Cieniowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 12:09   #1
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938

Cieniowanie


Czesc,
czesto przegladam MM bo dziewczyny bardzo ladnie maluja . No ja nie mam takiej wprawy, jedyne to co maluje to siebie i dla siebie .
I w zwiazku z tym mam pytanie. Jak mysle cieniowanie to rozcieranie cienia na powiece. Czy do tego uzywany jest oddzielny pedzelek czy jakas specjalna szczoteczka? I co w przypadku kiedy nakladamy kilka roznych kolorow. Jak wiadomo pedzelek sie brudzi od koloru. Czy je po prostu mieszacie te kolory na pedzelku czy jest odzielny do kazdego cienia i cieniowania? Jak to wlasciwie wyglada? Czy moze myjecie pedzelek po kazdym uzyciu?
Ciekawi mnie to a nikt nigdy jakos o to nie pytal
Jesli to nie sekret prosze o odpowiedz
Pozdrawiam
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 12:50   #2
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Cieniowanie

generalnie to zależy co kto lubi. Ja mogę odpowiedzieć jak ja to robię Jak nakładam cienie na powiekę przy takim "standardowym cieniowaniu" od najjaśniejszego w wewnętrznym kąciku do najciemniejszego w zewnętrznym to robię tak: ( do każdego cienia używam innego pędzelka bo mam ich sporo i mogę sobie na to pozwolić małym pędzelkiem nakładam jasny cień w kąciku, kolejnym większym na środkową część powieki i pędzelkiem staram się go połączyć z tym poprzednim, potem ta sama sytuacja z następnym cieniem i pędzelkiem. Na koniec rozcieram górną granicę ( jak nakładam ciemny cień w załamaniu to zazwyczaj już nie muszę tego robić bo przy nakładniu się rozciera samo Do rozcierania nie używam takiego standardowego pędzla do rozcierania - bo mam albo za miękkie albo za długie włosie więc rozcieram kulką - pędzlem typu 80HP inglota tylko kupioną na Coastal scents. Pędzle myję po każdym użyciu bo mam delikatnego świra na punkcie higieny, więc po każdym użyciu mycie + dezynfekcja . Mam nadzieję że pomogłam

edit: górną granicę rozcieram albo czystym pędzelkiem albo z odrobiną beżowego cienia

Edytowane przez cetrizini
Czas edycji: 2009-08-14 o 12:51
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 13:05   #3
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Cieniowanie

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
generalnie to zależy co kto lubi. Ja mogę odpowiedzieć jak ja to robię Jak nakładam cienie na powiekę przy takim "standardowym cieniowaniu" od najjaśniejszego w wewnętrznym kąciku do najciemniejszego w zewnętrznym to robię tak: ( do każdego cienia używam innego pędzelka bo mam ich sporo i mogę sobie na to pozwolić małym pędzelkiem nakładam jasny cień w kąciku, kolejnym większym na środkową część powieki i pędzelkiem staram się go połączyć z tym poprzednim, potem ta sama sytuacja z następnym cieniem i pędzelkiem. Na koniec rozcieram górną granicę ( jak nakładam ciemny cień w załamaniu to zazwyczaj już nie muszę tego robić bo przy nakładniu się rozciera samo Do rozcierania nie używam takiego standardowego pędzla do rozcierania - bo mam albo za miękkie albo za długie włosie więc rozcieram kulką - pędzlem typu 80HP inglota tylko kupioną na Coastal scents. Pędzle myję po każdym użyciu bo mam delikatnego świra na punkcie higieny, więc po każdym użyciu mycie + dezynfekcja . Mam nadzieję że pomogłam

edit: górną granicę rozcieram albo czystym pędzelkiem albo z odrobiną beżowego cienia
Acha czyli oprocz pedzelkow do cieni jest jeszcze specjalny pedzelek do rozcierania? Tego wlasnie nie mam. Musze nabyc
Dziekuje za odpowiedz
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 14:28   #4
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Cieniowanie

Ze wtrace swoje 3 grosze
Ponoc dobry do rozcierania jest 80hp inglota typu kulka. Pisze "ponoc" bo mi nim nie wychodzi, ostatnio mam wrazenie ze mi drapie powieke...Slyszalam, ze vipera tez ma taka kulke i jest ona mieksza. Infor niepotwierdzone niestety..
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:35   #5
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Cieniowanie

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ze wtrace swoje 3 grosze
Ponoc dobry do rozcierania jest 80hp inglota typu kulka. Pisze "ponoc" bo mi nim nie wychodzi, ostatnio mam wrazenie ze mi drapie powieke...Slyszalam, ze vipera tez ma taka kulke i jest ona mieksza. Infor niepotwierdzone niestety..
Mam tą kulkę, pędzelek sam w sobie jest niezły, ale czy taki idelany do rozcierania?? mi on również drażni oko, te końcówki włosków są dość ostre, ale daje rade

Ogólnie to on jest dobry do rozcierania kontur w zalamaniu powieki - chociaż tak w 100% sie nie sprawdza- przynajmniej w moim odczuciu.
Natomiast jeśli chodzi o rozcieranie granic pomiędzy cieniami nalożónymi na ruchomą część powieki polecam pędzel Inglota 13P bądź koci języczek (nie pamietam nr ale też Inglot)

Załączam filmik, na którym dziewczyna świetnie opisuje sposób rozcierania cieni http://www.youtube.com/watch?v=SdZk3...om=PL&index=38

i jeszcze tu ale nieco gorszy wg mnie http://www.youtube.com/watch?v=50zgw...eature=related

Miłego oglądania - pozdrawiam
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:26   #6
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Cieniowanie

Dziekuje Dziewczyny,
Ja mam pedzelki Gosh i sa miekkie i dosc dobre mam jeden rodzaj ulubiony ale mam 3 takie same do roznych cieni dlatego myli mi sie musze jakos chyba je oznaczyc a do rozcierania nie widzialam specjalnych. Czy to sie jakos specjalnie nazywa?
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 11:04   #7
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Cieniowanie

Obejrzalam obydwa filmiki. Pierwszy bardziej mi sie poodbal, bo wydawalo mi sie ze ta technika jest prostrza niz w 2 filmiku. Fajnie ze pokazała na rece jak rozcierac, obszar troche wiekszy niz pwoieka wiec lepiej widac co i jak
W 2 dziewczyna uzyla pieknego cienia, tez swietnie cieniuje ale to juz wyzsza szkola jazdy
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 15:35   #8
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Cieniowanie

Faktycznie bardzo przejrzyscie jest pokazane na obu. Mi spodobal sie ten zloty kolor najbardziej pod lukiem brwiowym.
Dziekuje raz jeszcze dziewczyny za pomoc. Teraz musze znalesc pedzlek i do dziela
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.