egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-20, 14:18   #4021
AGUTK_A
Przyczajenie
 
Avatar AGUTK_A
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja też zdaje w czerwcu

I jak już pisałam wyżej moja Pani obstawia jakiś makijaż lub jakiś zabieg na twarz ale to tylko luźne przypuszczenia

-------------------------------------------------------------------------------------------

Coraz bliżej Święta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif kartka_39[1].gif (58,5 KB, 1 załadowań)
AGUTK_A jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 18:14   #4022
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ech u nas w szkole nawet słowem ani o projektach ani o egzaminie, cisza poprostu, dlatego czytam sobie to forum bo tu więcej informacji niż w szkole. tak sobie myślę, że najważniejsze to znać rodzaje cer, jakie zabiegi do nich i składniki aktywne do ich pielęgnacji to podstawa, na której bedzie można bazować a wiecie może jakieś książki oprócz Dylewskiej, z której czerpać wiedzę??? ja wrzucę na forum skany mojej książki z testami jak do mnie wróci, to sobie poczytacie
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 10:48   #4023
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
e a wiecie może jakieś książki oprócz Dylewskiej, z której czerpać wiedzę??? ja wrzucę na forum skany mojej książki z testami jak do mnie wróci, to sobie poczytacie
Polecam do czytania:
- 'Kosmetologia i farmakologia skóry' Marie Claude Martini
- 'Dermatologia' Danuta Nowicka
- 'Kosmetologia' Barbara Jaroszewska
- 'Kosmetyka. Podręcznik do nauki zawodu.' dr Imke BarbaraPeters
- 'Kosmetologia współczesna' Barbara Jaroszewska, Izabela Korabiewska
- 'Kosmetologia pielęgnacyjna' Agata Goliszewska i inni
- 'Dermatologia dla kosmetologów' Adamski, Kaszuba
- 'Podstawy podologii kosmetycznej' Maciej Koselak
- 'Chemia nowoczesnych kosmetyków. Substancje aktywne w preparatach i zabiegach kosmetycznych.' Alicja Marzec
- 'Chemia Kosmetyków - surówce, półprodukty, preparatyka wyrobów.' Alicja Marzec
- 'Dermatologia dla stylistów paznokci' red. M.Sokołowska-Wojdyło, M.Sobjanek, E.Woś-Wasilewska.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 10:31   #4024
kanzaki26
Raczkowanie
 
Avatar kanzaki26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 109
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

inverso widze,ze ty obczytana na maxa jestes
__________________
Dyplomowana kosmetyczka
kanzaki26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 10:53   #4025
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dzięki , przejrzę to sobie, pewnie wszystkiego nie dam rady ale pewnie mi umysł rozjaśni a Ty to wszystko przeczytałaś?????
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 11:26   #4026
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
dzięki , przejrzę to sobie, pewnie wszystkiego nie dam rady ale pewnie mi umysł rozjaśni a Ty to wszystko przeczytałaś?????
we większości tak, niektóre mam na stanie ( ale skanów to ja robiła nie będę). sporo książek przynosi też nam nauczycielka na zajęcia, abyśmy mogły sobie poczytać to co nas bardziej interesuje.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 14:48   #4027
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

no to fajną masz nauczycielkę , nasza nas tak nie rozpieszczaa te książki to sobie z biblioteki przytargam i poczytam chociaż 3 z nich mam, jeszcze raz dzięki a można wiedzieć do jakiej szkoły chodzisz ? ja do Żaka i przyznam szczerze nie ma rewelacji;
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-22, 19:02   #4028
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
no to fajną masz nauczycielkę , nasza nas tak nie rozpieszczaa te książki to sobie z biblioteki przytargam i poczytam chociaż 3 z nich mam, jeszcze raz dzięki a można wiedzieć do jakiej szkoły chodzisz ? ja do Żaka i przyznam szczerze nie ma rewelacji;
ja chodzę do profesji i też rewelacji nie ma ... w zeszłym roku nie miałam prawie zajęć w salonie, a tylko samą teorię i ciągle robiłyśmy manicure i masaż twarzy, więc się bardzo nudziłyśmy. teraz mamy zajęcia w nowym salonie i robimy wszystko co chcemy
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 13:48   #4029
Martiika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam moze ktos mnie troszke naprowadzic z 2 projektów: depilacji konczyn dolnych a takze zabiegu pielęgnacji twarzy szyi i dekoltu z wykorzystaniem maski termiczno modelującej

