Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część I - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-12, 04:27   #1111
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Poświęciłam niemal cały dzisiejszy dzień/noc na:
a) przeczytanie tego wątku
b) przerycie wszerz i wzdłuż strony EDM
c) przejrzenie zdjęć i wszelkich dostępnych materiałów na YouTube

Muszę przyznać, że aktualnie mam tyle samo nadziei, co i wątpliwości w związku z EDM.

Nadzieje:
- szansa na znalezienie nieszkodliwego, niezapychającego podkładu o upragnionym jasnym i neutralnym odcieniu (nie widzę już żadnej płynnej alternatywy dla siebie; patrząc na składy, nie potrafię przystać na kompromis, zwłaszcza, że chcę w pełni kontrolować pielęgnację mojej twarzy, wszystkie kosmetyki do niej przeznaczone robię sobie sama, poza nieszczęsną kolorówką, ograniczoną i tak do niezbędnego minimum);
- na początek chciałabym się zaopatrzyć przynajmniej w "pędzle grzechu warte" (i próbki oczywiście), bo nawet gdyby podkłady EDM mi nie podeszły, to zawsze miałabym porządny zestaw do kolejnych przygód z minerałami i kolorówką tradycyjną;
- marzy mi się, aby wykonywanie porannego makijażu zajmowało nie więcej niż 15 minut; aktualnie za pomocą resztek jedynego fluidu, który mi pasował (prawdopodobnie już wycofywany z oferty), śladowych ilości Dermacolu i pudru w kamieniu Hauschki (z talkiem niestety, ale i tak go sobie chwalę) muszę odwalać na swojej twarzy prawdziwe arcydzieło, a to oczywiście zajmuje mi znacznie więcej czasu.

Wątpliwości i lęki:
- przygoda frantic i ogólnie nieciekawe refleksje na temat funkcjonowania systemu wysyłkowego oraz widmo cła;
- obawy przed niedostosowaniem podkładów do mojej wymagającej cery (mieszanej, skłonnej do przesuszeń, zwłaszcza po kolorówce, przetłuszczającej się jednocześnie, z wyraźnymi porami i hormonalnym wysypem;
- obawy przed podrażnieniem skóry mojej i mojej siostry (używałybyśmy tego samego);
- obawy przed zlą współpracą podkładów i kremów samoróbek (z kwasami PHA).

O pierwszych swoich doświadczeniach z minerałami wolę zapomnieć (Rhea). Psedudominerałowce nie wchodzą w grę. Zastanawiam się nad możliwością eksperymentów z podkładem mineralnym Essence (np. rozjaśnianie tlenkiem cynku z ZSK lub mieszanie z kremem), ze względu na jego dostępność i śmieszną cenę. Gdyby to się nie nadawało do niczego, to na pewno szukałabym idealnego rozwiązania w ofercie EDM. Próbki i pędzle zamówiłabym oczywiście dopiero w styczniu.

Mam pytanie natury technicznej. Czy któraś z Was próbowała może płacić kartą wirtualną (np e-karta Visa mBanku)? Zastanawiam się, czy nie założyć sobie konta w mBanku i nie aktywować tej karty (nie mam kredytowej). Byłoby to rozwiązanie prostsze i bezpieczniejsze niż przelewy przez PayPal.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 06:50   #1112
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Lorri witaj w wątku.
Co do moje przygody, to ostatecznie zakończyła się ona przecież dobrze. Wiele strachu z mojej strony tak naprawdę o nic. Moje ostatnie zamówienie dotarło do mnie całe i "zdrowe", jedynie po krótkiej wizycie w celnym.

