Czy płyn micelarny = tonik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-14, 16:44   #1
freewolna6
Raczkowanie
 
Avatar freewolna6
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 252

Czy płyn micelarny = tonik?


Pytanie brzmi - czy płynu micelarnego można używać zamiast toniku? W Internecie znajduję sprzeczne opinie, więc chciałabym poznać też waszą opinię i skorzystać z waszej wiedzy.

Mam np. taki z Biodermy i na odwrocie jest napisane, że po nim nie należy przemywać już twarzy ALE w wypadku oczu należy dodatkowo je opłukać.
__________________
Zapraszam do odwiedzenia bloga urodowego ...
http://freewolnosc.blogspot.com

oraz do polubienia mnie na FB
Facebook Freewolnosc :https://www.facebook.com/Freewolnosc
freewolna6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 09:00   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=173819 m.in.

ja osobiscie wole plyn micelarny, stosowalam go jako "tonik" po umyciu buzi zelem, zeby "doczyscic" buzie z makijazu z tego co wiem plyn micelarny ma wiele wiecej/lub leszych wlasciwosci... ale to juz wg. wlasnego gustu i potrzeb skory :P takie jest moje zdanie...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2012-10-15 o 09:02
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 15:47   #3
Konwalka
Raczkowanie
 
Avatar Konwalka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 60
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Pytanie to zadałam kiedyś kosmetyczce. Usłyszałam, że absolutnie nie i wskazane jest, żeby po użyciu płynu micerlanego przemyć twarz tonikiem.
Konwalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 16:23   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez Konwalka Pokaż wiadomość
Pytanie to zadałam kiedyś kosmetyczce. Usłyszałam, że absolutnie nie i wskazane jest, żeby po użyciu płynu micerlanego przemyć twarz tonikiem.
hmm...
ciekawe. Pierwszy raz o tym slysze
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 16:36   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez Konwalka Pokaż wiadomość
Pytanie to zadałam kiedyś kosmetyczce. Usłyszałam, że absolutnie nie i wskazane jest, żeby po użyciu płynu micerlanego przemyć twarz tonikiem.
Trochę niedouczona ta kosmetyczka, na temat składów ma chyba zerowe pojęcie...

Tak naprawdę nie ma konieczności używania toników wbrew temu co próbują nam wmówić firmy kosmetyczne i durne kobiece pisemka. Mogą być jednak pomocne w ostatecznym doczyszczeniu twarzy (ich siła czyszcząca jest jednak bardzo mała), odświeżają, nawilżają skórę (w przypadku niektórych typów skóry, mogą zastąpić krem)

Płyny miceralne (przynajmniej w teorii, bo bywają lepsze i gorsze) dobrze oczyszczają skórę, nie drażniąc jej jednocześnie pielęgnują ją. Nie ma konieczności zmywania ich dodatkowo wodą (brudek zostaje na waciku). Jak ktoś nie lubi uczucia lepkości, którą zostawiają niektóre płyny miceralne, może przemyć twarz wodą.

Podsumowując: możesz spokojnie używać płynu miceralnego jako toniku, nie ma przeciwwskazań
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 17:07   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez Konwalka Pokaż wiadomość
Pytanie to zadałam kiedyś kosmetyczce. Usłyszałam, że absolutnie nie i wskazane jest, żeby po użyciu płynu micerlanego przemyć twarz tonikiem.
Płym micelarny jest na tyle łagodny, że nie trzeba go zmywać z twarzy. Z oczu też go nie spłukuję, nie podrażnia ich, więc nie widzę sensu, żeby tak robić.
A czy tonik jest potrzebny, to już każdy na sobie musi przetestować. Mojej skórze nic to nie dawało, więc już dawno temu zrezygnowałam z toników.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 19:46   #7
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Trochę niedouczona ta kosmetyczka, na temat składów ma chyba zerowe pojęcie...

