Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-29, 12:45   #1051
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czyli sadząc po twoim poprzednim poście mam teraz odstawić go (i tak już to zrobiłam) i stosowac tylko maseczkę aspirynową - i mam w ten sposób sprawdzić czy po maseczce tez bedze miała ten wysyp (chyba powinnam bo to też ten sam kwas jak dobrze pamiętam) - jeżeli nie będę go miała to znaczy że to jednak zapchanie, tak?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 13:12   #1052
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
czyli sadząc po twoim poprzednim poście mam teraz odstawić go (i tak już to zrobiłam) i stosowac tylko maseczkę aspirynową - i mam w ten sposób sprawdzić czy po maseczce tez bedze miała ten wysyp (chyba powinnam bo to też ten sam kwas jak dobrze pamiętam) - jeżeli nie będę go miała to znaczy że to jednak zapchanie, tak?

Maseczka aspirynowa pomoze Ci zalagodzic to,co sie stalo i przyspieszy wygojenie sie roznych niespodzianek chociaz nie oczekuj mega efektow.

Jezeli po malej przerwie zastosujesz znowu Effaclar K i sytuacja powtorzy sie to jednak bardzo mozliwe,ze Cie zapycha.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 13:42   #1053
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dziękuję pieknie, już cię nie męczę
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 23:01   #1054
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
a mi się wydaje że jednak silikony nie zapychają tylko to co jest do nich dodane...czym są zagęszczone ,,,,,,,,,mnie ostatnio strasznie zatkał podkład lirene nature mat ,i chociaż w składzie nie ma żadnych typowych zapychaczy[sprawdzałam z tabelką] to jednak na chłopski rozum ..jak się zastanowiłam nad jego składem to jest on mieszaniną sztucznej mąki i silikonów dodatkowo zagęszczonej woskiem....zastyga na twarzy i nie przepuszcza sebum na powierzchnię skóry..więc wszystko gromadzi sie w porach,jak wieczorem zmywałam makijaż to się przeraziłam ,pory rozszerzone na maxa i zatkane ,i całą kurację kwasami diabli wzięli ,znowu jestem wysypana ..i jeszcze odnośnie tych silikonów ,to niemożliwe żeby one same zapychały pory,bo przecież większość kremów do cery trądzikowej ,tłustej [kremy typowo lecznicze] są na bazie sylikonów właśnie,jak by miały zatykać ..to by było dziwne ,że krem który ma leczyć trądzik zatyka pory ..no śmieszne jak dla mnie

c.d. chociaż przyznaję że czasami mam wrażenię że jakby duszą skórę ,ale to że niektórzy mają takie wrażenie ,odczucie nie oznacza że naprawdę zatykają...

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-09-29 o 23:11 Powód: Post pod postem
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 23:20   #1055
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Pozwole sie z Toba nie zgodzic w kazdej kwestii poniewaz:
-jezeli masz sklonnosc do zapychania przez silikony to beda to robic i tyle,dodajmy do tego mieszanke silikonow oraz ich pochodnych i efekt murowany
-wrazenie duszenia skory-to jeden z objawow kiedy moga zapychac;podobnie wplywaja na wlosy i nie kazde je toleruja
-wiele jest dermokosmetykow,ktore sa przeznaczone do konkretnych problemow skornych a sklad INCI az krzyczy,ze jest inaczej
-podklady,to juz osobna bajka ale tutaj masz racje,ze kombinacja skladnikow podzialala tak a nie inaczej,wszystko zalezy od uzytego stezenia oraz skladnikow aktywujacych.Nie jest to takie proste.
Sama nie mam problemow z silikonami ale....okropnie urzadzil mnie L'oreal Translucide-nafaszerowany silikonami,pochodnymi polimerow,mika-byla tragedia
-"typowy zapychacz" to pojecie jest bardzo ogolne bo duzo zalezy od cery oraz doboru kosmetykow po jakie siegamy;czesto jest tak,ze "typowy zapychacz"pojawia sie w kosmetyku ktory nie zrobi Nam nic zlego ale uzyjemy czegos innego wlasnie z tym skladnikiem w skladzie i dochodzi do pozapychanych porow.

