Co na trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-07, 20:51   #1
M a d z i o s z e k
Rozeznanie
 
Avatar M a d z i o s z e k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 624

Co na trądzik?


Witam
Mam cerę trądzikową a zarazem suchą, od kilku miesięcy nie używałam podkładu, ale w końcu moja kosmetyczka mi na to pozwoliła. Ale tak się zastanawiam czy może zamiast podkładu nie wybrać kremu bb? Czy lepiej podkład antybakteryjny?
I co polecacie z tych dwóch kosmetyków?

Edytowane przez M a d z i o s z e k
Czas edycji: 2013-04-07 o 20:56
M a d z i o s z e k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 22:39   #2
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Co na trądzik?

Cytat:
Napisane przez M a d z i o s z e k Pokaż wiadomość
Witam
Mam cerę trądzikową a zarazem suchą, od kilku miesięcy nie używałam podkładu, ale w końcu moja kosmetyczka mi na to pozwoliła. Ale tak się zastanawiam czy może zamiast podkładu nie wybrać kremu bb? Czy lepiej podkład antybakteryjny?
I co polecacie z tych dwóch kosmetyków?
dlaczego nie poradziłaś się swojej kosmetyczki? Zna stan Twojej cery najlepiej i doradziłaby Ci w co powinnaś zainwestować.
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 09:47   #3
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Co na trądzik?

Z kremu BB zrezygnuj. Jeśli już to podkład mineralny albo jakiś podkład dostępny w aptekach.
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:35   #4
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Co na trądzik?

krem cc
dlaczego ma zrezygnowac z bb? Uzywam tylko ich od ponad roku i moja cera polepszyla sie o 100%
Dobry koreanski bb to super sprawa
Trezba tylko dobrze zmyc wieczorem zeby sie nie zapchac
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 14:14   #5
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Co na trądzik?

I to jest podstawowe pytanie ;-)
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 15:32   #6
M a d z i o s z e k
Rozeznanie
 
Avatar M a d z i o s z e k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 624
Dot.: Co na trądzik?

Kosmetyczka powiedziała, że i jedno i drugie będzie dobre. A ja jakoś nie umiem się zdecydować. A do dermatologa nie pójdę bo teraz w zasadzie mam po kilka krost na twarzy.

Edytowane przez M a d z i o s z e k
Czas edycji: 2013-04-08 o 15:39
M a d z i o s z e k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:36   #7
ala2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 67
Dot.: Co na trądzik?

Mi się wydaje, że podkłady będą za ciężkie dla takiej skóry z problemami ( wiem ze swojego doświadczenia ) zwłaszcza jeśli dopiero co doprowadziłaś buzię do porządku. Tak na codzień może wystarczy Ci lekko tonująco-nawilżający krem typu nivea matt beauty albo under twenty, a podkład może zostaw na większe wyjścia?
ala2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 18:44   #8
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Co na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
krem cc
dlaczego ma zrezygnowac z bb? Uzywam tylko ich od ponad roku i moja cera polepszyla sie o 100%
Dobry koreanski bb to super sprawa
Trezba tylko dobrze zmyc wieczorem zeby sie nie zapchac
A mi po BB moja pogorszyła o 200%. Codziennie na policzkach i brodzie wyskakiwało mi po kilka okropnych pryszczy.
I nie mam na myśli kremu BB Garniera. Używałam Mishy, Skin79, SkinFood.
Wszystko jest sprawą indywidualną. Tobie pomogło, mi jak patrzałam w lustro chciało się płakać.

A dodam jeszcze że nie mam cery skłonnej do wysypu pryszczy. Tylko przed okresem 1-2 krostki i tyle. Kremy BB tak mi załatwiły cerę.

Edytowane przez Jacqueline27
Czas edycji: 2013-04-08 o 18:47
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 19:13   #9
arrachne
Zadomowienie
 
Avatar arrachne
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 363
Dot.: Co na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
A mi po BB moja pogorszyła o 200%. Codziennie na policzkach i brodzie wyskakiwało mi po kilka okropnych pryszczy.
I nie mam na myśli kremu BB Garniera. Używałam Mishy, Skin79, SkinFood.
Wszystko jest sprawą indywidualną. Tobie pomogło, mi jak patrzałam w lustro chciało się płakać.

