Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-17, 11:02   #2311
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
Nie znalazłam takiego postu wiec wklejam skład nowego kremu
LRP Substiane,
który zamieszczony został na KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rszczkowy.html

Skład:
aqua, glycerin, butyrospermum parkii / shea butter, cyclohexasiloxane, prunus armeniaca / apricot kernel oil, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, isohexadecane, zea mays / corn starch, silica, hydroxypropyl tetrahydropyrantriol, cera alba / beeswax, stearic acid, dimethicone, palmitic acid, PEG-100 stearate, glyceryl Stearate, Propylene Glycol, PEG-20 Stearate, bis-PEG-18 methyl ether dimethyl silane, stearyl alcohol, glycine soja / soybean oil, dimethiconol, sodium hydoxide, arginine PCA, serine, disodium EDTA, polysorbate 80, myristic acid, acrylamide / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, tocopherol, PEG-4, PEG-4 dilaurate, PEG-4 laurate, sorbitan oleate, citric acid, capryl glycol / caprylyl glycol, methylparaben, butylparaben, iodopropynylbutylcarbamat e, parfum (fragrance)

Jak sie prezentuje ten skład? Czy jest bezpieczny dla zapychających się cer? I co tak naprawde w nim może działać przeciwstarzeniowo?

PS. Moja mama juz go ma i jest zadowolona z poczucia komfortu po nałożeniu go.
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 16:49   #2312
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę wody różanej do kapieli z Ziaji...pod kątem tego czy mozna jej używac do przemywania ciała-tak jak toniku do twarzy poniewaz nie mam wanny, a pachnie slicznie i nie mam co z nią zrobic...
Skład: Aqua, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Rosa Gallica Flower Extract, sodium Benzoate, 2-bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid, Cl 16035 (FD&C Red No. 40).
Jeszcze raz prosze o odpowiedź!
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 20:28   #2313
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
Witam
bardzo prosze o przyjrzenie sie składowi tego szamponu:

Joanna, Rzepa, Szampon przeciwłupieżowo-wzmacniający z ekstraktem z czarnej rzepy, cyprysu i rozmarynu
Skład:
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, sodium Lureth Sulfate, Fattamide DEA, Cocamidopropylamine Oxide, Zinc Pyrithione, Acrylates/C 10-30 Alkyl, Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Glycerin, Allantoin, Raphanus Sativus var. Niger, Rosmarinus Oficinalis, Cupressus Sempervirens, Disodium EDTA, Parfum, Citric Acid, [+/-2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Methyldibromo Glutaronitrile, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisoyhiazolinone].

w katalogi skladnikow na wizazu znalazlam zeAmmonium Lauryl Sulfate jest substancja drazniaca, nic wiecej nie wiem, jest tak samo be jak SLS czy SLES?, na 4 miejscu SLES, i nic wiecej niepokojacego nie zauwazylam
czy ten szampon jest choc troche lepszy od tych ogolnie dostepnych czy nie marto nim sobie zawracac glowy???
Pozdrawiam
jeżeli zależy ci na znalezieniu szamponu z łagodniejszymi detergentami to polecam Babydream z rosmana .[nie wiem czy to twoje zdjęcie w avatarku..ale jeśli masz krótkie włosy to ten szampon jest w sam raz do takich włosów] po nim stosuj jakąś odżywkę ...babydream jest dobry moim zdaniem dla osób ktore myją głowę codziennie ,ale zwykłe szampony są dla nich zbyt agresywne
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 20:41   #2314
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz prosze o odpowiedź!
w sumie tak na pierwszy rzut oka....detergentów nie ma,,więc nie trzeba spłukiwać ,,, wydaje mi się że można używać jak tonik,niech ktoś jeszcze sie wypowie ,bo nie wiem co to ten buteth na początku składu
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 21:30   #2315
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
jeżeli zależy ci na znalezieniu szamponu z łagodniejszymi detergentami to polecam Babydream z rosmana .[nie wiem czy to twoje zdjęcie w avatarku..ale jeśli masz krótkie włosy to ten szampon jest w sam raz do takich włosów] po nim stosuj jakąś odżywkę ...babydream jest dobry moim zdaniem dla osób ktore myją głowę codziennie ,ale zwykłe szampony są dla nich zbyt agresywne
mialam kiedys ten szampon babydream, ale niestety do moich wlosów sie nie bardzo nadawal, szybkko mi sie przetluszczaja i mialam wrazenie ze w ogole ich nie umylam, tak ze reszte szamponu zuzylam do ciala,
chyba ze znasz jakis sposob zeby go troche podrasowac?
chociaz wtedy mialam dlugie wlosy, moze warto sprobowac jeszcze raz
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 21:47   #2316
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Floslek Żel/maseczka z serii do skóry z problemami naczyniowymi

Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum, Fruit Extract, Alcohol, Viola Tricolor Herb Extract, Arnica Montana Herb Extract, Arnica Chamissonis Herb Extract, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Imidazolidnyl, Urea, Methylparaben

Czy pomoże to na rozszerzone naczynka?
Całość składu jest ok, ale ten alkohol to pomyłka w kosmetyku do cery naczynkowej.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 22:53   #2317
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Kochane,a czy Wy moze orientujecie sie,czy na krem z filtrem 50 svr'a mozna nakladac puder z talkiem i mika ???? Przeczytalam,ze to sa same filtry mineralne i tak sie zastanawiam...
nie wiem o ktory krem Ci chodzi, ale jesli ma same filtry mineralne, nie ma chemicznych, to mozesz spokojnie nakladac puder z talkiem i mika. tylko oczywiscie musisz tak nakladac puder, zeby nie zetrzec filtra (nie przecierac, nie omiatac skory pedzlem/puszkiem, tylko "stęplować" miejsce po miejscu, chyba najlatwiej pedzlem)
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-18, 16:02   #2318
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Sun Control SPF 50+ Dr Irena Eris

Znalazłam na allegro, ale na stronie firmowej Eris nie dostrzegłam tej nowości. Wiecie już coś o tym filterku? Stabilny może tym razem?

Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris proponuje - Piegi, plamy, przebarwienia

Pojawiają się nagle na czole, policzkach, na nosie. Zdarzają się także na dłoniach, szyi i dekolcie. Dotyczą 30% kobiet po trzydziestym roku życia i 90% po pięćdziesiątym. Trudno z nimi walczyć, wiec lepiej ich unikać.


Widoczne gołym okiem na skórze plamki i plamy są efektem nagromadzenia melaniny, barwnika skóry produkowanego pod wpływem promieniowania ultrafioletowego przez komórki skóry zwane melanocytami. Czasami mogą być wynikiem nadmiernego skupienia melanocytów w jednym miejscu. Pojawiają się samoistnie lub w wyniku zmian wywołanych chorobami (wątroby, tarczycy, jajników), ale także w wyniku zmian hormonalnych zachodzących w okresie ciąży, stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, hormonalnej terapii zastępczej innych kuracji hormonalnych.

Piegi (ephelides) - liczne drobne (wielkości 1 do 5 mm), nieregularne, jasno - lub ciemnobrązowe plamki powstają pod wpływem światła słonecznego, dlatego najczęściej występują na skórze twarzy i kończyn górnych. Podłoże ich powstania jest genetyczne, zwykle pojawiają się już ok. 2 roku życia. Melasma (ostuda, chloasma) to jedno z najczęstszych przebarwień występujących głównie u kobiet, najczęściej po 30 roku życia. Nasilają się podczas intensywnej ekspozycji na ultrafiolet (również w solarium). Plamy soczewicowate (letingines seniles) zostały nazwane tak z powodu swojego wyglądu zbliżonego do ziaren soczewicy. Są to okrągłe lub owalne i tworzą się w miejscach nieosłoniętych przed działaniem promieniowania. Powstają pomiędzy 30 a 50 rokiem życia.

