Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-05, 20:26   #2251
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Mogę się wypowiedzić na temat kremu. Jest w nim sporo potencjalnych zapychaczy, a do tego wysoko w składzie: Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Caprylic/Capric Trigliceride. To są te najbardziej typowe, które zapychaja większość osób. Jeśli boisz się zapychania to raczej nie uzywaj tego kremu
Dziekuje za odp. własnie użyłam tego kremu tylko na policzki kilka razy, ale wydawało mi sie ze to po nim własnie krostki mi wyszłya teraz jestem pewna...
A może ktos jeszcze sie wypowie o własciwościach nawilzających tego kremu???niby jest bionawilżajacy...
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-06, 11:30   #2252
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hym, a ta odżywka?

Panten Pro V Restoratives Program odnowy odżywka:
składniki:
aqua, stearyl alcohol, diethicone, behentrimonium chloride, cetyl alcohol, isopropyl alcohol, benzyl alcohol, parfum, disodum EDTA, panthenol, panthenyl ethyl ether, limonene, linalool, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, sodium hydroxide, citronellol, magnesium nitrate, Cl42090, Cl 17200, ethylchloroisothiazolinon e, magnesium chloride, methylisothiazolinone
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-06, 12:26   #2253
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Już od dluższego czasu myśle zeby zaczac uczyc sie tych wszystkich skladnikow a przynajmniej tych najczesciej spotykanych zwlaszcza w kosmetykach do twarzy i wlosow zebym wiedziala czego mam niekupowac a co jest godne wyprobowania, bo mam juz delikatnie mowiac dosc kupowania i wydawania kasy na cos co zużyje w 1/30 a potem stwierdze ze mam po tym zmasakrowana twarz czy wysuszone wlosy Tylko ze nie wiem jak sie za to zabrac i z jakich pomocy mam korzystac, wiec może mi ktos pomoże?

PS.Wiem ze nienaucze sie dokladnie wszystkich skladnikow w krotkim czasie ale mam nadzieje ze posiade taka wiedze nawet w niedużym stopniu, tak zebym byla choc troche zorientowana

dziunia: wiem tylko ze ta odzywka ma tylko(!) jeden silikon (wiec nie obciaza, nawet sprawdzialam na swoich cienkich wlosach )ale ktory to jest to nie mam pojecia:p tak gdzies przeczytalam:p

Znalazlam taka stronke http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm polecam poczytac o parafinie i sls....:O
Edit: troche poczytalam o tym doktorze i okazuje sie ze jednak takim specjalista to on nie jest...i nie nalezy do konca wierzyc temu co pisze

Edytowane przez karla_92
Czas edycji: 2007-10-06 o 16:40
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-06, 16:35   #2254
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jutro musze kupic jakis tonik tylko że mam problem bo nie wiem ktory wybrac Wzwiazku z tym chcialabym prosic o doradzenie ktory najlepiej bedzie sie nadawal do mojej cery (mieszana, z wypryskami, troche wysuszona przez tonik z mega ilościa alkoholu). Zależy mi zeby był łagodny i żeby troche nawilżał, a jesli to nie możliwe to żeby przynajmniej nie wysuszał tak jak te wszystkie antybakteryjne. I musi sie nadawac do używania 3-4 razy dziennie (+krem oczywiście) i do młodej cery (15) Czy którys z wymienionych toników może spełnic moje oczekiwania?:

Prosze chociaż o zanalizowanie tych dwoch pierwszych bo domyslam sie ze jest dluga kolejka i dużo kosmetykow do rozszyfrowania:

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Pielęgnacyjny tonik bezalkoholowy z ekstraktem z koniczyny łąkowej
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12643
[FONT='Times New Roman'][FONT='Times New Roman']
Skład: Aqua, Algae Extract, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Sphingolipids/Phospholipids, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene.

Garnier Skin Naturals, Podstawa pielęgnacji, Tonik dynamizujący, cera normalna i mieszana
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4846

Skład: Aqua, Water, Glycerin, Pyrus Malus/ Apple Fruit Water, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Panthenol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum / Fragrance, Beznyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool (F.I.L. B5478/4)

Soraya, Cytryna i ogórek (tonik bezalkoholowy): http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...C&produkt=8733

Skład: Aqua, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Cucumis Sativus Fruit Extract, Citrus Limonum Extract, Butylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Atelocollagen, Sodium Chondtoitin Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Disodium EDTA, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Parfum, Amyl Cinnamal, Citrinellol.