Tak naprawdę nie ma konieczności używania toników wbrew temu co próbują nam wmówić firmy kosmetyczne i durne kobiece pisemka. Mogą być jednak pomocne w ostatecznym doczyszczeniu twarzy (ich siła czyszcząca jest jednak bardzo mała), odświeżają, nawilżają skórę (w przypadku niektórych typów skóry, mogą zastąpić krem)

Płyny miceralne (przynajmniej w teorii, bo bywają lepsze i gorsze) dobrze oczyszczają skórę, nie drażniąc jej jednocześnie pielęgnują ją. Nie ma konieczności zmywania ich dodatkowo wodą (brudek zostaje na waciku). Jak ktoś nie lubi uczucia lepkości, którą zostawiają niektóre płyny miceralne, może przemyć twarz wodą.

Podsumowując: możesz spokojnie używać płynu miceralnego jako toniku, nie ma przeciwwskazań
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Płym micelarny jest na tyle łagodny, że nie trzeba go zmywać z twarzy. Z oczu też go nie spłukuję, nie podrażnia ich, więc nie widzę sensu, żeby tak robić.
A czy tonik jest potrzebny, to już każdy na sobie musi przetestować. Mojej skórze nic to nie dawało, więc już dawno temu zrezygnowałam z toników.
Ja też nie używam toników od laaat.
Dla mnie toniki to też takie niewiadomoco. Kiedyś miały rzekomo przywracać skórze właściwe ph po użyciu wysuszających żeli i mydeł. Teraz juz tego problemu nie ma, bo współczesne środki myjące są o wiele delikatniejsze (a w każdym razie powinny być).

Toniki to w większości taka perfumowana woda z gliceryną, która tak naprawdę niczemu nie służy, ale niektórzy lubią ich używać do odświeżania twarzy (zwłaszcza alkohol daje niektórym uczucie odświeżenia) .
Skórze tłustej albo normalnej takie lekkie nawilżenie może wystarczyć zamiast kremu, głownie latem.

Płyny micelarne służą do oczyszczania, można ich używać zamiast duetu żel+woda z kranu przy wrażliwej i suchej skórze. Większość kobiet stosuje je chyba do zmywania makijażu. Micele w teorii świetnie usuwają brud, a w praktyce różnie z tymi płynami bywa.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-15, 20:22   #8
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Ja też nie używam toników od laaat.
Dla mnie toniki to też takie niewiadomoco. Kiedyś miały rzekomo przywracać skórze właściwe ph po użyciu wysuszających żeli i mydeł. Teraz juz tego problemu nie ma, bo współczesne środki myjące są o wiele delikatniejsze (a w każdym razie powinny być).
No właśnie rzekomo Zdrowa skóra, bez jakiś poważnych chorób nawet po klasycznym, zasadowym mydle po jakichś 10 minutach sama przywróci sobie prawidłowe pH, nie trzeba niczego zakwaszać (wielu facetów myje się tylko zwykłą kostką mydła, nie używają toników i mają skórę w lepszej kondycji niż niejedna babka używająca całej serii kosmetyków tzn. niezbędnych)

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Toniki to w większości taka perfumowana woda z gliceryną, która tak naprawdę niczemu nie służy, ale niektórzy lubią ich używać do odświeżania twarzy (zwłaszcza alkohol daje niektórym uczucie odświeżenia) .
Skórze tłustej albo normalnej takie lekkie nawilżenie może wystarczyć zamiast kremu, głownie latem.

Płyny micelarne służą do oczyszczania, można ich używać zamiast duetu żel+woda z kranu przy wrażliwej i suchej skórze. Większość kobiet stosuje je chyba do zmywania makijażu. Micele w teorii świetnie usuwają brud, a w praktyce różnie z tymi płynami bywa.
Ja się tylko mogę podpisać pod Twoim postem Jesteśmy w zdecydowanej mniejszości, bo większość nie rozumie, że kosmetyki dobiera się do potrzeb konkretnej skóry, a nie leci wg schematu. Nie każda skóra potrzebuje kremu nawilżającego 2x dziennie, niektóre nie potrzebują wcale.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 20:33   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