Co do kart wirtualnych, to nie do końca rozumiem co to jest, ale podejrzewam że karta Inteligo to też tzw. karta wirtualna. Polecam Ci więc założenia konta w Inteligo, skoro go jeszcze nie masz. Ich kartą można płacić w wielu sklepach, w których inne karty niekredytowe są odrzucane. Ale dodatkowo polecam Ci założenie konta PayPal, bo takie zakupy są chyba najbezpieczniejsze.
Konto PayPal powiązane z kontem Inteligo umożliwi Ci bezpieczne płacenie za zakupy bez konieczności wcześniejszych przelewów z konta bankowego na konto PayPal. To niby nic trudnego, ale jakże ułatwia życie. Kilka klknięć i zakupy w sieci bezpiecznie zrobione.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 07:53   #1113
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Jmw wielkie dzieki za cenne rady Faktycznie formuła matte jest wręcz idealna w porównaniu z intensive Wygląda o nie bo lepiej.Supe bo polubiłam te minerałki i ten genialny wątek

Nanomi świetna robota
Nie ma za co - mam nadzieję że jak Tobie się urodzą jakieś patenty filtrowo - mineralne dasz znać.
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 08:31   #1114
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam pytanie natury technicznej. Czy któraś z Was próbowała może płacić kartą wirtualną (np e-karta Visa mBanku)? Zastanawiam się, czy nie założyć sobie konta w mBanku i nie aktywować tej karty (nie mam kredytowej). Byłoby to rozwiązanie prostsze i bezpieczniejsze niż przelewy przez PayPal.
Bezposrednio e-karta mBanku nie zaplacisz, musi isc przez PayPal. Dlaczego nie chcesz korzystac z PP? To wlasnie dzieki niemu transakcje sa bezpieczniejsze, a nie odwrotnie. Ja place ta karta na EDM podpieta pod PP wlasnie.
Co do samej e-karty i konta w mbanku, cala procedura zalozenia konta, zlozenia wniosku o e-karte i otrzymanie jej trwa okolo miesiaca, wiec jesli planujesz zakupy w styczniu, to bierz sie za ten mBank juz teraz.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 09:33   #1115
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Czy któraś z Pań w najbliższym czasie będzie coś zamawiać i mogłaby mi także zamówić ponieważ ja sama nie mam takiej możliwości ??
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 10:22   #1116
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
P
Mam pytanie natury technicznej. Czy któraś z Was próbowała może płacić kartą wirtualną (np e-karta Visa mBanku)? Zastanawiam się, czy nie założyć sobie konta w mBanku i nie aktywować tej karty (nie mam kredytowej). Byłoby to rozwiązanie prostsze i bezpieczniejsze niż przelewy przez PayPal.
Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Bezposrednio e-karta mBanku nie zaplacisz, musi isc przez PayPal. Dlaczego nie chcesz korzystac z PP? To wlasnie dzieki niemu transakcje sa bezpieczniejsze, a nie odwrotnie. Ja place ta karta na EDM podpieta pod PP wlasnie.
Co do samej e-karty i konta w mbanku, cala procedura zalozenia konta, zlozenia wniosku o e-karte i otrzymanie jej trwa okolo miesiaca, wiec jesli planujesz zakupy w styczniu, to bierz sie za ten mBank juz teraz.
Ja mam konto w mBanku i e-kartę. Na rok utrzymani jej kosztuje 25 zł. W internecie działa ona jak karta kredytowa i można nią wszędzie płacić, jeśli jest dostępna płatność kartą kredytową. Kupując ją wybiera się opcję czy ma ona być rozliczana w USD czy w EUR. Można kupić sobie obie karty Bardzo często płaciłam tą kartą za zakupy na truskawie, ale ostatnio jak dolar szaleje, bardziej opłąca się jednak podpiąc tę kartę pod paypal. Trzeba tylko pamiętać, żeby przed zakupem załądować ją odpowiednią ilością pieniędzy

Mam też konto internetowe w Inteligo. Do niego zwykłą kartę Visa Electron, która paypal traktuje rónież jako kredytówkę i można ją pod niego podpiąć
W taki sposób mam pod paypal podpięte 2 karty

A-ha, konto w mBanku można założyć przez internet i 2 tygodnie mniej więcej czeka się na podpisanie umowy i kolejne 2 tygodnie na otrzymanie e-karty, bo ją dopiero po założeniu konta można otrzymać na podstawie złożonego wniosku.

