Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-13, 12:16   #2701
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
z tego co wiem (i co przeczytałam na forum - dziewczyny to skarbnica), można kręcić kremy na zimno z użyciem dwu emulgatorów - imwitora i structure; sama jeszcze nie robię takowych - jakoś się boję; chcę się poczuć pewniej na początek w mieszaniu prostych serów da twarzy oraz olejków myjących (choć wiem, że dla starych wyjadaczek to pewnie śmiesznie brzmi ) jednakże od czegoś trzeba zacząć...

proszę o sprostowanie, jeśli chodzi o te emulgatory

ja robiłam własnie z imwitorem i structure - zdecydowanie nie ma sie czego bać
Naprawdę nie jest to skomplikowana - wiem, bom sama laik a sie udało

Ale oprócz tych dwóch są jeszcze inne emulgatory.
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 12:19   #2702
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kasjam, Iwi właśnie zrobiła kremik na structure i imwitorze
Podgrzewam "na oko", dopóki się nie rozpuści, bo nie mam (i chyba nie planuję mieć) termometru . Swojego ciała zbytnio nie rozpieszczam - do balsamu daję to, co akurat mam w jakiejś rozsądnej ilości. Najczęściej robię je na tańszych, spożywczych, choć też zimnotłoczonych olejach (słonecznik, winogrono, sezam, od kilku tygodni zużywam różę Oleofarmu), dodaję masła karite, wody destylowanej, czasem hydrolatu, gliceryny i gotowe. Plus oczywiście biobaza, choć ostatnio robiłam na lecytynie HLB7 (mam jej za dużo do twarzy) i też dobrze wyszło (opis chyba w wątku olejowym). Perfumuję to olejkami eterycznymi, od jakiegoś czasu dodaję też telocapilu, bo walczę z porostem włosów .

Iwi, emulgatorów z ZSK używa IlonaP i pisała o tym na wątku olejowym kilka stron temu.
Dobór emulgatorów to w dużej mierze kwestia wyboru, choć są emulgatory nadające się do określonych produktów (np. kremów z kwasami) i takie, których nie należy w nich używać.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 12:27   #2703
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Dziękuje To w dużej mierze dzięki Twoim radom Powiem, że to sama przyjemność takie kręcenie!

No właśnie to podgrzewanie mnie troche odstrasza.
A próbowałyście jeszcze jakichś innych emulgatorów do kremów? Na ZSK są Axol i Tego Care i tak mnie ciekawi czym one się wszystkie różnią (oprócz oczywiście składu itp)? Czy do określonych kremów bardziej pasuje określony emuglator czy zupełna dowolność w tej kwestii jest?
Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
z tego co wiem (i co przeczytałam na forum - dziewczyny to skarbnica), można kręcić kremy na zimno z użyciem dwu emulgatorów - imwitora i structure; sama jeszcze nie robię takowych - jakoś się boję; chcę się poczuć pewniej na początek w mieszaniu prostych serów da twarzy oraz olejków myjących (choć wiem, że dla starych wyjadaczek to pewnie śmiesznie brzmi ) jednakże od czegoś trzeba zacząć...

proszę o sprostowanie, jeśli chodzi o te emulgatory
na zimno też kręci się na duecie polysorbate80 + lecytyna HLB4 klik

Axol i TegoCareLTP również nadają się do kręcenia na zimno jako samodzielne emulgatory [i ponadto na ciepło jako koemulgatory] - są bardzo proste w obsłudze, po prostu rozpuszczamy je: Axol w fazie wodnej a TegoCareLT w fazie tłuszczowej i następnie łączymy fazy mieszając [ja używam miksera do cappuccino]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 12:57   #2704
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
na zimno też kręci się na duecie polysorbate80 + lecytyna HLB4 klik

