konto bankowe w UK- prosze o porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-24, 21:25   #1
rogue33
Raczkowanie
 
Avatar rogue33
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 52

konto bankowe w UK- prosze o porady


Witam,
Od ubiegłego roku pracuję w UK jako au pair. Dotychczas konto w banku nie było mi potrzebne, ponieważ dostawałam pieniądze do ręki, nie była to żadna poważna kwota, którą mogłabym odkładać na konto.. Jednak w lutym dostałam legalną pracę jako opiekun do osoby niepełnosprawnej, bardzo długo czekałam na list od Revenue żeby otworzyć konto.,. Okazało się, że mój ''troskliwy'' pracodawca nie zmienił mi adresu na insurance i list prawdopodobnie poszedł na adres pierwszej rodziny u której opiekowałam się dziećmi i z którą niestety nie mam już kontaktu. W miedzy czasie zmieniłam pracę, mój poprzedni pracodawca wystawił mi czeki za 3 miesiące mojej pracy.. wróciłam do bycia au pair, ale żeby otrzymać wypłatę z czeków potrzebuje konta w banku (nie chcę płacić prowizji), proszę mi doradzić, jak mogę to zrobić bez potwierdzenia adresu i odebrać pieniądze z tych nieszczęsnych czeków. Forma tej pracy jest bardzo niestabilna, już 3 raz zmieniłam swój adres zamieszkania, nie mam żadnej umowy i potwierdzenia.. z góry dziękuje za pomoc
__________________
rogue33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 07:37   #2
MrsKolorowa
Przyczajenie
 
Avatar MrsKolorowa
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 10
Dot.: konto bankowe w UK- prosze o porady

Hej! A probowalas zakladac konto w banku? Bardzo mocno mi sie wydaje, ze nie potrzebujesz potwierdzenia adresu do tego. To wlasnie list z banku jest zazwyczaj pierwszym potwierdzeniem adresu, który maja emigranci.
MrsKolorowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 18:26   #3
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: konto bankowe w UK- prosze o porady

Cytat:
Napisane przez MrsKolorowa Pokaż wiadomość
Hej! A probowalas zakladac konto w banku? Bardzo mocno mi sie wydaje, ze nie potrzebujesz potwierdzenia adresu do tego. To wlasnie list z banku jest zazwyczaj pierwszym potwierdzeniem adresu, który maja emigranci.
nie jest to prawda. większość banków wymaga potwierdzenia adresu - pierwszym listem jest zazwyczaj potwierdzenie oczekiwania na numer NIN.

Cytat:
Napisane przez rogue33 Pokaż wiadomość
Witam,
Od ubiegłego roku pracuję w UK jako au pair. Dotychczas konto w banku nie było mi potrzebne, ponieważ dostawałam pieniądze do ręki, nie była to żadna poważna kwota, którą mogłabym odkładać na konto.. Jednak w lutym dostałam legalną pracę jako opiekun do osoby niepełnosprawnej, bardzo długo czekałam na list od Revenue żeby otworzyć konto.,. Okazało się, że mój ''troskliwy'' pracodawca nie zmienił mi adresu na insurance i list prawdopodobnie poszedł na adres pierwszej rodziny u której opiekowałam się dziećmi i z którą niestety nie mam już kontaktu. W miedzy czasie zmieniłam pracę, mój poprzedni pracodawca wystawił mi czeki za 3 miesiące mojej pracy.. wróciłam do bycia au pair, ale żeby otrzymać wypłatę z czeków potrzebuje konta w banku (nie chcę płacić prowizji), proszę mi doradzić, jak mogę to zrobić bez potwierdzenia adresu i odebrać pieniądze z tych nieszczęsnych czeków. Forma tej pracy jest bardzo niestabilna, już 3 raz zmieniłam swój adres zamieszkania, nie mam żadnej umowy i potwierdzenia.. z góry dziękuje za pomoc
spróbuj w Lloyds. to jedyny bank jak znam, który prawdopodobnie nie wymaga potwierdzenia adresu. wszystkie inne duże banki potrzebują tego dokumentu.

masz numer NIN w ogóle? jeśli tak spróbuj zapisać się do jakieś agencji pracy i poproś o wysłanie jakiegoś listu na Twój adres, bo potrzebujesz do założenia konta. zazwyczaj agencje zgadzają się na takie rzeczy. nie musisz potem tam pracować czy coś.
jesli nie masz NIN to umów się na spotkanie i też dostaniesz list potwierdzający spotkanie. a potem idź i go wyrób bo praca bez niego jest nielegalna
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 14:15   #4
freeq999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: konto bankowe w UK- prosze o porady

Hej! W Lloyds wystarczy jak masz bynajmniej dwa dokumenty potwierdzajace tożsamość np dowód, paszport, prawo jazdy. Im więcej tym lepiej
freeq999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 22:13   #5
panist25
Raczkowanie
 
Avatar panist25
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 39
Dot.: konto bankowe w UK- prosze o porady

Polecam Lloyds Bank
panist25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 23:13:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.