Konto to jednak można założyć szybciej, bo w 15 minut Dowiedziałąm się o tym dzwoniąc na inforlinię. Trzeba tylko się zgłosić do ich punktu (często one są w centrach handlowych) i wtedy zyskujemy na czasie Na infolinii powiedzą czy w naszym miejscu zamieszkania są takie punkty lub gdzie jest najbliższy Jesli więc komuś bardzo zależy to może skrócić czas na założenie konta itd.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to przedstawiłam
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 10:35   #1117
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Nicole Kidman, o taaak

Nanomi fantastyczna robota w pierwszym poscie, dziekuje i od siebie
też stwierdziłam, że jestem nicole kidman
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 10:38   #1118
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
przy takej kwocie biore zwykłą, bo w 90% u mnie idzie przez urząd celny więc jest zarejestrowana jakby...
nie wiem jak inni
poki co czekam na tanszą już miesiąc i jej nie widac
Ale chyba wszystkie paczki zza granicy ida przez UC?
Ja bede zamawiac probki i pedzel wiec moze paczka sie nie zgubi bo tez nie bede ona taka malenka chyba.. a swoja droga jak ktos ma flat top brush to moze powiedziec ile ma cm dlugosci?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 14:06   #1119
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Bezposrednio e-karta mBanku nie zaplacisz, musi isc przez PayPal. Dlaczego nie chcesz korzystac z PP? To wlasnie dzieki niemu transakcje sa bezpieczniejsze, a nie odwrotnie.
Bezpieczeństwo i prostota transakcji dokonywanej e-kartą polega na tym, że bezpośrednio z konta internetowego w mBanku przelewa się odpowiednią kwotę na wirtualną kartę Visa (którą można płacić jak kredytową), płaci się za zakupy w sklepie, a zaraz potem można wszystko, co zostanie na karcie, przelać z powrotem na konto bankowe. Wszysytkie operacje na karcie - "wlewy i wylewy" odbywają się automatycznie i bezprowizyjnie. W przypadku uzupełniania salda w PayPalu, jeśli nie ma automatycznego poboru kasy z karty kredytowej, to cała procedura rozciąga się w czasie, zasilenie salda trwa 2-4 dni robocze, a za zwrot pieniędzy na konto bankowe płaci się prowizję 5 zł (przy wypłacie mniej niż 500 zł).
E-karta jest równie wygodna jak kredytowa, ale nie ma niebezpieczeństwa, że ktoś ją "wyczyści", nawet gdyby zdobył wszystkie niezbędne dane. Wiadomo, z próżnego i Salomon nie naleje . Dodatkowo, ma się znacznie większą kontrolę nad środkami niż w przypadku PayPalu.
Muszę się jeszcze zapoznać z ofertą Inteligo i porównać.

Pierwsze styczniowe zamówienie zrobiłabym na kogoś z rodziny, kto dysponuje kredytowką, więc nad wyborem konta/karty mam czas się zastanowić.
-----------------------------------------------------------------------------------