Axol i TegoCareLTP również nadają się do kręcenia na zimno jako samodzielne emulgatory [i ponadto na ciepło jako koemulgatory] - są bardzo proste w obsłudze, po prostu rozpuszczamy je: Axol w fazie wodnej a TegoCareLT w fazie tłuszczowej i następnie łączymy fazy mieszając [ja używam miksera do cappuccino]
Dzięki Ilona za krótki wykład o emulgatorach
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 13:03   #2705
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Kasjam, Iwi właśnie zrobiła kremik na structure i imwitorze
Podgrzewam "na oko", dopóki się nie rozpuści, bo nie mam (i chyba nie planuję mieć) termometru . Swojego ciała zbytnio nie rozpieszczam - do balsamu daję to, co akurat mam w jakiejś rozsądnej ilości. Najczęściej robię je na tańszych, spożywczych, choć też zimnotłoczonych olejach (słonecznik, winogrono, sezam, od kilku tygodni zużywam różę Oleofarmu), dodaję masła karite, wody destylowanej, czasem hydrolatu, gliceryny i gotowe. Plus oczywiście biobaza, choć ostatnio robiłam na lecytynie HLB7 (mam jej za dużo do twarzy) i też dobrze wyszło (opis chyba w wątku olejowym). Perfumuję to olejkami eterycznymi, od jakiegoś czasu dodaję też telocapilu, bo walczę z porostem włosów .

Iwi, emulgatorów z ZSK używa IlonaP i pisała o tym na wątku olejowym kilka stron temu.
Dobór emulgatorów to w dużej mierze kwestia wyboru, choć są emulgatory nadające się do określonych produktów (np. kremów z kwasami) i takie, których nie należy w nich używać.
no to brawa dla mnie za ten błyskotliwy post
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 14:25   #2706
women101
Zadomowienie
 
Avatar women101
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 539
GG do women101
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

I ja się przymierzam do zakupów
women101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 17:57   #2707
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ależ ja jestem głupia. Zamówiłam różne rzeczy w Mazidłach jakiś czas temu, po czym zorientowałam się, że paczka nie dojdzie do mnie przed wyjazdem. Ponieważ nie chciałam żeby rzeczy kisiły się na poczcie, to poprosiłam Limarię o wysyłkę dopiero 13 sierpnia. Moja głupota polega na tym, że nie przewidziałam że 15-go jest święto (priorytet z Poznania idzie do mnie 2 dni)... No i paczkę odebrałam dopiero dzisiaj. Przekombinowałam.

Tak czy siak bardzo się cieszę z zawartości Z nowości kupiłam olej śliwkowy, macerat brzozowy, olej z róży eco. Dostałam też próbki skrzypu i pokrzywy - dziękuję! - zrobię sobie zaraz papkę włosową
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 08:06   #2708
silveretta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 105
Centella, pinebark, niacynamid - najprostsze przepisy

Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu intensywnie studiuję Wizaż, a przede wszystkim Biochemię, i cóż...wciąga Mam jednak parę wątpliwości, liczę na ekspertki z tego wątku.

Mam cerę trądzikową, przetłuszczającą się. Z półproduktów na mazidłach najbardziej zainteresowały mnie ekstrakty z centella i pinebark oraz niacynamid.

Jakie są najprostsze formulacje z tymi składnikami? Czy któryś z nich nadawałby się do ukręcenia serum na dzień, pod filtr? Czy jednak powinny być stosowane na noc?
Kompletuję zamówienie na mazidłach, więc nie chciałabym, żeby mi zabrakło jakiegoś składnika do fajnej nieskomplikowanej formulacji.

pozdrawiam,
silveretta
silveretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 16:15   #2709
aggness
Raczkowanie
 
Avatar aggness
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 90
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny a jeśli któs jeszcze nie ma konta w banku to jak sie dokonuje ten przelew? wytłumaczcie ciemnemu ludowi..
aggness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 16:31   #2710
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aggness Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jeśli któs jeszcze nie ma konta w banku to jak sie dokonuje ten przelew? wytłumaczcie ciemnemu ludowi..
możesz dokonać wpłaty na konto albo na poczcie albo w banku, najlepiej w macierzystym sklepu - wtedy pieniądze idą najszybciej
na formularzu dostępnym w banku wpisujesz dane Mazideł, nr konta sklepu, swoje dane, kwotę, nr zamówienia
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 16:19   #2711
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 81
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Możesz również zrobić przelew w sklepach sieci żabka, prowizja 99gr.
__________________
Monika