Niestety to nie jest prosta sprawa i nigdy nie bedzie a jezeli stawiamy tylko i wylacznie na gotowe kosmetyki,to musimy sie pilnowac i tropic wroga

Druga sprawa to,jestes po kuracji kwasami wiec na pewno uzywasz kremow z filtrem;a to takze zabojcza mieszanka filtr+podklad bo sam filtr jest dosc ciezki i takze roznie przyjmowany przez skore.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 23:21   #1056
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

i jeszcze jedna ciekawa rzecz którą ostatnio zauważyłam...czytając recenzje kremów z daxa...dziewczyny piszą ,że dany krem pozatykał im pory i od razu że to pewnie wina parafiny...[najlepiej wszystko na nią zwalić] a to że krem ma bezczelnie władowane izopropyle to tego nikt nie widzi[a przecież każde[no jak każde,,to coś w tym musi być] chyba zródło w necie podaje isopropyle i tp za najgorszy syf tworzący pryszcze,ja nie miałam okazji przekonać się o ich szkodliwości i oczywiście nawet nie będę na sobie sprawdzać
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 23:27   #1057
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Uogolnienia wszedzie sie zdarzaja,jednak mieszanki w kremach Daxa i nie tylko bywaja takie a nie inne.

Pojecie,ze

Cytat:
Napisane przez Aga Ka
(...)a to że krem ma bezczelnie władowane izopropyle to tego nikt nie widzi[a przecież każde[no jak każde,,to coś w tym musi być] chyba zródło w necie podaje isopropyle i tp za najgorszy syf tworzący pryszcze(...)
tez nie jest miarodajne,wiec moglabym polemizowac z Toba w tym przypadku

Pamietaj,ze kazda cera reaguje inaczej-albo wiemy,co moze byc komodogenne dla niej albo szukamy metoda prob i bledow;co zle dla jednego nie musi byc takie dla drugiego.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 23:37   #1058
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

nie używam filtrów...raz że boje się że mnie pozatykają..[podobno trzeba władowac całą łychę na twarz 2ml. ] a dwa że mnie na nie nie stać chwilowoa tanie raczej nie są...
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 23:41   #1059
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
nie używam filtrów...raz że boje się że mnie pozatykają..[podobno trzeba władowac całą łychę na twarz 2ml. ] a dwa że mnie na nie nie stać chwilowoa tanie raczej nie są...

Poczytaj sobie watek plotkowy-tam jest opisane o ilosci nakladanego kremu z filtrem.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...44372&page=148

W kazdym razie jak jestes w trakcie/po kuracji kwasami to dziwie sie takiej beztrosce poniewaz walka z przebarwieniami to duzo wieksza kwota niz inwestycja w krem z filtrem.

Wiele z Nas przechodzilo/przechodzi przez testowanie/probowanie i dobieranie preparatu z filtrem;nie jest to proste ale zawsze mozna szukac probek/skorzystac z Targowiska/watku wymiankowego na BK lub innych opcji.
Podobnie wyglada temat z zapychaniem przez filtry.

Jednak decyzja nalezy do Ciebie.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 23:57   #1060
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

używam już od ok. roku lysanel active z mniejszymi albo większymi przerwami ....a tak wogóle to jak wyglądają takie przebarwienia jak się nie używa filtrów?czy to są jakieś plamy? czy jak
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 00:03   #1061
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
używam już od ok. roku lysanel active z mniejszymi albo większymi przerwami ....a tak wogóle to jak wyglądają takie przebarwienia jak się nie używa filtrów?czy to są jakieś plamy? czy jak

Przebarwienia moga pojawiac sie szybko lub beda "odlozone" w czasie;Lysanel to dosc mocny kaliber a trzeba wziac poprawke,ze zluszczanie po kwasach nastepuje jeszcze po ich odstawieniu.