Te 2 byly juz analizowane ale chcialabym wiedziec czy ten pierwszy nie wysusza i czy ten drugi nadaje sie do mlodej cery:

Soraya, Care & Control, Ekspresowy tonik antybakteryjny
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12022

Skład: Aqua, Propylene Glycol, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Cymbopogon Nardus, Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butyl Carbamate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene



Uroda, Kwiaty Polskie, Tonik bezalkoholowy:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7132

Skład: Aqua, Sorbitol, Panthenol, Allantoin, Althaea Rosea, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexane Carboxalhdehyde, CI 16255.

Z góry dziekuje za jakakolwiek pomoc

karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 12:27   #2255
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Karla jak przegladałm ostatnio liste przeanalizowanych kosmetyków to napewno był tam tonik Soraya Care&Control i chyba jakies inne z tych co podajesz też...poszukaj tam i przeszukaj tez ten wątek mysle że wszystko znajdziesz...
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 12:51   #2256
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Karla jak przegladałm ostatnio liste przeanalizowanych kosmetyków to napewno był tam tonik Soraya Care&Control i chyba jakies inne z tych co podajesz też...poszukaj tam i przeszukaj tez ten wątek mysle że wszystko znajdziesz...
Wiem i napisalam to tylko że tyle tego jest wiec mozna pominac przeczytaj to zdanie nad dwoma ostatnimi tonikami i wszystko bedzie jasne Juz sie zabralam do samodzielnej analizy toniku Garniera (ile mi to czasu zajeło...) ale zawiele sie nie dowiedzialam odzielilam tylko ekstrakty z roslin, konserwanty, substancje zapachowe itp. i nawilżacze czy cos w tym rodzaje ale nie wiem czy dobrzeMam pytanie jesli ktos jest zorientowany:
1. czy gliceryna nie zapycha w tonikach, wysoko w skladzie
2. czym rozni sie water od aqua jedna jest bardziej naturalna, czystsza od drugiej?

3. i co to jest ten hydrogenated castor oil i jakie ma dzialanie?

Skład: Aqua, Water, Glycerin, Pyrus Malus/ Apple Fruit Water, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Panthenol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum / Fragrance, Beznyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool (F.I.L. B5478/4)
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 13:24   #2257
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Wiem i napisalam to tylko że tyle tego jest wiec mozna pominac przeczytaj to zdanie nad dwoma ostatnimi tonikami i wszystko bedzie jasne Juz sie zabralam do samodzielnej analizy toniku Garniera (ile mi to czasu zajeło...) ale zawiele sie nie dowiedzialam odzielilam tylko ekstrakty z roslin, konserwanty, substancje zapachowe itp. i nawilżacze czy cos w tym rodzaje ale nie wiem czy dobrzeMam pytanie jesli ktos jest zorientowany:
1. czy gliceryna nie zapycha w tonikach, wysoko w skladzie
2. czym rozni sie water od aqua jedna jest bardziej naturalna, czystsza od drugiej?

3. i co to jest ten hydrogenated castor oil i jakie ma dzialanie?

Skład: Aqua, Water, Glycerin, Pyrus Malus/ Apple Fruit Water, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Panthenol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum / Fragrance, Beznyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool (F.I.L. B5478/4)
Mnie gliceryna nie zapycha, chociaż niektórych podobno tak. Ale jeszcze nie spotkałam się z kremem nawilżającym który by jej nie zawierał. Jest głównym związkiem stosowanym w kosmetyce, którego zadaniem jest nawilżanie. Na twoim miejscu nie odrzucałambym kosmetyku tylko ze względu na obecność gliceryny.
Water i aqua niczym się nie róznią.
Hydrogenated Castor Oil to uwodniony olej rycynowy.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 13:48   #2258
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
chcialabym prosic o rozszyfrowanie skladu kremow - czy maja skladniki zapychajace?


LINOMAG® Bobo A+E:
Aqua, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Petrolatum, Lanolin, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Sesquioleate, Cera Alba, Tocopheryl Acetate, Cholesterol, Parfum, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Lavandula Angustifolia

LINOMAG® krem:
substancja czynna: Linomag płynny 20,0 g
3% maść borna 40,0 g
substancje pomocnicze: ad 100,0 g

Wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam serdecznie

PROSZE)))))))
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 14:10   #2259
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A czy ja też mogłabym prosić o rozszyfrowanie składu kremu? Mam bardzo suchą skórę i niewiele kremów okazuje się naprawdę dobrych- albo wogóle nie nawilżają albo uczulają... Zazwyczaj używam kremów aptecznych ale oprócz nich strasznie pasuje mi garnier miodowy - odżywienie i komfort. Chciałam się dowiedzieć jak tam z jego skłanikami, czy faktycznie jest odżywczy i robi coś dobrego?