W sumie to jak sobie przypomnę odległe czasy, kiedy traktowałam tonik jako konieczność, to wydaje mi się, że większość toników wzmagała u mnie przetłuszczanie się skóry. Jakby nie było, to jednak kolejna warstwa czegoś na twarzy, a moja cera nie znosi dokładania tego, śmego i owego. Krem plus podkład mineralny to jedyne, co w dzień mogę położyć. Nie dałabym rady nakładać jak niektórzy np serum, filtra i makijażu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 20:44   #10
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Używam miceli AA. Uwielbiam i dzięki nim mogłam zrezygnować z toniku, który mnie podrażniał ( cera naczynkowa).
Przemywam nim oczy i jak dotąd mi nie zaszkodził.
Kosmetyczek o radę nie pytałam ale w gazetach babskich nie spotkałam się z opinią, że trzeba stosując micel dodatkowo używać toniku.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 22:30   #11
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Ja nie lubię gotowych toników. Jedynie co to hydrolaty i woda różana - i to nie dla wybitnego działania pielęgnacyjnego, ale ... dla zapachu. Po prostu traktuję je jako standard. Ale nie wykluczam, że kiedyś zrezygnuję z tego rytuału
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-15, 22:33   #12
jenifeer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 39
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

płyn micelarny Sensibio Bioderma najlepszy za świecie, zero obciążania skóry, podraznien i doskonałe zmywanie
jenifeer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 01:09   #13
murenna10
Przyczajenie
 
Avatar murenna10
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Toniku nie trzeba używać po micelarnym. Tonikiem tonizujemy twarz po umyciu mleczkiem. Micelarny ma odpowiednie ph i po jego użyciu nie ma konieczności odświeżania, skwaszania itp. twarzy. Po przemyciu micelarnym osuszamy jeżeli mamy taką potrzebę i nakładamy krem.

Płyn micelarny to super kosmetyk!
__________________
MURENNA
murenna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 01:20   #14
freewolna6
Raczkowanie
 
Avatar freewolna6
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 252
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

dziękuję, bardzo mi pomogłyście !
__________________
Zapraszam do odwiedzenia bloga urodowego ...
http://freewolnosc.blogspot.com

oraz do polubienia mnie na FB
Facebook Freewolnosc :https://www.facebook.com/Freewolnosc
freewolna6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 03:00   #15
koralik11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Popieram ;-)
koralik11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 14:45   #16
mralicious
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Trochę niedouczona ta kosmetyczka, na temat składów ma chyba zerowe pojęcie...

Tak naprawdę nie ma konieczności używania toników wbrew temu co próbują nam wmówić firmy kosmetyczne i durne kobiece pisemka. Mogą być jednak pomocne w ostatecznym doczyszczeniu twarzy (ich siła czyszcząca jest jednak bardzo mała), odświeżają, nawilżają skórę (w przypadku niektórych typów skóry, mogą zastąpić krem)

Płyny miceralne (przynajmniej w teorii, bo bywają lepsze i gorsze) dobrze oczyszczają skórę, nie drażniąc jej jednocześnie pielęgnują ją. Nie ma konieczności zmywania ich dodatkowo wodą (brudek zostaje na waciku). Jak ktoś nie lubi uczucia lepkości, którą zostawiają niektóre płyny miceralne, może przemyć twarz wodą.

Podsumowując: możesz spokojnie używać płynu miceralnego jako toniku, nie ma przeciwwskazań
Kosmetyczka nie koniecznie nie jest niedouczona, jestem kosmetologiem i toniku używa się w celu przywrócenia właściwego pH skórze...
mralicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 14:08   #17
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Jeśli się używa płynu micelarnego to nie trzeba już toniku, gdyż płyn micelarny to tzw. kosmetyk 3w1 czyli służy do demakijażu oczu, twarzy i tonizacji. Aczkolwiek ja jak robię demakijaż to najpierw przemywam twarz tym płynem a następnie myję buzię mleczkiem. Bo po samym micelarnym zużyłabym mnóstwo wacików, a lubię jak moja buzia jest idealnie czysta.
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 14:11   #18
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Ja używam płynu micelarnego nie tylko do zmywania makijażu, ale także jako zastępstwo toniku w celu delikatnego oczyszczenia i przemycia twarzy.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 22:43   #19
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Ja też używam toniku zamiennie z płynem micelarnym. Wieczorem zmywam makijaż albo mleczkiem, albo właśnie płynem micelarnym, a toniku używam rano do oczyszczenia twarzy... nie ma sensu stosownie ich na raz
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-14, 13:55   #20
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