konstrukt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 08:37   #2712
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

od wczoraj nie mogę się oderwać od lodówki i miotam się pomiędzy łazienką a kuchnią...
przyszły:
olej z czarnuszki
olej z róży, śliwki, macerat z kasztanowca - to próbki
macerat brzozowy
hydrolat rumianek
hydrolat geranium
hydrolat neroli
hydrolaty: herbatka i bławatek - to próbki
masło karite
olejki: paczula, cedr, szałwia muszkatołowa
ekstrakt z winogron oraz sylimaryna
mocznik, d-panthenol, gliceryna. telocapil kw.l-mlekowy, biobaza, mleczko migdałowe
........
tak, tak - ja też myślę, że jestem już totalnie kopnięta - ale to dzięki Wam, drogie wizażanki!

zastanowię się jeszcze nad tym, ale być może to mój pożegnalny post
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 18:54   #2713
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja też złożyłam zam. na mazidłach. Niestety zapomniałam włożyć do koszyka telocapil, więc wezmę go dopiero przy okazji następnych zakupów

Zamówiłam wszystkie składniki potrzebne do ukręcenia serum z wit. C i do toniku z kw.mlekowym i salicylowym. Nie wiem czy mi się ten kwas salicylowy nie wytrąci, ale najwyżej zrobię sobie tonik z samym kwasem mlekowym. Dołożyłam jeszcze olej tamanu na razie tylko 10g
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2008-08-24 o 19:22
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 22:15   #2714
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A propos telocapilu Czy któraś z Wizażanek używała go z gotowymi balsamami? Tj. dodawała tuż przed zaaplikowaniem na skórę do drogeryjnego balsamu? Obecnie używam balsam Hipp i bardzo mi odpowiada, a z drugiej strony nie za bardzo chce mi się kręcić własny balsam:P Czy tak użyty telocapil daje efekty?
I jeszcze jedno pytanie: czy efekty są długofalowe czy włoski może wraz z odstawieniem preparatu znów stają sie mocniejsze?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 08:17   #2715
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A propos telocapilu Czy któraś z Wizażanek używała go z gotowymi balsamami? Tj. dodawała tuż przed zaaplikowaniem na skórę do drogeryjnego balsamu? Obecnie używam balsam Hipp i bardzo mi odpowiada, a z drugiej strony nie za bardzo chce mi się kręcić własny balsam:P Czy tak użyty telocapil daje efekty?
I jeszcze jedno pytanie: czy efekty są długofalowe czy włoski może wraz z odstawieniem preparatu znów stają sie mocniejsze?
Ja czytałam na LU ,że można dodawać telocapil do gotowego balsamu, sama tak zamierzam robić . Co do efektów po odstawieniu preparatu to chyba zależy od metody depilacji jaką stosujesz lub będziesz stosować po odstawieniu, ja używam depilatora elektr.. i już teraz mam słabsze i przerzedzone włosy, wolniej odrastają, mam nadzieję,że telocapil jeszcze bardziej je osłabi, może całkiem przestana odrastać, bo już teraz mam takie"łyse" miejsca na nogach
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2008-08-25 o 11:36
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 10:55   #2716
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja Telocapil stosowalam prawie 2miesiace i zadnych efektow nie bylo. A robilam serum wedlug Mazidel.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 11:07   #2717
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czy któraś z wizażanek używała tego serum:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=312&Itemid=2

Czy robiłyście może odżywkę algową do włosów tłustych? Ja próbowałam i za nic nie mogę otrzymać żelu w 1 -ej fazie.Może coś robię nie tak? Zmarnowałam już 50ml hydrolatu.
http://mazidla.com/index.php?option=...d=149&Itemid=2

Zabieram się za kolejne zamówienie i tak się zastanawiam nad lipoderminą.
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 11:27   #2718
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

fruity, a jaką metodę depilacji stosujesz?
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 11:48   #2719
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

