dobór podkładu - twarz, czy szyja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-04, 16:36   #1
zuzanna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 19

dobór podkładu - twarz, czy szyja


Cześć Dziewczyny, przepraszam jeśli taki wątek już powstał, ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Jak to jest: podkład dobieramy do koloru twarzy, czy szyi i reszty ciała? Chodzi mi głównie o to, że moja twarz ma niestety nieco inny odcień niż szyja i cała reszta. Twarz mam jasną, bladą wręcz, często zaróżowioną, natomiast reszta jest ciemniejsza, żółtawa, ale na pewno inna w odcieniu o co najmniej ton... I tu zaczyna się mój problem, bo jeśli dobieram kolor do twarzy, to niestety odcina się ona od szyi - używam wtedy zazwyczaj najjaśniejszych odcieni (np nr 51 z bourjois healthy mix serum), wczoraj kupiłam sobie natomiast krem cc też bourjois ale w odcieniu 32 - pasuje do szyi, ale jak nakładam na twarz to jest to odcień właściwie o ton za ciemny. przeglądając różne strony, blogi, napotkałam się na sprzeczne informacje, dlatego w akcie desperacji postanowiłam poprosić Was o pomoc.
zuzanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 20:51   #2
kachna94
Przyczajenie
 
Avatar kachna94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: dobór podkładu - twarz, czy szyja

Cytat:
Napisane przez zuzanna123 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, przepraszam jeśli taki wątek już powstał, ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Jak to jest: podkład dobieramy do koloru twarzy, czy szyi i reszty ciała? Chodzi mi głównie o to, że moja twarz ma niestety nieco inny odcień niż szyja i cała reszta. Twarz mam jasną, bladą wręcz, często zaróżowioną, natomiast reszta jest ciemniejsza, żółtawa, ale na pewno inna w odcieniu o co najmniej ton... I tu zaczyna się mój problem, bo jeśli dobieram kolor do twarzy, to niestety odcina się ona od szyi - używam wtedy zazwyczaj najjaśniejszych odcieni (np nr 51 z bourjois healthy mix serum), wczoraj kupiłam sobie natomiast krem cc też bourjois ale w odcieniu 32 - pasuje do szyi, ale jak nakładam na twarz to jest to odcień właściwie o ton za ciemny. przeglądając różne strony, blogi, napotkałam się na sprzeczne informacje, dlatego w akcie desperacji postanowiłam poprosić Was o pomoc.
Witam uważam że podkład powinien pasować zarówno do twarzy jak i do szyji aby nie powstał nam niechciany efekt "maski " najlepiej jest pójść do drogerii a wybrać markę podkładu i wtedy nakładać wszystkie lub większość kolorów podkładu nad nadgarstkiem i wybrać jeden ten najbardziej pasujący do skory gdyż tam skóra przeważnie jest taka jak na twarzy czy szyji
kachna94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 21:56   #3
Eque
Raczkowanie
 
Avatar Eque
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 42
Dot.: dobór podkładu - twarz, czy szyja

Cytat:
Napisane przez zuzanna123 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, przepraszam jeśli taki wątek już powstał, ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Jak to jest: podkład dobieramy do koloru twarzy, czy szyi i reszty ciała? Chodzi mi głównie o to, że moja twarz ma niestety nieco inny odcień niż szyja i cała reszta. Twarz mam jasną, bladą wręcz, często zaróżowioną, natomiast reszta jest ciemniejsza, żółtawa, ale na pewno inna w odcieniu o co najmniej ton... I tu zaczyna się mój problem, bo jeśli dobieram kolor do twarzy, to niestety odcina się ona od szyi - używam wtedy zazwyczaj najjaśniejszych odcieni (np nr 51 z bourjois healthy mix serum), wczoraj kupiłam sobie natomiast krem cc też bourjois ale w odcieniu 32 - pasuje do szyi, ale jak nakładam na twarz to jest to odcień właściwie o ton za ciemny. przeglądając różne strony, blogi, napotkałam się na sprzeczne informacje, dlatego w akcie desperacji postanowiłam poprosić Was o pomoc.
Kolor podkładu powinno się testować na szyi i w okolicach obojczyka , nie na twarzy czy ręce. Powinnaś dążyć do tego, żeby Twoja twarz miała ten sam kolor co szyja. Może zamiast kupować pełnowymiarowe opakowania produktów zaopatrz się w próbki i np mieszając dwa odcienie uzyskaj kolor który zakryje zaczerwienienia na twarzy , ale nie będzie tworzył sztucznego efektu, metodą prób i błędów wypracujesz własne proporcje. Pamiętaj o testowaniu czy odcień wpada w żółć czy w róż, bo nie zawsze najjaśniejszy kolor będzie równy innemu najjaśniejszemu. Szukanie odpowiedniego podkładu zwykle trochę trwa.
Eque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 14:23   #4
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: dobór podkładu - twarz, czy szyja

W moim przypadku najtrafniejsze jest dobieranie koloru do dekoltu - twarz mam zaczerwienioną, szyję białą jak mleko a ciało żółte. Jedyna sensowna opcja w takim przypadku do dobieranie koloru podkładu do ciała i nakładanie też na szyję. Dobierając kolor do twarzy miałam ją widocznie bardziej różową od reszty, dobierając do koloru szyi wyglądałam bardzo niezdrowo
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-13 15:23:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.