A dodam jeszcze że nie mam cery skłonnej do wysypu pryszczy. Tylko przed okresem 1-2 krostki i tyle. Kremy BB tak mi załatwiły cerę.
A czym je zmywałaś?
Zastanawiałam się, czy z minerałów, które mi służą, nie przerzucić się na bb właśnie (oczywiście, azjatyckie) i już sama nie wiem

Autorce, z autopsji, do cery trądzikowej polecam minerały. Niedrogie i dobre ma w ofercie Anabelle Minerals
__________________
Trust me I' ll be a doctor
WUM - lekarski - rok 2.




arrachne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 08:04   #10
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Co na trądzik?

arrachne Zmywałam najpierw mleczkiem a potem żelem do twarzy.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 08:59   #11
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Co na trądzik?

No wiesz jednemu dobrze w blondzie a drugiemu bez włosów autorka musi spróbować może akurat jej bb będzie sluzyc
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 09:52   #12
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co na trądzik?

....
bez przesady dziewczyny,lekki podkład nawilżający ma znacznie mniej składników które mogą ewentualnie szkodzić,niż przepchany skład azjatyckich bb kremów,które wcale nie są tak naturalne jak nam się to wydaje...owszem mają cała mase róznych ekstraktów ,wyciągów itd itd..ale tez jest to podszyte niezłą chemią,często zawierają też potencjalne zapychacze....więc nie demonizujmy podkładów...
do autorki wątku..podkład nawilżający w płynnej konsystencji nie powienien ci szkodzić,o ile będziesz sutecznie,alczkolwiek delikatnie oczyszczac cere...ja bym sie bardziej skupiła na nawilżaniu buzi,bo piszesz,że jest sucha....prawdopodobnie jest bardziej odwodniona niż sucha,to jest bardzo częste zjawisko przy trądziku albo w czasie kuracji antytrądzikowych...jeżeli wyrównasz nawilżenia i odbudujsze płasz lipidowy naskórka również problem z trądzikiem może się zmniejszyć radykalnie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 13:36   #13
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Co na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
No wiesz jednemu dobrze w blondzie a drugiemu bez włosów autorka musi spróbować może akurat jej bb będzie sluzyc
Niech próbuje. Może u niej będzie tak jak u Ciebie.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:38   #14
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Co na trądzik?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
bez przesady dziewczyny,lekki podkład nawilżający ma znacznie mniej składników które mogą ewentualnie szkodzić,niż przepchany skład azjatyckich bb kremów,które wcale nie są tak naturalne jak nam się to wydaje...owszem mają cała mase róznych ekstraktów ,wyciągów itd itd..ale tez jest to podszyte niezłą chemią,często zawierają też potencjalne zapychacze....więc nie demonizujmy podkładów...
do autorki wątku..podkład nawilżający w płynnej konsystencji nie powienien ci szkodzić,o ile będziesz sutecznie,alczkolwiek delikatnie oczyszczac cere...ja bym sie bardziej skupiła na nawilżaniu buzi,bo piszesz,że jest sucha....prawdopodobnie jest bardziej odwodniona niż sucha,to jest bardzo częste zjawisko przy trądziku albo w czasie kuracji antytrądzikowych...jeżeli wyrównasz nawilżenia i odbudujsze płasz lipidowy naskórka również problem z trądzikiem może się zmniejszyć radykalnie.
Z tym oczyszczaniem to spokojnie! Jeśli dziewczyna ma aktywne zmiany trądzikowe, stany zapalne to oczyszczanie mechaniczne twarzy nie jest wskazane...
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 19:15   #15
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co na trądzik?

