Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 22:29   #751
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Przejdz się do zielarskiego i poszukaj naturalnych olejków eterycznych. Jest więcej firm niż dr Beta o wiele tanszych a rownie dobrych na przykład Etja. Dr Beta nie miałam, jak dla mnie cena była za bardzo wygorowana, a znam inne rownie dobre. Zreszta jezeli chodzi o aromaterapie jakośc nie musi byc wysoka co innego gdy stosujemy w rozcienczeniu do masażu.

Jezeli chcesz wyleczyc jakas chorobe poszukaj informacji jak czesto powinno sie robic inhalacje.
Jezeli chcesz od tak dla poprawy samopoczucia to słuchaj się siebie, swojego nastroju i uzywaj kominka kiedy chcesz i jak długo chcesz. Trzymaj sie proporcji jak na opakowaniu.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-02-13 o 22:31
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 01:01   #752
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Ja mam pytanie dot wlosow
Czy ma sens dodawanie olejku eterycznego do ziolowej plukanki do wlosow?
Mam wlosy przetluszczajace sie, dopiero co przestaly mi masakrycznie wypadac, wiec wprowadzam bardzo intensywna pielegnacje, zeby wzmocnic to co zostalo (niewiele) i wyhodowac duzo mocnych, nowych.

Te plukanke widze mniej wiecej tak - zaparze ziolek (pokrzywy, skrzypu, lopianu, miety, szalwi - troche tego mam), dodam powiedzmy lyzke octu jablkowego dla zakwaszenia i pomyslalam ze mozna by to jeszcze wzmocnic olejkiem eterycznym, np cytrynowym - chocby dla zapachu

Ma taki zabieg sens?
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 09:38   #753
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Lorie, powiem tak, jak olejuję włosy, to dodaję kilka kropel olejku rozmarynowego - głównie ze względu na zapach Szkodzić na pewno nie szkodzi, ale czy cokolwiek pomaga nie mam pojęcia... za to pachnie ślicznie
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 13:16   #754
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lorie Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie dot wlosow
Czy ma sens dodawanie olejku eterycznego do ziolowej plukanki do wlosow?
Mam wlosy przetluszczajace sie, dopiero co przestaly mi masakrycznie wypadac, wiec wprowadzam bardzo intensywna pielegnacje, zeby wzmocnic to co zostalo (niewiele) i wyhodowac duzo mocnych, nowych.

Te plukanke widze mniej wiecej tak - zaparze ziolek (pokrzywy, skrzypu, lopianu, miety, szalwi - troche tego mam), dodam powiedzmy lyzke octu jablkowego dla zakwaszenia i pomyslalam ze mozna by to jeszcze wzmocnic olejkiem eterycznym, np cytrynowym - chocby dla zapachu

Ma taki zabieg sens?
Ma sens, szczególnie jeśli tę miksturę będziesz przy okazji wcierać w skórę głowy robiąc delikatny masaż

Ja praktykuję zarówno olejowanie z dodatkiem ol. eterycznych, jak i wcierki ziołowe z ich dodatkiem. Wśród najczęściej polecanych olejków do pielęgnacji włosów są: rozmarynowy, lawendowy, cedrowy, tymiankowy (ich mieszaninę stosuję - niestety nie pachnie już tak ładnie jak każdy z tych olejków z osobna ale może zmienię proporcje i będzie lepiej) i jeszcze ylang-ylang. Niestety o efektach się póki co nie wypowiem, bo trochę czasu musi minąc.
Ponadto kupiłam ostatnio wodę brzozową Isana, tę: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...iges-haar.html i też ją tuninguję ww. olejkami Ponieważ boję się denata zazwyczaj wcierkę robię na naolejowanych włosach.
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 20:44   #755
iwik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Witam. Mam pytanie. Czy mozna uzależnić sie od wachania olejków. Ja kupiłam olejek z drzewa herbacianego do leczenia trądziku. Podobno świetnie działa. Ten zapach choć dziwny tak mnie wciagnął, że wąchałam wprost z butelki a potem jak jakiś ćpun lałam na wacik kosmetyczny i wachałam przykładając do nosa. Ostatnio spaliłam sobie skórę wokół nosa. To samo robię z olejkiem eukaliptusowym. Znalazłam sie na tym forum szukając informacji czy olejki uzależniaja i jaki ewentualnie może być skutek takiego postępowania. Zaznaczam, że nigdy nie odczułam, żadnych skutków ubocznych o których tu przeczytałam tj biegunka, zawroty głowy itd. Buteleczka 10 mil wystarcza mi na tydzień. Nie mam potrzeby wachania olejków, których zapach uznawany jest za " ładny". Żadne róże, lawendy, cytrusy nie daja mi tego "czegoś" co eukaliptus i drzewo herbaciane. Czy słyszał ktoś o czymś takim? Potraktujcie mnie poważnie.
Szukałam już wszędzie i nic. aAJA JESTEM POWAZNIE ZANIEPOKOJONA. Potrzeba wachania tych olejków mnie przeraża.
iwik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 21:09   #756
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Twoich watpliwości nie rozwieję, bo sama jestem ciekawa odpowiedzi. Ale, jeśli Cię to pocieszy, powiem, że nie jesteś sama - na mnie te dwa olejki też tak działają
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 13:31   #757
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Hej dziewczyny używacie olejków jako perfum? Moja koleżanka używa paczuli ale dla mnie pachnie ziemią, możecie jakieś polecić ?
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 14:02   #758
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Mój olejek paczulowy pachnie jak zatęchła piwnica

