allatoin, Panthenol, Acrylates/C10-30, Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trethanolamine, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Linaool, Benzyl Salicilate, Hydroxycitronellal, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Methylchloroisothiazoline , Methylisothiazoline.
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 21:56   #728
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Exclamation Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Błagam pomóżcie Kobietki! Czy podczas karmienia piersią mogę używać kremu Eucerin na przebarwienia który w swoim składzie zawiera kwas ODC???? http://www.eucerin.com/pl/produkty/1/

Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi....
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 21:16   #729
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mouse Pokaż wiadomość
Błagam pomóżcie Kobietki! Czy podczas karmienia piersią mogę używać kremu Eucerin na przebarwienia który w swoim składzie zawiera kwas ODC???? http://www.eucerin.com/pl/produkty/1/

Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi....
oj kochana, nie wiem... podobno ten kwas jest zblizony do azelainowego, wiec jak znajdziesz cos na ten temat, to bedziesz wiedziala co z tym kremem smarowac, czy nie smarowac - oto jest pytanie
ogolnie to fajne filtry w skladzie i procz wybledzenia przebarwien krem powinien tez zapobiegac, tylko troche mi parabeny jeszcze przeszkadzaja...
gdyby nie one, to bym chyba watpliwosci juz nie miala i smarowala czytalam ostatnio, ze wszelkie kwasiorki mozna uzywac w nieduzych stezeniach nawet w ciazy, o ile skora dobrze to znosi - uwazac nalezy jednak przy pochodnych witaminy A, konkretniej tych w kremach/masciach na recepte
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 22:40   #730
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Exclamation Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Oj Cloche, mówię Ci czytam i czytam i az mi głowa puchnie od tych informacji bo wszystko jest niestety niejednoznaczne :-o.... Wygrzebałam gdzieś, że krem o który pytalam można niby stosować w czasie ciąży i karmienia :-o a skoro i Ty jesteś(?) podobnego zdania to mam juz dwie opinie na "tak" .... Nie mogę już patrzeć na te swoje przebarwienia i muszę "coś" z nimi zrobić oprócz -to oczywiste i codzienne- maksymalnej ochrony UV.... O samym kwasie ODC praktycznie żadnych informacji nie znalazłam więc nie wiem do czego to "cudo" podobne i jakie ma działanie...
A tak a propos pochodnej witaminy A....a dokładniej mowiąc retinyl palmitate, można stosować podczas karmienia, prawda??? Chodzi mi o krem rówiez firmy Eucerin Q10 Active przeciwzmarszczkowy krem na noc: http://www.eucerin.com/pl/produkty/anti-age/1/ co o nim sądzisz?
czekam z niecierpliwością na odpowiedź
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:18   #731
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mouse Pokaż wiadomość
Oj Cloche, mówię Ci czytam i czytam i az mi głowa puchnie od tych informacji bo wszystko jest niestety niejednoznaczne :-o.... Wygrzebałam gdzieś, że krem o który pytalam można niby stosować w czasie ciąży i karmienia :-o a skoro i Ty jesteś(?) podobnego zdania to mam juz dwie opinie na "tak" .... Nie mogę już patrzeć na te swoje przebarwienia i muszę "coś" z nimi zrobić oprócz -to oczywiste i codzienne- maksymalnej ochrony UV.... O samym kwasie ODC praktycznie żadnych informacji nie znalazłam więc nie wiem do czego to "cudo" podobne i jakie ma działanie...
A tak a propos pochodnej witaminy A....a dokładniej mowiąc retinyl palmitate, można stosować podczas karmienia, prawda??? Chodzi mi o krem rówiez firmy Eucerin Q10 Active przeciwzmarszczkowy krem na noc: http://www.eucerin.com/pl/produkty/anti-age/1/ co o nim sądzisz?
czekam z niecierpliwością na odpowiedź
retinyl palmitate mozna tylko piersi zadnymi takimi kombinacjami nie smaruj - je to najlepiej "jadalnymi" rzeczami potraktowac. olej z dzikiej rozy, migdalowy... i bedzie dobrze
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 15:18   #732
lentilka
Zakorzenienie
 