Skład: Aqua/Water, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Elaeis Guineensis/Palm Oil, Mel/Honey, Methyl Glucose Sesquistearate, Petrolatum, Cera Alba/BeesWax, Coriandrum Sativum/Coriander Fruit Oil, Olea Europea/Olive Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Myristic Acid, Myristyl Alcohol,Palmitic Acid, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Xanathan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea,CI 47005/Acid Yllow 3, CI 16035/Red 40, Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal


Byłabym bardzo wdzięczna za rozszyfrowanie
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 14:18   #2260
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy Dove zapcha?

Balsam brązujący Dove

Skład: /do jasnej i normalnej karnacji/ Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Dihydroxyacetone, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Stearamide AMP, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Polysorbate 60, Erythrulose, Potato Starch Modified, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Caramel, Maltodextrin, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Dilauryl Thiodipropionate, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 16255, CI 47005
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 14:22   #2261
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Mnie gliceryna nie zapycha, chociaż niektórych podobno tak. Ale jeszcze nie spotkałam się z kremem nawilżającym który by jej nie zawierał. Jest głównym związkiem stosowanym w kosmetyce, którego zadaniem jest nawilżanie. Na twoim miejscu nie odrzucałambym kosmetyku tylko ze względu na obecność gliceryny.
Water i aqua niczym się nie róznią.
Hydrogenated Castor Oil to uwodniony olej rycynowy.
Widze ze znasz sie na rzeczy wiec mam do Ciebie jeszcze pytanie o takie glowne i najczesciej spotykane zapychacze w kremach czy jest jeszcze cos obok parafiny, gliceryny, trójglicerydów i isiorpylu myristate (nie wiem czy dobrze napisalam) cos co zapycha wiele osob?


Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
witam
chcialabym prosic o rozszyfrowanie skladu kremow - czy maja skladniki zapychajace?


LINOMAG® Bobo A+E:
Aqua, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Petrolatum, Lanolin, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Sesquioleate, Cera Alba, Tocopheryl Acetate, Cholesterol, Parfum, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Lavandula Angustifolia

LINOMAG® krem:
substancja czynna: Linomag płynny 20,0 g
3% maść borna 40,0 g
substancje pomocnicze: ad 100,0 g

Wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam serdecznie

PROSZE)))))))
Parafina (petrolatum) i gliceryna i to nadodatek wysoko w skladzie. Wiecej nie pomoge bo narazie tylko tyle sie nauczylam
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 14:31   #2262
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Czy Dove zapcha?

Balsam brązujący Dove

Skład: /do jasnej i normalnej karnacji/ Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Dihydroxyacetone, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Stearamide AMP, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Polysorbate 60, Erythrulose, Potato Starch Modified, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Caramel, Maltodextrin, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Dilauryl Thiodipropionate, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 16255, CI 47005
Może zapychac ta gliceryna i isopropyl palmitate jesli ma zbliżone dzialanie do isopropylu myrisitate ale poczekaj na analize kogos kto sie na tym zna

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
A czy ja też mogłabym prosić o rozszyfrowanie składu kremu? Mam bardzo suchą skórę i niewiele kremów okazuje się naprawdę dobrych- albo wogóle nie nawilżają albo uczulają... Zazwyczaj używam kremów aptecznych ale oprócz nich strasznie pasuje mi garnier miodowy - odżywienie i komfort. Chciałam się dowiedzieć jak tam z jego skłanikami, czy faktycznie jest odżywczy i robi coś dobrego?

