Kosmetologia -studia wyższe. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-09, 16:01   #1
patusiek
Rozeznanie
 
Avatar patusiek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 559

Kosmetologia -studia wyższe.


Nie wiem czy to odpowiednie forum , ale przeglądnęłam inne na wizażu i wydaje mi sie, ze jak umieszczę tutaj temat to będzie okey

Otóż stoję przed wyborem studiów i nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie kosmetologia. Czy ktoś mógłby mi więcej opowiedzieć o tym kierunku..?
Jeżeli ktoś jest dodatkowo z Krakowa i tam studiuje to byłoby super
Po pierwsze interesuje mnie jakie są przedmioty, czy jest bardzo ciężko i co można później robić I dodatkowo pytam już z czystej ciekawości czym różni sie ktoś kto skończył kosmetologię od kogoś kto ma studium kosmetyczne..?
Wiele osób odradza mi te studia mówiąc , że sa mało ambitne i szkoda na nie czasu.Że lepiej zrobić coś konkretnego a potem studium kosmetyczne i mieć to samo. Czy maja rację?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi
__________________
Wielka kolekcja fajnych ciuszków :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=239681

Proszę o odpowiadanie na moim wątku !!
Zapraszam



studentka kosmetologi
patusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 16:30   #2
k4s13k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 67
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

ajj za duzo chyba Ci nie pomoge. Jestem z Białegostoku i u mnie wszyscy polecaja studium. Studia kosztuja okolo 6500zł więc tak łatwo Cie nie wyrzucą, praktyk jest bardzo mało, dziewczyny nie wiele sie uczą. Natomiast studium kosztuje okolo 100zł rocznie, więc trzeba sie naprawde starac zeby tam przetrwac. Prakatyk mają mnóstwo, nie raz chodzę tam na zabiegi i jestem bardzo zadowolona. Kształca sie naprawde zdolne kosmetyczki. Jedynym plusem studiów u mnie w mieście jest wykształcenie wyższe. Bo prace w zakładzie kosmetycznym jest cięzko znaleśc, nikt nie chce zatrudniac kosmetyczek po tej szkole.
k4s13k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:31   #3
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

Ja studiuje w Poznaniu. Rok temu tez mialam peeeeeeeeeeełno dylematów przeczytaj kilka watkow i sama zdecyduj. Podjelam decyzdje czytajac rożne fora. A przede wszytskim jesli naprawde sie tym interesujesz i sprawia Ci to przyjemnosc nie przejmuj sie tym co mowia inni. Choc to prawda, taka opinia chodzi o studentkach kosmetologii.

A mi najwieksza przyjemnosc sprawia to kiedy kolejne znajome (nawet moj ukochany!) chca zebym wyciela skorki, zrobila cos z paznokciami, takie drobne rzeczy ktorych wlasnie nie ucze na zajeciach praktycznych. Tez mialam pelno watpliwosci, ale kiedy sie kimś "zajmuje" jestem pewna ze to jest to co chce w zyciu robic.

A roznica jest i to owszem. Przede wszytskim masz wieksza wiedze!i wyksztalcenie po prostu. po studium masz tylko tytul technika. Studia to studia, moim zdaniem studium nie jest warte. lepiej poświecic rok wiecej i nauczy sie naprawde fajnych rzeczy, zdobyc niezla wiedze z dziedziny kosmetologii i nie tylko. Ja odkrylam w sobie jakas pasje do medycyny! te wszytskie choroby, nowotwory, to co jest na zajeciach tak bardzo mnie interesuje!

