Parabeny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-27, 15:51   #31
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
Niesamowite czuję się jak chorągiewka na wietrze. W tym momencie szaleje jakaś zamieć muszę się przenieść na spokojniejsze wiatry.
Temat niesłychanie ciekawy słowa L_V i Hexxany dodają ukojenia bo naprawdę można popaść w paranoję, aczkolwiek dobrze jest wiedzieć takie rzeczy i uniknąć pewnych eksperymentów z własną skórą. Temat bez dna widzę, że jeszcze wiele lektury przede mną, ale co przeczytać, żeby wyrobić sobie dobrą i obiektywną opinię?

Uważam, że lektur już Ci wystarczy Ja też początkowo panikowałam, a później miałam niezły mętlik w głowie
Uważam jednak, że kobiety powinny być świadome czym się pacykują i jakie ewentualne konsekwencje mogą się pojawić. A to, co zrobią (czy będą ostrożniejsze w doborze kosmetyków, czy w ogóle się tym nie przejmą) - to już osobista decyzja każdej z nich.


Ja mam takie oto wyjście z sytuacji:
- nie kupuję w ogóle kosmetyków z poliacrylamidem - nawet jeśli są one bardzo kuszące (przykład - balsam z mocznikiem SVR zachwalany w KWC)
- zrezygnowałam również z kosmetyków z filtrami przenikającymi
- jeśli kosmetyk ma 4-5 parabenów w składzie nie kupuję go, na 2 parabeny mogę się "zgodzić" (jeśli są 3 - o zakupie decydują pozostałe składniki, im więcej naturalnych, tym lepiej)
- przymykam oko na pochodną formaldehydu, jeśli jest nisko w składzie lub na przedostatnim bądź ostatnim miejscu; jeśli w składzie są jednocześnie 2 pochodne formaldehydu - rezygnuję i szukam czegoś innego.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 16:31   #32
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: paraben

A co to filtry przenikające?
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 16:44   #33
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: paraben

Pisałam o nich w wątku dominiki3111 "czarna lista składników"
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 16:48   #34
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
A co to filtry przenikające?
Przenikace do krwiobiegu, moga wplywac na hormony, poczytaj wiecej na watku 'biochemia w ciazy', dosyc obszernie walkowano tam ten temat

4-methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate

M.i.n w Avene sa te przenikajace
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 16:52   #35
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: paraben

Już kojarzę nie załapałam, że to są filtry. Dziękuję za wiadomość poczytam o tym
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 19:15   #36
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Przenikace do krwiobiegu, moga wplywac na hormony, poczytaj wiecej na watku 'biochemia w ciazy', dosyc obszernie walkowano tam ten temat

4-methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate

Dodałabym do listy jeszcze:
-> Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octyl Methoxycinnamate)
-> Oxybenzone - którego działanie rakotwórcze zostało potwierdzone.

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2008-02-27 o 23:44 Powód: dopisek
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 22:59   #37
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: paraben

a propos parabenu to wlasnie przez przyapdek zupelny przeczytalam sklad tuszu diora diorshow i tam jest az 5 rodzajow parabenow :O

mialam zamair go sobie kupic, ale teraz to ja juz sama nie wiem.. poratujcie dziewczyny!
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-27, 23:31   #38
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
a propos parabenu to wlasnie przez przyapdek zupelny przeczytalam sklad tuszu diora diorshow i tam jest az 5 rodzajow parabenow :O

mialam zamair go sobie kupic, ale teraz to ja juz sama nie wiem.. poratujcie dziewczyny!