Skład: Aqua/Water, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Elaeis Guineensis/Palm Oil, Mel/Honey, Methyl Glucose Sesquistearate, Petrolatum, Cera Alba/BeesWax, Coriandrum Sativum/Coriander Fruit Oil, Olea Europea/Olive Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Myristic Acid, Myristyl Alcohol,Palmitic Acid, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Xanathan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea,CI 47005/Acid Yllow 3, CI 16035/Red 40, Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal


Byłabym bardzo wdzięczna za rozszyfrowanie
I Ciebie ten krem nie zapycha ani troche? Dlugo go juz używasz?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 14:35   #2263
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Używam go z przerwami na inne kremy od 2 lat Ja nie mam skóry skłonnej do zapychania, mam skórę bardzo suchą, więc akurat pod względem zapychania to nie mam problemów
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 14:37   #2264
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
Używam go z przerwami na inne kremy od 2 lat Ja nie mam skóry skłonnej do zapychania, mam skórę bardzo suchą, więc akurat pod względem zapychania to nie mam problemów
To tylko pozazdrościc
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 14:39   #2265
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Może zapychac ta gliceryna i isopropyl palmitate jesli ma zbliżone dzialanie do isopropylu myrisitate ale poczekaj na analize kogos kto sie na tym zna
A nie wysusza, bo bardzo lubie ten balsam, nie musze chodzic na solarium
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 15:24   #2266
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Te 2 byly juz analizowane ale chcialabym wiedziec czy ten pierwszy nie wysusza i czy ten drugi nadaje sie do mlodej cery
Przepraszam nie doczytałam tego zdania ale moge sie zrekąpęsować i pomóc Ci trochę choć analizowac tak konkretnie nie potrafie, ale ten tonik Soraya care&control właśnie kilka dni temu mi sie skończył i byłam z niego zadowolona i na pewno mnie ani troszke nie wysuszyła alkoholu nie ma w składzie wiec nie powinien
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 15:41   #2267
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzieki ale chyba zdecyduje sie na ten garnier bo go juz mialam 2 razy i chcialam go sprawdzic pod wzgledem wysuszania, zapychania itd niezawiele sie dowiedzialam ale trudno teraz jeszcze musze kupic jakis krem ale kompletnie nie wiem co wybrac bo te antybakteryjne wysuszaja zamiast nawilzac a te nawilzajace zapychaja wiec szukam jakiegos pośredniego
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 16:47   #2268
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Dzieki ale chyba zdecyduje sie na ten garnier bo go juz mialam 2 razy i chcialam go sprawdzic pod wzgledem wysuszania, zapychania itd niezawiele sie dowiedzialam ale trudno teraz jeszcze musze kupic jakis krem ale kompletnie nie wiem co wybrac bo te antybakteryjne wysuszaja zamiast nawilzac a te nawilzajace zapychaja wiec szukam jakiegos pośredniego
Doliva jest super, używam go na noc, a skóra rano ładnie wygląda, mam tłusta cerę z tendencja do ściągania i przesuszania.
Jest opis w wątku przeanalizowanych kosmetyków.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 12:36   #2269
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

chciałabym analizę kremu Lirene Dermoprogram Aqua krem intensywnie nawilżający na dzień skład:
Aqua, Glycerin, Decyl Oleate, Paraffinum Liquidum, Dimethicone, Methyl Gluceth-20, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Polyacrylate, Methyl Glucose Sesquistearate, Imperata Cylindrica (Root Extract), Ceteareth-20, Allantoin, Tocopheryl Acetate, PEG-8, BHA, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Propylparaben, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol

pod względem czemu nie może się on wchłonąć

Edytowane przez anna1112
Czas edycji: 2007-10-08 o 12:37 Powód: zapomniane słowo
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 16:23   #2270
gris_gris
Przyczajenie
 
Avatar gris_gris
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
kremy z antyoksydantami - prosba o opinie nt skladu

Witam,

Pisze tu po raz pierwszy i od razu chcialabym Was poprosic o opinie na temat kilku kosmetykow, nad ktorych zakupem sie zastanawiam. Wszystkie sa wloskie, do kupienia we Wloszech. Szukam kremu, ktorego moglabym uzywac wtedy, kiedy nie smaruje sie filtrem, ale niekoniecznie na noc (bo wtedy Diacneal), czyli np. wieczorem po domu lub pod makijaz w przypadku wyjscia wieczornego itp. Bylabym wdzieczna, gdybyscie mogly mi powiedziec, ktory z tych kosmetykow wydaje sie miec najwartosciowszy sklad, ktory moze byc tlusty i ciezko wchlaniajacy sie itd., ktory - ewntualnie - nada sie pd krem z filtrem badz na noc, gdyby zaszla potrzeba.

