Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 19:30   #1
patrycja2995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10

Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?


Hej !
Borykam sie od jakiegoś czasu z problemem odnośnie trwałosci podkladu. Moja cera jest potrądzikowa(jednak ciągle pojedyncze wypryski sie zdarzają) półtłusta i wgl nie trzymajaca podkladu. Makijaż "zjeżdża" z mojej buzi zazwyczja po 1h czasem uda sie, ze wytrzyma 2 ale to rzadkość robiąc jakby "zacieki" przez co twarz wygląda na brudną i zaniedbaną....
Już naprawdę nie wiem co robić a dodam, ze zaleyz mi na kryciu. Wizażanki pomóżcie ;(
patrycja2995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:58   #2
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Może używasz nieodpowiedniego podkładu Jeśli chcesz przedłużyć trwałość podkładu, to pod niego nakładaj bazę np. silikonową lub krem (nja używam matujący Siarkowa Moc, ale wiem, że dziewczyny stosują różne inne ). Musisz dojść do tego metodą prób i błędów.

Nie zapominaj również o solidnym przypudrowaniu podkładu, najlepiej z tej samej serii. Lepiej używać do tego pędzla niż, jak ja to nazywam placka, czyli gąbeczki.

O właśnie, a propos podkładów - niektóre dziewczyny są zwolenniczkami nakładania podkładu specjalnym pędzlem do podkładu lub Beauty Blenderem

Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 12:57   #3
patrycja2995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

ja tez używam Beauty Blendera no i mam pędzel do podkładów, no i oczywiscie puder i podklad jest z tej samej serii, jednak to nic nie daje... no cóż musze sprobowac w takim razie jeszcze baze, moze w tedy to cos da. A co do baz to mozna stosowac BB krem czy odpadA?
patrycja2995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 14:52   #4
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Moim zdaniem masz po prostu źle dobrany do potrzeb swojej cery podkład. Jeśli masz tłustą cerę, to zawsze będzie problem ze spływaniem podkładu, a odpowiednio dobrany krem czy baza może ten efekt tylko zminimalizować.

Wg mnie powinnaś szukać podkładu o przedłużonej trwałości, natomiast nie wiem, czy typowo matujący podkład w Twoim przypadku się sprawdzi, bo często tego typu specyfiki (czy podkład czy krem), dają efekt odwrotny i wręcz wzmagają świecenie i spływanie podkładu.

Co powinno pomóc - nie nakładanie pod podkład zbyt ciężkich kremów i zbyt wielu warstw (u mnie zamiast kremu lepiej sprawdza się tylko lekkie serum). Poza tym możesz zastosować jakąś bazę pod podkład, przedłużającą trwałość podkładu (poszukaj w KWC). Nie nakładaj zbyt grubej warstwy podkładu - staraj się nakładać jak najcieńszą warstwę, w razie potrzeby dokładając kolejną, równie cienką. Na koniec przypudruj wszystko sypkim pudrem, również nie nakładając go zbyt hojnie.

Aha - krem BB nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-10-12 o 17:35
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 18:25   #5
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

A nie masz czasem zbyt przesuszonej skóry twarzy? Jeśli skora jest przesuszona to często "wypija wode" z podkładu, wtedy zostaje nierówny pigment na skórze tworząc plamy na suchych miejscach

Edytowane przez babulenka
Czas edycji: 2013-10-12 o 18:26 Powód: niewlasciwy cytat
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 10:26   #6
chocolatebutik
Przyczajenie
 