Tusz nakładasz na rzęsy, a nie bezpośrednio na skórę, więc nie widzę problemu. Bardziej obawiałabym się parabenów w kremach i balsamach niz w tuszach do rzęs
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 13:44   #39
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Tusz nakładasz na rzęsy, a nie bezpośrednio na skórę, więc nie widzę problemu. Bardziej obawiałabym się parabenów w kremach i balsamach niz w tuszach do rzęs
takowych nie uzywam wiec o to sie nie boje
niby racja ze na rzesy, ale i tak mnie to wcielo ze ich tak duzo
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 17:21   #40
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: paraben

Ale parabeny nie sa ta drazniace jak np formaldehyd. Jesli cie nie podrazniaja to konserwanty to uzywaj. W tuszach wsadzaja formaldehyd i to dosc wysoko w skladzie, a jednak tyle z nas ich uzywa.
Ja wiem ze to nie fajnie, sama bylam na nie, ale przeszlam juz ten kryzyz kosmetyczny i odpuscilam. Skoro mi sluzy, krzywdy nie robi, to dlaczego nie?
Poza tym Öko Test zle sie o parabenach nie wypowiada, a o formaldehydzie, PEG i niekotrych substancjach zapachowych tak. Nawet oleje mineralne sa zle, bo zapychaja skore, a jak my juz wiemy przy niektorych rodzajach cery( sucha, bardzo sucha, atopowa itd) sa to oleje jak najbardziej wskazane. Uzywanie balsamu u mojego dziecka z atopowa skora bez parafiny w zimie, a tylko na naturalnych skladnikach konczy sie tym, ze zamiast mu pomoc, to sie skora jeszcze bardziej wysusza, egzema sie powieksza, a dziecko mi sie drapie ze "krew tyska na wszystkie strony".
Ja tam sie najmniej parabenow boje, bo one maja najmniejszy potencjal drazniacy i mnie one nie podrazniaja. Skoro Öko Test tez sie ich nie czepia to ja sie nie boje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 21:25   #41
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ale parabeny nie sa ta drazniace jak np formaldehyd. Jesli cie nie podrazniaja to konserwanty to uzywaj. W tuszach wsadzaja formaldehyd i to dosc wysoko w skladzie, a jednak tyle z nas ich uzywa.
Ja wiem ze to nie fajnie, sama bylam na nie, ale przeszlam juz ten kryzyz kosmetyczny i odpuscilam. Skoro mi sluzy, krzywdy nie robi, to dlaczego nie?
Poza tym Öko Test zle sie o parabenach nie wypowiada, a o formaldehydzie, PEG i niekotrych substancjach zapachowych tak. Nawet oleje mineralne sa zle, bo zapychaja skore, a jak my juz wiemy przy niektorych rodzajach cery( sucha, bardzo sucha, atopowa itd) sa to oleje jak najbardziej wskazane. Uzywanie balsamu u mojego dziecka z atopowa skora bez parafiny w zimie, a tylko na naturalnych skladnikach konczy sie tym, ze zamiast mu pomoc, to sie skora jeszcze bardziej wysusza, egzema sie powieksza, a dziecko mi sie drapie ze "krew tyska na wszystkie strony".
Ja tam sie najmniej parabenow boje, bo one maja najmniejszy potencjal drazniacy i mnie one nie podrazniaja. Skoro Öko Test tez sie ich nie czepia to ja sie nie boje.
przyznaje uspokoilas mnie
bo juz bylam w panice, bo znalazlam tez w jedym peelindu erisa pelno parabenow, ale skoro tak to wyglada to ok
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-14, 23:31   #42
margarethe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
GG do margarethe Wyślij wiadomość przez Yahoo do margarethe
Dot.: paraben

A jakie kosmetyki poleciłybyście, które nie zawierają tych paskudztw albo ewentualnie mają ich znikome ilości? Są jakieś w miarę tanie, dobre i naturalne?
margarethe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 14:13   #43
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
talk. Czy to prawda, że może być rakotwórczy, czy to tylko pomówienie? Bo gdzieś czytałam, że badania prowadzone od 20 lat wskazują na znaczne prawdopodobienstwo jego kancerogennosci.
od ok. 25 lat. szukano związku między pudrowanymi talkiem prezerwatywami, diafragamai i talkami intymnymi, a rakiem jajnika.