Avatar lentilka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Home sweet Home!
Wiadomości: 6 106
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam!
Dziewczyny proszę powiedzcie mi czy podczas ciąży oraz karmienia piersią mogę używać kremu Avene TriAcneal albo La Roche Posay Effaclar Duo?
Z góry dziękuję za odpowiedź
lentilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:34   #733
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cloche dziękuję za odpowiedz Piersi nie zamierzam tym kremem smarować ale cieszę sie że mam zielone światło aby lico nim potraktować .... A powiedz mi jeszcze proszę jak to bedzie z obecnym retinolem w kremie a-Dermy Epitheliale A.H Creme Reparatice? Smarować czy nie?
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 09:35   #734
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mouse Pokaż wiadomość
Cloche dziękuję za odpowiedz Piersi nie zamierzam tym kremem smarować ale cieszę sie że mam zielone światło aby lico nim potraktować .... A powiedz mi jeszcze proszę jak to bedzie z obecnym retinolem w kremie a-Dermy Epitheliale A.H Creme Reparatice? Smarować czy nie?
podobno retinolu nie wolno... z kolei to, co ostatnio czytalam/slyszalam, traktowalo o tych silnych pochodnych witaminy A, jakie znajdziemy w kremach i masciach na recepte, dostepne tylko w aptece. nie wiem, co to za krem dokladnie, ale jesli jest dostepny bez recepty, to chyba nie powinno byc zagrozenia... moze spytaj w aptece, poczytaj tez opakowanie/ulotke - powinna tam byc informacja odpowiednia
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 11:08   #735
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny,można używać w ciąży kremów BB?a co z samoopalaczami,balsamami brązującymi i kremami do depilacji?
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 09:47   #736
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cloche krem jest podobno nawet przeznaczony dla dzieci... tak jak cała seria... https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...paratrice.html ..... dostępny bez recepty... bardzo mi kiedyś odpowiadał ale ten retinol w skladzie , przy karmieniu piersią chyba go dyskwalifikuje.... na opakowaniu nie ma żadnej informacji czy można
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 18:26   #737
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez soleil1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,można używać w ciąży kremów BB?a co z samoopalaczami,balsamami brązującymi i kremami do depilacji?
Musisz uważac na wit A i jej pochodne, nie jestem pewna czy w balsamach brązujących itp jesy kofeina, ale ona również jest zakazana, najczęściej występuje w kosmetykach wyszczuplających. Jeśli chodzi własnie o samoopalacz to trzeba zwrócic uwagę, czy w składzie jest DHA - kwas dokozaheksaenowy. Nie jestem w tym za bardzo dobra, dopiero się uczę ale mam nadzieję, że to info pomoże choc troszkę
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 21:55   #738
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mouse Pokaż wiadomość
Cloche krem jest podobno nawet przeznaczony dla dzieci... tak jak cała seria... https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...paratrice.html ..... dostępny bez recepty... bardzo mi kiedyś odpowiadał ale ten retinol w skladzie , przy karmieniu piersią chyba go dyskwalifikuje.... na opakowaniu nie ma żadnej informacji czy można
aj tam dyskwalifikuje w pierwszym trymestrze ciazy to moze bym bardziej uwazala nawet na retinol, ale przy karmieniu to juz na troche witaminki mozesz sobie pozwolic. podobno retinol nie wchlania sie ze skory NA TYLE, zeby doprowadzic do przedawkowania witaminy A w organizmie a tym samym spowodowac jakies szkody plodu. ale jak mozna, to lepiej dmuchac na zimne. karmienie to juz dalszy etap i chyba nie trza sie az tak ograniczac. te parabeny mnie jednak troche nurtuja... (ja juz nie wiem, co o nich myslec, i dla swietego spokoju zrezygnowalam. przerzucilam sie na nature i jest mi dobrze ). poza tym ten podlinkowany krem wyglada spoko, ale czy az tyle kasy warty...?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 11:47   #739
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Musisz uważac na wit A i jej pochodne, nie jestem pewna czy w balsamach brązujących itp jesy kofeina, ale ona również jest zakazana, najczęściej występuje w kosmetykach wyszczuplających. Jeśli chodzi własnie o samoopalacz to trzeba zwrócic uwagę, czy w składzie jest DHA - kwas dokozaheksaenowy. Nie jestem w tym za bardzo dobra, dopiero się uczę ale mam nadzieję, że to info pomoże choc troszkę
Dzięki,pewnie że pomogłaś,ja jestem zielona w tym temacie,jak narazie oddałam wszystkie balsamy z kofeiną,z resztą nie mam pojęcia czy sie rozstac czy nie,mam dwa kremy do depilacji i szkoda mi je oddawać, a w lato chciałam zrezygnowac z podkładu ale cera mi szaleje i źle bym się czuła nie mając nic na twarzy,dlatego pomyślałam o BB cream,tymbardziej że mam w domu próbke Dr.Jart i Lioele Dollish
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 14:52   #740
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
aj tam dyskwalifikuje w pierwszym trymestrze ciazy to moze bym bardziej uwazala nawet na retinol, ale przy karmieniu to juz na troche witaminki mozesz sobie pozwolic. podobno retinol nie wchlania sie ze skory NA TYLE, zeby doprowadzic do przedawkowania witaminy A w organizmie a tym samym spowodowac jakies szkody plodu. ale jak mozna, to lepiej dmuchac na zimne. karmienie to juz dalszy etap i chyba nie trza sie az tak ograniczac. te parabeny mnie jednak troche nurtuja... (ja juz nie wiem, co o nich myslec, i dla swietego spokoju zrezygnowalam. przerzucilam sie na nature i jest mi dobrze ). poza tym ten podlinkowany krem wyglada spoko, ale czy az tyle kasy warty...?