EDIT: Zorientowałam się w sytuacji i widzę, że w moim przypadku e-karta to zbędny wydatek. W tym roku mBank wprowadził możliwość dokonywania płatności w necie zwykłą kartą Visa Electron, która jest wydawana bezpłatnie na 3 lata do bezpłatnego eKonta. Tak więc jeśli chodzi o opłaty to Inteligo nie stanowi konkurencji. Bezpieczeństwo mogę sobie zapewnić ustalając odpowiedni limit dla transakcji. I konta w PayPalu nie będę potrzebować .
-----------------------------------------------------------------------------------
Przepraszam za OT. Może komuś przydadzą się informacje na ten temat.
-----------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2008-12-12 o 16:30
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 16:47   #1120
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Zamówionko zrobione! Mam nadzieję , że w tydzien dojdzie , bo wybralam EMS, mąż zlitował się nade mną bo widział jak liżę monitor i pokrył wszystkie koszty , a wybrałam sobie zestaw za 50 dolców.Teraz czekam , czy kolorki , jakie wybrałam , bedą się do czegos nadawały.No i te pedzelki......
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 17:00   #1121
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Zamówionko zrobione! Mam nadzieję , że w tydzien dojdzie , bo wybralam EMS, mąż zlitował się nade mną bo widział jak liżę monitor i pokrył wszystkie koszty , a wybrałam sobie zestaw za 50 dolców.Teraz czekam , czy kolorki , jakie wybrałam , bedą się do czegos nadawały.No i te pedzelki......
a to Twoje pierwsze zamówienie, tzn. kolorki zuepłnie nie wypróbowane?
Mi próbki szły 10 dni, ale to było w listopadzie przed szalenstwem swiątaczenym...
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 17:08   #1122
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Z EDM drugie , pierwsze nie doszło, do tej pory uzywalam Bare Escentuals.Mam nadzieję , że nazewnictwo i kolorki mają podobne.Ale w zestawie i tak wziełam 7 pędzli....
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 19:12   #1123
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Z EDM drugie , pierwsze nie doszło, do tej pory uzywalam Bare Escentuals.Mam nadzieję , że nazewnictwo i kolorki mają podobne.Ale w zestawie i tak wziełam 7 pędzli....
Kurczę, a mogłabyś opisać swoje wrażenia ze stosowania kosmetyków bare ? No i jaką masz cerę ? Jasną ? Jakie miałąś produkty - strasznie mnie to ciekawi.
Może być na wątku o Bare tutaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=240842
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 19:48   #1124
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

O popatrz , nawet nie wiedziałam , że jest wątek o Bare.Zaraz go przeczytam i dorzucę swoje spostrzeżenia!
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 20:49   #1125
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
O popatrz , nawet nie wiedziałam , że jest wątek o Bare.Zaraz go przeczytam i dorzucę swoje spostrzeżenia!
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 21:08   #1126
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Lorri witaj na wątku Mamy bardzo podobne cery i podobne kosmetyki kręcone Od kilku dni testuję podkład,puder i korektor pod oczy.Ze względu na 10% tonik z kwasem mlecznym używam filtra.Teraz emulsję Avene i nie udało mi się ładnie nałożyć formuły intensiv Wychodzi mi ciasto Teraz używam wersji matte i jest prawie genialnie :ehe: Ostatnio mam straszny susz na buźce.Po nocy jest ok ale jak tylko nałożę filr wyłażą skórki Zastanawiam się nawet czy to nie wina filtru? Może jest za lekki? A ty używasz jakiegoś filtra?
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 21:20   #1127
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Lorri wiem na czym polega dzialanie karty przedplaconej, bo jak napisalam wyzej sama ja mam.
Co do bezpieczenstwa, nie chodzilo mi o to, ze ktos moze, badz nie wyczyscic karte ale to, ze PP jest powszechnie uznawanym i respektowanym "platnikiem". Placac przez PP na przyklad na eBay i kupujacy i sprzedawaca maja wieksze zaufanie do wspolnie przeprowadzanych transakcji, bo rozliczenia z PP sa respektowane w przypadku ewentualnej sprawy roszczeniowej. Takie dodatkowe zabezpieczenie. tak ja to widze.
Kwestia bezpieczenstwa srodkow na karcie to insza inszosc.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 22:26   #1128
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Lorri witaj na wątku Mamy bardzo podobne cery i podobne kosmetyki kręcone Od kilku dni testuję podkład,puder i korektor pod oczy.Ze względu na 10% tonik z kwasem mlecznym używam filtra.Teraz emulsję Avene i nie udało mi się ładnie nałożyć formuły intensiv Wychodzi mi ciasto Teraz używam wersji matte i jest prawie genialnie :ehe: Ostatnio mam straszny susz na buźce.Po nocy jest ok ale jak tylko nałożę filr wyłażą skórki Zastanawiam się nawet czy to nie wina filtru? Może jest za lekki? A ty używasz jakiegoś filtra?
Witaj Golabku . Na biochemii pewnie dostałaby mi się chłosta , bo mimo regularnego kwasowania filtrów nie używam i używać nie będę. Moja skóra ich nie toleruje. Rozgrzesza mnie częściowo to, że słońca unikam jak ognia, a w porze jesienno-zimowej praktycznie się nie widujemy.

