Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-24, 16:44   #1
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570

Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!


Kiedyś założyłam konto na https://www.plikostrada.pl/
Nic na nim nie zrobiłam, podałam fałszywe dane (anna nowak), mail, i jest adres IP komputera.

Wchodzę na mail, który mam do spamowania i widzę od nich 3 wiadomości:

1
Cytat:
Szanowna Pani,

Serdecznie dziękujemy za zamówienie pakietu podstawowego usługi Plikostrada.

W dniu 23.04.2013 o godzinie 19:58:17 przy użyciu komputera o adresie fizycznym IP xxx, zawarła Pani umowę o świadczenie usługi Plikostrada w pakiecie podstawowym, obejmującym dwunastomiesięczny dostęp do serwerów sieci Usenet z łącznym limitem transferu danych wynoszącym 122 GB.

Fakt, iż nie odstąpiła Pani od umowy w terminie pierwszych 14 dni od jej zawarcia, świadczy o tym, iż nasza usługa musiała spełnić Pani oczekiwania. Zapewniamy, iż dołożymy najwyższych starań aby zamówiona usługa była świadczona bez zakłóceń przez cały okres obowiązywania umowy.

Przypominamy, iż w zamian za udostępnioną usługę, zobowiązała się Pani do uiszczenia jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych.

Prosimy o uregulowanie należności na poczcie lub poprzez przelew bankowy, w terminie do dnia 08.06.2013, podając następujące dane odbiorcy:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 45 1750 1312 6860 1000 0024 4891
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0024 4891
Kwota: 96 PLN

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl/wplata.php...wBfzOD3txns%3D

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).

Życzymy udanego korzystania z udostępnionej usługi.

Z pozdrowieniami,
Zespół Plikostrada.pl
Cytat:
WEZWANIE DO ZAPŁATY - 9/06/2013

Szanowna Pani,

W dniu 23.04.2013 o godzinie 19:58:17 korzystając z komputera o adresie fizycznym IP xxx, zawarła Pani wiążącą umowę o świadczenie elektronicznej usługi premium w serwisie Plikostrada.

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za udostępnioną usługę, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiściła Pani jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy Panią do zapłaty zaległej należności w nieprzekraczalnym terminie 5 dni.

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty abonamentowej, narazi Panią na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Pani postępowania windykacyjnego będzie przekazanie niniejszej sprawy do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z umów elektronicznych, która skieruje sprawę na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty.

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących spółce Smart Tech Connect Ltd. mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:
- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego;
- naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu);
- wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł);
- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;
- komornicza egzekucja należności;
- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.


W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Panią do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 96 PLN, w terminie 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Płatności można dokonać poprzez przelew bankowy lub na poczcie, podając następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 45 1750 1312 6860 1000 0024 4891
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0024 4891
Kwota: 96 PLN

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl/wplata.php...wBfzOD3txns%3D

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).

Z wyrazami szacunku,
Biuro Opłat Abonamentowych
serwisu Plikostrada.pl
Cytat:
PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY - 15/06/2013


Szanowna Pani,

Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiściła Pani zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet Podstawowy usługi Plikostrada, którą zamówiła Pani w dniu 23.04.2013 przy użyciu adresu email xxx@interia.eu

W związku z powyższym informujemy o konieczności przekazania sprawy Pani zadłużenia na drogę postępowania sądowego. Reprezentująca spółkę Smart Tech Connect Ltd. kancelaria prawna specjalizująca się w dochodzeniu roszczeń z konsumenckich umów elektronicznych, przygotuje i wniesie przeciwko Pani pozew w przedmiocie wydania sądowego nakazu zapłaty.

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Organy ścigania prowadzące dochodzenie ustalą dane osobowe abonenta adresu email xxx@interia.eu na podstawie informacji uzyskanych od dostawcy usługi poczty elektronicznej oraz dostawcy Internetu ISP dla zabezpieczonych adresów IP. Przypominamy, iż w takim wypadku oprócz konsekwencji karnych, zgodnie z § 5. ust. 5. zaakceptowanego przez Panią regulaminu usługi, będzie Pani dodatkowo zobowiązana do uiszczenia kary umownej w wysokości 200 zł oraz powstałych kosztów sądowych i windykacyjnych.

Niniejszym wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zadłużenia wynoszący 3 dni robocze od dnia otrzymania tej wiadomości. W przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu sprawa zostanie procedowana w trybie natychmiastowym, a jej polubowne załatwienie nie będzie już dłużej możliwe.

