Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-16, 21:29   #991
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28796273]Fajna reklama naturalnych kosmetyków do makijażu http://www.youtube.com/watch?v=6sU4L4wrFow [/QUOTE]

Super reklama
I tak do tematu tego właśnie - chciałam zakupić sobie kilka kosmetyków do makijażu naturalnych, którymi mogłabym całkiem zamienić mój maleńki zbiorek A szczegółowo to czarny tusz do rzęs i trzy szminki - w odcieniu beżowym, ciemnoczerwonym i w odcieniu herbacianej róży. Możecie coś polecić, co znacie i nie jest bardzo drogie? Ja znalazłam szminki Sante (11 Nude Beige, 09 Red Cherry) i Benecos (Nugat) i tusz Benecos. Używała któraś?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-16 o 21:30
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 21:55   #992
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
I pytanie małe: czy taki przepis na krem byłby dobry: wosk pszczeli, masło shea, macerat z nagietka, olej jojoba i (może) lanolina? Mam takie półprodukty i chciałabym z nich zrobić mazidło na suchą i szorstką skórę u stóp i jakby co dłoni. Da radę?
jak czytalam, to sobie myslalam - oj ciezki bedzie... ale na szorstkie stopy to chyba wlasnie o to chodzi dodalabym tej lanoliny, bo chyba zmiekczy tez... nie? maslo shea jako baza - szczegolnie jesli do dloni to ma byc. nie wiem ile wosku mozna dac... ale zeby ci nie zaklajstrowalo stop daj znac, jak cos stworzysz!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 22:07   #993
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jak czytalam, to sobie myslalam - oj ciezki bedzie... ale na szorstkie stopy to chyba wlasnie o to chodzi dodalabym tej lanoliny, bo chyba zmiekczy tez... nie? maslo shea jako baza - szczegolnie jesli do dloni to ma byc. nie wiem ile wosku mozna dac... ale zeby ci nie zaklajstrowalo stop daj znac, jak cos stworzysz!
Będzie masakrycznie ciężki, bo sama faza olejowa, żeby nie trzeba było konserwować. No i suchym, szorstkim stopom się przyda takie masło.
Wosku mało, bo tylko do wyregulowania gęstości.
A ilościowo rozpisane nie mam, to będzie pod wpływem chwili wrzucane wszystko
Dam znać, będę robić jak wrócę do domu, bo w rodzinnym mieście TŻ-ta jesteśmy aktualnie. I już mnie korci, żeby wrócić z powodu tego kremu!
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-16 o 22:08
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 22:39   #994
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny teraz to mnie rozwalilyście!!! druga część wątku, już tyle stron Ale mam tyly . Pozdrawiam Was i nie wiem kiedy to wszystko nadrobię, mam pytanko, mozecie jakiś peeling polecic do twarzy?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 22:51   #995
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Będzie masakrycznie ciężki, bo sama faza olejowa, żeby nie trzeba było konserwować. No i suchym, szorstkim stopom się przyda takie masło.
Wosku mało, bo tylko do wyregulowania gęstości.
A ilościowo rozpisane nie mam, to będzie pod wpływem chwili wrzucane wszystko
Dam znać, będę robić jak wrócę do domu, bo w rodzinnym mieście TŻ-ta jesteśmy aktualnie. I już mnie korci, żeby wrócić z powodu tego kremu!

Ja stosuję do stóp masło shea solo i sprawdza się świetnie.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 00:03   #996
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28798718]
Ja stosuję do stóp masło shea solo i sprawdza się świetnie.
[/QUOTE]

A w jakim je masz stanie? Chodzi mi o przed stosowaniem shea.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 08:29   #997
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny teraz to mnie rozwalilyście!!! druga część wątku, już tyle stron Ale mam tyly . Pozdrawiam Was i nie wiem kiedy to wszystko nadrobię, mam pytanko, mozecie jakiś peeling polecic do twarzy?
Korah!
Teraz wyszła nowa seria z Sante z owocami acai. Mnie ich peeling zainteresował chociaż jeszcze go nie nabyłam. Może jego spróbuj?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 08:30   #998
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny teraz to mnie rozwalilyście!!! druga część wątku, już tyle stron Ale mam tyly . Pozdrawiam Was i nie wiem kiedy to wszystko nadrobię, mam pytanko, mozecie jakiś peeling polecic do twarzy?
ja mam teraz Marilou Bio - pasuje mi