niedawno opublikowano kilka podsumowań:
Perineal talc use and ovarian cancer: a critical review. 2008r
the therapeutic use of high dose cosmetic grade talc for pleurodesis has not been shown to cause cancer in patients receiving these treatment modalities. Talc is not genotoxic. Mechanistic, pathology and animal model studies have not found evidence for a carcinogenic effect. In summary, these data collectively do not indicate that cosmetic talc causes ovarian cancer.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum


Use of cosmetic talc on contraceptive diaphragms and risk of ovarian cancer: a meta-analysis of nine observational studies. 2007r
All resultant summary relative risks were not statistically significant. The available epidemiological data do not support a causal association between the use of cosmetic talc-dusted diaphragms and ovarian cancer development.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...d_Discovery_RA

Perineal application of cosmetic talc and risk of invasive epithelial ovarian cancer: a meta-analysis of 11,933 subjects from sixteen observational studies. 2003r
CONCLUSION: The available observational data do not support the existence of a causal relationship between perineal talc exposure and an increased risk of epithelial ovarian cancer.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...d_Discovery_RA
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 11:14   #44
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: paraben

No tak tylko te podsumowania po angielsku są może jakaś pomoc w rozszyfrowaniu
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 11:17   #45
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
No tak tylko te podsumowania po angielsku są może jakaś pomoc w rozszyfrowaniu
W dużym skócie - badanie nie wykazały związku między talkiem a rakiem jajników.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 22:16   #46
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: paraben

Super wielkie dzięki
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 10:45   #47
BrookeDavis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 17
Dot.: paraben

Jest taka swietna strona EWG, www.cosmeticsdatabase.com na ktorej mozesz sprawdzic sklad wielu kosmetykow. Dokladnie jest opisane ktore skladniki sa szkodliwe i w jaki sposob nam szkodza. Ta baza danych kompletnie zmienila moje podejscie do kosmetykow. Jak sie okazuje, jest jeszcze wiele innych, czasem nawet bardziej szkodliwych chemikalow niz parabeny.

Podam przyklad. Moj krem do twarzy Clarins Multi Active Day Gel. Kupilam go bo mial b. dobre recenzje, no i poza tym to Clarins, ktory chlubi sie tym ze stosuje wiele superdzialajacych wyciagow z roslin etc etc. A oto sklad owego kremu:

http://www.cosmeticsdatabase.com/pro...?prod_id=66309

Jak sie okazuje, wybralam najgorszy z mozliwych...
BrookeDavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:17   #48
ivka111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 21
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Czyli w kremie bambino nie ma się czego obawiać?
Z tego co czytalam to bambino zawiera parafine a skoro to pochodna ropy naftowej to tez nie jest to za dobre dla naszej skory. sama nie wiem lepiej chyba nic nie uzywac
ivka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:54   #49
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: paraben

dlatego coraz czesciej kupuje na BU, ZSK i w mazidlach...

sprawdzilam swoje kosmetyki kolorowe... nie jest tragicznie...gdzies posrodku jestem - 5-6...

zyjemy w swiecie chemii ... i mimo wszystko uwazam, ze wieksza szkodliwosc niz kosmetyki wywieraja na nas produkty spozywcze... ktore kryja w sobie mase groznych dla zdrowia skladnikow.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 16:11   #50
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: paraben

Z tym olejem mineralnym to tez nie przesadzajmy. jak ktos ma sucha skore lub podrazniaja go naturalne skladniki, to czesto oleje mineralne sa zbawieniem.
Sama do nich wrocilam, bo cera mi sie zmienila i juz nie reaguje lojotokiem jak kiedys. Nivea Creme bogaty w oleje mineralne nawilza i natluszcza moja skore jak trzeba, lagodza nawet wszelkie podraznienia.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 16:21   #51
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez ivka111 Pokaż wiadomość
Z tego co czytalam to bambino zawiera parafine a skoro to pochodna ropy naftowej to tez nie jest to za dobre dla naszej skory. sama nie wiem lepiej chyba nic nie uzywac
idąc tym tokiem rozumowania rzeczywiście doszłybyśmy do wniosków że lepiej nie stosować nic bo pochodne ropy to nie tylko parafina nie popadajmy w skrajność