Zaległą opłatę abonamentową należy uiścić przelewem bankowym lub dokonując wpłaty na poczcie, używając poniższych danych:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 45 1750 1312 6860 1000 0024 4891
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0024 4891
Kwota: 96 PLN

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl/wplata.php...wBfzOD3txns%3D

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).



Z wyrazami szacunku,
Biuro Opłat Abonamentowych
serwisu Plikostrada.pl


Pomocy
Nie korzystałam z ich serwisu, tylko zalozylam konto, a na pewno nie wchodzilam tam zeby ustawic sobie ze chce premium konto!

Co robić?
mają prawo wymagać tych 96 zł za mnie?

przecież nic nie podpisywałam... to nie jest logiczne. W takim razie mogę pozakładać z kafejki takie konta na osoby np których nie lubię, podac ich dane zameldowania i e-mail i oni będą wtedy im kazać płacić....

Boję się, mam 1 raz do czynienia z taką sytuacją.

tu regulamin:
https://www.plikostrada.pl/regulamin
14 dni bezplatne, a potem platne, ale ja nie wyrazalam na nic zgody
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-06-24 o 18:10
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 16:50   #2
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Naciągacze typu pobieraczek , nie stresuj się tym, niech sobie wysyłają te maile do upojenia.
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 16:55   #3
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez anusiak85 Pokaż wiadomość
Naciągacze typu pobieraczek , nie stresuj się tym, niech sobie wysyłają te maile do upojenia.
Jesteś pewna?

przecież nic nie podpisywałam... to nie jest logiczne. W takim razie mogę pozakładać z kafejki takie konta na osoby np których nie lubię, podac ich dane zameldowania i e-mail i oni będą wtedy im kazać płacić....

Nie chcę sprawy sądowej, nie chce komornika - bardzo się zestresowałam.
Podpisywałam umowy ręcznie i musiałam skanoawć umowę wraz z podpisem - i wysyłać - jeśli zawierałam umowę a tu nic nie dostalam poza mailami ze mam placic
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 16:59   #4
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Po pierwsze mają Twoje fałszywe dane, po drugie już widzę jak firma tego typu na drodze prawnej uzyskuje dane po adresie IP (oni żeruj tylko na tych , którzy się przestraszą i zapłacą). Nie czytaj nawet tych maili.
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:01   #5
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez anusiak85 Pokaż wiadomość
Po pierwsze mają Twoje fałszywe dane, po drugie już widzę jak firma tego typu na drodze prawnej uzyskuje dane po adresie IP (oni żeruj tylko na tych , którzy się przestraszą i zapłacą). Nie czytaj nawet tych maili.
ok
po prostu nawet na imprezie ktoś mógł założyć tam konto - to te same IP.
jestem w szoku bo kaza mi placic, a ja nic nie podpisywalam

dziekuje Ci anusiak85
zdenerwowalam sie bardzo.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:01   #6
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Naiwnym wydaje mi się pytanie, ale jednak zapytam: czy czytałaś regulamin korzystania z serwisu, zanim założyłaś tam konto?
Nie ulega wątpliwości, że padłaś ofiarą naciągactwa internetowego. Zwróć uwagę na to, że maile, które otrzymałaś nie są napisane do końca poprawną polszczyzną, zawierają czasami śmieszne frazy jak np. "profesjonalnej kancelarii prawnej" . Jeśli masz dostęp do regulaminu, to go przeczytaj. Jeśli nie, zdobądź dane firmy i zadzwoń celem wyjaśnienia sytuacji.
Jeśli nie uda się dogadać z firmą, zgłoś sprawę na policję.