Też myślalam o formule intensiv, tylko nie wiem, czy krycie nie byłoby zbyt mocne. Nakładam zawsze tak mało kolorówki, jak to możliwe. W przypadku fluidu (aplikuję lekko zwilżoną gabeczką) odpowiada mi słabe do średniego krycie z możliwością miejscowego "pieczątkowania" śladów poniespodziankowych (nadaje się do tego podkład Oriflame Aquasurge, kolor Porcelain - piękny odcień naturalnego beżu bez dominujących tonów różowych czy żółtych, mój ideał ). Taki np. LRP Toleriane robi mi już maskę, żebym nie wiem jak oszczędnie go nakładała (dodatkowo najjaśniejszy odcień jest za ciemny i robi mi marchewę na twarzy). Próbowałam kiedyś MF Lasting Performance, pożyczonego od siostry, i sytuacja podobna (a najjaśniejszy odcień 100 Fair - zbyt różowy jak dla mnie, chociaż ujdzie w tłoku).

Czy w takim razie powinnam się zainteresować formułą matte (innej nie zaakceptuję, glow mam naturalny )? Chciałabym poświęcać mniej czasu na makijaż, ale z drugiej strony zbyt mocnej tapety nie zniosę. Intensiv pewnie odpowiadałby mojej siostrze. Ja będę musiała znaleźć złoty środek . A czy któraś z Wizażystek próbowała mieszać różne formuły, np. pół na pół intensive i matte jednego odcienia?

----------------------------------------------------------------------------------------------
Vril, zacytowałam Cię, ponieważ napisałaś, że mBankową e-kartą nie można robić bezpośrednio opłat w sklepie. Otóż można, co potwierdziła Mariola. Nie miałam zamiaru tłumaczyć Ci "jak to działa", tylko przedstawiłam plusy e-karty i minusy konta w PayPalu z punktu widzenia osoby nie posiadającej karty kredytowej. Później rozeznałam się w ofercie mBanku i stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem jest eKONTO + karta debetowa Visa Electron z możliwością płacenia w necie. Czy według Ciebie, tą kartą (delfinek ) nie można płacić bezpośrednio i konieczne jest pośrednictwo PP? Zgodnie z informacjami ze strony mBanku ich karty płatnicze wydawane od marca tego roku są akceptowane wszędzie tam, gdzie akceptuje się płatności kartami kredytowymi typu Visa. Czy w EDM nie można płacić NOWYMI "delfinkami"? To by było dość dziwne i nota bene sprzeczne z TYM.
Co do zabezpieczenia transakcji przez PP, to oczywiście się z Tobą zgadzam. Mnie po prostu nie wszystko się w PP podoba (o czym już pisałam), na eBay'u nie kupuję, więc nie widzę sensu korzystania z takiego pośrednika. Bez niego mam większą swobodę w gospodarowaniu pieniędzmi.

PS...Golabku, na temat suszu napiszę coś w wątku ZSK, żeby nie robić tu OT.
------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2008-12-12 o 23:07
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 22:31   #1129
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Lorri ja też mam ochotę rzucić filtry dla pięknego efektu EDM Wydaje mi się że powinna spasować ci formuła matte Intensiv dość mocno kryje i daje efekt mocno pudrowy przynajmniej u mnie Czekam z niecierpliwością na pomoc
Przepraszam za ot
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 23:45   #1130
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Witaj Golabku . Na biochemii pewnie dostałaby mi się chłosta , bo mimo regularnego kwasowania filtrów nie używam i używać nie będę. Moja skóra ich nie toleruje. Rozgrzesza mnie częściowo to, że słońca unikam jak ognia, a w porze jesienno-zimowej praktycznie się nie widujemy.