DZiewczyny, w moim wątku mam do wymiany teleocapil, to to samo co myricelina od Thanatosa, może któraś ma ochotę? Pojemność to ok. 25ml.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 21:43   #2720
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

właśnie przymierzam się do pierwszych zakupów ile kosztuje przesyłka?
czy jest na mazidłach odpowiednik olejku myjącego do twarzy z BU? np. http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
na pewno kupię dry flo, podobna jest dużo drobniejsza od skrobi ziemniaczanej
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-28, 21:55   #2721
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
właśnie przymierzam się do pierwszych zakupów ile kosztuje przesyłka?
czy jest na mazidłach odpowiednik olejku myjącego do twarzy z BU? np. http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
na pewno kupię dry flo, podobna jest dużo drobniejsza od skrobi ziemniaczanej
koszt przesyłki to niestety tyle ile sobie poczta liczy czyli 10zł, a odpowiednik olejku z BU to ten: olejek, zamiast olejowego ekstraktu możesz dodać kapsułkę wit. E <np.Tokovit> i parę kropli wybranego olejku eterycznego
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 11:41   #2722
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wczoraj przyszła do mnie paczka z mazideł i od razu ukręciłam tonik 2% BHA + 8% Kwas L-mlekowy według przepisu na stronie, niby kw. salicyl. rozpuscił, się w alkoholu, ale gdzy już wszystko wymieszałam to na dnie butelki pozostał taki osad- farfocle??jakby ten kwas w ogóle się nie rozpuścił, czy taki tonik nadaje się do użycia?będzie równie skuteczny? mozna coś z tym jeszcze zrobić?? Byłabym wdzięczna za odpowiedź
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 21:38   #2723
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie wiem gdzie mam sie zapytac o to, ale wiem, ze Wy tutaj napewno bedziecie wiedziec.
Zamierzam zrobic laser w pazdzierniku. Serum C juz dawno odstawilam. Czy Olejek BHA i Kwas Hialuronowy tez mam odstawic?
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 06:55   #2724
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie mam sie zapytac o to, ale wiem, ze Wy tutaj napewno bedziecie wiedziec.
Zamierzam zrobic laser w pazdzierniku. Serum C juz dawno odstawilam. Czy Olejek BHA i Kwas Hialuronowy tez mam odstawic?
BHA raczej odstawić, natomiast kwas HA to humektant, tylko nazwa "myląca" można go nadal stosować
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 10:41   #2725
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziekuje bardzo! Tak tez myslalam, ale jednak wole byc pewna.
ALA przeoczylam Twoje pytanie. Przepraszam. Ja stosuje rozna, tzn. w niektorych miejscach mechanicznie, a w innym woskiem. I w zadnym miejscu po Telocapilu nie bylo chocby minimalnej poprawy.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 11:48   #2726
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mam pytanie do Wizażanek używających Telocpil jako dodatek do gotowych balsamów - jak odmierzacie proporcje?

I jeszcze do wielbicielek bromelainy - nie cierpię mleka w proszku :| Mogę zamiast tego zwiększyć ilość mąki owsianej, żeby zachować stężenie enzymu, a uniknąć dodatku mleka w proszku?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 13:23   #2727
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Wizażanek używających Telocpil jako dodatek do gotowych balsamów - jak odmierzacie proporcje?

I jeszcze do wielbicielek bromelainy - nie cierpię mleka w proszku :| Mogę zamiast tego zwiększyć ilość mąki owsianej, żeby zachować stężenie enzymu, a uniknąć dodatku mleka w proszku?
Ja tam ekspertem nie jestem, ale znalazłam kiedyś na mazidlanym forum:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=92&Itemid=50
że mleka można nie dodawać.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 15:05   #2728
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Ja tam ekspertem nie jestem, ale znalazłam kiedyś na mazidlanym forum:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=92&Itemid=50
że mleka można nie dodawać.

Dzięki W takim razie przerzucę się na mazidlaną bromelaine, bo taniej wyjdzie
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 12:49   #2729
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Wizażanek używających Telocpil jako dodatek do gotowych balsamów - jak odmierzacie proporcje?
ponieważ w przepisach na stronie mazideł jest 25 kropli na 50 ml gotowego mleczka to takie tez stosuje proporcje (1kropla/2ml balsamu)
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 20:31   #2730
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dzięki
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.