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
zyjemy w swiecie chemii ... i mimo wszystko uwazam, ze wieksza szkodliwosc niz kosmetyki wywieraja na nas produkty spozywcze... ktore kryja w sobie mase groznych dla zdrowia skladnikow.
ojjj polemizowałabym
swoją drogą dni parabenów są już raczej policzone. jeszcze może rok dwa i po parabenach w kosmetyce nie zostanie śladu
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 18:10   #52
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: paraben

O masz jakies badania czy artykuly na to? pytam z czystej ciekawosci, bo oprocz kremu Nivea i u mnie tez Florena creme a takze kosmetykow naturalnych to ja wlasciwie nie znam niczego co by nie mialo parabenow. Do tego inne konserwanty, ktore w badaniach wyszly na bardzij drazniace niz parabeny i tak sie zastanawiam, jak je wycofaja to co w zamian konwencjonalne firmy beda uzywac do konserwowania kosmetykow? Nie wierze, zeby nagle wszyscy sie naturalni zrobili i zmienili formuly swoich kosmetykow.

O przypomnialo mi sie, Avene tez jakis czas temu pozmieniala formuly kosmetykow. Niby bara zostala ta sama, te same aktywne skladniki, ale nie ma parabenow. Swoja droga , nie szlo to tak odrazu wyprodukowac? Mimo wszystko dobrze ze tak sie stalo. Mnie co prawda parabeny nie podraznialy, a przynajmniej nie widzialam zaleznosci miedzy parabenami a stanem mojej skory.
ja jakis czas temu postawilam na minimalizm i normalnosc pielegnacji. Kurcze nie wiem jak to wyrazic, Chodzi o to zeby nie bylo skomplikowanie. Im porsciej tym lepiej. Wrocilam do mycia sie mydlami, ale recznie robionymi, przetluszczonymi i nareszcie moja skora ma sie dobrze. Wczesniej z roku na rok byla coraz suchsza, ze doszlo do tego iz tluscioch dla dzieci juz nie pomagal, nie mowiac o innych balsamach przeznaczonych dla doroslych. Moja twarz tez ma sie lepiej. Wrocilam do zwyklego kremu Nivea i smaruje jak czuje potrzebe, a wczesniej to chyba musialabym siedziec w kremie, zeby skorze bylo dobrze hihihi. Cera juz mi sie w zimie nie odwadnia i to samo skora ciala, moja naczynkowa wrazliwa cera nie jest juz taka kaprysna. Zadko sie rumieni i malo. Minimalizm i prosta pielegnacja bardzij mi sluzy niz te wszystkie wymyslne kosmetyki. Moze i tu jest senk calej pielegnacji,a nie czy zawiera parabeny czy tez nie, chodz nie ukrywam ze to co teraz uzywam jest bez konsrwantow, chodz nie wszystkie kosmetyki sa strikte naturalne, Nivea nie jest chodz nie jest konserwowana. Nie wiem czy ograniczenie konserwantow czy wogole uzywanych kosmetykow nie spowodowalo , ze skora mi sie poprawila i nauczyla sie dbac sama o siebie i ja jej duzo pomagac juz nie musze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:10   #53
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O masz jakies badania czy artykuly na to? pytam z czystej ciekawosci, bo oprocz kremu Nivea i u mnie tez Florena creme a takze kosmetykow naturalnych to ja wlasciwie nie znam niczego co by nie mialo parabenow. Do tego inne konserwanty, ktore w badaniach wyszly na bardzij drazniace niz parabeny i tak sie zastanawiam, jak je wycofaja to co w zamian konwencjonalne firmy beda uzywac do konserwowania kosmetykow? Nie wierze, zeby nagle wszyscy sie naturalni zrobili i zmienili formuly swoich kosmetykow.

