Szampon zmieszany z odżywką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 17:14   #1
kruszynka_96
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_96
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 66
GG do kruszynka_96 Send a message via Skype™ to kruszynka_96
Question

Szampon zmieszany z odżywką?


Witam wszystkie Wizażystki
Potrzebuję pomocy.
Mam suche i kręcone włosy. Nie są to typowe loki, tylko raczej jedna, wielka szopa- każdy włos idzie w inną stronę
Czytałam na forum trochę o myciu włosów odżywką, zamiast szamponem.
Chciałabym zacząć taką kurację... Najlepiej już zaraz. Stosuję czasem babciną maskę na włosy (olej, żółtko, cytryna, wit. A). W ten czwartek wyjeżdżam na 3 tygodniowy obóz harcerski (a tam wiadomo nie ma szans na maski- ale są też plusy- nie ma prądu- nie ma prostownic, nie ma suszarek ). Jak tylko wracam to następnego dnia jadę na wesele. Chciałabym mieć już wypielęgnowane włoski. Chodzi mi również o to, że mam dosyć tego, że nawet jak się uczeszę, to wyglądam jakbym nigdy szczotki w ręku nie miała ;/
Myślę, że wybiorę serię Joanny z rzepą. I tu pojawia się moje pytanie.
Boję się, że moje włosy będą się mocno przetłuszczać po użyciu samej odżywki(zwłaszcza, że na obozie nie ma czasu żeby myć włosy co dwa dni, nie mówiąc już o codziennym myciu). W domu normalnie myję co 2-3 dni.
Ale do rzeczy. Czy mogę zmieszać szampon i odżywkę w jednej butelce?
Czy da to jakiś efekt?

Bardzo proszę o pomoc.

I z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________

Dbam o oceny
Zapuszczam czuprynkę, piję drożdże, pokrzywę.
Nieustannie dbam o włosy z wizażem- widzę poprawę!
Zakochana
GG: 9498243


Aga.
kruszynka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 07:02   #2
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

Cytat:
Napisane przez kruszynka_96 Pokaż wiadomość
Ale do rzeczy. Czy mogę zmieszać szampon i odżywkę w jednej butelce?
Czy da to jakiś efekt?

Bardzo proszę o pomoc.

I z góry dziękuję za odpowiedzi
ja bym nie próbowała. po zmieszaniu odżywki z szamponem powstanie coś co nie będzie za dobrze myć (a na obozie, przy myciu co kilka dni chodzi chyba o to żeby dobrze włosy oczyścić), a będzie przetłuszczać włosy. kup lepiej dobry szampon i ewentualnie odżywkę bez spłukiwania.

miłego obozowania
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 09:48   #3
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

czesz włosy tylko przed myciem, potem juz nie- bedziesz miała ładne loki to po pierwsze.

po drugie- nie mieszaj szmaponu z odzywka, nie bedzie efektu. Tylko oklapniete włosy. Zrób tak: nałóz odzywke na konce włosów a skóre głowy umyj szmponem, reszta włosów umyje sie sama, gdy piana bedzie po nim spływac. Potem jeszcze raz tak samo a na koniec odzywka. Czas czasem, ale prysznice na obozie sa, wiec to nie bedzie kłopot.

po trzecie- odzywka musi byc odpowiednio dobrana do rodzaju włosów- popprzegladaj watek dla kręconych włosów

Jesli włosów nie farbujesz, nie suszysz itd, to nie są zniszcozne. Odpowiednia odzywka i szmapon beda wystarczajace. ewentualnie mozesz, jakbys strasznie chciała, stosowac jakeis serum na koncówki, zeby były bardziej plastyczne.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 10:24   #4
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

Cytat:
Napisane przez kruszynka_96 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażystki
Potrzebuję pomocy.
Mam suche i kręcone włosy. Nie są to typowe loki, tylko raczej jedna, wielka szopa- każdy włos idzie w inną stronę
Czytałam na forum trochę o myciu włosów odżywką, zamiast szamponem.
Chciałabym zacząć taką kurację... Najlepiej już zaraz. Stosuję czasem babciną maskę na włosy (olej, żółtko, cytryna, wit. A). W ten czwartek wyjeżdżam na 3 tygodniowy obóz harcerski (a tam wiadomo nie ma szans na maski- ale są też plusy- nie ma prądu- nie ma prostownic, nie ma suszarek ). Jak tylko wracam to następnego dnia jadę na wesele. Chciałabym mieć już wypielęgnowane włoski. Chodzi mi również o to, że mam dosyć tego, że nawet jak się uczeszę, to wyglądam jakbym nigdy szczotki w ręku nie miała ;/
Myślę, że wybiorę serię Joanny z rzepą. I tu pojawia się moje pytanie.
Boję się, że moje włosy będą się mocno przetłuszczać po użyciu samej odżywki(zwłaszcza, że na obozie nie ma czasu żeby myć włosy co dwa dni, nie mówiąc już o codziennym myciu). W domu normalnie myję co 2-3 dni.
Ale do rzeczy. Czy mogę zmieszać szampon i odżywkę w jednej butelce?
Czy da to jakiś efekt?

Bardzo proszę o pomoc.