Edytowane przez Martiika
Czas edycji: 2010-12-26 o 13:49
Martiika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 15:21   #4030
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam przyszłe kosmetyczki
JA również piszę egzamin praktyczny w czerwcu....
poniżej zamieszczam swój projekt,może komuś pomogę,a być może również ktoś bardziej doświadczony w tej dziedzinie poprawi jakieś moje błedy....bo na naszą nauczycielkę to chyba nie mamy co za bardzo liczyć:/

W pisaniu samych projektów mam doświadczenie gdyż dwa lata temu pisałam egzamin na technika usług fryzjerskich....w razie czego służę pomocą w pisaniu tych projektów




Zadanie


Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się klientka na zabieg pielęgnacji stóp wraz z tradycyjnym (1 kolor) pomalowaniem paznokci. Skóra stóp klientki jest nadmiernie sucha, szorstka, pogrubiała, lekko łuszcząca się.
Klientka skarży się na skłonność do pękania pięt. Płytki paznokciowe są kruche, łamliwe, ale bez zmienionego koloru.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z przeprowadzenia zabiegów pielęgnacji stóp i pomalowania paznokci u tej klientki.



Projekt realizacji prac powinien zawierać:

1. Tytuł pracy.
2. Założenia (dane do projektu realizacji prac) wynikające z treści zadania.
3. Wykaz zabiegów.
4. Wykaz wskazań i przeciwwskazań.
5. Wykaz zabiegów, które można wykonać u klientki.
6. Opis sposobu wykonania wraz z pomalowaniem paznokci i z uwzględnieniem użytych sprzętów, środków, aparatury.
7. Zalecenia do pielęgnacji w warunkach domowych.














KATALOG:


Ø Wykaz środków:
ü Zmywacz do paznokci
ü Lakiery (lakier, podkład utwardzacz )
ü Krem nawilżająco odżywczy do stóp
ü Krem odświeżający do stóp
ü Maska regenerująca
ü Maska ściągająca
ü Peeling enzymatyczny
ü Peeling mechaniczny
ü Preparat zmiękczający do skórek
ü Mydło w płynie
ü Płatki kosmetyczne
ü Wata
ü Patyczki
ü Folia spożywcza
ü Chusteczki higieniczne
ü Preparat do dezynfekcji skóry
ü Preparat do dezynfekcji narzędzi
ü Preparat do dezynfekcji powierzchni
ü Chusteczki do dezynfekcji
ü Prześcieradło
ü Ręcznik frotte lub jednorazowego użytku


Ø Wykaz sprzętu:
ü Nożyczki do obcinania paznokci
ü Cążki do skórek
ü Kopytko
ü Patyczek do usuwania skórek
ü Pilniczek
ü Omega
ü Tarka do usuwania zrogowaciałego naskórka
ü Miska do pedicure
ü Aparat do masażu stóp
ü Lampa bezcieniowa
ü Separatory
ü Fotel kosmetyczny
ü Taboret
ü Stolik
ü Autoklaw
ü Wanna dezynfekcyjna
ü Pojemnik na odpady




I. Tytuł.

Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacji stóp wraz z tradycyjnym pomalowaniem paznokci u klientki ze skórą stóp nadmiernie suchą, szorstką, pogrubiałą i lekko łuszczącą się oraz paznokciami kruchymi, łamliwymi bez zmienionego koloru przy użyciu środków i sprzętów dostępnych w gabinecie kosmetycznym.