Poczytaj tu jak zrobić perfumy :

http://mazidla.com/biblioteka-mazide...o-olejowe.html

http://mazidla.com/biblioteka-mazide...lkoholowe.html

Ja mam w głowie kilka kompozycji, ale jakoś nie mogę się za to zabrać ...
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:08   #759
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

dzięki może spróbuję coś stworzyć mam jeszcze pytanie,które olejki polecacie do włosów? np żeby dodać kilka kropli do maski?
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:43   #760
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
dzięki może spróbuję coś stworzyć mam jeszcze pytanie,które olejki polecacie do włosów? np żeby dodać kilka kropli do maski?

pisałam wyżej, post #754
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:46   #761
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

o matko ja to jestem jakaś niedowidząca ostatnio, jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-10, 11:58   #762
silverspoon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 41
Olejek jaśminowy

Czy któraś z Was stosowała może któryś z tych olejków?
http://www.ecospa.pl/olejek-jasminowy-p-125.html
http://dbajozdrowie.bazarek.pl/opis/...smin-5-ml.html

Chodzi mi dokładnie o zapach, może mi ktoś opisać albo przyrównać? Świeży? ciężki? Podobny do zapachu jaśminowca? Zaznaczam że nie chodzi mi o zapachy jakichś sztucznych jaśminowych kompozycji zapachowych tylko prawdziwy naturalny olej z jaśminu taki właśnie jak w linkach.
silverspoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 14:20   #763
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Olejek jaśminowy

Cytat:
Napisane przez silverspoon Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała może któryś z tych olejków?
http://www.ecospa.pl/olejek-jasminowy-p-125.html
http://dbajozdrowie.bazarek.pl/opis/...smin-5-ml.html

Chodzi mi dokładnie o zapach, może mi ktoś opisać albo przyrównać? Świeży? ciężki? Podobny do zapachu jaśminowca? Zaznaczam że nie chodzi mi o zapachy jakichś sztucznych jaśminowych kompozycji zapachowych tylko prawdziwy naturalny olej z jaśminu taki właśnie jak w linkach.
Ja kupiłam olejek jaśminowy w sklepie skarby maroka i jestem zakochana pachnie dokładnie tak jak jaśmin
a dokładnie mam ten:
http://skarbymaroka.pl/olejki/172-na...wyn-30-ml.html
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 14:31   #764
leszek88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Witam!

Jaki olejek polecalibyście dla osoby po niedawno przebytej operacji serca? Chodzi mi dokładnie o złagodzenie bólów mostka (w czasie operacji był cięty, a w tej chwili jest zadrutowany, co powoduje ból), poza tym często osoba ta ma bóle barków i wielu stawów w obrębie klatki piersiowej. Leki przeciwbólowe owszem, pomagają, ale z racji tego, że są dosyć silne to również równie silnie uzależniają, dlatego szukamy pomocy w aromaterapii. Szukam olejki który właśnie ma na celu:
  • złagodzenie bólów kości oraz stawów
  • złagodzenie bólów mięśni
  • złagodzenie nerwobólów
  • nie podnosi ciśnienia, może ewentualnie je obniżać
  • może działać osłonowo na wątrobę, z powodu przyjmowania dużych ilości innych leków na serce
  • działa uspokajająco, rozluźniająco, "koi nerwy"
Z góry dziękuję za pomoc
leszek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 12:38   #765
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

