Pytanko do "ZNAWCÓW" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-20, 08:24   #1
pedigree120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7

Pytanko do "ZNAWCÓW"


Jestem facetem Moje pytanie będzie krótkie i zwięzłe.

Dość ostro zaczeły wypadać mi włosy, zauważyłem dość intensywny łupież którego wcześniej nie miałem.Być może wypadanie jest właśnie tym spowodowane bo napewno wypada ich więcej niż 100 na dzień , jeżeli chodzi o norme . I moje pytanie. Czy Włosy ktore wypadają z takiej właśnie przyczyny mogą odrosnąc po wyleczeniu łupieżu? Poprosze również jakieś porady itp- jeżeli chodzi o łysienie androgenowe to raczej odpada, bo te włosy dość mocno i ilościowo wypadają. Jutro robie badanie krwi oraz wizyta u dermatologa. Proszę o info. Pozdrawiam
pedigree120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 09:30   #2
alexz johnson
Zadomowienie
 
Avatar alexz johnson
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 438
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Cytat:
Napisane przez pedigree120 Pokaż wiadomość
Jestem facetem Moje pytanie będzie krótkie i zwięzłe.

Dość ostro zaczeły wypadać mi włosy, zauważyłem dość intensywny łupież którego wcześniej nie miałem.Być może wypadanie jest właśnie tym spowodowane bo napewno wypada ich więcej niż 100 na dzień , jeżeli chodzi o norme . I moje pytanie. Czy Włosy ktore wypadają z takiej właśnie przyczyny mogą odrosnąc po wyleczeniu łupieżu? Poprosze również jakieś porady itp- jeżeli chodzi o łysienie androgenowe to raczej odpada, bo te włosy dość mocno i ilościowo wypadają. Jutro robie badanie krwi oraz wizyta u dermatologa. Proszę o info. Pozdrawiam
Witaj
Znawczynia moze nie jestem, ale.... wydaje mi sie, że może to być ŁZS-czyli lojotokowe zapalenie skory. Znalazlam na internecie taki fragment, ktory by odpowiadla temu co Ty napisales w swoim poscie:

" Wczesnym objawem jest łojotok skóry głowy. Następnie nawarstwiają się tłuste strupy i występuje stan zapalny, a włosy ulegają znacznemu przerzedzeniu"

oraz to:

"Chorują na nie głównie osoby młode, szczególnie mężczyźni, ale może pojawiać się również u niemowląt."
__________________
Włosomaniaczka

Cel: naturalne, zdrowe włosy


alexz johnson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:43   #3
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Cytat:
Napisane przez pedigree120 Pokaż wiadomość
Jestem facetem Moje pytanie będzie krótkie i zwięzłe.

Dość ostro zaczeły wypadać mi włosy, zauważyłem dość intensywny łupież którego wcześniej nie miałem.Być może wypadanie jest właśnie tym spowodowane bo napewno wypada ich więcej niż 100 na dzień , jeżeli chodzi o norme . I moje pytanie. Czy Włosy ktore wypadają z takiej właśnie przyczyny mogą odrosnąc po wyleczeniu łupieżu? Poprosze również jakieś porady itp- jeżeli chodzi o łysienie androgenowe to raczej odpada, bo te włosy dość mocno i ilościowo wypadają. Jutro robie badanie krwi oraz wizyta u dermatologa. Proszę o info. Pozdrawiam
Przyczyn może być wiele.
Stres, odchudzanie,odżywianie,os łabienie organizmu czy zmiany hormonalne.
Włosy odrosną.Nie martw się.
Idziesz w dobrym kierunku : badania, lekarz
Napisz jaką diagnoze postawił lekarz.
Powodzenia.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 14:02   #4
pedigree120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Cytat:
Napisane przez modnyfryzjer Pokaż wiadomość
Przyczyn może być wiele.
Stres, odchudzanie,odżywianie,os łabienie organizmu czy zmiany hormonalne.
Włosy odrosną.Nie martw się.
Idziesz w dobrym kierunku : badania, lekarz
Napisz jaką diagnoze postawił lekarz.
Powodzenia.
kamień spadł mi z serca. A przerzedzenie wygląda coraz gorzej . Jak będe po dermatologu napisze o diagnozie Pozdrawiam i dzieki za odzwe.
Co do odchudzania to od 2 tygodni zmieniłem diete przestałem jeść "kolacyjki" oraz jem mniej niż wcześniej, oczywiście biorę już capivit a+e oraz pije herbatke z pokrzywy do tego cynk uzywalem loxonu ale wlaśnie od tego specyfiku zaczeły się takie jaja tzn nasiliły.