Avatar chocolatebutik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Talking Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Hej, ja nie mam problemu z podkladem, ale za to z rozmazywaniem sie kredek/cieni i w ogole wszystkiego co nakladam w okolice zewnetrznego kacika oka, tam gdzie lacza sie powieki. Stosowalam juz sporo trickow aby sie nie rozmazywaly a jednak dalej jest to dla mnie problemem, wynika to najprawdopodobniej z budowy mojego oka, ale wyglada to nieestetycznie a dodam, ze malowanie tamtej okolicy w moim makijazu jest niezbedne. Czy mozecie mi polecic jakas niesmiertelna baze pod cienie, badz cos w tym stylu? Bede wdzieczna
chocolatebutik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 13:02   #7
Coccoszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

a na "spływanie" podkładu próbowałaś bazy pod podkład specjalnej do cery tłustej/mieszanej? może jeszcze spróbować nałożyć krem matujący pod podkład, i zainwestować w dobry matujący podkład )

a jeśli chodzi o oko, próbowałaś kredkę zastąpić eyelinerem płynnym z cienką końcówką??
Coccoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 14:58   #8
patrycja2995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez Coccoszka Pokaż wiadomość
a na "spływanie" podkładu próbowałaś bazy pod podkład specjalnej do cery tłustej/mieszanej? może jeszcze spróbować nałożyć krem matujący pod podkład, i zainwestować w dobry matujący podkład )

\
Własnie dwa dni temu zakupiłam krem matujacy Dax Cosmetics Perfecta na dzien i podkład trzyma sie juz 4h i jest w super stanie, mam nadzieję, ze bedzie tak dalej bo jestem na chwile obecną zachwycona
Dziękuje za pomoc ;***
patrycja2995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 13:02   #9
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez patrycja2995 Pokaż wiadomość
Własnie dwa dni temu zakupiłam krem matujacy Dax Cosmetics Perfecta na dzien i podkład trzyma sie juz 4h i jest w super stanie, mam nadzieję, ze bedzie tak dalej bo jestem na chwile obecną zachwycona
Dziękuje za pomoc ;***
Jak dla mnie podkład Dax Cashmere jest ewenementem! Na mojej tłustej strefie T trzyma mat nawet 8-9 h i do tego kolor nie spływa, nie ściera się itd.

Prócz baz pod podkład są jeszcze fixy utrwalające. Pryskasz na twarz taką mgiełką i ona utrwala makijaż.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 17:20   #10
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Nawilżasz czym skórę? Bo może być tak że skóra jest za słabo nawilżona i dlatego produkuje więcej sebum.

Możesz spróbować też wklepywać podkład w twarz, wtedy dłużej się trzyma. Tak samo z pudrem, bierzesz go na gąbeczkę i przyciskasz do twarzy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 23:09   #11
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 169
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

ja mam ten sam problem, z tym że moja skóra jest mieszana, czasem ewidentnie sucha, czasem masakrycznie tłusta. już nie wiem co zrobić, mam dobrze dobrane kosmetyki do pielegnacji twarzy, podkład mam z Revlonu CS (metodą prób i błędów testowałam ich masę, ten jest najlepszy), oczywiście do utrwalenia używam pudru (może tu tkwi błąd? nie przestestowałam ich aż tak dużo, aktualnie używam z BU bambusowy lub perłowy i te są najlepsze). Pod podkład po oczyszczeniu twarzy stosuję krem matujący (lekki, małą warstwę). Mimo tego NADAL mam problem ze świeceniem twarzy, która po 2-3 godzinach wygląda okropnie, a w sytuacjach stresowych... eh, wiadomo, że nie zawsze można ciągle latać przypudrować nosek i na prawdę chciałabym czasem przez dłuższy czas mieć ładną buzię.

Dziewczyny, macie jakiś pomysł co zrobić?
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 23:27   #12
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Niestety, mimo, że też dbam o pielęgnację i używam dobrych podkładów, to jednak jeszcze nigdy nie udało mi się całkowicie wyeliminować świecenia. Raz jest całkiem nieźle, a raz - przy dokładnie tych samych kremach, podkladach i pudrach, i w tych samych warunkach (pora roku, temperatura itp.) - tragedia. W zasadzie się z tym już pogodziłam. Jeśli ze świeceniem nie jest połączone spływanie podkładu, jego włażenie w pory lub znikanie w tajemniczych okolicznościach, to i tak jestem zadowolona.
Metodę mam tylko jedną - używam bibułek matujących z Shiseido (niebieskie papierki pokryte warstewką pudru). Tylko te bibułki ładnie ściągają sebum bez naruszenia podkładu (o ile on jest dobry, bo niektóre niestety zostają na bibułce). Szczerze mówiąc już dawno przestałam przypudrowywać twarz w ciągu dnia, bo jest jeszcze gorzej.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 06:34   #13
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 169
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