czy można zastąpić olejek cytrynowy limetkowym? chodzi mi o to czy zapach bardzo się różni...
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 09:36   #766
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
czy można zastąpić olejek cytrynowy limetkowym? chodzi mi o to czy zapach bardzo się różni...
Wg mnie bardzo - limetkowy jest gorzkawy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 20:40   #767
chicken100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
czy olejki eteryczne można rozcieńczać tylko w olejach?

Jak w temacie Mam trądzik i boje się smarować twarz olejami, więc wpadłam na pomysł zeby "roztrzepywać" olejek herbaciany i lawendowy w soku z aloesu i przemywać tym roztworem buźkę. Czy olejki eteryczne rozcieńczone w czym innym niż olej i nakładane na skórę mogą zaszkodzić? Z góry dziękuję za pomoc
chicken100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 22:48   #768
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: czy olejki eteryczne można rozcieńczać tylko w olejach?

Cytat:
Napisane przez chicken100 Pokaż wiadomość
Jak w temacie Mam trądzik i boje się smarować twarz olejami, więc wpadłam na pomysł zeby "roztrzepywać" olejek herbaciany i lawendowy w soku z aloesu i przemywać tym roztworem buźkę. Czy olejki eteryczne rozcieńczone w czym innym niż olej i nakładane na skórę mogą zaszkodzić? Z góry dziękuję za pomoc
Nie powinny. Akurat olejek herbaciany i lawendowy chyba jako jedyne olejki eteryczne mogą być stosowane samodzielnie na skórę więc rozcieńczone w soku z aloesu tym bardziej nie powinny zaszkodzić.
Mi osobiście po o. lawendowym zastosowanym samodzielnie nic złego z twarzą się nie stało, o. herbaciany troszkę mnie wysuszył. Mówię o stosowaniu punktowym.
Mieszam jeszcze kilka kropli tych olejków także z lekkimi kremami i to stosuję już na całą twarz- nie zaszkodziły. Więc jeśli wymieszane z kremem są w porządku z sokiem z aloesu też nie powinny szkodzić.
Czytałam, że dziewczyny dodawały również te olejki do toniku więc myślę, że śmiało możesz próbować z aloesem.

Edytowane przez pandulek
Czas edycji: 2013-05-06 o 22:49
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 17:51   #769
chicken100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: czy olejki eteryczne można rozcieńczać tylko w olejach?

To spróbuje dziękuję za pomoc
chicken100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 18:21   #770
kosteczka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Ja stosuję różne kompozycje olejków z wodą i polewam nimi piec w saunie.
kosteczka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 18:10   #771
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Cześć,
właśnie próbuję stworzyć olejek do twarzy, taki super-mega-wspomagacz dla cery SUCHEJ, NACZYNKOWEJ + z drobnymi PRZEBARWIENIAMI. O ile mam już mglistą wizję oleju bazowego:
(macerat z kasztanów, olej arganowy, orzech włoski, dodatkowo może ogórecznik i róża piżmowa... )
o tyle na kompozycjach olejków nie znam się zupelnie a chcialabym, żeby mój super-booster zachęcał mnie zapachem do częstego użycia.

Myślałam o tym, żeby zakonserwować mieszankę 'olejowym ekstraktem z rozmarynu', z tym że on wprowadziłby intensywny zapach do mieszanki (Sugerowane stężenie końcowe: 0,3 - 0,7 %) i cała reszta musiałaby dobrze komponować się z rozmarynem. Czy są jakieś inne przeciwutleniacze olejowe?