I z góry dziękuję za odpowiedzi
Jesteśmy Wizażankami

Wybierz metodę OMO, skutecznie oczyści skalp, a i włosy powinny być zadowolone, i nie przetluszczać się tak często.
Polecam szampon babydream na skórę głowy, zaś na włosy odżywkę taką jak: Mrs Potters(jest większa od Glorii, zajmie mniej miejsca). Takie mycie raz powinno zdecydowanie wystarczyć
Co do czesania- większość dziewczyn na forum czesze na mokro. Albo po nałożeniu odżywki d/s, albo po nałożeniu odżywki b/s(jak ja). Włosów na sucho nie czeszemy!
za babciną maskę

polecam FAQ
Miłego obozu!
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 14:40   #5
kruszynka_96
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_96
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 66
GG do kruszynka_96 Send a message via Skype™ to kruszynka_96
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Chyba wybiorę metodę OMO
A w domu to zobaczę-spróbuję też samej odżywki. Ciekawe jaki da to efekt. Kupiłam sobie dziś średniej wielkości papiloty. Dziś umyję włoski (wypróbuję którąś z metod) i zakręcę. Na obozie papilotów nie będzie, ale tak jak już pisałam, nie będzie też suszarek i prostownic
A czy seria Joanny z rzepą się nada? Czytałam w temacie o silikonach, że ta seria ich nie zawiera... Jak sądzicie?

I jeszcze raz dzięki
__________________

Dbam o oceny
Zapuszczam czuprynkę, piję drożdże, pokrzywę.
Nieustannie dbam o włosy z wizażem- widzę poprawę!
Zakochana
GG: 9498243


Aga.
kruszynka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 12:14   #6
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

Która seria? Podrzuć może link do KWC
Wiele dziewczyn poleca odżywki Joanny Naturia(m.in. ), kosztuje 3-5 zł, jest bardzo fajna.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:29   #7
kruszynka_96
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_96
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 66
GG do kruszynka_96 Send a message via Skype™ to kruszynka_96
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

Ja kupiłam na razie samą odżywkę (szampon kupię po obozie). Oto link-->https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3625-opis-Joanna-Rzepa-Odzywka-wzmacniajaca-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-ze-sklonnoscia-do-wypadania.htm. Jak na razie użyłam go tylko raz, ale wydaje mi się, że włosy są po nim bardziej błyszczące i miękkie w dotyku. I wyrównał wkońcu moją szopę!
I muszę się Wam pochwalić, że byłam wczoraj u fryzjera i... nareszcie mam porządek z grzywką! Bo zawsze miałam taką do brwi, trochę nawet pod, lekko postrzępioną i cały czas się wykręcała na boki. Jeden kosmyk szedł w stronę ucha, drugi wgl do góry, trzeci się rozdwajał a czwarty w połowie szedł w jedną stronę, a dół szedł w drugą. I do tego mam wysokie czoło, więc wyglądałam jak półprzytomna wariatka. I uwierzcie, że to nie moje widzi-mi-się, tylko tak było, bo koleżanki z klasy wcale tego nie ukrywały . No i byłam wczoraj u fryzjerki i powiedziałam, że mam już dosyć tej grzywki i że chyba ją zapuszczę i będę czesać na bok (lewy, bo tak mi ładniej). I sobie pomyślałam, że może tak delikatnie jeden bok przytnie krócej czy coś, ale nie! Nad prawą brwią mam prawie trzy centymetry obcięte! I w pierwszej chwili jak wróciłam do domu to (jak ZAWSZE po fryzjerze)- załamka. Czemu mnie tak obcięła i wgl. Ale po kilku razach (no, może satkach razy) zaczęło mi się to podobać. I ma jeszcze jeden duży '+' - nie kręci się na wszystkie strony! I to mi się właśnie podoba. Jak już będę ją miała znacznie dłuższą, to chciałabym sobie samą końcówkę zakręcać w takiego delikatnego korkociąga...

__________________

Dbam o oceny
Zapuszczam czuprynkę, piję drożdże, pokrzywę.
Nieustannie dbam o włosy z wizażem- widzę poprawę!
Zakochana
GG: 9498243


Aga.
kruszynka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 21:03   #8
ciare
Raczkowanie
 
Avatar ciare
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

szampon ma to do siebie ze otwiera łuske wlosową, a odzywka ją zamyka. Wez pod uwage ze oba mają zupelnie inne dzialanie. Lepiej kup sobie jakies serum do włosów , tylko natrzesz i gotowe. Nie mieszaj tego w ten sposób lepiej juz szampon 2 w 1 poza tym Joanna nie jest na tyle dobrą firmą byś mogla robic tego typu mixturki.


Próbowałas zrobic sobie loki na dyfuzorze? skoro masz taką"szope" to by poskromiło Twoje loczki <-- nie mowie o obozie ale na wesle lub na codzien mysle ze moze Ci sie przydac
ciare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 09:56   #9
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

A ja mam pytanie co do tej metody OMO...
To jest odżywka-mycie-odżywka tak?
Na końce odżywkę mam nałożyć, zacząć myć tylko skórę głowy (nie spłukiwać tej odżywki na końcach wcześniej?) i na koniec odżywka też na końce...?
i taka metoda jest dobra? Tzn. włosy są bardziej odżywione niż normalnie szampon-odżywka? Nie przetłuści to włosów?


LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:50   #10
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Szampon zmieszany z odżywką?

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie co do tej metody OMO...
To jest odżywka-mycie-odżywka tak?
Na końce odżywkę mam nałożyć, zacząć myć tylko skórę głowy (nie spłukiwać tej odżywki na końcach wcześniej?) i na koniec odżywka też na końce...?
i taka metoda jest dobra? Tzn. włosy są bardziej odżywione niż normalnie szampon-odżywka? Nie przetłuści to włosów?


tu jest wszystko dobrze wytłumaczone:
Co to jest OMO?
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.