O przypomnialo mi sie, Avene tez jakis czas temu pozmieniala formuly kosmetykow. Niby bara zostala ta sama, te same aktywne skladniki, ale nie ma parabenow. Swoja droga , nie szlo to tak odrazu wyprodukowac? Mimo wszystko dobrze ze tak sie stalo. Mnie co prawda parabeny nie podraznialy, a przynajmniej nie widzialam zaleznosci miedzy parabenami a stanem mojej skory.
ja jakis czas temu postawilam na minimalizm i normalnosc pielegnacji. Kurcze nie wiem jak to wyrazic, Chodzi o to zeby nie bylo skomplikowanie. Im porsciej tym lepiej. Wrocilam do mycia sie mydlami, ale recznie robionymi, przetluszczonymi i nareszcie moja skora ma sie dobrze. Wczesniej z roku na rok byla coraz suchsza, ze doszlo do tego iz tluscioch dla dzieci juz nie pomagal, nie mowiac o innych balsamach przeznaczonych dla doroslych. Moja twarz tez ma sie lepiej. Wrocilam do zwyklego kremu Nivea i smaruje jak czuje potrzebe, a wczesniej to chyba musialabym siedziec w kremie, zeby skorze bylo dobrze hihihi. Cera juz mi sie w zimie nie odwadnia i to samo skora ciala, moja naczynkowa wrazliwa cera nie jest juz taka kaprysna. Zadko sie rumieni i malo. Minimalizm i prosta pielegnacja bardzij mi sluzy niz te wszystkie wymyslne kosmetyki. Moze i tu jest senk calej pielegnacji,a nie czy zawiera parabeny czy tez nie, chodz nie ukrywam ze to co teraz uzywam jest bez konsrwantow, chodz nie wszystkie kosmetyki sa strikte naturalne, Nivea nie jest chodz nie jest konserwowana. Nie wiem czy ograniczenie konserwantow czy wogole uzywanych kosmetykow nie spowodowalo , ze skora mi sie poprawila i nauczyla sie dbac sama o siebie i ja jej duzo pomagac juz nie musze.
boże jak mi się podoba to co napisałaś. przywróciłaś mi wiare w to że są jeszcze ludzie którzy potrafią wyczuć umiar jeśli chodzi o kosmetyki. ja tez uważam że im mniej tym lepiej, też wybieram kosmetyki o nieskomplikowanych składach. o kosmetykach sporo wiem (studia w tym kierunku i praca) i uważam że kosmetyki o prostych składach to najlepszy wybór. paranoiczna chęc zadbania o siebie, nakładanie po 3 warstwy różnych kremów, filtrow, potem makijaż mogą bardziej naszkodzić niż używanie jednego, zwykłego kremu.
jeśli chodzi o parabeny to problem z nimi tkwi nie w tym że jakoś nadmiernie podrażniają tylko że akumulują się w organizmie. a co będzie w zamian za parabeny, nie wiem, ale być może znów zaczną coś pchać co po kilku latach okaże się że będzie trzeba wycofywać. a jeśli chodzi o wycofywanie parabenów z receptur w kosmetykach, które wymieniłaś, to wydaje mi się że producenci wycofali je nie z dbałości o konsumentów, ale ze wzgledów ekonomicznych. wokół parabenów "syfek" robi się już od jakiegoś czasu, do wielu ludzi informacja o tym mogła dotrzeć i wiadomo że konsumenci chętniej sięgną po produkt bez parabenów niż z nimi.
ja np. kremu nivea nie stosuję, ale nie dlatego że nie mogę, ale nie lubie tej tłustej warstwy którą zostawia mi na twarzy.