I przede wszystkim: nie płać.
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:05   #7
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
ok
po prostu nawet na imprezie ktoś mógł założyć tam konto - to te same IP.
jestem w szoku bo kaza mi placic, a ja nic nie podpisywalam

dziekuje Ci anusiak85
zdenerwowalam sie bardzo.
Komornik, sąd, windykacja,egzekucja brzmi groźnie i ludzie płacą, bo się boją.
To tylko puste słowa i straszenie. Zresztą to są te same osoby co stworzyły pobieraczka, nigdy nie skierowali żadnej sprawy do sądu Nie denerwuj się i nawet tego nie czytaj po co Ci to

Cytat:
Napisane przez Odonate Pokaż wiadomość
Naiwnym wydaje mi się pytanie, ale jednak zapytam: czy czytałaś regulamin korzystania z serwisu, zanim założyłaś tam konto?
Nie ulega wątpliwości, że padłaś ofiarą naciągactwa internetowego. Zwróć uwagę na to, że maile, które otrzymałaś nie są napisane do końca poprawną polszczyzną, zawierają czasami śmieszne frazy jak np. "profesjonalnej kancelarii prawnej" . Jeśli masz dostęp do regulaminu, to go przeczytaj. Jeśli nie, zdobądź dane firmy i zadzwoń celem wyjaśnienia sytuacji.
Jeśli nie uda się dogadać z firmą, zgłoś sprawę na policję.

I przede wszystkim: nie płać.
Nie dzwoń w żadnym wypadku, infolinia to zagraniczny numer (Dubaj
) kilka złotych za minutę. Zapomnij o tym a następnym razem czytaj regulamin "profesjonalna kancelaria prawna" to celowy zabieg , z naciskiem na profesjonalna czytaj nie masz szans

Edytowane przez anusiak85
Czas edycji: 2013-06-24 o 17:08
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 17:11   #8
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Czytałam regulamin, ale odnosnie usluig platnych (jak konto premium ktore trzeba wykupic) - to przeciez najpierw sie placi (jak mam np na chomiku, albo na serwisach gdzie mozna ogladac filmy on line), a jak nie placi sie to RECZNIE podpisuje sie umowe i ZESKANOWANA wysyla -- a Ci mnie straszą dlatego sie wystraszylam.

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
- nie chce isc do więźnia przez plikostradę !


Dobra, olewam.
Jutro dla pewności zadzwonię do rzecznika praw konsumenta.

Dzięki Wam!
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-06-24 o 17:13
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:16   #9
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Czytałam regulamin, ale odnosnie usluig platnych (jak konto premium ktore trzeba wykupic) - to przeciez najpierw sie placi, a jak nie placi sie to RECZNIE podpisuje sie umowe i ZESKANOWANA wysyla, a Ci mnie straszą

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. - nie chce isc do więźnia przez plikostradę !


Dobra, olewam.
Jutro dla pewności zadzwonię do rzecznika praw konsumenta.

Dzięki Wam!
Nic Ci nie zrobią. Olej cienkim sikiem. Im bardzo zależy, żebyś się zestresowała, żebyś się zastanawiała i zapłaciła ze strachu przed komornikiem i sądem.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

To raczej ich wypadałoby postraszyć policją i sądem :P
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:16   #10
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

spoko też takie coś dostałam x czasu temu i wylałam się na to i więcej nie przyszło ale brzmi groźnie, podobnie jak twoje

Sygnatura sprawy: PWE/20110506/1525045 Sopot, 26.02.2013
Ania Dunaj
Kwiatkowa 14
49-500 Berło
pineska6969@op.pl

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowna Pani

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 265,41zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.

Dnia 06.05.2011 o godzinie 00:50:18 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 83.30.215.177 zamówiła Pani w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panią a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miała Pani obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pani konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 26.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20110506/1525045

Gotowy blankiet wpłaty może Pani wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.p...%2B0NGNaF88%3D

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.
Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00

Z poważaniem,

Marek Jaworski
Biuro Windykacji Prawnej
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:18   #11
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Czytałam regulamin, ale odnosnie usluig platnych (jak konto premium ktore trzeba wykupic) - to przeciez najpierw sie placi (jak mam np na chomiku, albo na serwisach gdzie mozna ogladac filmy on line), a jak nie placi sie to RECZNIE podpisuje sie umowe i ZESKANOWANA wysyla -- a Ci mnie straszą dlatego sie wystraszylam.

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
- nie chce isc do więźnia przez plikostradę !


Dobra, olewam.
Jutro dla pewności zadzwonię do rzecznika praw konsumenta.

Dzięki Wam!
Wyślemy Ci paczkę z cebulą i ziemniakami Identyczny tekst jak w pobieraczku.