1. Krem nawilzajacy z antyoksydantami
sklad: Aqua, Ascorbic acid, Octyl octanoate, Amiomethyl Propanol, Glyceryl Stearate, Peg75 stearate, Dimethicone, Cyclodextrin, Cetearyl alcohol, Butyrospermum Parkii, Glycerin, Phyt?c ac?d, Rosa Moshata, Collagen, Sodium hyaluronate, Urea, Allantoin, Ret?nyl palmitate, Tocopherol Ascorbil palmitate, Cetyl alcohol, Lecithin, Propilene glycol, Oryzanol, Faex, Octyl methoxyc?nnamate Im?dazolidinyl Urea, Disodium edta, Citric ac?d, Sodium hydrosulfite, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben.

2. Krem nawilzajacy z retinolem, kawiorem i kwasem hialuronowym
sklad: Aqua, Ethylexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyt Palmitate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Dimethiconol, Bht, Triticum Vulgare, Prunus Dulcis, Ceratonia Siliqua, Retinol, Caviar, Lecithin, Ethylexyl Cocoate, Glycine Soja, Glycolipids, Jungles Regia, Phenoxyethanol, Aloe Barbadensis, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Aloe Ferox, Aloe Arborescens, Aloe Chinensis, Propylene Glycol, Profumo, Citric Acid.

3. Krem z wit. C, E i polifenolami
sklad: Aqua, Tocopherol, Octyldodecanol, Pentylene Glycol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Steareth-21, Ascorbic Acid, Cetearyl Alcohol, Steareth-2, Ascorbyl Palmitate, Camelia Sinensis, Vitis Vinifera, Polyperfluoroethoxymethox y Difluorethyl PEG Phosphate, Lecithin, Citric Acid, Disodium EDTA, Dimethicone.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
gris_gris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 16:56   #2271
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Doliva jest super, używam go na noc, a skóra rano ładnie wygląda, mam tłusta cerę z tendencja do ściągania i przesuszania.
Jest opis w wątku przeanalizowanych kosmetyków.
Juz nie wiem co o nim myślec Przewczytalam pare recenzji i troche sie obawiam ze bedzie jednak dla mnie troche za tlusty bo mam cere mieszana ale nie wysuszona ani nie sciągnięta tylko strasznie byłyszczaca i boje sie żeby jeszcze bardzije mnie nie wysypało ale znowu z drugiej strony tlusta skora tez potrzebuje dobrego nawilzenia zeby niemusiala "produkowac" tyle sebum. Juz naprawde nie wiem czy brac ten krem pod uwage czy nie ale w każdym razie dzieki za pomoc

Edit: juz go napewno nie kupie po tym jak doczytalam w KWC ze pozostawia tłusta powloke
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 19:51   #2272
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o analize kremu Na początku bardzo mi sie podobał, ale niedawno chyba mnie zapchał

Ziaja PRO Krem nawilżający
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Gryceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butlphentyl Methylopropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.

oraz

Ziaja PRO Mleczko oczyszczające
Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Ceteareth-12, Cetyl Alcohol, Caesalipinia Spinosa Gum, Propylene Glycool, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-10, 01:00   #2273
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to i ja prosiłabym o analizę jednego kremu, krem z zielonej glinki do cery suchej firmy smooth, a oto i skład:
retinol a, topherol e, magnesium, silicium, calcium argille veroe illite, oleum lavandulae, baze l [oleum paraffineum soliolum, cerezinum, glicerynum] acidum boricum, oleum oill.

chodzi mi o analizę zarówno pod kątem składników zapychających jak i taką ogólną, mającą na celu stwierdzenie czy krem jest generalnie wart stosowania;]
z góry dziękuję.
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-11, 21:53   #2274
rudalbn
Rozeznanie
 
Avatar rudalbn
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 816
GG do rudalbn
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

co powiecie na taki skład balsamu : - wart zakupu czy nie?


Aloe Barbadensis Gel, Ethylhexyl Stearate, aqua (water), glyceryl sterate, gliceryn simmodsia chinensis (jojoba) seed oil, butyrospermum parkii (shea butter) fruit, oleyl erucate, dimethicone, distarch phosphate, tocopheryl acetate, cetearyl alcohol, ceteareth-20, ceteareth-12, cetyl palmitate, carbomer, sodium hydroxide, parfum (fragrance), tocopherol, asorbyl palmitate, lecithin, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium benzoate, potassium sorbate, benzyl alcohol, methylchloride, methyliosothiazolinone, magnesium chloride, magnesium nitrate, propylen glycol, triethylene glycol, benzyl benzoate, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, buthylphenyl methylpropional, limonene, linalool, hydroxisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, alpha-isomethyl ionone.