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-22 o 20:15
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:54   #54
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: paraben

O widzisz jak tak gadamy to jeszcze babydream z Rossmanna jest wole od konserwantow, a Avene to oczywiscie nie wszystkie kosmetyki, ale to juz cos.

No i filtry, ja uzywam, od 4 lata, a tam parabeny, ale jak pisalam, nie chce przesadzac. Moja pielegnacja jest teraz duzo prostsza i jak kiedys weszlam w sklady to okazalo sie ze coraz mniej w nich konserwantow. mam jeszcze cos tam co je zawiera, ale to nie to co kiedys i skora ma sie dobrze, ale jak pisalam, mysle ze to zasluga zmiany pielegnacji, im mniej tym lepiej. Po co mi 10 pachnacych zeli pod prysznic jak dostawalam swedzace krostki. Juz myslalam ze dostalam atopii. Mojemu dziecku z wiekiem skora sie polepszyla( urodzil sie z atopia i mam nadzieje ze juz wyrosl, od roku nie ma wiekszych problemow), a teraz na mnie kolej. Uzywam chetnie soli z moza martwego do kapieli, poza tym biore prysznic, wiec mydlo mi wystarczy, a ono lepiej pielegnuje niz te wszystkie pachnace zele.Po 10 latach wrocilam do kremu Nivea i mam w doopie olej mineralny, skoro mi sluzy. Uwielbiam ten krem jako balsam do ciala, jako krem do rak i jako krem pod oczy, czasami tez na cala twarz i przede wszystkim jako maseczke. Mnie sie juz cera zmienila, wkoncu jestem 30-tka z Vatem i na nowo moge go do twarzy uzywac. O zapachu pisac nie bede bo kocham go od 13 r.z. jak mi mama podarowala pierwsza puszke tego kremu, czyli to juz 20 lat. ehhh ale ten czas leci.

To jak juz sobie tak piszemy, to moge podpytac co sama uzywasz?
Ejjj jutro skoro swit jade do Polski, wiec pewnie nie zajrze juz tutaj, ale pisz, ja chetnie poczytam jak wroce za 2 tyg.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 15:32   #55
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
paranoiczna chęc zadbania o siebie, nakładanie po 3 warstwy różnych kremów, filtrow, potem makijaż mogą bardziej naszkodzić niż używanie jednego, zwykłego kremu.
Zgadzam się i bardzo podoba mi się to, co piszecie o parabenach... niestety ciągle słyszę głosy broniące nakładania tony specyfików na buzię, które uważają, że te wszystkie kremy i podkłady i filtry ocalą nas od zgubnego działania zanieczyszczenia środowiska, promieniowania uv i innych cudów Rozumiem, że środowisko jest zanieczyszczone, że mamy dziurę ozonową i te sprawy, no ale właśnie - nie popadajmy w paranoję

No i sprawa parabenów - też kiedyś wpadłam w pułapkę niekupowania rzeczy z parabenami, po tym jak wyczytałam, że będę miała raka skóry, jajniki mi zanikną, serde wysiądzie... a teraz, teraz to

Teraz spokojnie do tego podchodzę, nie da się właściwie kupić kosmetyków bez parabenów (oczywiście, są - ale wybór marny), a na dodatek wiele kosmetyków które bardzo lubię i które wyjątkowo mi służą musiałyby wylądować w koszu Jednak wolę życie z parabenami... wybieram ostożnie, tak aby połowa składy nie była z nich złożona, ale bez paranoii... jeszcze mam skórę na twarzy i żyję, więc chyba nie może być aż tak źle

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
zyjemy w swiecie chemii ... i mimo wszystko uwazam, ze wieksza szkodliwosc niz kosmetyki wywieraja na nas produkty spozywcze... ktore kryja w sobie mase groznych dla zdrowia skladnikow.
Też tak uważam... jednak dużo więcej tego wszystkiego wchłaniamy z jedzenia niż z kremów, no chyba że ktoś nic nie jada a kosmetyki stosuje w nadmiarze