II. Założenia.

Klientka ma nadmiernie suchą skórę stóp, szorstką, pogrubiałą oraz lekko łuszczącą się.
Skarży się na skłonność do pękania pięt. Płytki paznokciowe u jej stóp są kruche, łamliwe bez zmienionego koloru.

III. Wykaz zabiegów.

· Zabiegi złuszczające
· Zabiegi odżywcze
· Zabiegi regenerujące
· Zabiegi nawilżające
· Zabiegi z zastosowaniem kąpieli parafinowej
· Zabiegi regenerująco odżywcze z zastosowaniem urządzeń
· Refleksologia stóp
· Aromaterapia
· Masaż klasyczny
· Tradycyjny zabieg pedicure
· Kąpiel stóp z masażem

IV. Wykaz wskazań i przeciwwskazań.


Wskazania:
  • Nadmiernie sucha skóra stóp
  • Szorstka skóra stóp
  • Skóra łuszcząca się
  • Pękanie skóry pięt
  • Zgrubiała skóra stóp
  • Łamliwe paznokcie
  • Kruchość płytki paznokciowej
Przeciwwskazania:
  • Grzybica stóp
  • Stany zapalne, ropne i alergiczne
  • Świeże blizny
  • Pęknięcia naskórka między palcami
  • Niezagojone rany
  • Brodawki
  • Egzemy
  • Cukrzyca
  • Łuszczyca
  • Grzybica płytki paznokci
  • Drożdżyca
  • Nietypowość płytki paznokciowej
  • Kandydoza płytki paznokciowej
  • Znamiona pod płytką paznokciową

V. Wykaz zabiegów, które można wykonać u klientki.

  • Kąpiele stóp (pobudzające- naprzemiennie zimna i ciepłą wodą oraz oczyszczające przy nadmiernej potliwości stóp)
  • Suchy masaż szczotką
  • Gimnastyka stóp
  • Okłady na nogi
  • Masaże stóp i nóg
  • Zabiegi z zastosowaniem glinek leczniczych
  • Jonoforeza
  • Masaż wibracyjny
  • Zabiegi zdobnicze
  • Modelowanie paznokci przy użyciu metod UV
  • Refleksologia

VI. Opis wykonanych zabiegów.

Wykaz użytych środków, preparatów kosmetycznych niezbędnych do wykonania zabiegów:
  • Zmywacz do paznokci
  • Lakier do paznokci, podkład, utwardzacz
  • Preparat zmiękczający do skórek
  • Mydło w płynie
  • Maska regenerująca
  • Krem nawilżająco odżywczy do stóp
  • Folia spożywcza
  • Preparat do dezynfekcji powierzchni
  • Preparat do dezynfekcji narzędzi
  • Preparat do dezynfekcji skóry
  • Prześcieradło
  • Ręcznik frotte
  • Ręcznik jednorazowego użytku
  • Patyczki
  • Chusteczki higieniczne
  • Płatki kosmetyczne
Wykaz użytego sprzętu, aparatury oraz przyborów niezbędnych do wykonania zabiegów:
  • Nożyczki do obcinania paznokci
  • Cążki do skórek
  • Kopytko
  • Omega
  • Pilniczek
  • Miska do pedicure
  • Lampa bezcieniowa
  • Separatory
  • Fotel kosmetyczny
  • Taboret
  • Stolik
  • Autoklaw
  • Wanna dezynfekcyjna
  • Pojemnik na odpady