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Teraz wyszła nowa seria z Sante z owocami acai. Mnie ich peeling zainteresował chociaż jeszcze go nie nabyłam. Może jego spróbuj?
ja się do Sante uprzedziłam przez szampon, balsam też mam do ciała i po dłuższym stosowaniu stwierdzam że też taki sobie
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 08:38   #999
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Korah Miło Cię znowu widzieć

Melduję, że po wczorajszym eksperymencie włosy nie oklapły i nadal pachną porzeczką

Kretka masło shea też stosuję solo, ale kombinuję z czym je wymieszać z dwóch powodów: śmierdzi (mam z ZSK no i niestety...), a po drugie, trudno się go używa - w pudełeczku się zestala i jakby grudkuje Trzeba je wydrapać, porządnie ogrzać w dłoniach i dopiero po chwili rozsmarować.
Chciałabym połączyć je z jakimś olejem i olejkiem, ale jakoś zabrać się nie mogę. Poza tym najbardziej odpowiadałoby mi połączenie masła z olejem kokosowym (bo potrzebuję właśnie tłuściocha do stóp), ale olej też się szybko zestala i obawiam się, że zamieniłabym siekierkę na kijek
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 08:42   #1000
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Na mnie też ten z papają czeka, do skóry wrażliwej nie używałam przez ten zapach. Ale pewnie i tak wypróbuję, nie będę mogła się oprzeć
Z Rossa to jeszcze ciekawy jest żel uniwersalny Babydream (używam do higieny intymnej), chusteczki nawilżane Babydream z nagietkiem, szampon Babydream, olejek dla kobiet w ciąży Babydream, seria z dziką różą Alterra - ogólnie kosmetyki Alterra (szampony, odżywki, kosmetyki do twarzy), dezodorant w kulce Crystal Essence z rumiankiem (pięknie pachnie i dobrze działa). Nic więcej raczej ciekawego nie ma według mnie.

?
Dzięki
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Super reklama
I tak do tematu tego właśnie - chciałam zakupić sobie kilka kosmetyków do makijażu naturalnych, którymi mogłabym całkiem zamienić mój maleńki zbiorek A szczegółowo to czarny tusz do rzęs i trzy szminki - w odcieniu beżowym, ciemnoczerwonym i w odcieniu herbacianej róży. Możecie coś polecić, co znacie i nie jest bardzo drogie? Ja znalazłam szminki Sante (11 Nude Beige, 09 Red Cherry) i Benecos (Nugat) i tusz Benecos. Używała któraś?
Gdzie znalazłaś naturalne nudość? ja używam nudowej YSL,ale skoro taka naturalna jest
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny teraz to mnie rozwalilyście!!! druga część wątku, już tyle stron Ale mam tyly . Pozdrawiam Was i nie wiem kiedy to wszystko nadrobię, mam pytanko, mozecie jakiś peeling polecic do twarzy?
Korah ja kupiłam tą maseczkę
http://www.matique.pl/pl/balm-balm-o...skusa_483.html
tylko widzę,że podrożałai świetnie się sprawdza jako peeling właśnieMiałam kupić osobny peeling,ale już dzięki masce nie potrzebuję.
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28798718]
Ja stosuję do stóp masło shea solo i sprawdza się świetnie.[/QUOTE]
Ooo przypomniałaś mi o masle shea-potrzebuje czegoś do stóp i chciałam coś specjalnie do nich kupić,a przecież mam tego śmierdziucha w lodówce

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Korah Miło Cię znowu widzieć

Melduję, że po wczorajszym eksperymencie włosy nie oklapły i nadal pachną porzeczką

Kretka masło shea też stosuję solo, ale kombinuję z czym je wymieszać z dwóch powodów: śmierdzi (mam z ZSK no i niestety...), a po drugie, trudno się go używa - w pudełeczku się zestala i jakby grudkuje Trzeba je wydrapać, porządnie ogrzać w dłoniach i dopiero po chwili rozsmarować.
Chciałabym połączyć je z jakimś olejem i olejkiem, ale jakoś zabrać się nie mogę. Poza tym najbardziej odpowiadałoby mi połączenie masła z olejem kokosowym (bo potrzebuję właśnie tłuściocha do stóp), ale olej też się szybko zestala i obawiam się, że zamieniłabym siekierkę na kijek
Super
Też mam masło z ZSK i u mnie jest identycznie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 10:12   #1001
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Korah Miło Cię znowu widzieć