Edytowane przez pedigree120
Czas edycji: 2009-04-20 o 14:06 Powód: dopisek
pedigree120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 17:38   #5
ilustrowana inaczej
Rozeznanie
 
Avatar ilustrowana inaczej
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 620
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Cytat:
Napisane przez modnyfryzjer Pokaż wiadomość
Przyczyn może być wiele.
Stres, odchudzanie,odżywianie,os łabienie organizmu czy zmiany hormonalne.
Włosy odrosną.Nie martw się.
Idziesz w dobrym kierunku : badania, lekarz
Napisz jaką diagnoze postawił lekarz.
Powodzenia.
oj.. niekoniecznie odrosną. mam osobę w rodzinie, która ma dopiero 25 lat a głowa już w połowie łysa i żaden włosek z tamtego miejsca nie chce ruszyc
__________________
mogę zrobić wszystko. tak, przyznaję, cholernie mi zależy. jak nigdy.

<3
ilustrowana inaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 20:23   #6
pedigree120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Cytat:
Napisane przez ilustrowana inaczej Pokaż wiadomość
oj.. niekoniecznie odrosną. mam osobę w rodzinie, która ma dopiero 25 lat a głowa już w połowie łysa i żaden włosek z tamtego miejsca nie chce ruszyc
TO mnie wcale nie pociesza Jednak dość szybko zareagowałem na te wypadające włosy... Muszę być dobrej myśli !! NIE CHCE BYĆ ŁYSY
pedigree120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 20:31   #7
alexz johnson
Zadomowienie
 
Avatar alexz johnson
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 438
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

moim zdaniem powinienes odstawic loxon bo on wcale nie jest taki dobry... jesli bedziesz go stosowal dlugo a potem odstawisz to strasznie poleca Ci wloski... moze sproboj vichy dercos dla mezczyzn przeciw wypadaniu?
__________________
Włosomaniaczka

Cel: naturalne, zdrowe włosy


alexz johnson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 21:07   #8
pedigree120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Cytat:
Napisane przez alexz johnson Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinienes odstawic loxon bo on wcale nie jest taki dobry... jesli bedziesz go stosowal dlugo a potem odstawisz to strasznie poleca Ci wloski... moze sproboj vichy dercos dla mezczyzn przeciw wypadaniu?
używałem go gdzieś ponad tydzień.... człowiek uczy się na błędach teraz dla świetego spokoju, badania i dermatolog... Nie chce już nic naprawdę próbować na własną ręke- już wole chodzić z tym zwał jak zwał "łupieżem" (chociaż nie wiem czy to nie to zapalenie łojotokowe) i poczekać na tą wizyte do jutra, ale teraz nie wiem czy lepiej przesunąć wizyte i poczekać na wyniki krwi i z tymi wynikami pójśc do niego czy to bez różnicy ?
pedigree120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 21:28   #9
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Cytat:
Napisane przez pedigree120 Pokaż wiadomość
używałem go gdzieś ponad tydzień.... człowiek uczy się na błędach teraz dla świetego spokoju, badania i dermatolog... Nie chce już nic naprawdę próbować na własną ręke- już wole chodzić z tym zwał jak zwał "łupieżem" (chociaż nie wiem czy to nie to zapalenie łojotokowe) i poczekać na tą wizyte do jutra, ale teraz nie wiem czy lepiej przesunąć wizyte i poczekać na wyniki krwi i z tymi wynikami pójśc do niego czy to bez różnicy ?
Zrób wyniki krwi.Następny krok wizyta u lakarza. Zoszczedzisz pieniądze i czas. Sytuacja w której jesteś jest dla Ciebie stresująca. Po co masz przeciągać ten stan.Powodzenia.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 13:56   #10
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Cytat:
Napisane przez ilustrowana inaczej Pokaż wiadomość
oj.. niekoniecznie odrosną. mam osobę w rodzinie, która ma dopiero 25 lat a głowa już w połowie łysa i żaden włosek z tamtego miejsca nie chce ruszyc

jesli włos jest zniszczony a nie cebulka to odrośnie...
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 11:01   #11
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

moj TZ miał łojotokowe zapalenie skóry - stosował szampon blue costam ( z apteki) miał jeszcze liste kilku kolejnych szamponów, pozatym jakis specjalistyczny płyn do wcierania przeciw łysieniu... wystarczył ten szampon bo po nim łupiez zniknął i problem z wypadaniem włosów tez... ja wole dmuchac na zimne i ciagle namawiam go na wcierki, bo płyn juz zakupiony - mam nadzieje ze bedzie stosował

głowa do góry jak dobry dermatolog to da apteczne specyfiki a nie te z reklamy, w razie jakichkolweik watpliwosci co do fachowosci lekarza - wybierz sie do innego, o tyle dobrze jest z dermatologami ze nie trzeba miec skierowania i chodzisz gdzie chcesz
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 21:35   #12
100kropek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

