Chcesz przepłacić? Wyślij męża... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 01:19   #31
agag22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Janów Podlaski
Wiadomości: 67
Dot.: Witamina K dla niemowląt - profilaktyka VKDB

Zgadza się Adrenalinko, wszystkie dzieci miały i mają nadal podawaną wit K w szpitalu. Ale kilka lat temu nie było mowy o dalszej jej suplementacji już po wyjściu ze szpitala. Moja starsza córka ma 6 lat i nikt nigdy mi nie kazała podawać jej vit K już w domu, a karmiłam piersią i to długo. Przy młodszej o dziwo też się nikt na ten temat nie zająknął, i całe szczęscie bo i tak bym nie dawała- całe pokolenia wychowały się bez suplementacji i co raptem w naszym w pokarmie jej zabrakło? Mój pediatra wprost nam powiedział, że modę na jej podawanie wprowadziła firma farmaceutyczna produkująca vit K. Oczywiście, jak ktoś czuje, że musi podać to niech podaje,na pewno dziecku nie zaszkodzi .
agag22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 08:41   #32
tupszurek
Raczkowanie
 
Avatar tupszurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 68
Dot.: Witamina K dla niemowląt - profilaktyka VKDB

Cytat:
Napisane przez agag22 Pokaż wiadomość
całe pokolenia wychowały się bez suplementacji i co raptem w naszym w pokarmie jej zabrakło? Mój pediatra wprost nam powiedział, że modę na jej podawanie wprowadziła firma farmaceutyczna produkująca vit K. .
Dziękuję agag22, już myślałam, że żyjemy w państwie, w którym rządzą firmy farmaceutyczne !! Mam takie samo zdanie jak ty.

Pozatym Adrenalino77, czy ty myslisz, ze miałaś podawaną wit K??? Ja nie miałam, moja sostar też nie, a mamy się dobrze. Moje dzieci również.

Ale nie krytykuje, kto chce ten niech podaje
tupszurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 23:34   #33
Adrenalina77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Kropelki z witaminą K dla niemowląt a cesarskie cięcie

nie ulega wątpliwosci, że lekarze i aptekarze lobbują leki i preparaty, za które dostają bonusy od firm farmaceutycznych. Piguły muszą mieć interes że wciskają np Vita K , które jest 30% droższe od Baby k, które ma identyczny skład! Po zdjeciu szwow gin kazal mi smarowac blizne Contratubexem - czemu nie powiedział że jest polski, tani odpowiednik Cepan? WIadomo - lekarz jedzie na wycieczkę do Turcji a aptekara dostanie mikser jak sprzeda, co ma sprzedać. Zresztą wystraczy spojrzec co najczesciej jest reklamowane w TV - proszki i leki.
Tuposzurku - może ja jestem nadopiekuńcza jeżeli chodzi o kubę, ale tak jest jak się ma pierwsze dziecko po trzydziestce. Mnie trąbili o witaminie K już w szkole rodzenia i w szpitalu wbili mi pieczątkę, ginekolog nawet przypominał. U mnie dodatkowym wskazaniem do podawania Baby K był poród przez cesarskie cięcie. Wtedy ryzyko krwawien z niedoboru wit K jest większe.
Twoje dzieci na pewno witaminę K dostały w zastrzyku - starsze dostały większą dawkę bo urodzone przed 2007. Najmłodsze też dostało zastrzyk, z mniejszą dawką witaminy K i powinnas mu byla dawać kropelki z wit k, tym bardziej ze karmilas piersią. Zobacz moj post dla Tristan. Ja bym się nie odważyła tego zalecenia zlekcewazyc po przeczytaniu wypowiedzi dziewczyn na forach. Może ryzyko krwawienia niedoboru wita k dotyczy kilku procent dzieci, ale jednak jak by trafiło na moje dziecko, to nigdy bym sobie nie wybaczyła niedopatrzenia.
A tak wogóle, to czytałam Twoje posty inne - gratuluję udanej trójki w tak młodym wieku. Pracę znajdziesz prędzej czy później - w swoim ogłoszeniu nie napisałaś jakie studia kończyłaś, uzupełnij to większe szanse będą!
Adrenalina77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:07   #34
sunshine111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 40
Dot.: Chcesz przepłacić? Wyślij męża...

hello
czytam was dziewczynki i az ciarki mnie przechodza co sie teraz dzieje!!!
zgadzam sie ze trzeba sie wczesniej przygotowac, ale nie wszystko mozna przewidziec i nawet najlepiej przygotowanym mama czegos zabraknie, i wtedy sie zaczyna-maz na zakupach!!! swietnie rozumiem wszystkie te panie ktorym ciezko faceta po cos wysłac!!! jak pojedzie do supermarketu po pieluchy to kupi plyn do spryskiwaczy i nowe wycieraczki do auta!!!a o pieluchach zapomnie!!!i swietnie tez znam sytuacje z mlekiem(jakie??? ile %???1czy5???) masakra!!!
najbardziej boli jednak to ze w aptekach nikt nie liczy sie z naszymi portfelami a raczej bardzo na nie liczy!!! i to ze na dzieciach zarabia sie najlepiej, bo przeciez zadna mama na zdrowiu wlasnego maluszka nie bedzie oszczedzala!!!
a i jeszcze jedno....meza lepiej chwalic za to co robi dobrze(z pewnoscia jest wiele takich rzeczy) a nie wciaz ganic za pomyłki...znam to z wlasnego doswiadczenia, nie jedna wojne mam za soba!!! grunt to zachowac spokuj, wtedy lepiej sie myslipozdrawiam
sunshine111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:10   #35
kasia123wrq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 25
Dot.: Chcesz przepłacić? Wyślij męża...