tylko nie wiem czy sie nie pomylilam bo duzo tego do przepisania bylo
rudalbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-12, 03:13   #2275
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
vipera satin look -składy chemiczne

Czy może ktoś mi podać składy chemiczne podkładów satin look vipery? są dwa rodzaje ,oba mnie interesują.. od razu zaznaczam że szukałam w necie , kwc i forum ,nigdzie nie ma ,a jest mi to bardzo potrzebne...
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-12, 13:45   #2276
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: vipera satin look -składy chemiczne

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
Czy może ktoś mi podać składy chemiczne podkładów satin look vipery? są dwa rodzaje ,oba mnie interesują.. od razu zaznaczam że szukałam w necie , kwc i forum ,nigdzie nie ma ,a jest mi to bardzo potrzebne...
To może idz do sklepu i zrob zdjecie Ja tak kiedyś zrobilam w drogerii jak nikt nie patrzył
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-12, 17:13   #2277
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dostalam ostatnio krem i peeling w prezencie.Ciekawa jestem jak oceniacie ich sklad(pod wzgledem nawilzania ,zluszczania no i oczywiscie czy nadaja sie do skory wrazliwej,mieszanej z tendencja do presuszania i zapychania.Dziekuje

Swisa Beauty Face Firming Moisturizer
Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin (and) Water (and) Sodium PCA (and) Urea (and) Trehalose (and) Polyquaternium-51 (and) Sodium Hyaluronate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Biosaccharide Gum -1, Butylene Glycol (and) Centella Asiatica Extract (and) Echinacea Purpurea Extract, Soluble Collagen, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sea Salt (Dead Sea), Arnica Montana Flower Extract, Spirulina Maxima Extract, Fucus Vesiculosus (Bladderwrack) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Symphytum Officinale (Comfrey) Rhizome/Root Extract, Allantoin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Carbomer, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol

Swisa Beauty Dead Sea Facial Peel
Aloe Barbadensis Leaf Extract, Butylene Glycol, Carbomer, Echinacea Angustifolia Extract, Panax Ginseng Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Camellia Sinensis Leaf Extract, Sea Salt (Dead Sea), Biosaccharide Gum -1, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Ascorbic Acid (Vitamin C), Panthenol, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Fragrance.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-12, 18:17   #2278
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Widze ze znasz sie na rzeczy wiec mam do Ciebie jeszcze pytanie o takie glowne i najczesciej spotykane zapychacze w kremach czy jest jeszcze cos obok parafiny, gliceryny, trójglicerydów i isiorpylu myristate (nie wiem czy dobrze napisalam) cos co zapycha wiele osob?




Parafina (petrolatum) i gliceryna i to nadodatek wysoko w skladzie. Wiecej nie pomoge bo narazie tylko tyle sie nauczylam
Przepraszam, że nie odpisywałam, ale nie miałam dostępu do komputera. Co do potenjalnych zapychaczy to polecam ten wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ce+sk%B3adniki
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-12, 22:13   #2279
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: vipera satin look -składy chemiczne

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
To może idz do sklepu i zrob zdjecie Ja tak kiedyś zrobilam w drogerii jak nikt nie patrzył
świetny pomysł ,w tym celu pożyczę od brata nowy aparat ..rozłoże w sklepie statyw ..bo przeciez zdjęcie też musi być dobrej jakości ..żeby to póżniej wogóle odczytać ..myślę że nikt mnie nie zobaczy ,conajwyżej błysk flesza może mnie zdradzić . a tak na poważnie no przecież nie będę się wydurniać ze spisywaniem składów w sklepie jak nawiedzona....to by dopiero ekspedientki miały ubaw. Albo druga opcja wydrukowanie tabelek z netu i porównywanie ich póżniej w sklepie ... ku uciesze gawiedzi .........ja jednak ponawiam prośbę
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-12, 23:33   #2280
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę składu mgiełki brazującej yves rocher

Aqua, alcohol denat, dihydroxyacetone, glycerin, butylene glycol, propylene glycol, peg40 hydrogenated castor oil, parfum, tocopheryl acetane, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, hexyl cannamal, alpha-isomethyl ionone, coumarin, hydroxyisohexyl, 3-cyclo-hexene carboxaldehyde, gardenia tahitensis, cocos nucifera

Przepraszam jeśli popełniłam błędy w przepisywaniu
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.