Najczesciej sa to plamy,rozlozone w rozny sposob na twarzy.
Poczytaj watki na Forum-jest duzo osob,ktore walczy z przebarwieniami roznego rodzaju i warto zebys poczytala sobie cos wiecej tymbardziej,ze kuracja jaka masz/mials ma cos na celu,prawda?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 10:16   #1062
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A ja mam pytanie z serii może trochę głupich
Jak poznać że np. krem mnie zapycha? Czy to będą pojawiające się pryszcze?
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 08:49   #1063
Juzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Madziu wlasnie chciałam zadac podobne pytanie.
ostatnio "leczyłam" moja skóre kremem kojacym avene bo miałam podrazniona skóre az dostałam probke Toleriane i nałozyłam na twarz. po ok. 6 godz. utworzyła mi sie podskórna bolaca gruda... czy moge wnioskowac ze Toleriane mnie zapchał?
Juzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 18:21   #1064
agasn
Raczkowanie
 
Avatar agasn
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 162
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny stosuje Autheliosa 40 LRP od ponad roku czy to mozliwe żeby nagle mnie zapchał?? na policzku mam kilka drobniutenkich krosteczek wielkosci glowki od szpilki z bialoprzezroczystym czubkiem, czy raczej to wina Nutritica 2,5 LRP - wiem ze ma silikony i parrafinum liquidum ale stosuje go co 2-3 dni na przemian a Acnedermem i Effaclarem a może to samopalacz Sunozon Selbstbräunungsmilch z rossmana ale posmarowałam nim twarz zaledwie dwa razy cieniutenka warstewka czy myslicie ze to efekt zapchania porow czy raczej jakies uczulenie?
agasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 15:54   #1065
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie z serii może trochę głupich
Jak poznać że np. krem mnie zapycha? Czy to będą pojawiające się pryszcze?
no nie tylko pryszcze,mogą to być różne dziwne grudki ,zaskórniki ,kaszka ..trzeba poprostu obserwować swoją skórę,najlepiej stosować jak najmniej kosmetyków,wtedy łatwiej wykryć który kosmetyk szkodzi. Każdy działa inaczej...niektóre są tak perfidne że natychmiast widać ich "efekty" ,a niektóre tak podstępne że czasami używamy ich miesiącami i nawet ich nie podejrzewamy że dany krem zapycha...
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:45   #1066
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

agasn
mnie okrutnie zapchalo mleczko ziaji calma hlc i stwierdzilam ze wina lezy w paraffium liquidum,bo jest zaraz za woda w skladzie, wiec moze ciebie to takze zapchalo
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 22:50   #1067
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Kremy - zapychacze porów

a ja dorzuce bioderme AKN, matujący fluid oriflame(taki zielony), te mnie akurat nie zapychają a co do zapychaczy, to ja osobiscie zauwazyłam wiekszy wysyp kiedy uzywałam normaderm vichy, jakos moja cera zle znosila ten krem. Co do podkładów, to do tej pory znalazłam swoje dwa typy, po których nic sie mojej cerze nie dzieje a mianowicie flawness oriflame( całkiem niezły jak na taki tani podkład) i estee lauder ideal matte->ma musowata konsystencje i mogłoby sie wydawac, ze bedzie zapychac a tu prosze, nie dosc, ze pieknie kryje i matuje to nie zapycha ale faktycznie, kazda cera inaczej reaguje na dane kosmetyki wiec trzeba szukac i testowac;p
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 00:40   #1068
nea200pl
Raczkowanie
 
Avatar nea200pl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 409
Dot.: Kremy - zapychacze porów

Jesli chodzi o zapychacze to na mojej liscie 'wrogow publicznych no1' mam dwa podklady:
La Roche Posay Toleraine Teint i Vichy Dermablend - mozna je opisac jednym slowek - klej.
__________________

nea200pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 03:53   #1069
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kremy - zapychacze porów

Mnie prawie wszytko zapycha(albo podraznia)

Ale najbardziej zapamietalam:

Loreal Nutrissime-krem nawilzajacy.
Zjaja-krem oliwkowy.