Nie wszystkie piegi i przebarwienia można rozjaśniać lub usuwać, najlepiej więc nie dopuszczać do ich powstania. Najważniejsza jest skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. Warto ograniczać ekspozycję na promieniowanie słoneczne w godzinach południowych, unikać solarium oraz stosować zewnętrzne preparaty chroniące przed UVB i UVA (kremy z wysokimi filtrami SPF) i nosić odzież osłaniającą ciało. Preparaty przeciwsłoneczne powinny zawierać filtry mineralne bądź mieszaninę filtrów chemicznych i mineralnych.

Na takiej bazie powstały najnowsze preparaty Prosystem Home Care Sun Control SPF 15, 30 oraz 50, które stanowią niezwykle skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Są one dostępne wyłącznie w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris. Powinny być stosowane od początku kwietnia do końca września, a zimą koniecznie także podczas wypraw narciarskich. Zastosowano w nich lipidowy kompleks na bazie aktywnych bioolejów z masłosza (Masło Shea) i nasion słonecznika, który w połączeniu z luteiną dezaktywuje działanie wolnych rodników, chroni komórki przed destrukcyjnym działaniem promieni UVA i UVB. Masło Shea dzięki właściwościom kojącym i wzmacniającym naturalną barierę hydrolipidową naskórka zabezpiecza skórę przed nadmierną utratą wilgoci i przedwczesnym starzeniem (zmarszczki, utrata elastyczności). Witamina E wspomaga działanie kompleksu a wysoki naturalny filtr UVA/UVB (SPF 15,30 i 50) zapewnia skuteczną fotoochronę oraz chroni przed powstawaniem przebarwień skóry.

POJEMNOŚĆ 200 ml
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-18, 17:00   #2319
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
Pomysł ze zdjęciami nie jest wcale zły ,tyle że ja miałabym do dyspozycji tylko ten właśnie nieszczęsny aparat brata który raczej się nie nadaje do takich tajnych zadań specjalnych. ... a co do tego kremu ...odstawiłaś go?jak się odstawi taką paskudę to poprawa jest szybko zauważalna
Odstawilam, a co do poprawy to jest narazie tak srednio
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-18, 20:15   #2320
Lulu Mortese
Zadomowienie
 
Avatar Lulu Mortese
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 088
Eva Natura Komfort Młodej Skóry-krem na noc dotleniający

Mam 17 lat,ciekawi mnie czy ten krem będzie miał dobry wpływ na moją cerę(mieszaną).Skład:
Aqua,isohexadecane,polygl yceryl-3,methylglucose distearate,cetearyl octanoate,hydrolyzed caesalpinia spinosa gum,caesalpinia spinosa gum,propylene glycol,glycerin,inulin,al pha glucan oligosaccharide,hamamelis virginiana,panax ginseng root,tilia cordata wood,hydrolyzed wheat protein,mannitol,aesculus hippocastanum,glycogen,ye ast,calcium pantothenate,biotin,triti cum vulgare,avena sativa,hordeum vulgare,secale cereale,hydrolyzed yeast protein,pirydoxine,niacin amide,panthenol,allantoin ,equisetum arvense,cetyl alcohol,phenoxyethanol,bu thylparaben,ethylparaben, methylparaben,propylparab en,carbomer,parfum,sodium hydroxide,peg-8,tocopherol,ascorbyl palmitate,ascorbic acid,citric acid,2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
Lulu Mortese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-18, 22:48   #2321
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja mam jeszcze pytanie odnośnie Siarkowej Mocy z Barwy:

- czy ten poliakrylamid (który jest bliżej początku w składzie) może jakoś mi zaszkodzić? kupiłam dziś ten krem i po przeczytaniu, że jest tam substancja podejrzewana o działanie rakotwórcze wystraszyłam się,

- na opakowaniu pisze, że tlenek cynku występujący w kremie jest filtrem promieniochronnym UVA i UVB - czy rzeczywiście tlenek cynku ma takie działanie? Jak duża może być ta ochrona?