Cytat:
Napisane przez Odonate Pokaż wiadomość
Nic Ci nie zrobią. Olej cienkim sikiem. Im bardzo zależy, żebyś się zestresowała, żebyś się zastanawiała i zapłaciła ze strachu przed komornikiem i sądem.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

To raczej ich wypadałoby postraszyć policją i sądem :P
Amen. Już się im przyglądają, wystarczy pogooglać. Potem otworzą nową witrynę i kolejną i tak w kółko, pewnie opłacalny biznes.
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 17:21   #12
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez anusiak85 Pokaż wiadomość


Amen. Już się im przyglądają, wystarczy pogooglać. Potem otworzą nową witrynę i kolejną i tak w kółko, pewnie opłacalny biznes.
Chodzilo mi raczej o to, zeby im odpowiedzieć mailowo, że sprawa jest zgłoszona na policję, że będą mieli kolejną (z naciskiem na kolejną, hehe) sprawę sądową
Ot, na odczepnego.
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:22   #13
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
ok
po prostu nawet na imprezie ktoś mógł założyć tam konto - to te same IP.
jestem w szoku bo kaza mi placic, a ja nic nie podpisywalam

dziekuje Ci anusiak85
zdenerwowalam sie bardzo.
Na pewno nie płać Ja radzę olać. Sama kiedyś niestety dostałam takiego maila (a nawet nie przypominam sobie zakładania tam konta ) poszło do spamu i nic więcej się nie stało. Poczytaj sobie na forum prawniczym, sporo ludzi dało się na to naciąć i wszyscy(nawet udzielający się prawnicy) mówią, żeby nie płacić i nic nie robić bo nie mają podstaw, a jeśli nie mają twojego adresu to już w ogóle. Z tego co wiem to oni już raz mieli wyrok za nielegalne działania.
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:32   #14
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Odonate Pokaż wiadomość
Chodzilo mi raczej o to, zeby im odpowiedzieć mailowo, że sprawa jest zgłoszona na policję, że będą mieli kolejną (z naciskiem na kolejną, hehe) sprawę sądową
Ot, na odczepnego.

A najlepiej to nic nie pisać, bo oni jak widzą reakcję to zwiększają ilość spamu i głupot, które wypisują. Ja tak z pobieraczkiem korespondowałam , bo mój wtedy nieletni brat się tam zarejestrował i mama chciała to bardzo zapłacić, co ja się jej natłumaczyłam , żeby tego nie robiła. Potem jak w mediach poszła informacja o nich, że to naciągacze i zostali ukarani, a sprawy w sądzie się owszem toczą , ale przeciwko nim, to moja mama stwierdziła "a widzisz mówiłam , żeby to zignorować,jak dobrze zrobiłam, że nie zapłaciłam"
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:34   #15
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez anusiak85 Pokaż wiadomość

A najlepiej to nic nie pisać, bo oni jak widzą reakcję to zwiększają ilość spamu i głupot, które wypisują. Ja tak z pobieraczkiem korespondowałam , bo mój wtedy nieletni brat się tam zarejestrował i mama chciała to bardzo zapłacić, co ja się jej natłumaczyłam , żeby tego nie robiła. Potem jak w mediach poszła informacja o nich, że to naciągacze i zostali ukarani, a sprawy w sądzie się owszem toczą , ale przeciwko nim, to moja mama stwierdziła "a widzisz mówiłam , żeby to zignorować,jak dobrze zrobiłam, że nie zapłaciłam"
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:36   #16
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Przede wszystkim nie płać, skasuj to i zapomnij
Przerabiałam to samo
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:42   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

już widzę te 8 lat więzienia za niezapłacenie 96zł
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:49   #18
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Czytałam regulamin, ale odnosnie usluig platnych (jak konto premium ktore trzeba wykupic) - to przeciez najpierw sie placi (jak mam np na chomiku, albo na serwisach gdzie mozna ogladac filmy on line), a jak nie placi sie to RECZNIE podpisuje sie umowe i ZESKANOWANA wysyla -- a Ci mnie straszą dlatego sie wystraszylam.
Niekoniecznie. Często sama rejestracja w serwisie oznacza zawarcie umowy. Najlepiej nie podawać swoich danych, nie tylko takim serwisom, ale i w wątku na wizażu. Mamy teraz Twój numer IP i adres maila do spamu

__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 14:50   #19
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Uwaga uwaga!