Mary Kay full coverage foundation(niestety po dluzszym stosowaniu mnie zapycha-byl to moj ulubiony podklad ale teraz zupelnie odstawilam go i inne podklady w plynie)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 08:43   #1070
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Hej, mam pytanie.... nie wiem czy się nie pojawiło już tutaj, nie mam siły czytać tylu stron :/ na razie pobieżnie przeleciałam

Skoro nie ma uniwersalnej listy zapychaczy, to znaczy że muszę każdy krem testować i obserwować po nim skórę, i jak coś będzie nie tak to zapisywać? W ten sposób dojdę do "mojego" kremu za 20 lat zanim się zorientuję co mnie zapychało. Czy można zrobić listę "potencjalnych" zapychaczy? Bo w sumie chyba nie każdy składnik kremu może zapychać.

Mam nadzieję że ktoś zrozumiał mój wywód
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 09:48   #1071
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Gdzieś widziałam taką listę ze składnikami którę MOGĄ ale nie muszą zapchać Sama nie mogę się w tym połapać więc naprawdę najlepszym wyjściem jest obserwowanie stanu twojej skóry Ja tak robię i jak coś mi nie pasuje to ląduje w koszu..niestety
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 10:13   #1072
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Arrow Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Przejrzałam cały wątek od deski do deski i padam ze zmęczenia- dosłownie!
Zrobiłam dla siebie listę wszytskich składników które tu wymieniłyście- czyli tych które najlepiej omijać, bo mogą zapychać lub źle działać na skórę twarzy.

Wkleję ją, bo moze komuś się przyda.
Jednak nie wykluczam, że moga być jakieś błędy (a raczej na 100% kilka się znajdzie) więc proszę pisać a poprawię.

Magnesium Miristate, Myristyl Myristate, Zinc Myristate (zapychacz- unikać)
Izopropyl, Isopropyl Myristate (najlepiej unikać)
Caprylic/ Capric triglyceride (często zapychają- unikać; ale C. Glycerides o.k.)
Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate (mogą wysuszać skórę)
Mica, Talc (nie mogą być stosowane z filtrami)
Sodium Coceth Sulfate
Paraffinum Liquidum (Mineral Oil, zapychacz)
Isopropyl Palmitate (powoduje wypryski, trądzik kosmetyczny, zaskórniki)
Glycerin (może zapychać)
Polyacrylamid (podejrzewany o rakotwórcze działanie- unikać)
Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate- wit.E, Steareth2, steareth-21 (mogą powodować wypryski)
Etanol, Alcohol Denat. (jako alkohol wysusza)
Cetyl Alkohol (zapycha)
Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Alcohol (zapychacze)
Triehalonamine (tłuszcz- może zapychać)
Butylene Glycol, Glycol Stearate (działa zaskórnikotwórczo w połączeniu ze składnikami kosmetyków kolorowych)
Dimethicone, Simethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polymethylsi lsesquioxane, Phenyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate (silikony- mogą zapychać, podrażniać cery wrażliwe i naczynkowe)
Titanium Dioxide (zapychacz)
Petrolatum (zapychacz)
Cetyl Alcohol (może zapychać, nie jest on alkoholem ale emulgatorem)
Isopropyl Palmitate (zapychacz)
Decyl Oleate (może zapychać)
Hydrogenated Castor Oil (może zapychać)
Beeswax (Cera Alba), Polyglyceryl-3 Beeswax (może zapychać)
Trimethylsiloxysilicate (zapychacz)
Dimethicone Copolyol (zapychacz)
Butyrospermum Parkii (Shea Butter, zapychacz)
BHA (syntetyczny przeciwutleniacz, lepiej unikać- źle działa na skórę)
Hydrogenated Palm Kernel Oil (zapychacz)
Butyrospermum Parkii (zapychacz)
Luffa Cylindrica (seed) Oil (zapychacz)
Polymethyl Methacrylate (zapychacz)
Phenyl Trimethicone (może zapchać)
Cyclohexasiloxane (może zapchać)
Tea-Stearate (można go używać w produktach, które mają krótki kontakt ze skórą, które się zmywa, w innych produktach nie powinien przekraczać 15%)
Sesame (sesamum indicum) Oil (może zapychać)
Biosaccharide Gum-1 (wg raportu EWG [Enviromental Working Group] jest on zakazany do użycia w produktach do pielęgnacji niemowląt w USA ze względu na fakt, iż ułatwia on rozwój bakterii)
Euceryna (zapychacz)
Isododecane (zapycha)
Polyglyceryl-4 Isostearate (zapycha)
Hexyl Laureate (zapychacz)
Arachidyl Behenate (zapychacz)
Synthetic Wax (zapychacz)
C12-20 acid peg-8 ester, Glicerin peg - 6 (zapychacz)
Potassium Cetyl Phosphate (zapychacz)
Panthenol (zapychacz)
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (zapychacz)