U nas na początku mąż dzwonił co 5 minut jak wyszedł do sklepu lub apteki, ale z czasem się wyrobił i teraz jest specjalistą.
A początki mieliśmy trudne, bo na wyjście ze szpitala nie przygotowałam rzeczy i mąż musiał sam wybrać ubranie i tak dostałam stringi
kasia123wrq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:38   #36
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Chcesz przepłacić? Wyślij męża...

Cytat:
Napisane przez TupetMama Pokaż wiadomość
Naiwne Matki Polki z Was! Wyręczacie facetów we wszystkim, a potem się żalicie na forum, że nogi bolą, zylaki się robią i zmarszczek przybywa. Traktujecie facetów jak społecznych analfabetów, co nie umieją zakupów zrobić, umyć podłogi, nakarmic dziecka itp . A im to na rękę, bo finalnie nic robic nie muszą. Gratulacje!!! Aż się boję, że takie Mamuśki jak wy wychowują kolejne pokolenie mężczyzn...
tiaa....szczególnie nakarmić....zwłaszcza piersią prawda??

Cytat:
Napisane przez Adrenalina77 Pokaż wiadomość
Bzdury Tupszurku!! Od wielu lat dzieci miały podawaną witaminę K w szpitalu domięśniowo w dawce 1mg. Potem stwierdzono, że nie ma po co wszystkich dzieci faszerowac konską dawką witaminy k, skoro tylko część z nich jest potem karmionych piersią. W 2007 roku wprowadzono NOWY SYSTEM PROFILAKTYKI VKDB (krwawień z niedoboru witaminy K) polegającyc na tym, że wszystkim noworodkom w szpitalu podaje sie zastrzyk z witaminą K (dawka 0,5mg) a niemowlęta karmione wyłącznie piersią muszą dostawać kropelki z witaminą K do skonczenia 3 miesiaca zycia. Zastrzyk podany w szpitalu zabezpiecza witaminkę K tylko na 7 dni.

Zobacz w książeczkach dzieci, albo zapytaj jakiegos mądrzejszego pediatry a przekonasz się, że każde z nich dostało zastrzyk z witaminą K po urodzeniu z tym, że najmłodsze urodzone w 2008 dostało dawkę o połowę mniejszą niż starsze dzieciaki.
nie masz racji...moja siostra była bardzo zdziwiona jak zobaczyła, że mój Kuba dostał witaminę K po urodzeniu...(urodził się 27.02.09 r)sprawdziła w książeczce u swojej córki (ur. 2.02.2004 r) i ona nie dostała witaminy K
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:02   #37
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Kropelki z witaminą K dla niemowląt a cesarskie cięcie

Cytat:
Napisane przez Adrenalina77 Pokaż wiadomość
nie ulega wątpliwosci, że lekarze i aptekarze lobbują leki i preparaty, za które dostają bonusy od firm farmaceutycznych. Piguły muszą mieć interes że wciskają np Vita K , które jest 30% droższe od Baby k, które ma identyczny skład!
Akurat tu sie mylisz. Vita K jest jedynym rekomendowanym preparatem witaminy K dla niemowlat. Więc pretensje to mozesz miec do krajowego konsultanta do spraw pediatri albo Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. A chyba troche nieuczciwe jest mieć pretensje do szeregowych lekarzy, ze postępują zgodnie z wytycznymi?
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 20:29   #38
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Kropelki z witaminą K dla niemowląt a cesarskie cięcie

mój ciapek ur 2007 nie dostał wit. K nic takiego w ksiązeczce nie ma...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 22:32   #39
Adrenalina77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Dot.: Kropelki z witaminą K dla niemowląt a cesarskie cięcie

Masako - ciekawe skąd wytrzasnęłaś taką bzdurną rewelację i jeszcze ją podkreśliłaś
Kubuś miał w książeczce wbite i podpisane przez neonatologa "Przy karmieniu piersią od 2 tygodnia życia podawać doustnie 2x5kropli Baby K". Preparaty są odpowiednikami - różnią się ceną i opakowaniem. Obydwa są dopuszczone do obrotu i mają rekomendacje pediatrów.