Melduję, że po wczorajszym eksperymencie włosy nie oklapły i nadal pachną porzeczką

Kretka masło shea też stosuję solo, ale kombinuję z czym je wymieszać z dwóch powodów: śmierdzi (mam z ZSK no i niestety...), a po drugie, trudno się go używa - w pudełeczku się zestala i jakby grudkuje Trzeba je wydrapać, porządnie ogrzać w dłoniach i dopiero po chwili rozsmarować.
Chciałabym połączyć je z jakimś olejem i olejkiem, ale jakoś zabrać się nie mogę. Poza tym najbardziej odpowiadałoby mi połączenie masła z olejem kokosowym (bo potrzebuję właśnie tłuściocha do stóp), ale olej też się szybko zestala i obawiam się, że zamieniłabym siekierkę na kijek
I to nawet na tępy kijek Olej kokosowy mam w lodówce i zanim go na włosy nałożę to muszę w kąpieli wodnej ogrzać przez kilkanaście minut, żeby zewnętrzną warstwa się stopiła i trochę olejku poleciało... Ciężka robota.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 10:17   #1002
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

U mnie stoi w łazience, więc jak chcę się po kąpieli zaolejować, to buteleczka (plastikowa) kąpie się w wannie ze mną
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 10:22   #1003
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dzięki

Gdzie znalazłaś naturalne nudość? ja używam nudowej YSL,ale skoro taka naturalna jest

Ooo przypomniałaś mi o masle shea-potrzebuje czegoś do stóp i chciałam coś specjalnie do nich kupić,a przecież mam tego śmierdziucha w lodówce
Na Biomanii - http://www.biomania.pl/ekologiczny-m...ay-150-ml.html Ciekawa jestem czy obrazek oddaje naturalny odcień.

To zużywaj shea, zaoszczędzisz pieniądze na coś innego


Czy dostaje któraś z Was zasiłek dla niepełnosprawnych? Albo wie jakie mogą mieć opóźnienia? Dostaję od 12 do 17, a dziś go nie ma, martwię się, że nie przyjdzie. A jest mi potrzebny


Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
U mnie stoi w łazience, więc jak chcę się po kąpieli zaolejować, to buteleczka (plastikowa) kąpie się w wannie ze mną
Kąpiel we dwoje Swojego kokosowego trzymam w lodówce, bo tak jest napisane na słoiczku. Kupiłam w sklepie z eko-żywnością, więc to taki do jedzenia zapewne (choć czy one się różnią czymś - ten do ciała i do jedzenia?) i kazali trzymać w zimnie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 10:27   #1004
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Kąpiel we dwoje Swojego kokosowego trzymam w lodówce, bo tak jest napisane na słoiczku. Kupiłam w sklepie z eko-żywnością, więc to taki do jedzenia zapewne (choć czy one się różnią czymś - ten do ciała i do jedzenia?) i kazali trzymać w zimnie.
Trzeba mieć coś z życia
Ja swój kupiłam w sklepie z orientalnym jedzeniem - był w szklanej butelce (po podgrzaniu przelałam w plastik, bo jednak szkła na wanie wolę nie trzymać). O przechowywaniu w lodówce na moim słowa nie było...
Można używać obu do ciała i do jedzenia - z tym, że jedne są rafinowane, a drugie nie rafinowane. Aha, nie rafinowane pachną, rafinowane niestety nie
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 10:30   #1005
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
czarodzielnica, dobrze by bylo, gdyby nowy dermatolog poszukal przyczyn... czesto sama pielegnacja nie pomoze - to fakt. wtedy trzeba albo lek, albo czym innym zwalczac przyczyny (czasami moze to byc kompletna rewolucja w odzywianiu). ale trzeba wiedziec, z czym walczyc... a pielegnacja powinna pomoc zlagodzic objawy i potem utrzymac skore w ladzie i skladzie.
wiec pierwsze: dobry dermatolog (i to bedzie najwiekszy problem)
drugie: pielegnacja - mysle, ze serum lemon jest dobrym pomyslem a tak poza tym... mi wiele kremow naturalnych raczej rozdraznialo pryszcze - byc moze te konserwowane alkoholem tak dzialaly a bardzo fajnie dzialaly oleje i olejki - oczywiscie zalezy jakie. najlepszy do takiej problemowej cery byl ten od hauschki, ale drogi... mysle, zeby sobie cos takiego zmieszac. tam procz lekkich olejow sa tez fajne wyciagi roslinne, ziola... dobra sprawa