a krem matujący jest tak samo dobry jak baza? czy może baza lepsza? szczerze mówiąc nie próbowałam używać bazy, bo słyszałam tak mieszane opinie, że troszkę szkoda mi kasy, jeśli po jednym użyciu stwierdzę że to nie dla mnie...
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:51   #14
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

[1=d3cf6193653186a4c77432c b2a71eec9d8d01e8d_63b3705 ea84bc;43404285]a krem matujący jest tak samo dobry jak baza? czy może baza lepsza? szczerze mówiąc nie próbowałam używać bazy, bo słyszałam tak mieszane opinie, że troszkę szkoda mi kasy, jeśli po jednym użyciu stwierdzę że to nie dla mnie...[/QUOTE]
Ja kremów typowo matujących nie używam, bo większość z nich jeszcze wzmaga u mnie świecenie się. Ja robię tak - używam kremów o lekkiej formule, nie matujących, ale przeznaczonych do cery mieszanej/tłustej, a od jakiegoś czasu prawie całkowicie przerzuciłam się na sera (dziwnie brzmi, ale chodzi mi o l.mn. od serum ), np. z Pat&Rub EkoAmpułka 1, z MAC, Estee Lauder itp. Potem daję podkład, potem stosuję sypki puder, nakładany puszkiem (puszkiem dociskam puder miejsce przy miejscu, aktualnie biały, transparentny MUFE HD). Przy takiej kolejności bazy nie używam. Czasem zamiast serum daję bazę, ale zależy jaka ona jest, bo musi trochę nawilżać skórę (baz też używam głównie z MAC, np. Natural Radiance). Generalnie do najlepszych efektów dochodzi się metodą prób i błędów, bo też nie każdy krem/serum/baza dobrze będzie współpracować z danym podkładem.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:38   #15
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

najlepiej kupić dobry trwały podkład Poleca double wear od estee lauder
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 19:49   #16
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Ja kremów typowo matujących nie używam, bo większość z nich jeszcze wzmaga u mnie świecenie się. Ja robię tak - używam kremów o lekkiej formule, nie matujących, ale przeznaczonych do cery mieszanej/tłustej, a od jakiegoś czasu prawie całkowicie przerzuciłam się na sera (dziwnie brzmi, ale chodzi mi o l.mn. od serum ), np. z Pat&Rub EkoAmpułka 1, z MAC, Estee Lauder itp. Potem daję podkład, potem stosuję sypki puder, nakładany puszkiem (puszkiem dociskam puder miejsce przy miejscu, aktualnie biały, transparentny MUFE HD). Przy takiej kolejności bazy nie używam. Czasem zamiast serum daję bazę, ale zależy jaka ona jest, bo musi trochę nawilżać skórę (baz też używam głównie z MAC, np. Natural Radiance). Generalnie do najlepszych efektów dochodzi się metodą prób i błędów, bo też nie każdy krem/serum/baza dobrze będzie współpracować z danym podkładem.
Olu, a czy EkoAmpułka 1 stosowana solo Cię nie wysusza? Bo u mnie produkty oparte na kwasie hialuronowym używane w ten sposób na dłuższą metę niestety trochę wysuszają (mimo że mam cerę mieszaną w kierunku tłustej).
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 18:26   #17
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Olu, a czy EkoAmpułka 1 stosowana solo Cię nie wysusza? Bo u mnie produkty oparte na kwasie hialuronowym używane w ten sposób na dłuższą metę niestety trochę wysuszają (mimo że mam cerę mieszaną w kierunku tłustej).
Nie, mnie na szczęście nie przesuszyła skóry, z tym że po skończeniu buteleczki przerzuciłam się na inne serum, więc może przy jeszcze dłuższym stosowaniu taki efekt by wystąpił.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 19:00   #18
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez classic_chic Pokaż wiadomość
Może używasz nieodpowiedniego podkładu Jeśli chcesz przedłużyć trwałość podkładu, to pod niego nakładaj bazę np. silikonową lub krem (nja używam matujący Siarkowa Moc, ale wiem, że dziewczyny stosują różne inne ). Musisz dojść do tego metodą prób i błędów.