Podaję jeszcze raz skład jakby był potrzebny

Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, nie chcę potem zaśmiecać wątku
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 07:11   #2322
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam, jestem zielona jesli chodzi o składy kosmetyków także zwracam się z gorącą prośbą o pomoc. Dzisiaj kupilam krem Garnier "Odżywianie i komfort" na dzień przeznaczony do skory suchej i bardzo suchej. Szczerze mówiąc sugerując się żółtym opakowaniem kremu pomyliłam się, ponieważ chcialam kupic Garniera "komfort suchej skory", ktory ma na KWC bardzo pozytywne opinie. No ale
Krem ten kupilam, ponieważ oczekuję od niego ochronny w zimne, wietrzne dni itp. Chciałam po prostu cos treściwszego i rownoczesnie nie zapychającego. Przedstawiam skład tego kremiku i czekam na Wasze profesjonalne oceny. Czy jest on dobry czy moze nie bardzo?

Skłądniki: Aqua/ water, Parafinum, Liquidum/ Mineral Oil, Glycerin, Cclopentasiloxane, Scrose sterate, Eaeis guineensis/Palm oil, Mel/honey, methyl glucose sesquistearate, petrolatum, Cera alba/ Beeswax, coriandrium sativum/ Corainder fruit oil, Olea Europea/Olive fruit oil, Tocopheryl Acetate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, EthylHexyl Methoxycinnamate, Myristic Acid, Myristyl alcohol, Palmitic acid, Stearic acid, Stearyl alcohol, T-butyl alcohol, Xanthal gum, Metylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Cl 47005/ Acid Yellow 3, Cl 16035/ Red 40, Parfum/ Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpriopional, Coumarin, Hexyl cinnamal.
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-19, 07:45   #2323
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aklat
mialam kiedys ten szampon babydream, ale niestety do moich wlosów sie nie bardzo nadawal, szybkko mi sie przetluszczaja i mialam wrazenie ze w ogole ich nie umylam, tak ze reszte szamponu zuzylam do ciala,
chyba ze znasz jakis sposob zeby go troche podrasowac?
chociaz wtedy mialam dlugie wlosy, moze warto sprobowac jeszcze raz
U mnie też nie sprawdził się babydream, również włosy szybciej się przetłuszczały, ale za to hipp jest dla mnie najcudowniejszy. Włosy myje codziennie i przy użyciu innych szamponów zawsze póżnym popołudniem były już okropnie tłuste, a jak używam hippa to do wieczora mam świeże Uwielbiam go, teraz będę już trzecią butlę kupowała
__________________
Odwiedzaj codziennie http://www.pajacyk.pl/
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-19, 08:52   #2324
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
A czy ja też mogłabym prosić o rozszyfrowanie składu kremu? Mam bardzo suchą skórę i niewiele kremów okazuje się naprawdę dobrych- albo wogóle nie nawilżają albo uczulają... Zazwyczaj używam kremów aptecznych ale oprócz nich strasznie pasuje mi garnier miodowy - odżywienie i komfort. Chciałam się dowiedzieć jak tam z jego skłanikami, czy faktycznie jest odżywczy i robi coś dobrego?



Skład: Aqua/Water, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Elaeis Guineensis/Palm Oil, Mel/Honey, Methyl Glucose Sesquistearate, Petrolatum, Cera Alba/BeesWax, Coriandrum Sativum/Coriander Fruit Oil, Olea Europea/Olive Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Myristic Acid, Myristyl Alcohol,Palmitic Acid, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Xanathan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea,CI 47005/Acid Yllow 3, CI 16035/Red 40, Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal


Byłabym bardzo wdzięczna za rozszyfrowanie
ja też jeszcze raz podbijam tylko mnie akurat ten kremik nie zapycha, jestem ciekawa czy faktycznie działa odżywczo Ryba_22 ten krem to to samo co poprzedni "komfort suchej skóry", to jego nowsza wersja, troszkę zmieniony skład, tamtego już nie ma ale ten ma taką samą konsystencję
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-19, 09:07   #2325
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

