Problem z naliczanym podatkiem - uk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-01, 13:55   #1
becciaa
Raczkowanie
 
Avatar becciaa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Marlow
Wiadomości: 49

Problem z naliczanym podatkiem - uk


Cześc dziewczyny,
Moj problem dotyczy tego, ze z moich wypłat pobierany jest TAX, chociaz nie powinien bo nie przekroczylam jeszcze tej agicznej kwoty 8100 funtow. Sytuacja wyglada tak, ze zmienilam pracę i na nowych payslipach widnieje emergency tax code - 810L wkl/mthl, a w poprzedniej pracy mialam 810L. Mojemu nowemu pracodawcy dostarczylam formularz P46 juz jakis czas temu , poniewaz na P45 ciagle czekam. Czy to przez brak P45 ciagle naliczają mi podatek ?
Wiem, ze potem moge ubiegac się o zwrot pieniedzy, ale wolalabym jednak, zeby nie pobierano mi ich z wyplaty...
Z gory dziekuje za odpowiedzi
becciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 14:08   #2
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Hej,

Zadzwon do revenue office skontaktuj sie z tax customer service I wyjasnij sprawy. Ja zawsze placilam tax wiec nie wiem czy przy zmianie pracy nie traci sie tego przywileju.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 17:06   #3
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Cytat:
Napisane przez becciaa Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny,
Moj problem dotyczy tego, ze z moich wypłat pobierany jest TAX, chociaz nie powinien bo nie przekroczylam jeszcze tej agicznej kwoty 8100 funtow. Sytuacja wyglada tak, ze zmienilam pracę i na nowych payslipach widnieje emergency tax code - 810L wkl/mthl, a w poprzedniej pracy mniowyialam 810L. Mojemu nowemu pracodawcy dostarczylam formularz P46 juz jakis czas temu , poniewaz na P45 ciagle czekam. Czy to przez brak P45 ciagle naliczają mi podatek ?
Wiem, ze potem moge ubiegac się o zwrot pieniedzy, ale wolalabym jednak, zeby nie pobierano mi ich z wyplaty...
Z gory dziekuje za odpowiedzi
To trochę nie tak, wszystko jest dobrze. Podatek musisz placic z każdej wyplaty, a to że nie przeszłaś do drugiego progu, to dobrze dla Ciebie, bo jezeli nadal go nie przekroczysz do 5 kwietnia, to dostaniesz zwrot CALEGO podatku za rok rozliczeniowy 04.2012-04.2013
Jezeli HM Revenue & Customs nie ma twojego konta, to wyślą Ci czek na adres, ktory podałaś pracodawcy, zapewne juz w maju.
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:44   #4
becciaa
Raczkowanie
 
Avatar becciaa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Marlow
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Cytat:
Napisane przez pinaplesss Pokaż wiadomość
To trochę nie tak, wszystko jest dobrze. Podatek musisz placic z każdej wyplaty,
No tak, tylko moj poprzedni pracodawca nie pobieral podatku ( mojemu chlopakowi w zeszlym roku tez nie pobierano podatku). Zawsze to sa jakies pieniadze, ktore wolalabym otrzymywać z wyplata . No nic, moj pracodawca wyslal P46 w zeszlym tygodniu, wiec jeszcze poczekam i z tego co mowiono mi przez telefon w HM, powinno wszystko byc w porządku po aktualizacji danych z P46 .
becciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:54   #5
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Cytat:
Napisane przez becciaa Pokaż wiadomość
No tak, tylko moj poprzedni pracodawca nie pobieral podatku ( mojemu chlopakowi w zeszlym roku tez nie pobierano podatku). Zawsze to sa jakies pieniadze, ktore wolalabym otrzymywać z wyplata . No nic, moj pracodawca wyslal P46 w zeszlym tygodniu, wiec jeszcze poczekam i z tego co mowiono mi przez telefon w HM, powinno wszystko byc w porządku po aktualizacji danych z P46 .
Trzymam kciuki zeby wszystko wyjasnili jak powinni bo z wlasnego doswiadczenia wiem, ze lubia stwarzac sztuczne problemy.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 21:43   #6
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Cytat:
Napisane przez becciaa Pokaż wiadomość
No tak, tylko moj poprzedni pracodawca nie pobieral podatku ( mojemu chlopakowi w zeszlym roku tez nie pobierano podatku). Zawsze to sa jakies pieniadze, ktore wolalabym otrzymywać z wyplata . No nic, moj pracodawca wyslal P46 w zeszlym tygodniu, wiec jeszcze poczekam i z tego co mowiono mi przez telefon w HM, powinno wszystko byc w porządku po aktualizacji danych z P46 .
Pieniądze nie przepadną, jak nie teraz, to dostaniecie zwrot po kwietniu. Byliście na emergency, że nie płaciliście podatku??
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 22:20   #7
becciaa
Raczkowanie
 
Avatar becciaa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Marlow
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Teraz jestem na emergency i płacę podatek, wcześniej bylam na 810L i nie placilam podatku
becciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 13:50   #8
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Musisz tam zadzwonić, mieć przygotowane payslips z pracy (będą pytać o różne numery typu employee number czy NI) i wyłuszczyć sytuację, zmienią Ci wtedy tax code i z następną wypłatą dostaniesz zwrot pobranego podatku. Dokładnie tak było u mnie po znalezieniu drugiej pracy, rozwiązałam problem jednym telefonem i mam teraz rozdzielony ten limit podatkowy na obie prace.