Stosuję się do tych zasad. Zrezygnowałam z komendogennych kosmetyków, na noc nawilżam prostymi, lekkimi olejami, takimi jak np. olej jojoba. Stosuję też olejek herbaciany, który dobrze się sprawuje. Piję dużo wody, nie spożywam przetworzonych rzeczy, przestałam słodzić. Sprawa trądziku tkwi pewnie głębiej, bo borykam się z nim nie tylko na twarzy. Na razie żaden lekarz nie pomógł. Stosowałam już dermokosmetyki, apteczne robione na receptę, antybiotyki, izotek, hormony i NIC. No dobrze, na pewno jest lepiej niż przed kuracją izotekiem.
Właśnie przyszło do mnie serum lemon. Brrr, jak to pachnie... ekh, właściwie śmierdzi Trochę się boje zastosować, żeby bardziej mnie nie wysypało, bo w sobotę robię małą imprezę urodzinową.
Korah Witamy po długiej nieobecności
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 10:32   #1006
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Na Biomanii - http://www.biomania.pl/ekologiczny-m...ay-150-ml.html Ciekawa jestem czy obrazek oddaje naturalny odcień.

To zużywaj shea, zaoszczędzisz pieniądze na coś innego


Czy dostaje któraś z Was zasiłek dla niepełnosprawnych? Albo wie jakie mogą mieć opóźnienia? Dostaję od 12 do 17, a dziś go nie ma, martwię się, że nie przyjdzie. A jest mi potrzebny


.
Dzięki zaraz sobie popatrzę.
Tak,masło shea idzie na stopy od dzisiaj

A nie możesz zadzwonić do nich i się dowiedzieć co z pieniędzmi?może jest opóznienie jakieś przez to,że 15 był wolny


Dziewczyny a przecież olejku kokosowego nie trzeba trzymać w lodówce.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 10:36   #1007
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Vea, bo ty też z Wrocławia. Czy wiesz gdzie jeszcze można dorwać kosmetyki naturalne? Może jest jakieś miejsce, którego ja nie znam.

Jezu... już ponad 1000 postów mamy, ale lecimy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 10:46   #1008
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

od kilku dni uzywam sanoflore na niedoskonałości i przez 3 dni było bdb, a 4tego dnia wysyp gul bolących i t pytanie czy to normalne?
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 10:52   #1009
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Trzeba mieć coś z życia
Ja swój kupiłam w sklepie z orientalnym jedzeniem - był w szklanej butelce (po podgrzaniu przelałam w plastik, bo jednak szkła na wanie wolę nie trzymać). O przechowywaniu w lodówce na moim słowa nie było...
Można używać obu do ciała i do jedzenia - z tym, że jedne są rafinowane, a drugie nie rafinowane. Aha, nie rafinowane pachną, rafinowane niestety nie
Mój kokos pachnie kokosankami jak szalony Uwielbiam kokosy, zapach, smak, wszystko. I we włosach się nawet utrzymuje - choć nie bardzo, bo moje włosy nie przyjmują zapachów


Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dzięki zaraz sobie popatrzę.
Tak,masło shea idzie na stopy od dzisiaj

A nie możesz zadzwonić do nich i się dowiedzieć co z pieniędzmi?może jest opóznienie jakieś przez to,że 15 był wolny

Dziewczyny a przecież olejku kokosowego nie trzeba trzymać w lodówce.
Mi ten kolor się podoba, ale nigdy nie wiadomo co się dostanie. Albo jak będzie szminka kryła... Dlatego wolę kupowanie w drogerii.