12 października 2013 dostałam od nich taki email:

Szanowna Pani,

Serdecznie dziękujemy za opłacenie zamówionego pakietu usługi Plikostrada.
Opłacony przez Panią pakiet jest już aktywny - życzymy udanego korzystania z udostępnionej usługi.
W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl

Z pozdrowieniami,
Zespół Plikostrada.pl



--- absolutnie NIC NIE ZROBIŁAM, ignorowalam ich maile o sadzie itp, a oni mi wysyłają takie cudo
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 21:29   #20
Twilight6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Dzien dobry
Tak jak ty założyłam konto na plikostradzie. W porę jednak zorientowałam się w czym żecz i nie aktywowałam konta. Jednak emaile zaczęły przychodzić
Wczoraj dostałam przedsadowe wezwanie do zapłaty na Emaila (jedynie email podałam prawdziwy ale nawet nie aktywowałam konta!).
Proszę powiedz jaki email był NASTĘPNY po przedsadowym wezwaniem? CO ROBIĆ ?
To bardzo stresujące. Czy znajda mnie jedynie po emaile?
A może wyslalam coś do nich z proźbą o rozwiązanie umowy?
Bardzo proszę o SZYBKĄ POMOC
Twilight6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 21:43   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Twilight6 Pokaż wiadomość
Dzien dobry
Tak jak ty założyłam konto na plikostradzie. W porę jednak zorientowałam się w czym żecz i nie aktywowałam konta. Jednak emaile zaczęły przychodzić
Wczoraj dostałam przedsadowe wezwanie do zapłaty na Emaila (jedynie email podałam prawdziwy ale nawet nie aktywowałam konta!).
Proszę powiedz jaki email był NASTĘPNY po przedsadowym wezwaniem? CO ROBIĆ ?
To bardzo stresujące. Czy znajda mnie jedynie po emaile?
A może wyslalam coś do nich z proźbą o rozwiązanie umowy?
Bardzo proszę o SZYBKĄ POMOC
Przecież wyżej pisze co się robi: IGNORUJE takie mejle.

Nas pytasz, czy wysłałaś coś do nich z prośbą o rozwiązanie umowy? Jeżeli o to, czy masz coś wysłać, to nie, nie kontaktuj się z nimi.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-06-04 o 21:44
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 22:02   #22
Twilight6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Dziękuje i przepraszam za literówke, miało byc *wysłałaś

Tak rozumiem i nie mam zamiaru płacić ani się z nimi kontaktować.
Ale chcę wiedzieć jaki będzie następny email po przedsądowym...:

Szanowna Pani,
Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiściła Pani zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet Podstawowy usługi Plikostrada, którą zamówiła Pani w dniu 05.05.2014 przy użyciu adresu email ......
W związku z powyższym informujemy o konieczności przekazania sprawy Pani zadłużenia na drogę postępowania sądowego. Reprezentująca spółkę Smart Tech Connect Ltd. kancelaria prawna specjalizująca się w dochodzeniu roszczeń z konsumenckich umów elektronicznych, przygotuje i wniesie przeciwko Pani pozew w przedmiocie wydania sądowego nakazu zapłaty.
W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Organy ścigania prowadzące dochodzenie ustalą dane osobowe abonenta adresu email ...... na podstawie informacji uzyskanych od dostawcy usługi poczty elektronicznej oraz dostawcy Internetu ISP dla zabezpieczonych adresów IP. Przypominamy, iż w takim wypadku oprócz konsekwencji karnych, zgodnie z § 5. ust. 5. zaakceptowanego przez Panią regulaminu usługi, będzie Pani dodatkowo zobowiązana do uiszczenia kary umownej w wysokości 200 zł oraz powstałych kosztów sądowych i windykacyjnych.
Niniejszym wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zadłużenia wynoszący 3 dni robocze robocze od dnia otrzymania tej wiadomości. W przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu sprawa zostanie procedowana w trybie natychmiastowym, a jej polubowne załatwienie nie będzie już dłużej możliwe.
Zaległą opłatę abonamentową należy uiścić przelewem bankowym lub dokonując wpłaty na poczcie, używając poniższych danych:
Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 36 1750 1312 6860 1000 0075 9250
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0075 9250
Kwota: 96 PLN
Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www .plikostra da.pl/wpla ta.php?wtd =uYImrhJD0 5hXbK2xZac 4wokRwBf2O TDnyno%3D
W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plik ostrada.pl albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).