a) Przygotowanie stanowiska pracy.
Przygotowuje fotel kosmetyczny pod kątem wygody klientki. Na fotel zakładam prześcieradło, a podnóżek zabezpieczam czystym ręcznikiem jednorazowym.
Przygotowuję stolik na którym będą się znajdować narzędzia, preparaty kosmetyczne oraz środki potrzebne do wykonania zabiegu. Przygotowuję również taboret kosmetyczny na którym będę siedzieć wykonując zabiegi (umieszczam go tuż przy podnóżku kosmetycznym) .Sama zakładam fartuch chroniący moje ubranie przed zabrudzeniem.
b) Przygotowanie klientki do zabiegu.
Zapraszam klientkę na fotel kosmetyczny i dokonuję diagnozy stanu skóry stóp i paznokci oraz poznaję jej życzenia dotyczące efektu końcowego wyglądu stóp i paznokci. Po przeprowadzonej diagnozie nie stwierdzam u klientki żadnych przeciwwskazań (wymienionych w punkcie IV ).
Dokonuje wyboru zabiegu : Zabieg pedicure klasyczny z wykorzystaniem zabiegów regenerująco – odżywczych z pomalowaniem płytki paznokciowej na jednolity kolor.
c) Wykonanie zabiegów.
Na ręce zakładam jednorazowe rękawiczki ochronne. Dezynfekuję skórę stóp klientki preparatem do dezynfekcji skóry (wykaz środków w zawartym katalogu). Przygotowuję miskę do pedicure z ciepłą wodą do której dodałam mydła w płynie(w celu lepszego efektu zmiękczenia zgrubiałego naskórka stóp ).
Miskę z zawartością umieszczam na podnóżku kosmetycznym i proszę klientkę o zanurzenie stóp w misce z wodą na ok.15 - 20min. W tym czasie cały czas sprawdzam temperaturę wody i utrzymuję ją na tym samym poziomie dolewając co jakiś czas ciepłą wodę.
Na stoliku załączam wcześniej umieszczoną lampę bezcieniową.
Po minionym czasie proszę klientkę o wyjęcie stóp z wody i osuszam je jednorazowym ręcznikiem. Nakładam preparat zmiękczający do skórek. W tym czasie usuwam zgrubiały naskórek z pięt i podeszw stóp za pomocą ostrza omegi.
Następną czynnością jaką wykonam będzie skrócenie (na prosto, aby paznokcie nie wrastały w skórę ) paznokci za pomocą nożyczek oraz ich opiłowanie za pomocą pilniczka ( w celu wygładzenia i wyrównania płytki paznokciowej ). Paznokcie piłuję w jednym niezmiennym kierunku, aby nie uszkodzić płytki paznokcia.
Odsuwam wcześniej zmiękczone skórki za pomocą kopytka, a następnie je wycinam za pomocą cążek.
Wygładzam skórę stóp za pomocą peelingu enzymatycznego (zawierającego enzymy z papai i ananasa). Peeling spłukuję w misce z wodą, a następnie osuszam stopy jednorazowym ręcznikiem.
Na tak przygotowane stopy nakładam maskę regenerującą (zawierającą ceramidy, witaminy A, E, F, alantoinę, naturalne oleje ze słodkich migdałów i soi) i wykonuje delikatny masaż stóp. Masaż rozpoczynam od delikatnego głaskania stóp. Następnie okrężnymi ruchami palców rozcieram stopy (wszystkie ruchy wykonuję kierując się w stronę serca czyli do góry ). Po tak wykonanym masażu owijam stopy folią spożywczą i ręcznikiem frotte w celu lepszego wchłonięcia się maski. Maskę pozostawiam na ok.20min.
Po upływie danego czasu zdejmuję ze stóp ręcznik frotte oraz folię spożywczą, a nadmiar niewchłoniętej maski zdejmuje za pomocą chusteczek higienicznych.
Wszystkie użyte kosmetyki (peeling, maska, krem) są z jednej linii.
Przed przystąpieniem do malowania paznokci umieszczam separatory między palcami stóp. Najpierw odtłuszczam płytkę paznokciową za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego zmywaczem do paznokci i usuwam ewentualnie stary lakier jeżeli znajduje się na paznokciach. Na odtłuszczoną płytkę paznokciową nakładam lakier podkładowy, a następnie jednolity kolor lakieru (wybrany przez klientkę).Ewentualne wyjścia lakieru poza płytkę paznokciową usuwam patyczkiem kosmetycznym nasączonym zmywaczem do paznokci. W momencie gdy lakier wysycha nakładam utwardzacz (dzięki niemu trwałość lakieru będzie dłuższa ). Tak samo postępuję z paznokciami drugiej stopy.
Gdy płytki paznokciowe będą suche usuwam separatory. Na koniec zabiegu nakładam na skórę stóp krem nawilżająco odżywczy zawierający mocznik i wit.A.
d) Czynności końcowe.
Wszystkie preparaty odkładam na swoje miejsce. Preparaty jednorazowego użytku (tj. płatki kosmetyczne, patyczki kosmetyczne, chusteczki higieniczne, ręczniki jednorazowe, separatory) wyrzucam do pojemnika na odpady zgodnie z przepisami o ochronie środowiska. Lampę bezcieniową odłączam od gniazdka elektrycznego.
Ręcznik frotte oraz prześcieradło umieszczam w koszu na brudną bieliznę. Wylewam wodę z miski do pedicure i ją dezynfekuję. Narzędzia (tj. nożyczki do obcinania paznokci, cążki do skórek, kopytko, omegę ) umieszczam w wannie do dezynfekcji z preparatem do dezynfekcji tak aby wszystkie narzędzia były zanurzone w tym preparacie (dzięki dezynfekcji zostaną usunięte z powierzchni wegetatywne formy chorobotwórcze mikroorganizmów). Po osuszeniu narzędzi umieszczam je w autoklawie gdzie dokona się kompletna sterylizacja (mająca na celu zabicie lub usunięcie z powierzchni wszystkich drobnoustrojów i ich zarodników oraz przetrwalników).
Powierzchnie gładkie (tj. stolik, fotel kosmetyczny, taboret oraz podnóżek) dezynfekuję preparatem do dezynfekcji powierzchni.
Zdejmuję i wyrzucam rękawiczki jednorazowego użytku do pojemnika na odpady.