Nie zapominaj również o solidnym przypudrowaniu podkładu, najlepiej z tej samej serii. Lepiej używać do tego pędzla niż, jak ja to nazywam placka, czyli gąbeczki.

O właśnie, a propos podkładów - niektóre dziewczyny są zwolenniczkami nakładania podkładu specjalnym pędzlem do podkładu lub Beauty Blenderem

Mam nadzieję, że pomogłam
Używam podkładu Estee Lauder Light i na to sypkiego podkładu z oriflame (tego naturalnego,to taki pyłek,do każdej cery). Makijaż mam po 8 godzinach pracy w stanie nienaruszonym (niestety róż lub perełki brązujące znikają po 2-3 godzinach).Pracuję dużo w biegu i nie mam czasu na poprawki w ciągu dnia,więc to dla mnie ważne. Też miałam taki problem jak Ty.Naprawdę takie połączenie jest najlepsze.

A i konieczna baza,obecnie używam giordani gold od oriflame,wcześniej z sephory (z sephory był lepszy).
__________________




Edytowane przez platekrozy
Czas edycji: 2013-11-03 o 19:01
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:33   #19
kosmetyk_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez chocolatebutik Pokaż wiadomość
Hej, ja nie mam problemu z podkladem, ale za to z rozmazywaniem sie kredek/cieni i w ogole wszystkiego co nakladam w okolice zewnetrznego kacika oka, tam gdzie lacza sie powieki. Stosowalam juz sporo trickow aby sie nie rozmazywaly a jednak dalej jest to dla mnie problemem, wynika to najprawdopodobniej z budowy mojego oka, ale wyglada to nieestetycznie a dodam, ze malowanie tamtej okolicy w moim makijazu jest niezbedne. Czy mozecie mi polecic jakas niesmiertelna baze pod cienie, badz cos w tym stylu? Bede wdzieczna

A używałaś może bazy Artdeco?
kosmetyk_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 20:20   #20
panemadipe
Przyczajenie
 
Avatar panemadipe
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Może masz źle dopasowany podkład? Polecam podkład firmy loreal z serii true match, doskonale kryje Aby zmatować twarz najlepiej po nałożeniu podkładu,użyć pudru tej samej firmy i serii
panemadipe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 09:45   #21
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

1. ) podkład powinien być odpowiednio dobrany do typu Twojej cery. Jest sporo podkładów o przedłużonej trwałości ( najmocniejszy to klasyczny DW od estee lauder, ale łatwiejszy w nakładanie jest Everlasting z Clarinsa. DW light przy dużym problemie tylko z bazą)
2) krem pod podkład powinien być lekki, bez parafin i olejów, powinien być przeznaczony do Twojego typu skóry.
3) warto mieć bazę pod makijaż która znacznie przedłuża trwałość makijażu.( moja to ta z estee lauder)
4) twarz można przypudrowac ( czego ja nie lubię i nie robie bo baza i cięższy podkład to wystarczające obciążenie dla cery)
5 możesz w ciagu dnia wspomagać się bibułkami matującymi.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

[1=d3cf6193653186a4c77432c b2a71eec9d8d01e8d_63b3705 ea84bc;43404285]a krem matujący jest tak samo dobry jak baza? czy może baza lepsza? szczerze mówiąc nie próbowałam używać bazy, bo słyszałam tak mieszane opinie, że troszkę szkoda mi kasy, jeśli po jednym użyciu stwierdzę że to nie dla mnie...[/QUOTE]