Ciao!

p.s. Ja już dostałam oczopląsu....
proszę czasmi warto poczytac wątek od poczatku, choć tu jest wiekszość
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 10:39   #1073
mruff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 235
Dot.: Kremy - zapychacze porów

Nivea aqua cos potwornego
mruff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 18:39   #1074
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Kremy - zapychacze porów

Cytat:
Napisane przez mruff Pokaż wiadomość
Nivea aqua cos potwornego
Nivea Aqua Sensation? Dostałam po nim uczulenie, szkoda bo rewelacyjnie się sprawował....

Za to krem pod oczy z tej serii był całkiem ok.
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:07   #1075
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

SiS pozwolisz,ze zmodyfikuje Twoja "sciage" i w rzuce w watek redakcyjny?mysle,ze przyda sie wielu osobom choc faktycznie potrzebuje modyfikacji
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 11:39   #1076
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie.... nie wiem czy się nie pojawiło już tutaj, nie mam siły czytać tylu stron :/ na razie pobieżnie przeleciałam

Skoro nie ma uniwersalnej listy zapychaczy, to znaczy że muszę każdy krem testować i obserwować po nim skórę, i jak coś będzie nie tak to zapisywać? W ten sposób dojdę do "mojego" kremu za 20 lat zanim się zorientuję co mnie zapychało. Czy można zrobić listę "potencjalnych" zapychaczy? Bo w sumie chyba nie każdy składnik kremu może zapychać.

Mam nadzieję że ktoś zrozumiał mój wywód
Nie trzeba 20 lat, uwierz mi Porównałam sobie skutki i składy 4 kremów i 2 balsamów (1 balsam zapychał, 2 kremy zapchały); poszukałam co się w składach powtarza, jaki składnik jest w zapychająych a czego brak w niezapychających i znalazłam skurczybyka.

Czy ja dobrze zrozumiałam post SiS - Trigliceride zapychają a Glicerides juz nie?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 13:48   #1077
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Pakosta, mollya - dzięki za odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanie... a propo tych całych "kwasów"

Czy peeling dwufazowy Avon też je zawiera i muszę się chronić kremami UV? I jeśli tak to jak długo od zakończenia stosowania? To nie jest nic chyba silnego, skóra mi nie schodzi.
Czy w tym kosmetyku są poza tym jakieś komedogenne składniki?