Jeśli chodzi o olejki to znalazłam kilka odpowiednich do cery naczynkowej, ale np. cyprys i cytryna są też polecane do cer tłustych i nabrałam obaw, że mogą wysuszyć moją cerę. Z pozostałych wypatrzyłam:
*olejek z kocanki włoskiej (5% olejku rozpuszczonego w jojobie) - lubię działanie kocanki, choć zapach hydrolatów jest paskudny
*rumianek rzymski i lekarski 5% - nie mam uczulenia
*olejek różany 5%
*cyprys cytryna, szałwia - nie wysuszą?
* kadzidło olibanum (boswelia serata)
*nasiona marchwi
co jeszcze???
Ewentualnie jestem w stanie dokupić rozcieńczony olejek ylang-ylang lub jaśmin jeśli to pomoże w zbudowaniu przyjemnej kompozycji (mam nadzieję, że te olejki 5% w sklepie ecospa są przyzwoitej jakości).

Proszę, podpowiedzcie jakąś przyjemną kompozycję pro-naczynkową. W Was cała nadzieja.

Edytowane przez Aurita
Czas edycji: 2013-12-13 o 18:14
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 22:47   #772
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

up

Edytowane przez Aurita
Czas edycji: 2013-12-22 o 22:41
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 00:31   #773
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Mam nadzieję, że wątek jeszcze nie umarł i że znajdzie się ktoś chętny, żeby porozmawiać trochę o olejkach które pokochałam miłością wielką. Kupiłam kilka olejków, dodałam do samorobionych kosmetyków, spodobało mi się. Z myślą o kilku osobach kupiłam następne i następne i teraz skompletowałam całkiem niemały składzik w lodówce.
Aktualnie przebywają tam takie olejki:
bazyliowy
bergamotowy
cedrowy
cyprysowy
cytrynowy
copaiba
drzewo różane
geraniowy
grejpfrutowy
imbirowy
jałowcowy (owoce)
kadzidłowy
kocankowy 5% w oleju (kocanka włoska)
lawendowy
mandarynkowy
miętowy (mięta pieprzowa)
nasiona marchwi
neroli 5% w oleju
paczulowy
pomarańczowy
rozmarynowy
rumianek rzymski
ylang ylang

do tego absoluty:
wetiwer
róża 5% w oleju
jaśmin 5% w oleju

Smok pisała wcześniej o zakupach pod wpływem oczopląsu i chyba trochę mi tak wyszło :P Nie dobierałam olejków do przepisu tylko sugerowałam się zapachem i właściwościami, np. imbirowy kupiłam na kąpiel rozgrzewającą dla rodziny (imbir+pomarańcza). W ogóle sporo z tych olejków kupiłam z myślą o zrobieniu różnych mikstur dla rodziny i przyjaciół (stąd wetiwer, cedr, copaiba). Wyprodukowałam już trochę mieszanek kąpielowych i wzbogaciłam większość samorobionych kosmetyków (do których bezpiecznie można dodać olejki). Mieszanki kąpielowe wyszły dobrze lub przynajmniej przyzwoicie, ale maskowanie 2 brzydko pachnących kosmetyków sprawiło mi trudności (serum pachnie redbullem i kupą
Przy pierwszych próbach korzystałam z prostych/przewidywalnych przepisów ale kompozycje wyszły jakieś takie mdłe i płaskie. jak. np. lawenda i kadzidło - pachną razem bardzo sucho.
Przejrzałam więc ten wątek, poszukałam trochę receptur na różnych stronach, sprawdziłam składy różnych sprzedawanych mieszanek i wypróbowałam co nieco. Najbardziej pokochałam kompozycję podaną w tym wątku wcześniej jako afrodyzjak (pokochać afrodyzjak ), używaną też w olejku decleora:

ylang 2k
geranium 2k
rozmaryn 1k
(gwoli ścisłości - w przepisie na olejek decleora podawany jest jeszcze liść laurowy 1k; ja dodałam cytryny za przykładem koleżanki)
Geranium i rozmaryn dodają mdławemu ylangowi impetu i trochę go wysładzają. Ponieważ mam skórę suchą to tę kompozycję wykorzystałam tylko do kąpieli/mycia ale na twarz chyba nie mogę (naprawdę nie mogę?) Pochwaliłam się mieszanką siostrze i teraz będę zmuszona wyprodukować tego znacznie więcej

Wspaniale pachnie też kompozycja którą pamiętam z fioletowego palmolive:
ylang+lawenda+paczula (jeszcze nie znalazłam idealnych proporcji)
Paczula, która pachnie starą biblioteką dodaje tej kompozycji głębi absolutnie bez stęchłych tonów Bez paczuli było nudno.