VII. Zalecenia do pielęgnacji w warunkach domowych.

Zalecam klientce codzienną pielęgnację stóp polegającą na używaniu kremów odżywczych z wit.A i mocznikiem, kremy do codziennej pielęgnacji bogate w substancje natłuszczające ( alantoina, algi, mentol, nagietek, lawenda) oraz płyny antygrzybicze.
Raz w tygodniu nałożenie na noc grubej warstwy kremu maski i założenie na to skarpetek frotte.
Przypominam klientce również o prawidłowym obcinaniu paznokci( na prosto) i noszeniu wygodnego obuwia.

Wnioski:
Skóra stóp klientki jest gładka, nie łuszczy się, jest nawilżona, paznokcie zostały skrócone i pomalowane na jeden kolor.
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 09:43   #4031
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mi się podoba, a tak przy okazji skoro również przygotowujesz się do egzaminu, to na co zwracasz szczególną uwagę w kwestii nauki??? ja staram się tak wszędzie zajrzeć,ale może lepiej jest się na czymś skupić???
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 11:54   #4032
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A czy ktoś ma kosmetologię pielęgnacyjną w formie ebooka i mógłby mi przesłać?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 13:10   #4033
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
mi się podoba, a tak przy okazji skoro również przygotowujesz się do egzaminu, to na co zwracasz szczególną uwagę w kwestii nauki??? ja staram się tak wszędzie zajrzeć,ale może lepiej jest się na czymś skupić???

Hmm....ciężko jednoznacznie stwierdzić do czego przykładać się bardziej a do czego mniej.....ja zwracam uwagę na wszystko bo jak dobrze wiemy z każdej dziedziny tj anatomia,fizykoterapia itp. będą pytania na pisemnym tylko wątpię w to czy wszystko zdołam zapamiętać:/...ale to już inna bajka....
Jeśli chodzi o ten praktyczny to dobrze jest pamiętać o najmniejszych szczególikach jak rękawiczki czy fartuszek ochronny no i wyrzucanie rzeczy jednorazowego użytku zgodnie z przepisami o ochronie środowiska.....z doświadczenia wiem że egzaminatorzy baaardzo to zdanie lubią i zwracają na to uwagę!!!
No a tak poza tym to też trzeba pamiętać jaki kosmetyk do czego i co zawiera(chociaż po dwa składniki czynne wymienić),bo to też bardzo ważne.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to będę pisać
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 00:57   #4034
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