aha, to oki Więc czekamy az ktos nam pomoze co to jest. A ja teraz sprawdze w praktyce. Idę się nim posmarować
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-19, 11:04   #2326
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
U mnie też nie sprawdził się babydream, również włosy szybciej się przetłuszczały, ale za to hipp jest dla mnie najcudowniejszy. Włosy myje codziennie i przy użyciu innych szamponów zawsze póżnym popołudniem były już okropnie tłuste, a jak używam hippa to do wieczora mam świeże Uwielbiam go, teraz będę już trzecią butlę kupowała
o dzieki za odpowiedz
moze w takim razie sprobuje hipp'a,
jak uzywalam babydream to juz w trakcie mycia mialam wrazenia ze w ogole ich nie umylam, nawet nie o to chodzilo ze sie szybko przetluscily w ciagu dnia,
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-19, 17:02   #2327
neither
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 16
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam

Chcialabym prosic o analize kremu HERBA STUDIO Krem do cery trądzikowej
CZy pomoze na lekki tradzik?


Skład:
Składniki INCI: Aqua, Verbascum Thapsus & Helianthus Annuus & Bellis Perennis & Sambucus Nigra & Primula Veris Extract, Dimyristyl Tartrate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Sorbitan Stearate, Squalane, Panthenol, C12-15 Pareth-7, PPG-25-Laureth-25, Farnesyl Acetate, Farnesol. Panthenyl Triacetate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben. Propylparaben, Allantoin, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha Isomethylionone, Geraniol, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, Perfume.


Z gory dziekuje
neither jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 08:27   #2328
afro_dyta85
Zadomowienie
 
Avatar afro_dyta85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Starogard Gda�ski
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam! Pomóżcie dziewczyny. Jakiś czas temu byłam na wycieczce i jakoś tak na mnie klimat zadziałał, że kupiłam sobie cienie. Tyle że one jakieś takie bezfirmowe... Powiedzcie proszę czy ze składem wszystko ok.

talc, kaolin, mica, magnesium stesrate, zinc stearate, mineral oil, isopropyl myristate, methylparaben, propyl paraben. may contain mica, titanium dioxide, red calcium lake, red barium lake, iron oxides, fragrance.
__________________
Nie zgadzam się na kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć!

Mój blog









afro_dyta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 11:39   #2329
Justyśkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

AVON SOLUTIONS PURE PORE-FECTION SKIN REFINING TONER
Tonik oczyszczajaco-matujacy


AQUA
ALCOHOL DENAT.
BUTYLENE GLYCOL
TALC
DIPOTASSIUM PHOSPHATE
SODIUM PHOSPHATE
BENZOPHENONE-4
PARFUM
POLYSORBATE 20
POLYSORBATE 80
SALICYLIC ACID
PHOSPHORIC ACID
GLYCOLIC ACID
KAOLIN
BISABOLOL
PEG-60 ALMOND GLYCERIDES
RETINYL PALMITATE
CAPRYLYL GLYCOL
MICA
MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE
BAMBUSA VULGARIS EXTRACT
SPIRAEA ULMARIA EXTRACT
GLYCERIN
SODIUM MAGNESIUM SILICATE
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
CARBOMER
TOCOPHEROL
VITIS VINIFERA SEED EXTRACT
NORDIHYDROGUAIARETIC ACID
OLEANOLIC ACID
CI 77947
CI 47005
CI 42090

Opinie na temat tego toniku sa bardzo rózne, niektóre dziewczyny mówią, że skuteczniy, inne odradzają. Mam cere tłusta z trądzikiem, prosze o analize toniku i z góry dziekuję


AVON SOLUTIONS COMPLETELY CLEAN *******ING CLEANSING GEL
Odświeżająco-oczyszczający żel do twarzy


AQUA
GLYCERIN
SORBITOL
COCAMIDOPROPYL BETAINE
SODIUM LAURETH SULFATE
PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE
SODIUM CHLORIDE
PARFUM
IMIDAZOLIDINYL UREA
DISODIUM EDTA
METHYLPARABEN
SODIUM CITRATE
SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE
BENZOPHENONE-4
CITRIC ACID
PANTHENOL
ALCOHOL DENAT
CHLORELLA VULGARIS EXTRACT
CI 19140
CI 17200

