rozkładana sofa kanapa do spania ranking, oceny, dyskusje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-15, 22:40   #1
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523

rozkładana sofa kanapa do spania ranking, oceny, dyskusje


Witam,
Zakładam ten wątek, bo nie znalazłam podobnego. Szukam naprawdę porządnego i ładnego łózka, które będzie stało w jedynym moim pokoju. Cena nie jest wartością decydującą- musiałam zrezygnować z przestawiania ściany dla wytworzenia mikrosypialni, więc zaoszczędzone pieniądze mogę przeznaczyć na łóżko.

Śpimy kilka godzin dziennie, moim zdaniem warto w to zainwestować, zamiast np w większy TV

Skupmy się na poszukiwaniu kanap, które będą przeznaczone do codziennego użytku jako łóżko.

Proponuję wrzucać zdjęcia z pulpitów, a nie tylko linki- bo te się dezaktualizują.
tytuł postu: nazwą modelu
firma
model
rocznik
rodzaj mechanizmu
wymiary przed i po rozłożeniu
dostępne kolory
orientacyjna cena
link
uwagi
ocena z uwzględnieniem czasu użytkowania- warto dodać czy sofę użytkuje 1 czy 2 osoby.



Zacznę od kwalifikacji kanap/sof ze względu na rodzaj zastosowanego systemu rozkładania:

ze strony: http://www.urzadzamy.pl/salon/meble-...,5476_1525.html

Systemy rozkładania sof

  • Sedak - mechanizm rozkładania podobny do systemu łóżka polowego; wykonany na konstrukcji stalowej lub aluminiowej w oparciu o sprężyny lub listwy sprężynujące; sugerowane wykorzystanie - okazjonalne.
  • Wózek/pojemnik - złożony z elementów drewnianych; wyposażony w pojemnik na pościel; sugerowane wykorzystanie - okazjonalne.
  • Klik-klak - mechanizm typu wersalka; z reguły z pojemnikiem na pościel; może być wykorzystywany na co dzień.
  • Przewracany bok - po odsunięciu przedniej części (siedziska) przewraca się bok/oparcie, dzięki czemu tworzy się powierzchnia spania; często konstrukcja jest wyposażona w duży pojemnik na pościel; może być wykorzystywana na co dzień.
inne systemy: http://www.wersal.pl/funkcjonalnosc.html


Proszę o skupienie się jedynie na wadach i zaletach konkretnych modeli, a nie na zasadności kupowania sofy jako łóżka, bo jak wiadomo, gdybyśmy miały miejsce, miałybyśmy sypialnie z łóżkami...
__________________

Edytowane przez martagg
Czas edycji: 2010-06-16 o 22:19
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 21:11   #2
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: rozkładana sofa kanapa do spania ranking, oceny, dyskusje

http://www.mebelplast.com.pl/ To nie reklama Polecam wejść, zapoznać się. Według mnie najlepsze kanapy/sofy z wersją spania. Przetestowane, sprawdzone.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 23:31   #3
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: rozkładana sofa kanapa do spania ranking, oceny, dyskusje

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2006614 5]http://www.mebelplast.com.pl/ To nie reklama Polecam wejść, zapoznać się. Według mnie najlepsze kanapy/sofy z wersją spania. Przetestowane, sprawdzone.[/QUOTE]

super, dziękuje za namiar. przejrzałam na szybko i widzę głównie technologię sedac ogólnie polecaną do spania okazjonalnego. Możesz powiedzieć na czym spisz i jaki ma system rozkładania? Codziennie, czy tylko gościnnie? Oraz jak długo już użytkujesz kanapę? Z góry dziękuję za wszystkie informacje
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 09:37   #4
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: rozkładana sofa kanapa do spania ranking, oceny, dyskusje

Ta firma ma dwa rodzaje tego systemu (przynajmniej tak było 2-3 lata temu). Jeden - właśnie do spania okazjonalnego, drugi - do codziennego. Jak to wygląda technicznie, to niestety nie potrafię opisać Ale śpi się bardzo wygodnie. Dla mnie spanie na rozkładanej wersalce było bardzo męczące bo zawsze jest ta "dziura" pośrodku. A tutaj rozkładasz ten stelaż tak, że masz normalny, całościowy materac. U mnie przez 2 lata z kanapą nie dzieje się dosłownie nic. Poduchy się nie poodkształcały ani nic z tych rzeczy. Moi rodzice mają od nich też normalne sofy, bez spania, użytkują 5-6 lat i nawet nic się nie "wysiedziało". Dlatego ja też się zdecydowałam na tą firmę. Dużym plusem jest też to, że można zdejmować i prać pokrowce, normalnie w pralce, bez cudowania. Mają baaaardzo duży wybór materiałów, kolorów, rodzajów tkanin. Można też dokupić poduchy, mogą być w różnych kolorach. Niedługo planuję zakup sof do nowego domu i zapewne też kupię u nich. Ceny należą do tych wyższych, ale warto zainwestować.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 09:40   #5
Felicja0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: rozkładana sofa kanapa do spania ranking, oceny, dyskusje

Proponuje halmara jest wygodny z litego drewna i sama go kupiłam.
Felicja0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 07:38   #6
sabina994
Przyczajenie
 
Avatar sabina994
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 12
Dot.: rozkładana sofa kanapa do spania ranking, oceny, dyskusje

Ja mam sofe riga no i jest naprawdę wygodna i łatwa do rozkładania
sabina994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-27 08:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.