Mnie tylko jeszcze jedno zastanawia, czy to co piszą w składach, zawsze jest prawdą Już kilkukrotnie czytałam o badaniach, w których wykazano, że nie wszystkie składniki były wypisane - ale to się tyczyło jedzenia... zastanawia mnie więc, ile firm ukrywa przed nami prawdziwe składy swoich produktów
__________________

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2009-10-24 o 15:41
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 16:35   #56
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Zgadzam się i bardzo podoba mi się to, co piszecie o parabenach... niestety ciągle słyszę głosy broniące nakładania tony specyfików na buzię, które uważają, że te wszystkie kremy i podkłady i filtry ocalą nas od zgubnego działania zanieczyszczenia środowiska, promieniowania uv i innych cudów Rozumiem, że środowisko jest zanieczyszczone, że mamy dziurę ozonową i te sprawy, no ale właśnie - nie popadajmy w paranoję

No i sprawa parabenów - też kiedyś wpadłam w pułapkę niekupowania rzeczy z parabenami, po tym jak wyczytałam, że będę miała raka skóry, jajniki mi zanikną, serde wysiądzie... a teraz, teraz to

Teraz spokojnie do tego podchodzę, nie da się właściwie kupić kosmetyków bez parabenów (oczywiście, są - ale wybór marny), a na dodatek wiele kosmetyków które bardzo lubię i które wyjątkowo mi służą musiałyby wylądować w koszu Jednak wolę życie z parabenami... wybieram ostożnie, tak aby połowa składy nie była z nich złożona, ale bez paranoii... jeszcze mam skórę na twarzy i żyję, więc chyba nie może być aż tak źle



Też tak uważam... jednak dużo więcej tego wszystkiego wchłaniamy z jedzenia niż z kremów, no chyba że ktoś nic nie jada a kosmetyki stosuje w nadmiarze

Mnie tylko jeszcze jedno zastanawia, czy to co piszą w składach, zawsze jest prawdą Już kilkukrotnie czytałam o badaniach, w których wykazano, że nie wszystkie składniki były wypisane - ale to się tyczyło jedzenia... zastanawia mnie więc, ile firm ukrywa przed nami prawdziwe składy swoich produktów
parabeny są bardzo dobrymi konserwantami (dobrymi w zanczeniu że dobrze wybijają bakterie i inne mikroorganizmy), które działają w niewielkich stężeniach bardzo efektywnie. często w kremach wypisana jest cała litania parabenów (methyl- ethyl- buthylparaben itd.) ponieważ po pierwsze jak jest cała rodzina parabenów to działają synergistycznie (jeden potęguje działanie drugiego), a po drugie konserwanty (surowce) są często mieszaniną różnych parabenów i producenci muszą wypisać wszystko.
czy producenci wypisują wszystkie składniki wydaje mi się ze tak. wiele osob przy wyborze kosmetykow sugeruje się składem (pomimo że nie wiedzą zupełnie jaki składnik za co odpowiada) i myśli że im dłuzszy skład tym lepszy kosmetyk. wypisanie 5 czy 6 parabenów znacznie wydłuża skład kosmetyku. producenci często też przepełniają skład substancjami których używają w ilościach śladowych (np. ekstrakty), aby tylko wydłużyć skład.
unikanie kosmetyków z parabenami jest trochę bez sensu, bo np. producent robi żel pod prysznic. używa powiedzmy DMDM HYdantoin (który swoją drogą może wydzielac formaldehyd) i DMDM wpisuje w skład. do produkcji używa 8 surowców. każdy z nich (np. SLES, Betaina, Cocamide DEA) jest sam w sobie konserwowany, część z nich konserwowana jest parabenami, ale prawo nakazuje producentowi wypisać tylko konserwanty które sam użył do kosmetyku, a konserwanty z surowca np. SLESu są pomijane. drugie dno tej sprawy to zwiększona ilość konserwantów w kosnetykach. powiedzmy producent konserwuje żel w ilości 0,2% konserwantu na butelkę. w surowcach które użył są już konserwanty w wyniku czego całkowita ich ilość może wynieść np. 0,22% co często może doprowadzić do tego że dopuszczalna ilość konserwantów jest przekroczona