Może przez ten wolny poniedziałek. Poczekam jeszcze do jutra i zadzwonię Bo nie mamy za co z TŻ-tem wrócić do domu, u niego jesteśmy. A nie chcemy od jego rodziców pożyczać 50 zł, bo sami nie mają za dużo, ich wyprowadzająca się już lokatorka wisi im 2 tys. za wynajem i prąd, którego nie płaciła... No ciężko. A jeszcze do mnie musimy pojechać przed kampanią wrześniową

Przestanę mój trzymać, może będzie się lepiej rozpuszczał.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-17 o 10:54
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 10:57   #1010
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
od kilku dni uzywam sanoflore na niedoskonałości i przez 3 dni było bdb, a 4tego dnia wysyp gul bolących i t pytanie czy to normalne?
Może Ci się fejsiak oczyszcza po tym kremie albo coś w nim Cię zapycha

Kretka ale w tych sante pomadkach,aż 4 czy 5 nudości tylko wszystkie tak pod róż podchodzą,że aż strach kupować

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość


Mi ten kolor się podoba, ale nigdy nie wiadomo co się dostanie. Albo jak będzie szminka kryła... Dlatego wolę kupowanie w drogerii.

Może przez ten wolny poniedziałek. Poczekam jeszcze do jutra i zadzwonię Bo nie mamy za co z TŻ-tem wrócić do domu, u niego jesteśmy. A nie chcemy od jego rodziców pożyczać 50 zł, bo sami nie mają za dużo, ich wyprowadzająca się już lokatorka wisi im 2 tys. za wynajem i prąd, którego nie płaciła... No ciężko. A jeszcze do mnie musimy pojechać przed kampanią wrześniową

Przestanę mój trzymać, może będzie się lepiej rozpuszczał.
A masz gdzie je zobaczyć w realu?

Ja swojego trzymam zawsze w szafce w łazience i nie męcze się z nim absolutnie.

Poczekaj do jutra i jak coś to dzwoń.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:00   #1011
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Może Ci się fejsiak oczyszcza po tym kremie albo coś w nim Cię zapycha

Kretka ale w tych sante pomadkach,aż 4 czy 5 nudości tylko wszystkie tak pod róż podchodzą,że aż strach kupować
Mi akurat może pasować to, bo moim ukochanym kolorem jest herbaciana róża, połączenie różu z brązem. Rimmel i Yves Rocher taki idealny kolor zrobił. A teraz szukam naturalnego odpowiednika. Choć pewnie będzie ciężko znaleźć, bo naprawdę wolałabym najpierw pomacać ją.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A masz gdzie je zobaczyć w realu?

Ja swojego trzymam zawsze w szafce w łazience i nie męcze się z nim absolutnie.

Poczekaj do jutra i jak coś to dzwoń.
No właśnie nie mam, nie wiem nawet gdzie mogłabym. W sklepach z eko-żywnością mają tylko Laverę z kosmetyków w ogóle. A ona nie powala mnie na kolana.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:01   #1012
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Może Ci się fejsiak oczyszcza po tym kremie albo coś w nim Cię zapycha

Ankaza mam nadziej ze mi sie pyszczysko oczyszcza a nie zapycha bo sie wściekne

kiedys pytałaś gdzie zamówiłam masczke organique do włosów i zamówiłam ją na drogeriaspa.pl i własnie kusi mnie maseczka algowa żurawinowa znacie ja może? o ta
http://drogeriaspa.pl/maseczki/18-ma...urawinowa.html
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:02   #1013
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mój kokos pachnie kokosankami jak szalony Uwielbiam kokosy, zapach, smak, wszystko. I we włosach się nawet utrzymuje - choć nie bardzo, bo moje włosy nie przyjmują zapachów

Przestanę mój trzymać, może będzie się lepiej rozpuszczał.
Mój nie pachnie - rafinowany jest
Powinno być trochę lepiej, ale mój i tak w pokojowej temperaturze się zestala...

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Vea, bo ty też z Wrocławia. Czy wiesz gdzie jeszcze można dorwać kosmetyki naturalne? Może jest jakieś miejsce, którego ja nie znam.

Jezu... już ponad 1000 postów mamy, ale lecimy.
Jak szalone
Niestety z kosmetykami nie pomogę, bo stacjonarnie rzadko kupuję i (wstyd się przyznać) troszkę żeruję na Twoim rozeznaniu
Za to mogę Ci powiedzieć gdzie mąkę ryżową kupiłam
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:04   #1014
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Ankaza mam nadziej ze mi sie pyszczysko oczyszcza a nie zapycha bo sie wściekne

kiedys pytałaś gdzie zamówiłam masczke organique do włosów i zamówiłam ją na drogeriaspa.pl i własnie kusi mnie maseczka algowa żurawinowa znacie ja może? o ta
http://drogeriaspa.pl/maseczki/18-ma...urawinowa.html
Ach znam tą drogerię