PS P46 i P45 są dla pracodawcy, dopóki sama nie skontaktujesz się z HM Revenue&Customs, to niewiele załatwisz
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 13:16   #9
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Cytat:
Napisane przez becciaa Pokaż wiadomość
Teraz jestem na emergency i płacę podatek, wcześniej bylam na 810L i nie placilam podatku
Chyba już będziesz płacić ten tax, swoją drogą, to przez prawie 6 lat w UK pierwsze słyszę, żeby ktoś go nie płacił. Mój znajomy student, miał małe tygodniówki, kilka lat temu, jakieś niecałe 150F i wiem, że go nie płacił, ale to właśnie przez małe dochody, jak już ileś tam przekroczył, to mu odliczali tax. Właśnie sprawdziłam i mój TŻ ma kod 810L i płaci tax (bardzo duży, bo dużo zarabia). Ja jestem self-emloyed, to już inna historia, ale jak nie byłam, to też płaciłam.
A jak Wy to robiliście, że Wam nie pobierali? Byłabym szczęśliwa, gdyby i nam taka sumka zostawała z wypłatą...
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 10:05   #10
haniula91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: scunthorpe
Wiadomości: 10
GG do haniula91 Send a message via Skype™ to haniula91
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

hey ja pracowałam 2 lata w uk obecnie nie pracuje przeszłam na urlop macierzynski i nie wróciłam juz do pracy a do tej pory nie uzyskałam zwrotu z podatku a wydaje mi sie ze powinnam........co powinnam zrobić>?
haniula91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 10:18   #11
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Cytat:
Napisane przez haniula91 Pokaż wiadomość
hey ja pracowałam 2 lata w uk obecnie nie pracuje przeszłam na urlop macierzynski i nie wróciłam juz do pracy a do tej pory nie uzyskałam zwrotu z podatku a wydaje mi sie ze powinnam........co powinnam zrobić>?
Zadzwonic do HM Revenue&Customs?
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 12:05   #12
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Cytat:
Napisane przez haniula91 Pokaż wiadomość
hey ja pracowałam 2 lata w uk obecnie nie pracuje przeszłam na urlop macierzynski i nie wróciłam juz do pracy a do tej pory nie uzyskałam zwrotu z podatku a wydaje mi sie ze powinnam........co powinnam zrobić>?
Oni teraz robią tak, że sami rozliczają ludzi i rozsyłają czeki. Mojego TŻ-ta też rozliczyli. Zatem jeśli zmieniłaś adres, to przejdź się po korespondencję (choć to nic pewnie nie da, bo czek ważny jest pół roku), a najlepiej tam zadzwoń lub pójdź osobiście.
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 17:17   #13
becciaa
Raczkowanie
 
Avatar becciaa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Marlow
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

Cytat:
Napisane przez pinaplesss Pokaż wiadomość
Chyba już będziesz płacić ten tax, swoją drogą, to przez prawie 6 lat w UK pierwsze słyszę, żeby ktoś go nie płacił. Mój znajomy student, miał małe tygodniówki, kilka lat temu, jakieś niecałe 150F i wiem, że go nie płacił, ale to właśnie przez małe dochody, jak już ileś tam przekroczył, to mu odliczali tax. Właśnie sprawdziłam i mój TŻ ma kod 810L i płaci tax (bardzo duży, bo dużo zarabia). Ja jestem self-emloyed, to już inna historia, ale jak nie byłam, to też płaciłam.
A jak Wy to robiliście, że Wam nie pobierali? Byłabym szczęśliwa, gdyby i nam taka sumka zostawała z wypłatą...
Wiesz, szczerze mowiąc to nic nie robiliśmy.Może to jakiś błąd mojego pracodawcy? jestesmy w Anglii dopiero od 4 miesięcy, więc po prostu myslalam, ze tak ma być, że nie pobierają mi podatku, a tu się okazalo inaczej hehe Dam znać, czy udało mi się zmienić tax code i czy dalej naliczają mi podatek
becciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 19:43   #14
Krasnola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Aberdeen
Wiadomości: 68
GG do Krasnola
Dot.: Problem z naliczanym podatkiem - uk

A czy to nie jest przypadkiem zwiazane z 'Pay as you earn'? Z tego co wiem jest to najczesciej stosowany sposob naliczania podatku. Oznacza to po prostu, ze placisz podatek co miesiac/tydzien, a w maju nadplate dostaniesz z powrotem. O tym czy jestes na 'Pay as you earn' z reguly decyduje ksiegowosc w firmie, bez pytania. Wiekszosc firm uzywa tego, bo jest im po prostu latwiej.

Kilka lat temu kolezanka miala taki problem - odliczano jej podatek, mimo ze nie osiagnela limitu, a potrzebowala kazdy grosz (studentka). Rowniez wystarczyl jeden telefon i wszystko bylo zalatwione

Edytowane przez Krasnola
Czas edycji: 2013-02-07 o 16:40
Krasnola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.