Parabenów też staram się unikać. Gdybym miała w 100% pewność że mogę go używać pomimo retinolu, wtedy na pewno parabany nie byłyby przeszkodą bo kremik bardzo dobrze robił mojej wrażliwej cerze . Myślę że wart jest swojej ceny a tym bardziej jak upluje go sie w jakiejś promocji
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 06:59   #741
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mouse Pokaż wiadomość
Parabenów też staram się unikać. Gdybym miała w 100% pewność że mogę go używać pomimo retinolu, wtedy na pewno parabany nie byłyby przeszkodą bo kremik bardzo dobrze robił mojej wrażliwej cerze . Myślę że wart jest swojej ceny a tym bardziej jak upluje go sie w jakiejś promocji
w takim razie nie przejmuj sie niczym i poluj na niego
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 21:29   #742
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Kobietki a czy ten kosmetyk można podczas karmienia? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...te-visage.html
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 15:20   #743
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Bardzo proszę o odpowiedż
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 19:09   #744
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mouse Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedż
co ja ci moge powiedziec... znow kosmetyk z parabenami, chociaz starasz sie ich unikac. mysle, ze sama siebie powinnas zapytac, jakie skladniki dopuszczasz w swojej pielegnacji niestety nie znam sie na tyle by ci powiedziec, co moze zaszkodzic...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 10:15   #745
malpiq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mouse Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedż
A ja bym go unikała, sporo chemii. Podczas pierwszej ciąży niewiele produktów używałam, a cera była nieskazitelna, sama odrzucała wszystko i najlepiej wyglądałam na prostym kremie nawilżającym.

Z drugiej strony, trzeba zachować zdrowy rozsądek.. więc i tak zrobisz jak zechcesz najważniejsze, żeby się dobrze czuć, a o to ciężko i w ciązy i po niej.
malpiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:34   #746
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam serdecznie. Mam pytanie - poniższe kosmetyki można bezpiecznie stosować będąc w ciąży? Wklejam składy:

Clinique Repairwear Laser Focus wrinkle & UV damage corrector:

Water, Dimethicone, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Methyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glycerin, Silica, Polymethylsilsesquioxiane , Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Gluceth-20, Polysilicone-11, Sigesbeckia Orientalis (St. Paul’s Wort) Extract, Retinyl Palmitate, Plankton Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Sea Whip Extract, Whey Protein/Lactis Protein/Proteine Du Petit-Lait, Pinanediol, Camphanediol, Glycine Soja (Soybean) Protein, Ergothioneine, Acetyl Hexapeptide-8, Caffeine, Micrococcus Lysate, Palmitoyl Oligopeptide, Anthemis Nobilis (Chamomile), Linoleic Acid, Sodium Mannose Phosphate, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Carbomer, Glyceryl Polymethacrylate, Cholesterol, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Sodium Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol.

Estee Lauder, Advanced Night Repair, Protective Recovery Complex

water (aqua purificata) purifeid, bifida ferment lysate, methyl gluceth-20, peg-75, butylene glycol, bis-peg-18 methyl esther dimethyl silane, glycereth-26, cola acuminata (kola) extract, squalane, sodium rna, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, bisabolol, pantethine, hydrogenated lecithin, oleth-3 phosphate, oleth-3, oleth-5, anthemis nobilis (chamomile), caffeine, choleth-24, ceteth-24, xanthan gum, tea-carbomer, octyl methoxycinnamate, bht, trisodium edta, benzyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, yellow 5 (ci 19140), green 5 (ci 61570), red 4 (ci 14700)


Nuxe Merveillance Serum przeciwzmarszczkowe - skład wklejony w postaci jpg.




z góry dziękuję za odpowiedź.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nux-007_3z.jpg (100,2 KB, 5 załadowań)
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 13:01   #747
Karo_lina 04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam wszystkich, tak czytam watek i czytam juz 2 godzine ,
bo postow duzo.
Chcialabym sie zapytac czy ktoras z pan bedac w ciazy uzywala badz uzywa maseczek do twarzy, glownie chodziloby mi o marki Avon badz Dermika. Wlasnie przyszlo zamowienie z Avon oraz nakupowalam sobie maseczek z Dermiki, jednak jest mozliwosc ciazy i zastanawiam sie czy je uzyc. Mam troche zniszczona twarz i potrzebowalabym ja zrehabilitowac. Na produktach Avon nie ma wypisanego skladu, wiec nawet nie wiem czy zawieraja podawany przez Was retinol i pochodne wit.A.
Jest ktos kto wie czy uzywac maseczek?
Bardzo dziekuje i pozdrawiam!
Karo_lina 04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 19:13   #748
nieesia25 pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