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-24 o 20:23
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 12:12   #57
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
parabeny są bardzo dobrymi konserwantami (dobrymi w zanczeniu że dobrze wybijają bakterie i inne mikroorganizmy), które działają w niewielkich stężeniach bardzo efektywnie. często w kremach wypisana jest cała litania parabenów (methyl- ethyl- buthylparaben itd.) ponieważ po pierwsze jak jest cała rodzina parabenów to działają synergistycznie (jeden potęguje działanie drugiego), a po drugie konserwanty (surowce) są często mieszaniną różnych parabenów i producenci muszą wypisać wszystko.
czy producenci wypisują wszystkie składniki wydaje mi się ze tak. wiele osob przy wyborze kosmetykow sugeruje się składem (pomimo że nie wiedzą zupełnie jaki składnik za co odpowiada) i myśli że im dłuzszy skład tym lepszy kosmetyk. wypisanie 5 czy 6 parabenów znacznie wydłuża skład kosmetyku. producenci często też przepełniają skład substancjami których używają w ilościach śladowych (np. ekstrakty), aby tylko wydłużyć skład.
unikanie kosmetyków z parabenami jest trochę bez sensu, bo np. producent robi żel pod prysznic. używa powiedzmy DMDM HYdantoin (który swoją drogą może wydzielac formaldehyd) i DMDM wpisuje w skład. do produkcji używa 8 surowców. każdy z nich (np. SLES, Betaina, Cocamide DEA) jest sam w sobie konserwowany, część z nich konserwowana jest parabenami, ale prawo nakazuje producentowi wypisać tylko konserwanty które sam użył do kosmetyku, a konserwanty z surowca np. SLESu są pomijane. drugie dno tej sprawy to zwiększona ilość konserwantów w kosnetykach. powiedzmy producent konserwuje żel w ilości 0,2% konserwantu na butelkę. w surowcach które użył są już konserwanty w wyniku czego całkowita ich ilość może wynieść np. 0,22% co często może doprowadzić do tego że dopuszczalna ilość konserwantów jest przekroczona
Straszne... Ciekawa informacja. Czyli można przyjąć, że prawie nie istnieją kosmetyki bez konserwantów, bo jest to niemożliwe? A jeśli są takowe, to z krótkim terminem przydatności? Czy można zatem poddać wątpliwość fakt, że na przykład serią Babydream z Rossmana reklamuje się jako bez użycia konserwantów?
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 13:07   #58
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: paraben

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Straszne... Ciekawa informacja. Czyli można przyjąć, że prawie nie istnieją kosmetyki bez konserwantów, bo jest to niemożliwe? A jeśli są takowe, to z krótkim terminem przydatności? Czy można zatem poddać wątpliwość fakt, że na przykład serią Babydream z Rossmana reklamuje się jako bez użycia konserwantów?
bez konserwantów (w co raczej wątpię, bo trochę konserwantów zawsze jest, chociażby konserwanty z każdego surowca[składnika] stosowanego do produkcji kosmetyku) mogą być preparaty w których dużo jest alkoholu, lub zawierają naturalne konserwanty np. żywicę sosnową, pomarańczową, niektóre ekstrakty.

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-25 o 13:10
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:53   #59
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: paraben

Aha, rozumiem, dziękuję bardzo wspaniale mieć takiego Specjalistę na forum. No tak, tylko z tym alkoholem to też z kolei nieciekawie, bo może wysuszać skórę, ale to już całkiem inny aspekt.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 13:14   #60
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: paraben

konserwanty naturalne - http://www.ecospa.pl/konserwanty-naturalne-c-15.html

w innym watku Wizazanki uprzedzaja o ich silnym zapachu...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.