choc jest ciezko to fakt - anatomia postrach kazdego. Ale wszytsko da sie przejsc ja przyznam ze wcale duzo sie nie ucze, sa przedmioty z ktorych sie przykladam, poswiecam duzo czasu, a inne traktuje lzej. To moj wymarzony kierunek, moze i Twoj. poczytaj i przemysl

a ile jest w studium godzin praktycznych zajec?? u mnie 5 godzin tygodniowo i to w zupelnosci wystarczy! Realizujemy caly program i nie mam na co narzekac. Ale jesli ktos porownuje, material jaki jest realizowany w studium to nawet nie ma 50% tego co na studiach. Mam u siebie chyba 20% dziewczyn ktore sa po studium. Kazda mowi ze to za malo dla nich. Ale jesli komus starczy to ok
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 14:21   #4
k4s13k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 67
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

nie mam szcerze pojecia ile jest godzin tygodniowo na stiudium praktyk. Pisze to co wiem z opini koleżanek które są zawiedazione studiami u mnie w Białymstoku, z tego co wiem to na praktykach siedza maluja paznokcie i klada kakao na brwi. Jak na 2 czy 3 rok to nie za wiele. Natomiast dziewczyny ze studium kują nocami zeby przejśc dalej. Pisze to co slyszalam. Kazda szkola jest inna i inaczej traktuje sie studentów.
k4s13k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 14:40   #5
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

Cytat:
Napisane przez k4s13k Pokaż wiadomość
ajj za duzo chyba Ci nie pomoge. Jestem z Białegostoku i u mnie wszyscy polecaja studium. Studia kosztuja okolo 6500zł więc tak łatwo Cie nie wyrzucą, praktyk jest bardzo mało, dziewczyny nie wiele sie uczą. Natomiast studium kosztuje okolo 100zł rocznie, więc trzeba sie naprawde starac zeby tam przetrwac. Prakatyk mają mnóstwo, nie raz chodzę tam na zabiegi i jestem bardzo zadowolona. Kształca sie naprawde zdolne kosmetyczki. Jedynym plusem studiów u mnie w mieście jest wykształcenie wyższe. Bo prace w zakładzie kosmetycznym jest cięzko znaleśc, nikt nie chce zatrudniac kosmetyczek po tej szkole.
Ta cena jest chyba malo prawdopodoba? Ja wlasnie zlozylam papiery na studium... koszty akurat tej szkoly sa stosunkowo niskie w porownaniu z innymi we wroclawiu... rocznie wychodzi 1 500 zl. Jezeli chodzi o przedmioty to m.inn.sa takie:
pracownia chemi kosmetycznej, dermatologia, fizykoterapia, kosmetologia,psychologia, ratownictwo,higiena,diete tykaspacjalizacja, pracownia kosmetyczna, anatomia. Czyli ogolnie uczysz sie:anatomii i fizjologii człowieka,higieny i ochrony zdrowia, dietetyki,kosmetologii,de rmatologii,fizykoterapii (światłolecznictwo, laseroterapia, elektrolecznictwo, masaż klasyczny i kosmetyczny),kosmetyki kolorowej - wizaż.

A co do praktyk nie wiem jak jest w innych szkolach ale w tej co ja wybralam jest 700godzin w okresie calego ksztalcenia-czyli dwoch lat. Mam cala rozpiske po ile godzin w kazdym semestrze z kazdego przedmiotu i praktyk.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 14:50   #6
k4s13k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 67
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

Cena jest ja najbradziej prawdopodobna tymbardziej w tym roku byla taka. Uczylam sie w tej szkole tylko ze w profilowanym liceum(były połączone ze soba). Koszto to 100zł a na dodatek to nie był koszt nauki tylko koszt składki na komitet czy coś takiego. Nikt tego nie płacic wiec kazali placic bo nie przepuszcza do egzaminow. Sa to jedyne pieniedza jakie sie placilo w tej szkole. Dziewczyny natomiast musialy przynosci swoje lakiery, brokaty itd.
k4s13k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 18:47   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Ta cena jest chyba malo prawdopodoba? Ja wlasnie zlozylam papiery na studium... koszty akurat tej szkoly sa stosunkowo niskie w porownaniu z innymi we wroclawiu... rocznie wychodzi 1 500 zl. .