Zastanawia mnie tutaj ta gliceryna na samym początku...
Justyśkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 15:57   #2330
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Justyśkaa Pokaż wiadomość
AVON SOLUTIONS PURE PORE-FECTION SKIN REFINING TONER
Tonik oczyszczajaco-matujacy


AQUA
ALCOHOL DENAT.
BUTYLENE GLYCOL
TALC
DIPOTASSIUM PHOSPHATE
SODIUM PHOSPHATE
BENZOPHENONE-4
PARFUM
POLYSORBATE 20
POLYSORBATE 80
SALICYLIC ACID
PHOSPHORIC ACID
GLYCOLIC ACID
KAOLIN
BISABOLOL
PEG-60 ALMOND GLYCERIDES
RETINYL PALMITATE
CAPRYLYL GLYCOL
MICA
MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE
BAMBUSA VULGARIS EXTRACT
SPIRAEA ULMARIA EXTRACT
GLYCERIN
SODIUM MAGNESIUM SILICATE
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
CARBOMER
TOCOPHEROL
VITIS VINIFERA SEED EXTRACT
NORDIHYDROGUAIARETIC ACID
OLEANOLIC ACID
CI 77947
CI 47005
CI 42090
Bardzo perfumowany ten tonik - zapach na samym początku składu, przed substancjami aktywnymi. Wyciągów roślinnych malutko, tak samo kwasów, za to alkohol na drugim miejscu w składzie, talk i mika (pewnie maja matować). Użyję mocnych słów - skład beznadziejny. Sama mam problemy z wypryskami i wolałabym się posmarowac czymś innym.
Cytat:
Napisane przez Justyśkaa Pokaż wiadomość

AVON SOLUTIONS COMPLETELY CLEAN *******ING CLEANSING GEL
Odświeżająco-oczyszczający żel do twarzy


AQUA
GLYCERIN
SORBITOL
COCAMIDOPROPYL BETAINE
SODIUM LAURETH SULFATE
PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE
SODIUM CHLORIDE
PARFUM
IMIDAZOLIDINYL UREA
DISODIUM EDTA
METHYLPARABEN
SODIUM CITRATE
SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE
BENZOPHENONE-4
CITRIC ACID
PANTHENOL
ALCOHOL DENAT
CHLORELLA VULGARIS EXTRACT
CI 19140
CI 17200

Zastanawia mnie tutaj ta gliceryna na samym początku...
Podobnie jak powyżej, tylko bez talku i miki, za to oczywiście z SLS. Fatalne.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 16:10   #2331
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

GARNIER Krem na dzien "Odżywianie i komfort" czy moge prosic o ocene skladu bo czekam i czekam i nic

Skłądniki: Aqua/ water, Parafinum, Liquidum/ Mineral Oil, Glycerin, Cclopentasiloxane, Scrose sterate, Eaeis guineensis/Palm oil, Mel/honey, methyl glucose sesquistearate, petrolatum, Cera alba/ Beeswax, coriandrium sativum/ Corainder fruit oil, Olea Europea/Olive fruit oil, Tocopheryl Acetate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, EthylHexyl Methoxycinnamate, Myristic Acid, Myristyl alcohol, Palmitic acid, Stearic acid, Stearyl alcohol, T-butyl alcohol, Xanthal gum, Metylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Cl 47005/ Acid Yellow 3, Cl 16035/ Red 40, Parfum/ Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpriopional, Coumarin, Hexyl cinnamal.
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 17:50   #2332
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
nie wiem o ktory krem Ci chodzi, ale jesli ma same filtry mineralne, nie ma chemicznych, to mozesz spokojnie nakladac puder z talkiem i mika. tylko oczywiscie musisz tak nakladac puder, zeby nie zetrzec filtra (nie przecierac, nie omiatac skory pedzlem/puszkiem, tylko "stęplować" miejsce po miejscu, chyba najlatwiej pedzlem)