Ja jej nie znam

A macie może doświadczenie z tym korektorem?
http://www.biomania.pl/podklady-i-pu...bez-30-ml.html

bo może by się nadał na cienie pod oczami?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:06   #1015
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Zrobili w ogóle w moim rodzinnym mieście (mieście małym) stoisko z kosmetykami Organique w centrum handlowym I to dużo ich jest! Nie spodziewałam się tego po Focus Mallu Ale jak będziemy u mnie to pójdę się rozejrzeć za czymś ciekawym... Macie jakieś propozycje - co jest warte kupna z Organique?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:21   #1016
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zrobili w ogóle w moim rodzinnym mieście (mieście małym) stoisko z kosmetykami Organique w centrum handlowym I to dużo ich jest! Nie spodziewałam się tego po Focus Mallu Ale jak będziemy u mnie to pójdę się rozejrzeć za czymś ciekawym... Macie jakieś propozycje - co jest warte kupna z Organique?
Na ten sklep trzeba uważać, bo nie wszystko tam takie piękne jak nazwa głosi. Są i produkty z parabenami, PEGami i innymi "cudami".

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Jak szalone
Niestety z kosmetykami nie pomogę, bo stacjonarnie rzadko kupuję i (wstyd się przyznać) troszkę żeruję na Twoim rozeznaniu
Za to mogę Ci powiedzieć gdzie mąkę ryżową kupiłam
Ach...
A jak ty się Vea odżywiasz?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:24   #1017
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zrobili w ogóle w moim rodzinnym mieście (mieście małym) stoisko z kosmetykami Organique w centrum handlowym I to dużo ich jest! Nie spodziewałam się tego po Focus Mallu Ale jak będziemy u mnie to pójdę się rozejrzeć za czymś ciekawym... Macie jakieś propozycje - co jest warte kupna z Organique?
Ale jaja, wiem skąd jesteś Ja teraz siedzę nad Zalewem Sulejowskim
Byłam tam kilka dni temu, obadałam sobie całe to stoisko, nie natnij się bo sporo rzeczy jest nienaturalnych. Dziewczynki tu polecają maskę do włosów Anti Age po 39,90/150 ml; mają też naturalne szampony i żele pod prysznic, ale ceny takie sobie. I całkiem fajną rękawicę do masażu widziałam. Absoultnie odradzam te urocze mydła na wagę krojone z bloku - mają SLES!
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:26   #1018
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, widziała która podkład lavery odcień porcelana 01? Potrafi ktoś powiedzieć czy to odcień chłodny czy ciepły i czy jest jaśniejszy od 02?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:39   #1019
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Oooj, bo ukaramy za to Twojego chłopa! Mój chyba jest w stanie niedługo zrobić dokładnie to samo.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------



Przede wszystkim seria babydream. Właśnie dzisiaj kupiłam kolejne opakowanie olejku do pielęgnacji ciała dla kobiet w ciąży. Mmm, kocham jego pudrowy zapach. W składzie same olejki. Sezamowy, migdałowy, słonecznikowy, jojoba.
Stosuję do ciała, ale również do demakijażu oczu. Odrobina na wacik olejku i żelu niebieskiego bd to idealne połączenie w tej materii. Ok 10 zł za 250 ml.