Z wyrazami szacunku,
Biuro Opłat Abonamentowych
serwisu Plikostrada.pl


Piszą, że mam 3 dni. A potem co zrobią? Jaki jest następny email
Twilight6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 20:54   #23
Twilight6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Bardzo proszę o szybką odpowiedz!
Twilight6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 22:11   #24
pemimi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 523
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Twilight6 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o szybką odpowiedz!
ZIGNORUJ każdego maila, jakiego wyślą
pemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 08:28   #25
Kakcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 277
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Piszę i ja, bo dałam się nabrać przez ten serwis...
Opiszę krótko przez zbędnych ceregieli. Założyłam konto z maila "roboczego" czyli takiego, z którego korzystam po to aby wszystkie "śmieci" mi na niego przychodziły. W mailu nie ma żadnych moich danych (nazwiska, adresu itp.). Tego maila moge w kazdej chwili skasować i nie będzie mi go żal. Zakładając konto na plikostradzie podałam fałszywe dane, IP komputera z którego zakładałam konto jest zmienne. No i przyszedł pierwszy mail do zapłaty. Olać? Jest szansa, że w jakikolwiek sposób mnie "namierzą" pomimo podania wszędzie fałszywych danych?
Obawiam się tylko jednej kwestii - zakładałam konto z komputera w pracy - co prawda adres IP na tym komputerze jest zmienny, ale tak czy siak nie chciałabym nieprzyjemności ze strony swojego pracodawcy. Czy jest opcja, ze np. za pół roku wezwanie przyjdzie na firme? Bo po numerze IP (pomimo tego, ze zmiennym, ale operator internetu przechowuje przez jakiś czas te dane) dojdą do tego jaki jest adres firmy.
Kakcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:26   #26
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Plikostrada.pl - POMOCY - każą mi zapłacić 96 zł i straszą komornikiem!

Cytat:
Napisane przez Kakcia Pokaż wiadomość
Piszę i ja, bo dałam się nabrać przez ten serwis...
Opiszę krótko przez zbędnych ceregieli. Założyłam konto z maila "roboczego" czyli takiego, z którego korzystam po to aby wszystkie "śmieci" mi na niego przychodziły. W mailu nie ma żadnych moich danych (nazwiska, adresu itp.). Tego maila moge w kazdej chwili skasować i nie będzie mi go żal. Zakładając konto na plikostradzie podałam fałszywe dane, IP komputera z którego zakładałam konto jest zmienne. No i przyszedł pierwszy mail do zapłaty. Olać? Jest szansa, że w jakikolwiek sposób mnie "namierzą" pomimo podania wszędzie fałszywych danych?
Obawiam się tylko jednej kwestii - zakładałam konto z komputera w pracy - co prawda adres IP na tym komputerze jest zmienny, ale tak czy siak nie chciałabym nieprzyjemności ze strony swojego pracodawcy. Czy jest opcja, ze np. za pół roku wezwanie przyjdzie na firme? Bo po numerze IP (pomimo tego, ze zmiennym, ale operator internetu przechowuje przez jakiś czas te dane) dojdą do tego jaki jest adres firmy.
A udowodnią ci, że zawarłaś umowę? Umowa była z podpisem cyfrowym kwalifikowanym? Więc olać


Cytat:
Napisane przez Kakcia Pokaż wiadomość
Obawiam się tylko jednej kwestii - zakładałam konto z komputera w pracy - co prawda adres IP na tym komputerze jest zmienny..
Uwierz, to jest tylko poszlaka, a nie dowód w poważnej sprawie karnej a my tu przecież rozmawiamy o śmiesznej firemce i prawie cywilnym.
Dla przykładu powiem ci coś: były obraźliwe wpisy na forum ocierające się o kodeks karny, sprawa omawiana była w prasie i rzecznik prasowy policji ostro zapowiadał że WSZYSTKICH znajdą i posypią się wyroki bowiem w internecie nikt nie jest anonimowy. Za parę miesięcy okazało się, że znaleźli ledwie połowę, z tej połowy część "miała" niezabezpieczony router wifi, część się nie przyznała bo z komputera w domu korzysta wiele osób i nie sposób ustalić tego wpisującego, a jedynie trzech przestraszonych gimnazjalistów się przyznało.


Haczyk tkwi w udowodnieniu umowy przez plikostradę, a tego praktycznie nie są w stanie uczynić.


Tutaj artykuł o tym z zeszłego miesiąca: Nie daj się cwaniakom & list od Wicedyrektora Departamentu Polityki Konsumenckiej UOKiK
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2014-06-12 o 10:33
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 10:26:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.