Cytat:
Napisane przez eveliska Pokaż wiadomość
Z tym oczyszczaniem to spokojnie! Jeśli dziewczyna ma aktywne zmiany trądzikowe, stany zapalne to oczyszczanie mechaniczne twarzy nie jest wskazane...
...
a kto mówi o mechanicznym oczyszczaniu? miałam na mysli mycie delikatnym produktem<np żelem dla niemowlaków Babydream lub olejkiem myjącym z BiochemiiUrody> i ewentualnie peeling enzymatyczny do tego.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 01:37   #16
bambarylla
Rozeznanie
 
Avatar bambarylla
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z hołdy
Wiadomości: 559
Dot.: Co na trądzik?

Ja bym poleciła podkład mineralny. Mam podobny problem jak Ty i używam podkładu z BareFaced. Fajnie kryje, cera się nie pogorszyła. Pod podkład krem nawilżający, wtedy fajnie siedzi na skórze, nie uwidoczniają się suche skórki, itp.
__________________
"Ludzie są jak skarpetki - nie każdy ma parę i jeśli się nie myją, to śmierdzą."
bambarylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 19:02   #17
M a d z i o s z e k
Rozeznanie
 
Avatar M a d z i o s z e k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 624
Dot.: Co na trądzik?

Dziękuje dziewczyny
Chyba wypróbuje któryś podkład mineralny, albo ten nawilżający.
M a d z i o s z e k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 07:22   #18
maustthings
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Co na trądzik?

Na trądzik jest wiele metod, bardziej i mniej skutecznych. Przede wszystkim potrzeba SYSTEMATYKI i DOKŁADNOŚCI. Więcej o tym znajdziecie tutaj:

http://anti-acne-together.blogspot.com
maustthings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:37   #19
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Co na trądzik?

Ja mam cerę skłonną do trądziku różowatego - na początku w zasadzie nie wiedziałam nic o tej odmianie - dopiero uświadomiła mnie pani dermatolog do której się wybrałam.
Tutaj są ciekawe historie dziewczyn które z tym walczą: http://www.iwostin.pl/wasze-historie...a_i_tradzikowa - można tam przeczytać wiele metod walki z tą niedoskonałością.
Ja teraz staram się używać przede wszystkim naturalnych kosmetyków i nie drażnić mojej cery zbędną chemią.
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 17:16   #20
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Co na trądzik?

Nie mam trądziku, ale gdy miałam problemy z cerą [niewłaściwa dieta, uczulenie], to najlepiej u mnie się sprawdzały minerały - w moim wypadku wygląda to mniej więcej tak, że nie dobija mi cery jak tradycyjny podkład czy BB. Tradycyjne podkłady są dla mnie jak maska i praktycznie każdy, którego próbowałam robił mi krzywdę. Z ciekawości przerzuciłam się na BB i z przyjemnością ich używam, ale nie na co dzień, bardziej na wyjścia, lub potrzebuję czegoś trwalszego - BB oczywiście azjatyckie, bo te dostępne w naszych drogeriach po prostu mnie zabijają swoją paletą barw [zresztą tak jak paleta podkładów ]
I niestety, ale przy BB azjatyckich trzeba pamiętać, że nie schodzą one sobie ot tak zwykłym mleczkiem czy żelem. Miałam na początku z tym problem, dopóki nie wyczytałam, że zmywać należy je olejami. Na początku zmywałam olejkiem do mycia twarzy z BU i jakimś drugim żelem, teraz zmywam oliwką dla niemowląt, którą w dalszym kroku zmywam porządnie Effaclarem. I mam spokój.

Co do trądziku - jeżeli masz faktycznie trądzik, to bardziej bym się skłaniała do wizyty u dermatologa niż u kosmetyczki.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 22:29   #21
kibiras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Co na trądzik?

Ja walczę z tymi syfami od lat i zauważyłem że to nie brud tylko zła dieta i wydzielanie łoju. Toksyny w ciele też wychodzą tworząc wypryski. Stany zapalne to bakterie więc je usuwam tym xxxx jestem alergikiem a w tym żelu nie ma nic prócz naturalnego kwasu glikolowego i salicylowego...no nie wiem..mi pomaga...jestem spokojny po 3 miesiącu...szukam czego co skróci moją walkę...jakieś pomysły?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-05-04 o 09:14 Powód: reklama
kibiras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-02 23:29:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.