Witam, ten "blue cośtam" to prawdopodobnie selsun blue - szampon, podobno skuteczny, pozdrawiam!
100kropek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 08:40   #13
pedigree120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanko do "ZNAWCÓW"

a więc witam z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Tak jak obiecałem już pisze w czym mój problem. Byłem u dermatologa Pana Piotra Szlązaka jest to znany lekarz prowadził wywiad na interi na temat łysieniu.

O tóż, moja głowa i mieszki włosowe zostały zapchane przez wosk(TEN DO UTRWALANIA WŁOSOW), który siedzi głeboko w środku przez co niepozwala na wydostanie sie włosom i wyrastają osłabione i cieniutkie, przez co zaraz wypadają. Widziałem na zdjęciach skóre mojej głowy i wyglądała jakby ktoś wysmarował ją dosłownie "smalcem" były na niej placki ,oraz wysepki które powodują tę przypadłość,plus swoje zrobił żle używany loxon, kóry wysuszył mi skóre głowy przez co wypadanie było intensywniejsze. Na pytanie czy włosy odrosną odpowiedz padła , że każdy pacjent reaguje inaczej i , że napewno włosy wyrosną ale czy będa to włosy naturalne czyli w moim przypadku "grube" to się okaże, ale ogolnie wcale nie jest niemożliwe więc humor mi sie poprawił. Przepisał mi następujące leki

Alpicort E, roztwór, 100 ml
Clobex, szampon leczniczy, 500 mcg / g, 60 ml
Loxon 5%, płyn na skórę głowy, 60 ml
Zincas (cynk)

Nastepna wizyta w polowie czerwca
A tu foteczka mojej zniszczonej, przez głupote głowki. Zobaczymy efekty za 2 miesiące, a może i nie zobaczymy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P280409_09.41.jpg (81,8 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez pedigree120
Czas edycji: 2009-04-28 o 08:44
pedigree120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 23:00   #14
pedigree120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
proszę o porade w sprawie dobranych leków na wypadanie włosów

Witam, wcześniej zakładałem wątek o wypadających włosach - dośc intensywnym wypadaniu.

Byłem u dermatologa ktory stwierdził, że mieszki włosowe zostały zapchane przez "wosk do włosów" i ogólnie zostały mechanicznie osłabione. Mam porządnie przerzedzone wlosy. Przepisał mi Clobex szampon leczniczy przez 2 tygodnie po tym mam stosować APLICORT E wcierać w owłosioną skóre głowy a zaraz po 10 minutach loxon 5 % to samo i te dwie czynności wykonywać dwa razy dziennie. Jak myślicie czy oby napewno dermatolog nie pomylił się przy wpisywaniu tych zaleceń ? Czy nie jest to aż za mocno męczące dla włosów ? (resztek włosów:P)


Moje wyniki badań ok.
pedigree120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 23:44   #15
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: proszę o porade w sprawie dobranych leków na wypadanie włosów

Jeśli tak zalecił lekarz to tego się trzymaj.Ewentualnie skonsultuj to z innym lekarzem a nie na forum.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 08:38   #16
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: proszę o porade w sprawie dobranych leków na wypadanie włosów

Ja stosowalam Alpicort. Orpocz tego mialam jeszcze jakas inna wcierke przepisana-ale taka do zrobienia przez farmaceutke. Mi to pomoglo, po jakis 2-3 tygodniach wlosy znaczaco mniej wypadaly. Tylko, ze ja nie mialam zapchanych mieszkow wlosowych. a moze łysiejesz? Twoj tata ma wszystkie wlosy czy nie? Bo to jest dziedziczne.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 11:30   #17
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: proszę o porade w sprawie dobranych leków na wypadanie włosów

Cytat:
Napisane przez pedigree120 Pokaż wiadomość
Witam, wcześniej zakładałem wątek o wypadających włosach - dośc intensywnym wypadaniu.
W związku z powyższym trzeba było dopisać się w poprzednio założonym wątku, zamiast zakładać nowy bo robi sie bałagan.
Połączone.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.