czy po demakijazu plynem miceralnym moge miec pewnosc ze skora jest odpowiednio oczyszczona i nie musze juz nic wiecej uzywac? ja mam wrazenie ze zawsze cos zostaje na skorze, a ze mam problemowa to nie chce jej dodatkowo obciazac
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 17:04   #21
jarzebina_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 59
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

ja jak używam płynu miceralnego to dodatkowo jeszcze myję twarz żelem do twarzy, ponieważ też mam uczucie że nie do końca mam oczyszczoną twarz.
jarzebina_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 13:20   #22
Sfera_beauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Nie porównujmy skóry męskiej od skóry damskiej. Skóra męska jest grubsza, bardziej gęsta (dlatego wolniej się starzeją dziady) i wymaga innej pielęgnacji
Sfera_beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 15:46   #23
LaylaQ
Przyczajenie
 
Avatar LaylaQ
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 24
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Ja używam płynu micelarnego do życia makijażu, potem spłukuję wodą / myję żelem, przemywam tonikiem i na to nakładamy krem. Tonik zaczęłam stosować po tym jak zapoznałem się z azjatycką pielęgnacją a czy rzeczywiście dobrze wpływa na wchłanianie kremu... Aaa i używam tylko i wyłącznie toników bez alkoholu.
LaylaQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:26   #24
tolga88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 24
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Ja nawet zamiast samego toniku używam hydrolatu, ale w sumie ciekawe jak to z tymi płynami. Macie jakieś do polecenia naturalne kosmetyki tego typu?
tolga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 13:57   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez tolga88 Pokaż wiadomość
Ja nawet zamiast samego toniku używam hydrolatu, ale w sumie ciekawe jak to z tymi płynami. Macie jakieś do polecenia naturalne kosmetyki tego typu?
Hydrolat nie jest tym samym co micel, bo nie ma emulgatora i tym samym zadnych właściwości myjących. Płyn micelarny to jest z założenia produkt, który nie należy do pielęgnacji niespłukiwanej, bo ma coś "związać" żeby było to potem łatwiej usunąć ze skóry czyli zmyć. I tutaj nie ma znaczenia, czy produkt jest naturalny czy nie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 10:49   #26
Anihila
Przyczajenie
 
Avatar Anihila
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Ja tam najpierw przygotowuje twarz płynem miceralnym, z 30-60 sekund trzymam na twarzy, potem myję twarz pianką do twarzy, a potem tonizuję tonikiem do cery ważliwej. Czekam kolejne 6 ekund na wchłonięcie i używam kremu (Naocmi Aloe crema), a przed wyjściem krem z SF 30-50.
Anihila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 07:42   #27
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Wy mi lepiej powiedzcie dlaczego ja nie mogę znaleźć toniku ? Wszędzie tylko te płyny micelarne. Czy mam tonizowac ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 10:49   #28
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Wy mi lepiej powiedzcie dlaczego ja nie mogę znaleźć toniku ? Wszędzie tylko te płyny micelarne. Czy mam tonizowac ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zależy na ile zaburzasz pH skóry. Przy mydle używałabym czegoś do tonizowania.
Zamiast toniku możesz używać wody termalnej albo hydrolatu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 11:01   #29
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Hm zaburzam? Chodzj o mycie ? Ze wstydem przyznam , że póki co dzień mycia stosuje mleczko z Lirene do cery naczynkowej ...zmywam woda i przecieram tym samym tonikiem. Chciałabym zmienić ten zestaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 14:35   #30
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy płyn micelarny = tonik?

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Hm zaburzam? Chodzj o mycie ? Ze wstydem przyznam , że póki co dzień mycia stosuje mleczko z Lirene do cery naczynkowej ...zmywam woda i przecieram tym samym tonikiem. Chciałabym zmienić ten zestaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to używasz właściwie tylko kosmetyku do demakijażu, bo takie jest zadanie i mleczek i miceli. Niekoniecznie zastąpi to mycie, chociaż to zależy od cery i techniki (np użycia dodatkowo gąbeczki, ściereczki itp.).
Skóra ma pH 5,5, jak ktoś stosuje mydło o pH 9 to zaburza naturalne pH.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-24 16:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.