Bazy jak podklady. Są lepsze i gorsze. Warto poszperać w internecie. Poszukać na spokojnie. Ja ostatnio odbieram bazę do marki podkładu.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-12-14 o 09:42
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:58   #22
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
2) krem pod podkład powinien być lekki, bez parafin i olejów, powinien być przeznaczony do Twojego typu skóry.
co proponujesz do mieszanej?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 22:47   #23
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
co proponujesz do mieszanej?
Jaka półka cenowa Cię interesuje?

Mogę napisać czego ja używam ale gł latem ponieważ wtedy przetłuszcza mi się skóra. Moim prywatnym KWC w tej dziedzinie jest. Dr bramdt i jego pores no more.

Baaaardzo dobry, również jako baza pod makijaż. Moim zdaniem przy cerach mieszanych może bazę śmiało zastąpić.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 09:04   #24
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Jaka półka cenowa Cię interesuje?

Mogę napisać czego ja używam ale gł latem ponieważ wtedy przetłuszcza mi się skóra. Moim prywatnym KWC w tej dziedzinie jest. Dr bramdt i jego pores no more.

Baaaardzo dobry, również jako baza pod makijaż. Moim zdaniem przy cerach mieszanych może bazę śmiało zastąpić.
Jakis do 100zl bd ok

Wysłane z mojego GT-I9505
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 10:40   #25
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Jakis do 100zl bd ok

Wysłane z mojego GT-I9505
Bardzo fajny jest krem Tołpy z serii Hydrativ na KWC występuje pod długachną nazwą : lekkiego kremu nawilżającego do do skóry odwodnionej i podrażnionej, tlustej i mieszanej.

Mimo dziwacznej nazwy jest bardzo fajny. Przyzwoicie nawilża ale nie natłuszcza i jest kremem lekkim choć nie typowo matującym.

Pod podklady typu DW czy Everlasting , idealny. Dla mnie na zimę za mało treściwy bo zima mam raczej problem z przesuszeniem. Wraz z wiosną moja cera magicznie zamienia się w mieszaną.

Krem kosztuje ok 40 zł i w tej cenie jest to w mojej opini produkt zdecydowanie godny polecenia.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 12:10   #26
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Bardzo fajny jest krem Tołpy z serii Hydrativ na KWC występuje pod długachną nazwą : lekkiego kremu nawilżającego do do skóry odwodnionej i podrażnionej, tlustej i mieszanej.

Mimo dziwacznej nazwy jest bardzo fajny. Przyzwoicie nawilża ale nie natłuszcza i jest kremem lekkim choć nie typowo matującym.
Niestety sytuacja znowu ta sama. podkład po 3 h znikł (revlon colorstay).
Najśmieszniejsze jest to że jakoś się nie świeciłam mocno czy coś a podkład znika.....
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 12:35   #27
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Niestety sytuacja znowu ta sama. podkład po 3 h znikł (revlon colorstay).
Najśmieszniejsze jest to że jakoś się nie świeciłam mocno czy coś a podkład znika.....
Używasz jakiejś bazy?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 00:49   #28
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Używasz jakiejś bazy?
Probowalam tej z daxa silikonowej. Nic.. jeszcze gorzej bo mnie wywalilo

Wysłane z mojego GT-I9505
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 11:25   #29
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Co zrobić żeby podklad trzymał sie dłuzej ?

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Probowalam tej z daxa silikonowej. Nic.. jeszcze gorzej bo mnie wywalilo

Wysłane z mojego GT-I9505
Wszelkie bazy i podklady z silikonem faktycznie mogą szkodzić cerze mieszanej.
Ja używam DW light od estee lauder ( ma w składzie silikon) i choć lubię jak wygląda na mojej cerze,mam po dłuższym stosowaniu istne pole minowe.
Mimo że. Teoretycznie nie mam problemów skórnych.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-24 11:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.