A jaki mają skład te maseczki?
nieesia25 pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:44   #749
Karo_lina 04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Tak wlasnie przegladalam sklad i szukalam w internecie, ale nie wszystko da sie znaklezc. Dr . Rozanski podaje ze bardzo niebezpieczne dla kobiet spodziewajacych sie dziecka i karmaicych sa skladniki:

Sodium Cyanide - Substancja rakotwórcza, alergizująca i mutagenna. Działa embriotoksycznie i teratogennie. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Myreth Sulfate

Laurylosiarczany sodu

Sodium Lauryl Sulfate = SLS , Sodium Laureth Sulfate = SLES

Sodium Oleth Sulfate , Sodium PCA (NAPCA), Sorbolene

Stearamidopropyl Tetrasodium EDTA - W obecności związków azotowych tworzy rakotwórcze nitrozaminy. Działa teratogennie. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Styrene Monomer - Karcinogen (związek rakotwórczy), alergizujący i mutagenny. Działa teratogennie. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Talc, Talk , Triclosan
[/SIZE][/SIZE]

Nic wiecej sie nie doszukalam, tak wiec panie, ktore zauwaza podane wyzej skladniki niech odloza na bok kosmetyki.

Droga "nieesia 25" sklad moich maseczek to:

w bionawilzajacej:
Aqua,
Macadamia,
Ternifolia
Propylene Glycol,
Simmondsia Chinesis,
Squalane,
Caprylic/capric triglyceride,
Cetyl Alcohol,
Ceteareth-25,
Glyceryl Stearate,
Dimethicone,
Ceteareth-6,
Stearyl Alcohol,
Tocopheryl Acetate,
Pelvetia Canaliculata,
Biosaccharide Gum-1,
Ascorbyl Palmitate,
Carbomer,
Methylparaben,
Propylparaben,
Ethylparaben,
Edta,
Triethanolamine,
Diazolidinyl Urea,
Parfum,
Alpha Isomethyl ionone,
Benzyl Benzoate,
Butylphenyl Methylpropional,
cinnamyl Alcohol,
Coumarin,
Eugenol,
Limonene

W multiwinaminowej dajacej ukojenie:
AQua
Decyl olive Esters,
Propylene Glycol dicaprylate,
Propyklene Glycol,
Cetyl Alcohol,
Zea mays oil,
Prunus Persica seed oil,
glyceryl stearate,
Ceteareth-25,
Aloe Barbadensis Leaf Juice,
Butyrospermum Parkii Fruit,
Ceteareth-6,
panthenol,
Squalene Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin,
Dimethicone,
Tocopheryl Acetate,
Stearyl Alcohol
Octyldodecanol,
Lecithin,
Glycyrrhetinic Acid,
Urea Retinyl Palmitate,
Allantoin,
Glycoproteins,
Yeast extract,
Ascorbyl Palmitate,
Ethyl Linoleate,
EthylLinolenate,
ethyl Oleate,
Aleuritic Acid,
Arachidyl Propionate,
Carbomer, Methylparaben,
Propylparaben,
Ethylparaben,
Disodium Edta,
Triethanolamine,
Diazolidinyl Urea.

Bardzo duzy sklad, nie wiem czy o to Tobie "niesia 25" chodzilo
Dlatego podalam 2 najwazniejszych dla mojej skory maseczek. Sa one firmy Dermika.
Chcialabym tak sie znac, aby sama weryfikowac sklad, jednak zadnej farmacji ani podobnej edukacji nie skonczylam .
Z gory dziekuje za pomoc.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ma paskudne konserwanty
Ja rowniez uzywam Iwostin nawilzajacy, nie przypuszczalabym ze ten moze tez byc szkodliwy
Karo_lina 04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 12:37   #750
Karo_lina 04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny, tak reasumujac to wszystkie kosmetyki cos tam maja i wychodziloby na to, ze kobietom w ciazy nie wolno uzywac prawie 80% produktow. Ja przejrzalam wszystkie moje kremy i balsamy i w kazdym jest jakis skladnik z czarnej listy. Ostatnio siedze i sprawdzam troche w internecie i jakas paranoja. Najlepiej sie w to nie wdrazac bo wychodzi, ze wszystko co uzywamy to trucizna. Ja juz sama zaczynam sie zakrecac bo odstawilam wszystkie swoje kremy i uzywam tylko Ziaje
Karo_lina 04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.