Ala,zobaczylam go przez przypadek w aptece. Jest na nim napisane,ze jest dla osob,ktore maja uczulenie na filtry chemiczne i ze zawiera w 100 procentach filtry mineralne.
Dziekuje serdecznie za podpowiedz
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 19:10   #2333
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
ja mam jeszcze pytanie odnośnie Siarkowej Mocy z Barwy:

- czy ten poliakrylamid (który jest bliżej początku w składzie) może jakoś mi zaszkodzić? kupiłam dziś ten krem i po przeczytaniu, że jest tam substancja podejrzewana o działanie rakotwórcze wystraszyłam się,

- na opakowaniu pisze, że tlenek cynku występujący w kremie jest filtrem promieniochronnym UVA i UVB - czy rzeczywiście tlenek cynku ma takie działanie? Jak duża może być ta ochrona?

Podaję jeszcze raz skład jakby był potrzebny

Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, nie chcę potem zaśmiecać wątku
podbijam
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 20:58   #2334
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ten balsam do ciała ma w składzie jakies zapychacze? Wyskoczyly mi 2 niespodzianki na dekolcie,co zdarza mi sie raz na 2 lata ... moze powinnam uzywac czegos innego od pasa w gore, lacznie z szyja?

Balsam do ciała Oeparol
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Steareth 18 (and) Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Oenothera Paradoxa, Sorbitol, Calendula Officinalis, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Tocopherol, Allantoin, Parfum, Methylparaben, Chlorhrxidine Digluconate, Propylparaben, Disodium EDTA, BHA.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 21:40   #2335
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Dot.: Sun Control SPF 50+ Dr Irena Eris

up
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 21:56   #2336
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Czy ten balsam do ciała ma w składzie jakies zapychacze? Wyskoczyly mi 2 niespodzianki na dekolcie,co zdarza mi sie raz na 2 lata ... moze powinnam uzywac czegos innego od pasa w gore, lacznie z szyja?

Balsam do ciała Oeparol
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Steareth 18 (and) Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Oenothera Paradoxa, Sorbitol, Calendula Officinalis, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Tocopherol, Allantoin, Parfum, Methylparaben, Chlorhrxidine Digluconate, Propylparaben, Disodium EDTA, BHA.
te dwa wyboldowane napewno mogą zapychać i pewnie coś jeszcze by się znalazło , on jest w końcu do suchej skóry...
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 23:02   #2337
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Sun Control SPF 50+ Dr Irena Eris

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Znalazłam na allegro, ale na stronie firmowej Eris nie dostrzegłam tej nowości. Wiecie już coś o tym filterku? Stabilny może tym razem?

Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris proponuje - Piegi, plamy, przebarwienia

Pojawiają się nagle na czole, policzkach, na nosie. Zdarzają się także na dłoniach, szyi i dekolcie. Dotyczą 30% kobiet po trzydziestym roku życia i 90% po pięćdziesiątym. Trudno z nimi walczyć, wiec lepiej ich unikać.


Widoczne gołym okiem na skórze plamki i plamy są efektem nagromadzenia melaniny, barwnika skóry produkowanego pod wpływem promieniowania ultrafioletowego przez komórki skóry zwane melanocytami. Czasami mogą być wynikiem nadmiernego skupienia melanocytów w jednym miejscu. Pojawiają się samoistnie lub w wyniku zmian wywołanych chorobami (wątroby, tarczycy, jajników), ale także w wyniku zmian hormonalnych zachodzących w okresie ciąży, stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, hormonalnej terapii zastępczej innych kuracji hormonalnych.

Piegi (ephelides) - liczne drobne (wielkości 1 do 5 mm), nieregularne, jasno - lub ciemnobrązowe plamki powstają pod wpływem światła słonecznego, dlatego najczęściej występują na skórze twarzy i kończyn górnych. Podłoże ich powstania jest genetyczne, zwykle pojawiają się już ok. 2 roku życia. Melasma (ostuda, chloasma) to jedno z najczęstszych przebarwień występujących głównie u kobiet, najczęściej po 30 roku życia. Nasilają się podczas intensywnej ekspozycji na ultrafiolet (również w solarium). Plamy soczewicowate (letingines seniles) zostały nazwane tak z powodu swojego wyglądu zbliżonego do ziaren soczewicy. Są to okrągłe lub owalne i tworzą się w miejscach nieosłoniętych przed działaniem promieniowania. Powstają pomiędzy 30 a 50 rokiem życia.