HEJ Dziewczyny czytam tak wasze wypowiedzi i widzę,ze starannie sie przygotowujecie,sama wiem ze towarzyszy temu stres rok temu sama zdawalam ,mam juz to za soba.Mam nadzieje ze wam sie trafi lepszy projekt niz rkok temu przez ktory ja i wiekszosc dziewczyn mialysmy lekki stres ,bo byl troszke jak dal mnie nie jasno sprecyzowany,ale jakos poszlo nawet dobrze zdawalnosc byla duza .Wam tez sie uda tylko trzeba polożyc nacisk na skladniki aktywne,jakie sa typy cery,ogolnie im wiecej ty lepiej.Jesli macie pytania piszcie postaram sie pomoc.Powodzenia zycze
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 11:49   #4035
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez przytulanka87 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ten praktyczny to dobrze jest pamiętać o najmniejszych szczególikach jak rękawiczki czy fartuszek ochronny no i wyrzucanie rzeczy jednorazowego użytku zgodnie z przepisami o ochronie środowiska.....z doświadczenia wiem że egzaminatorzy baaardzo to zdanie lubią i zwracają na to uwagę!!!
No a tak poza tym to też trzeba pamiętać jaki kosmetyk do czego i co zawiera(chociaż po dwa składniki czynne wymienić),bo to też bardzo ważne.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to będę pisać
Moja opiekunka z salonu kosmetycznego, każe pisać takie zdanie i to kilka razy ... 'wszystkie czynności zostały wykonane zgodnie z przepisami bhp oraz ppoż.'

A do tych kosmetyków, dobrze też jest napisać ich działanie.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 14:32   #4036
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
'wszystkie czynności zostały wykonane zgodnie z przepisami bhp oraz ppoż.'

A do tych kosmetyków, dobrze też jest napisać ich działanie.

Tak,tak.....to też ważne.....tylko zapomniałam o tym napisać

Żeby mi tak z głowy nie wypadło na egzaminie
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 10:02   #4037
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny macie juz w szkole zabiegi na cialo?
Bo ja wlasnie koncze III semestr i nie mielismy jeszcze- a boje sie tego na egzaminie.
Tak jak nie mamy projektow makijazu opracowywanych na pracownii(bo 2 kierunek mamy wizaz-ale tam mamy praktyke a nie pisanie projektow i nie umialabym napisac)ale poszukam tu na forum z makijazu.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 11:17   #4038
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Zabiegi na ciało mamy mieć od stycznia.....
Nie martw się u nas z projektami też jest do kitu......kobita obiecała że nam jeszcze tematy pośle żebyśmy se ćwiczyli,ale jak my mamy se ćwiczyć jak ona jeszcze tych pierwszych prac nam nie sprawdziła i nie udzieliła nam wskazówek:/.......eh ...brak słów po prostu...jesteśmy zdane same na siebie
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 12:16   #4039
AGUTK_A
Przyczajenie
 
Avatar AGUTK_A
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja trafiłam akurat na bardzo fajne nauczycielki Jedna naprawde chce nas wszystkiego nauczyc Zabiegi na ciało też mieliśmy i powiem wam że to nic trudnego bo też taka prawda że jakiś skomplikowanych zabiegów nie możemy zrobić czy na całe ciało bo nie pozwalają nam warunki i brak niektórych rzeczy no ale co zrobić i tak się ciesze że tyle zrobiliśmy

Dziewczyny bedzie dobrze do czerwca mamy jeszcze trochę czasu wiec jeszcze dużo rzeczy się nauczymy

*A jak narazie życze wam wszystkim Szcześliwego Nowego Roku !!!
AGUTK_A jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 12:21   #4040
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jeśli chcecie jakieś ebooki, to szukajcie tu: http://chomik uj.pl/inverso88