Skład:

1 faza - aqua , glycolic acid, butylene glycol, dimethicone copolyol, ammonium hydroxide, glycerin, propylene glycol, methylparaben, mel, ananas sativus extract, carica papaya extract, algae extract, phenoxyethanol, chlorphenesin, sodium dehydroacetate, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben

2 faza - aqua, alcohol denat., butylene glycol, dimethicone copolyol, benzyl alcohol, phenylbenzimidazole sulfonic acid, methylparaben, cucumis sativus extract, chamomila recutita extract, disodium edta, polysorbate 20, sodium hydroxide, sodium citrate, urea, glucosamine hcl, propylene glycol, algae extract, yeast extract, citric acid, camellia oleifrea extract, phenoxyethanol, aloe barbadensis leaf juice, hydrolyzed ulva lactuca extract, biosaccharide gum-1, lentinus edodes extract, ethylhexyl palmitate, tribehenin, diazolidinyl urea, sorbitan isostearate, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, palmitoyl oligopeptide.

uff, ale się napisałam pomoże ktoś? z góry dzięki i obiecuję zgłębiać tajniki składów, aby umieć samej rozwiązywać te łamigłówki
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 14:36   #1078
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
Pakosta, mollya - dzięki za odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanie... a propo tych całych "kwasów"

Czy peeling dwufazowy Avon też je zawiera i muszę się chronić kremami UV? I jeśli tak to jak długo od zakończenia stosowania? To nie jest nic chyba silnego, skóra mi nie schodzi.
Czy w tym kosmetyku są poza tym jakieś komedogenne składniki?

Skład:

1 faza - aqua , glycolic acid, butylene glycol, dimethicone copolyol, ammonium hydroxide, glycerin, propylene glycol, methylparaben, mel, ananas sativus extract, carica papaya extract, algae extract, phenoxyethanol, chlorphenesin, sodium dehydroacetate, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben

2 faza - aqua, alcohol denat., butylene glycol, dimethicone copolyol, benzyl alcohol, phenylbenzimidazole sulfonic acid, methylparaben, cucumis sativus extract, chamomila recutita extract, disodium edta, polysorbate 20, sodium hydroxide, sodium citrate, urea, glucosamine hcl, propylene glycol, algae extract, yeast extract, citric acid, camellia oleifrea extract, phenoxyethanol, aloe barbadensis leaf juice, hydrolyzed ulva lactuca extract, biosaccharide gum-1, lentinus edodes extract, ethylhexyl palmitate, tribehenin, diazolidinyl urea, sorbitan isostearate, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, palmitoyl oligopeptide.

uff, ale się napisałam pomoże ktoś? z góry dzięki i obiecuję zgłębiać tajniki składów, aby umieć samej rozwiązywać te łamigłówki
Preparat z fazy 1 zawiera kwas glikolowy oraz ekstrakt z papai - czyli jest to taki peeling kwasowo-enzymatyczny. krok 2 (poza tmy ze nie podoba mi sie w skłądzie alkohol ) nie zawiera kwasów. Jest jeden filtr (phenylbenzimidazole sulfonic acid), ale chroni tylko przeciwko UVB - to filtr starej generacji, o nizszej sutecznosci.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 14:52   #1079
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Smile Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
SiS pozwolisz,ze zmodyfikuje Twoja "sciage" i w rzuce w watek redakcyjny?mysle,ze przyda sie wielu osobom choc faktycznie potrzebuje modyfikacji
Ta lista była tworzona na początku tego wątku i myśle że od tamtego czasu więcej się dowiedziałyśmy na temat potencjalnych zapychaczy. Byłabym wdzięczna Hexxana jakby można było ją troche uaktualnić gdzyż sama jestem początkująca i jak wiele dziewczyn opieram się na gotowcach.
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 08:15   #1080
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Preparat z fazy 1 zawiera kwas glikolowy oraz ekstrakt z papai - czyli jest to taki peeling kwasowo-enzymatyczny. krok 2 (poza tmy ze nie podoba mi sie w skłądzie alkohol ) nie zawiera kwasów. Jest jeden filtr (phenylbenzimidazole sulfonic acid), ale chroni tylko przeciwko UVB - to filtr starej generacji, o nizszej sutecznosci.

o dzięki nie wiem czemu nie zauważyłam tego kwasu w pierwszej warstwie... kurczę szkoda bo nie mam żadnych kremów z filtrami, już nie stosuję tego peelingu... :/
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.