Nie wszystkie piegi i przebarwienia można rozjaśniać lub usuwać, najlepiej więc nie dopuszczać do ich powstania. Najważniejsza jest skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. Warto ograniczać ekspozycję na promieniowanie słoneczne w godzinach południowych, unikać solarium oraz stosować zewnętrzne preparaty chroniące przed UVB i UVA (kremy z wysokimi filtrami SPF) i nosić odzież osłaniającą ciało. Preparaty przeciwsłoneczne powinny zawierać filtry mineralne bądź mieszaninę filtrów chemicznych i mineralnych.

Na takiej bazie powstały najnowsze preparaty Prosystem Home Care Sun Control SPF 15, 30 oraz 50, które stanowią niezwykle skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Są one dostępne wyłącznie w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris. Powinny być stosowane od początku kwietnia do końca września, a zimą koniecznie także podczas wypraw narciarskich. Zastosowano w nich lipidowy kompleks na bazie aktywnych bioolejów z masłosza (Masło Shea) i nasion słonecznika, który w połączeniu z luteiną dezaktywuje działanie wolnych rodników, chroni komórki przed destrukcyjnym działaniem promieni UVA i UVB. Masło Shea dzięki właściwościom kojącym i wzmacniającym naturalną barierę hydrolipidową naskórka zabezpiecza skórę przed nadmierną utratą wilgoci i przedwczesnym starzeniem (zmarszczki, utrata elastyczności). Witamina E wspomaga działanie kompleksu a wysoki naturalny filtr UVA/UVB (SPF 15,30 i 50) zapewnia skuteczną fotoochronę oraz chroni przed powstawaniem przebarwień skóry.

POJEMNOŚĆ 200 ml
Przede wszystkim potrzebny jest sklad poniewaz do tej pory Eris nie mial stabilnych filtrow a opis niewiele mowi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 14:19   #2338
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Skłądniki: Aqua/ water, Parafinum, Liquidum/ Mineral Oil, Glycerin, Cclopentasiloxane, Scrose sterate, Eaeis guineensis/Palm oil, Mel/honey, methyl glucose sesquistearate, petrolatum, Cera alba/ Beeswax, coriandrium sativum/ Corainder fruit oil, Olea Europea/Olive fruit oil, Tocopheryl Acetate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, EthylHexyl Methoxycinnamate, Myristic Acid, Myristyl alcohol, Palmitic acid, Stearic acid, Stearyl alcohol, T-butyl alcohol, Xanthal gum, Metylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Cl 47005/ Acid Yellow 3, Cl 16035/ Red 40, Parfum/ Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpriopional, Coumarin, Hexyl cinnamal.
Może zapychac Parafina zaraz po wodzie, olej mineralny i zapewne te wszystkie inne oleje też maja podobne działanie np. palm oil. Ja jako posiadaczka mieszanej skory napewno bym po ten krem nie siegnęla ale jesli masz sucha cere to myśle ze nic Ci sie nie stanie. Niedawno pytałam sie jednej wiżażanki ktora dała do analizy podobny krem tez z garniera w ktorym bylo jeszcze wiecej zapychaczy i powiedziala ze żadne niespodzianki sie nie pojawiaja z racji tego ze ma sucha skore.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 19:16   #2339
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
te dwa wyboldowane napewno mogą zapychać i pewnie coś jeszcze by się znalazło , on jest w końcu do suchej skóry...
Dziekuje bardzo
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 11:35   #2340
afro_dyta85
Zadomowienie
 
Avatar afro_dyta85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Starogard Gda�ski
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

up ... Proszę pomóżcie dziewczyny bo nie wiem czy mogę tych cieni używać...
__________________
Nie zgadzam się na kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć!

Mój blog









afro_dyta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.