Z propozycji kosmetycznych podoba mi się rumianek rzymski z lawendą, bardzo ładne połączenie, ale czegoś mi w nim brakuje (powiecie pewnie że nuty bazy Które z olejków wspomogłyby najlepiej ten duet?

Zrobiłam też olejek do skóry suchej/naczynkowej, a la decleor czyli róża+rumianek+neroli ale zapach mnie w ogóle nie przekonał. Neroli zdominowała mieszankę i wszystko pachnie (pardon!) uryną... Nie wiem czy to przez oleje bazowe z wyczuwalnym zapachem czy przez nieodpowiedni rodzaj rumianku... :/
Kompozycja róży z kadzidłem też mnie nie przekonała, sama róża też nie bardzo - po prostu nie szalałam nigdy za zapachem róży.
Muszę powiedzieć, że już mi się kończą pomysły na kompozycję do cery naczynkowej... Sandał byłby dobry ale na razie nie chcę dokupować niczego droższego. Receptury znalezione w sieci nie zawsze dogodzą - zwłaszcza te bardziej "lecznicze" pachniały mi jak ziołowa kakofonia i trafiły do jednorazowej kąpieli zamiast do kosmetyku. Aromaterapia to jednak sztuka i nie wystarczy do tego tabelka ani nawet kilka tabelek...
Martwią mnie trochę nasiona marchwi (mają mało ciekawy zapach, w dodatku intensywny) - czy coś jest w stanie z nimi dobrze zagrać?

Kocanka, paczula, copaiba, wetiwer - rzadziej można je znaleźć w przepisach i na nie nie mam za bardzo pomysłu. Z tych trzech ostatnich można by wyprodukować pewnie jakąś męską, leśno-drzewną mieszankę. Na zabójcę pryszczy czy podrażnień też znajdą się u mnie chętni. Tyle wokół mnie tych muminków, dolegliwości i potrzeb, że chyba przydałaby mi się już cała książka z przepisami :P Ale plus jest taki, że nic się nie zmarnuje.

Jeśli ktoś ma ochotę się wypowiedzieć, skomentować moje szalone zakupy, podzielić się przemyśleniami to czekam z utęsknieniem

Edytowane przez Aurita
Czas edycji: 2014-01-29 o 11:40
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 15:28   #774
Elisava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 46
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Dziewczyny mam pytanie.Zrobiłam wczoraj w zielarskim mega zakupy między innymi olejki eteryczne. Po przyjsciu do domu zauważyłam że zamiast olejku herbacianego mam olejek zapachowy zielona herbata.
Różnica jest jak wiadomo zasadanicza.Pojecia nie mam jak to sie stało...ale mniejsza o to. Skoro juz go mam pomyślałam, że zużyje do aromatyzowania powietrza. Zastanawia mnie jednak czy jesli taki olejek posiada komponenty olejków eterycznych to czy nadawałby sie np. do perfumowania kremów własnej roboty? Na opakowaniu jest napisane, że zawiera:citral, geraniol, isoegenol, linalool, hexyl cinnamaldehyde. Co o tym sądzicie?
Elisava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 22:50   #775
Godzillaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Question Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Hej mam pytanie jakie olejki do pokoju młodzieżowego? Jestem nimi zafascynowana ale nie wiem zbytnio jakie moge używać
Godzillaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 21:17   #776
Adamika1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Najlepiej jest zapalić jaśminowe kadzidło po intensywnym dniu, świetna relaksacja!
Adamika1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 16:19   #777
ekoplawiaka
Raczkowanie
 
Avatar ekoplawiaka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Bardzo lubię zapach jaśminu, jednak na mnie znacznie bardziej odprężająco działa lawenda.
ekoplawiaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 01:37   #778
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Uwielbiam prawdziwy jaśminowy olejek, pachnie na włosach kilka dni - minusem jest cena :/ Ale zapach odurzający i nie ma sobie równych.
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 21:57   #779
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY

Aurita jestem pod wrażeniem Twojego zafascynowania olejkami.
Do cery podatnej , naczynkowej polecam dodać jeszcze olej z jojoby z 5-10% taką ilość dodaję do oliwki B z Polenny Aroma.

Na tym forum zamieszczałem tabelkę jakie olejki są najlepsze do jakiego rodzaju włosów.

Edytowane przez borman
Czas edycji: 2014-11-20 o 21:59
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.