Edit: zastanawiałam się czy się z Wami podzielić i w końcu zdecydowałam się na uzewnętrznienie. Po roku i siedmiu miesiącach od kuracji izotekiem czyli bardzo ciężkim lekiem, trądzik zaczął się reaktywować, teraz jest już tak, że rozważam drugą kurację... ale wcale nie mam na to ochoty, nie mam gwarancji na to, że to znowu nie wróci, a ten lek to nie żadne cukierki. Idę do nowego dermatologa niedługo... Leczę się już od szóstej klasy SP. Czekam teraz na serum lemon, może kwasy złagodzą przebieg.
Nie chcę brać znowu izo, bo czułam się po nim bardzo źle psychicznie. Miewałam często zmainy nastroju i byłam przeraźliwie senna. Do tego taka kuracja jest bardzo kosztowna.
Nie wiem czy powinnam udzielać się, bo na trądzik nie mam tradycyjnych poglądów i większość ludzi się z nimi nie zgadza.
Sama 2 lata temu leczyłam się Tetracykliną , Aknemycinem i Clindacne u dermatologa profesora ( gimnazjum nie miałam kompletnie problemów z cerą). Wypytał mnie o hormony i to on zauważył, że mam nadmiar testosteronu. Nie pomogła za bardzo ta kuracja, przerwałam ją, wolałam mieć trochę pryszczy w sferze T niż faszerować się pół roku antybiotykiem.
Kolejny rok jakoś się nie leczyłam.
W kwietniu tego roku zachorowałam na grypę żołądkową. Wymioty, woda i ryż. Po tygodniu cera idealna, żadnego pryszcza. Szukałam o tym informacji i potwierdziło się, że dieta działa na trądzik.
Wróciłam do dawnych przyzwyczajeń, czasem robiłam kurację 5 dni 3 razy dziennie picie drożdzy i oczywiście cera się poprawiała.
W lipcu wyjechałam do Niemiec. Tam z powodów ideowych innych domowników jadłam tylko jedzenie bio, zero mleka, mleka i mięsa. Nawet przed okresem zero pryszczy, zniknęły sińce, cera promienna. Gdy nie jadłam słodyczy (czekolady) to cera była jeszcze lepsza. Wróciłam do domu i kontynuowałam dietę. Zero mleka, mięsa, konserwantów, mało słodyczy. Usłyszałam wiele komplementów na temat mojego wyglądu.

Dzisiaj siedze z jednym pryszczem, bo przesadziłam z lodami i ciastem w weekend.

Oprócz tego od ok. pół roku używam naturalnego szamponu do włosów (wzmocniły się, są gęstsze).
Używam do twarzy podkładu mineralnego, kremu i olejku Hauschki (wg mnie jest genialny), ale tylko na dzień. Na noc zmywam makijaż (olejkiem, płynem miceralnym, a gdy mam mocniejszy makijaż chusteczkami alterry) i psikam twarz hydrolatem. Pozwalam skórze oddychać (wg medycyny alternatywnej i kosmetyczki to jest bardzo ważne).

Wg mnie naprawdę to działa. Trądzik musi mieć przyczyny wewnętrzne (hormony lub zanieczyszczenie). Nie namawiam nikogo do niczego, dzielę się tylko spostrzeżeniami. Polecam ksiażki o ajurwedzie, ksiązki pani Bożeny Cyran- Żak, "Apteka natury" Jadwiga Górnicka i książki pana Michała Tombaka (nie zgadzam się ze wszystkim co się tam znajduje, ale drogą dedukcji można ustalić swoje własne poglądy).

(Czarodzielnico
, nie chcę żebyś odebrała to jako 'mądrzenie się' czy coś takiego. Skoro uzewnętrzniłaś się to napisałam Ci moje osobiste doświadczenia. Oczywiście do niczego nie namawiam, trzymam kciuki za Twoją terapię i życzę jak najpiękniejszej cery. )
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:43   #1020
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ach...
A jak ty się Vea odżywiasz?
A o co pytasz
Odżywiam się w moim mniemaniu całkiem zdrowo (chociaż kilka osób by mi pewnie po głowie dało. Duuużo warzyw, sporo owoców, mięsko od czasu do czasu, dużo ryb. Ryż tak, ale dziki, makaron tak, ale pełnoziarnisty Duuużo nabiału - wszelkie sery, maślanki, kefiry etc. uwielbiam
Słodkie owszem, ale wolę sobie ciasto albo ciasteczka upiec, niż kupować gotowce i gorzką czekoladę. Staram się wcinać rzeczy możliwie dobre jakościowo - warzywa z targu od zaprzyjaźnionej sprzedawczyni (sprzedaje też jajka od własnych kur... takich grzebiących , mięso nie z marketu, mleko ostatnio z mlekomatów (nie przetworzone, takie "prosto od krowy"), pieczywo z piekarni - takiej małej, rodzinnej, a nie sieciówki. Zioła mam swoje - w doniczkach na parapecie
Mam też ulubioną stronę z przepisami i sporo z niej robię (tam spotkałam się po raz pierwszy z mąka ryżową i ciasteczkami z niej


Dziewczyny, kiedyś ktoś zamieszczał link do takiej tabelki, w której była informacja, które oleje do jakiej cery najlepiej się nadają... diabeł nakrył ogonem i linka nie mogę znaleźć... pomoże któraś
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-08-17 o 11:52
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.