inaczej kosztują szkoły prywatne (drogo), a inaczej dzienne państwowe (te są tanie)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-10, 21:10   #8
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

No tak zdaje sobie sprawe z tego ze sa bardzo zroznicowane ceny. Ale 100zl na rok ? To wychodzi po 10zl miesiecznie az dziwne... Swoja droga,jesli trzeba kozystac z wlasnych produktow to moze nie ma sie czemu dziwic
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 21:39   #9
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Jezeli chodzi o przedmioty to m.inn.sa takie:
pracownia chemi kosmetycznej, dermatologia, fizykoterapia, kosmetologia,psychologia, ratownictwo,higiena,diete tykaspacjalizacja, pracownia kosmetyczna, anatomia. Czyli ogolnie uczysz sie:anatomii i fizjologii człowieka,higieny i ochrony zdrowia, dietetyki,kosmetologii,de rmatologii,fizykoterapii (światłolecznictwo, laseroterapia, elektrolecznictwo, masaż klasyczny i kosmetyczny),kosmetyki kolorowej - wizaż.
mam te same przedmioty na studiach plus biologia z genetyka, biochemia, biofizyka, chemia, filozofiapromocja zdrowia, receptura kosmetyczna, fizjologia , immunologia, mikrobiologia i jeszcze cos ale nie wiem co tam na 3 roku jest. Wiec zostaje przy tym ze osoba po studiach ma o wiele wieksza wiedze i moze np. wykladac na uczelniach, prowadzic kursy i szkolenia w szkolach kosmetycznych. To duza roznica. Zalezy czym sie kierujesz przy wyborze szkoly - to do autorki.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 11:14   #10
k4s13k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 67
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

Lakiery, henna niby są ale stare. Dziewczyny wolą przynosic swoje. Tak to szkoła państwowa dzienna, nie wiem jakie są ceny za zaoczne. Natomiast wszelkie maszyny do oczyszczania, lampy czy co tam jeszcze potrzebne maja.
k4s13k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 21:08   #11
agus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
mam te same przedmioty na studiach plus biologia z genetyka, biochemia, biofizyka, chemia, filozofiapromocja zdrowia, receptura kosmetyczna, fizjologia , immunologia, mikrobiologia i jeszcze cos ale nie wiem co tam na 3 roku jest. Wiec zostaje przy tym ze osoba po studiach ma o wiele wieksza wiedze i moze np. wykladac na uczelniach, prowadzic kursy i szkolenia w szkolach kosmetycznych. To duza roznica. Zalezy czym sie kierujesz przy wyborze szkoly - to do autorki.

Hej
Mam takie pytanie, studiujesz kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym KM w Poznaniu może? Bo ja zamierzam się tam wybrać właśnie za rok. Miałabym do Ciebie takie pytanie, orientujesz się czasami od ilu punktów przyjmowali w zeszłym roku? Teraz trzeba pisać podstawową z biol i chemii. Ogólnie to fajnie tam jest? Kurcze chciałabym się bardzo tam dostać...ehh jestem w technikum ekonomicznym niestety i tam to normalnie sie dusze hehe jakbym poszła do liceum to bym już była po maturce, a tak to jeszcze rok muszę się pomęczyć...
agus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 19:32   #12
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Kosmetologia -studia wyższe.

Czy pomoże mi ktoś z wyborem studium>?Myślę nad:
Studium Beaty Mydłowskiej(Warszawa)
Studium Barbary Jaroszewskiej(warszawa)
centrum Kształcenia Maestra(Gdynia)
Plan mam taki żeby po studium szukać pracy w zawodzie i robić zaocznie studia kosmetologi ponieważ chciałabym założyć za pare lat własny salon.
Z góry dzięki za rady po którym studium byłoby najlepiej Jeśli ktoś z was chodził lub może koleżanki wasze.
Ponieważ za rok muszę coś wybrać i zastanawiam się jeszcze czy studia czy studiam.Zależy jak wypadne jeszcze na maturze
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.