Pretensje mozna miec oczywiscie tylko do siebie - jak się jest podatnym na propagande, to się kupuje to co ci wcisną. Jak się ma trochę rozsądku - to się analizuje i porównuje produkty. Sławek nigdy nie ma czasu, stad kupuje to co widzi w telewizji, albo co mu wcisnie ekspedientka, albo aptekarka.
Ja zanim coś kupię to porównuję z innymi produktami i metoda się sprawdza. Ostatnio kupiłam super zmywareczkę Siemensa (tańsza od niemal identycznej Boscha, ale cichsza, gwarancja na 5 lat).
Adrenalina77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 07:01   #40
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Kropelki z witaminą K dla niemowląt a cesarskie cięcie

Cytat:
Napisane przez Adrenalina77 Pokaż wiadomość
Masako - ciekawe skąd wytrzasnęłaś taką bzdurną rewelację i jeszcze ją podkreśliłaś.
http://www.forumpediatryczne.pl/txt/print,5016,0

sama widzisz, ze jedynym preparatem wymienionym jest Vita K jesli ktoś potraktuje to dosłownie, to taki zaleci. oczywiście w miare upływu czasu preparatów na rnku bedzie coraz więcej, ale w rekomendacje wpisany jest tylko jeden.
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 13:39   #41
Adrenalina77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Witamina K dla niemowlaczków

Masako - rzeczywiscie, tak jest napisane w tym tekscie. No tak jak piszę - ktoś na tym niezły hajs trzepie, tym bardziej ze jak pisalam to Vita K jest 30% droższe od odpowiednika Baby K. Dziwne że tych tekstów nikt nie aktualizuje, bo przeciez to wprowadza w bład pacjentów. A znalazłam, że jest oprócz Baby K jeszcze jeden preparat z witaminą K, tylko on zawiera olej sojowy, który może powodować wzdęcia.
Ale ten mój watek zboczył z tematu!!! Miało być o mężach. Ale mnie już złość na Sławka przeszła. Ostatnio pięć razy zapyta zanim coś kupi -oprócz telewizora... Podobno przeceniony był o 500 PLN, bo ma ryse na ekranie. To taki monitor komputerowy, które jest jednoczesnie telewizorem, 19 cali. Ale ja cały czas widzę tą rysę...
Adrenalina77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 00:58   #42
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Witamina K dla niemowlaczków

Cytat:
Napisane przez Adrenalina77 Pokaż wiadomość
Masako - rzeczywiscie, tak jest napisane w tym tekscie. No tak jak piszę - ktoś na tym niezły hajs trzepie, tym bardziej ze jak pisalam to Vita K jest 30% droższe od odpowiednika Baby K. Dziwne że tych tekstów nikt nie aktualizuje, bo przeciez to wprowadza w bład pacjentów. A znalazłam, że jest oprócz Baby K jeszcze jeden preparat z witaminą K, tylko on zawiera olej sojowy, który może powodować wzdęcia.
Ale ten mój watek zboczył z tematu!!! Miało być o mężach. Ale mnie już złość na Sławka przeszła. Ostatnio pięć razy zapyta zanim coś kupi -oprócz telewizora... Podobno przeceniony był o 500 PLN, bo ma ryse na ekranie. To taki monitor komputerowy, które jest jednoczesnie telewizorem, 19 cali. Ale ja cały czas widzę tą rysę...

w krakowskich aptekach cena vitaK i babyK jest taka sama jesli policzyc koszt miesiecznej terapii. (ok 30zl) roznica ok 1-2zl. Dokladnie nie pamietam.

Co do wyzej przytoczonego tekstu ,to nalezaloby sie zastanowic czy w momencie wprowadzania zalecen nie bylo przypadkiem tylko jednego preparatu z wit K dla dzieci- wlasnie VitaK. Z tego co wiem, to dopiero po pwrowadzeniu zalecen preparaty witaminy K zaczely byc produkowane przez inne firmy farmaceutyczne. Tak mi sie po glowie kolacze, ale pewna ni jestem.

Co do stosowania witaminy K to sama mialam watpliwosci czy stosowac.
Gdybym byla pediatra natomiast, nie dalabym porady sprzecznej z oficjalnymi zaleceniami- gdyby jakies dziecko przypadkiem dostalo tego krwawienia- nawet nie z winy braku witaminy K- to prokurator nie bylby laskawy...Nie wspominajac o rodzicach, ktorzy w tej sytuacji mieliby (uzasadnione badz nie- to akurat nie ma znaczenia) pretensje.

Dla mnie kropelki nie sa wygodne w uzyciu. Tym razem kupilam kapsulki.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-04-15 o 09:30
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:16   #43
g700
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Chcesz przepłacić? Wyślij męża...

Póki siostra nie urodziła dziecka to nawet nie słyszałam o Vita K , ona była jako pierwsza? Moze dlatego to też w aerozolu jest jako jedyna. Niestety mam takie dziwne skrzywienie jak coś mnie zainteresuje to drąże i drążę temat. W aptece widziałam znaną nazwę i zaczęłam czytać.
g700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-05 15:16:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.