Edytowane przez inverso
Czas edycji: 2010-12-30 o 12:51
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 16:37   #4041
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Jeśli chcecie jakieś ebooki, to szukajcie tu: http://chomik uj.pl/inverso88

Jesteś Kochana
Pliki na pewno okażą mi się pomocne
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 18:39   #4042
Tawerna
Rozeznanie
 
Avatar Tawerna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 528
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Jeśli chcecie jakieś ebooki, to szukajcie tu: http://chomik uj.pl/inverso88
A mogłabyś podać hasło? Bo to chyba wszystko jest na hasło.

My też nie miałyśmy jeszcze zabiegów na ciało, tylko suchą teorię o zabiegach antycellulitowych. Ale ciężko się czyta i uczy czegoś, czego się jeszcze na oczy nie widziało.
Tawerna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 18:51   #4043
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Tawerna Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać hasło? Bo to chyba wszystko jest na hasło.

My też nie miałyśmy jeszcze zabiegów na ciało, tylko suchą teorię o zabiegach antycellulitowych. Ale ciężko się czyta i uczy czegoś, czego się jeszcze na oczy nie widziało.
Musiałybyście się zarejestrować, by móc pobierać pliki ... bo żadne hasło nie jest ustawione
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 21:55   #4044
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczynki, a ja mam takie pytanko , czy któraś z Was ma tą książkę Kosmetyka. Podręcznik do nauki zawodu. Poradnik.
dr Imke Barbara Peters
???? jeśli tak to miałabym prośbę, są tam takie fajne obrazki z opisami masażu twarzy i bardzo bym prosiła o skany jeśli to nie problem bardzo mi zależy

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

a jeśli któraś z Was coś potrzebuje to ja swoimi notatkami też się chętnie podzielę, zazwyczaj to co mam w szkole to na kompa wrzucam
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 22:03   #4045
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
dziewczynki, a ja mam takie pytanko , czy któraś z Was ma tą książkę Kosmetyka. Podręcznik do nauki zawodu. Poradnik.
dr Imke Barbara Peters
???? jeśli tak to miałabym prośbę, są tam takie fajne obrazki z opisami masażu twarzy i bardzo bym prosiła o skany jeśli to nie problem bardzo mi zależy

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

a jeśli któraś z Was coś potrzebuje to ja swoimi notatkami też się chętnie podzielę, zazwyczaj to co mam w szkole to na kompa wrzucam

poszukaj na chomik uj.pl.

a jeśli już masz jakieś fajne notatki, to mogłabyś bez problemu wrzucić tutaj, ja swoje często tutaj wrzucam.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 22:51   #4046
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
dziewczynki, a ja mam takie pytanko , czy któraś z Was ma tą książkę Kosmetyka. Podręcznik do nauki zawodu. Poradnik.
dr Imke Barbara Peters
???? jeśli tak to miałabym prośbę, są tam takie fajne obrazki z opisami masażu twarzy i bardzo bym prosiła o skany jeśli to nie problem bardzo mi zależy

Mogłabym Ci porobić zdjęcia ( nie mam skanera ) ale dopiero w przyszłym tygodniu wrócę do domu.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 10:41   #4047
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

oki bardzo bym była wdzięczna, bo na chomiku nie mogę znaleźć
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-01, 18:11   #4048
Tawerna
Rozeznanie
 
Avatar Tawerna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 528
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

inverso - dzięki za wrzucenie tych plików, ściągnęłam niektóre. Jak będę miała chwilę czasu, to udostępnię swoje dokumenty.
Tawerna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 12:32   #4049
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

http://************/izapus1 a to mój chomik, może się przyda
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 14:01   #4050
Tawerna
Rozeznanie
 
Avatar Tawerna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 528
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dzięki, zaraz poprzeglądam. Może dziś się zbiorę i wrzucę wszystko na mojego chomika. Choć najpierw przydałoby się zeskanować odrobinę materiału.
Tawerna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.