Też myślalam o formule intensiv, tylko nie wiem, czy krycie nie byłoby zbyt mocne. Nakładam zawsze tak mało kolorówki, jak to możliwe. W przypadku fluidu (aplikuję lekko zwilżoną gabeczką) odpowiada mi słabe do średniego krycie z możliwością miejscowego "pieczątkowania" śladów poniespodziankowych (nadaje się do tego podkład Oriflame Aquasurge, kolor Porcelain - piękny odcień naturalnego beżu bez dominujących tonów różowych czy żółtych, mój ideał ). Taki np. LRP Toleriane robi mi już maskę, żebym nie wiem jak oszczędnie go nakładała (dodatkowo najjaśniejszy odcień jest za ciemny i robi mi marchewę na twarzy). Próbowałam kiedyś MF Lasting Performance, pożyczonego od siostry, i sytuacja podobna (a najjaśniejszy odcień 100 Fair - zbyt różowy jak dla mnie, chociaż ujdzie w tłoku).

Czy w takim razie powinnam się zainteresować formułą matte (innej nie zaakceptuję, glow mam naturalny )? Chciałabym poświęcać mniej czasu na makijaż, ale z drugiej strony zbyt mocnej tapety nie zniosę. Intensiv pewnie odpowiadałby mojej siostrze. Ja będę musiała znaleźć złoty środek . A czy któraś z Wizażystek próbowała mieszać różne formuły, np. pół na pół intensive i matte jednego odcienia?

----------------------------------------------------------------------------------------------
Vril, zacytowałam Cię, ponieważ napisałaś, że mBankową e-kartą nie można robić bezpośrednio opłat w sklepie. Otóż można, co potwierdziła Mariola. Nie miałam zamiaru tłumaczyć Ci "jak to działa", tylko przedstawiłam plusy e-karty i minusy konta w PayPalu z punktu widzenia osoby nie posiadającej karty kredytowej. Później rozeznałam się w ofercie mBanku i stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem jest eKONTO + karta debetowa Visa Electron z możliwością płacenia w necie. Czy według Ciebie, tą kartą (delfinek ) nie można płacić bezpośrednio i konieczne jest pośrednictwo PP? Zgodnie z informacjami ze strony mBanku ich karty płatnicze wydawane od marca tego roku są akceptowane wszędzie tam, gdzie akceptuje się płatności kartami kredytowymi typu Visa. Czy w EDM nie można płacić NOWYMI "delfinkami"? To by było dość dziwne i nota bene sprzeczne z TYM.
Co do zabezpieczenia transakcji przez PP, to oczywiście się z Tobą zgadzam. Mnie po prostu nie wszystko się w PP podoba (o czym już pisałam), na eBay'u nie kupuję, więc nie widzę sensu korzystania z takiego pośrednika. Bez niego mam większą swobodę w gospodarowaniu pieniędzmi.

PS...Golabku, na temat suszu napiszę coś w wątku ZSK, żeby nie robić tu OT.
------------------------------------------------------------------------------------------
Tak, też o tym się już dowiedziałam, że mBank wprowadził taka zmianę, że dzwoni się na infolinię i ustala limit miesięczy na płatności internetowe zwykłą kartą debetową visa z delfinkiem. Szkoda, że wtedy jak zakładałam konto nie było jeszcze tej opcji i nie mogłam z niej skorzystać, bo niepotrzebnie kupiłam tę e-kartę
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 02:56   #1131
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Ja najbarddziej pasuje do Jennifer Conelly(jezeli chodzi o odcien cery i typ urody) ciekawe-moze powinnam sprobowac multitasking jednak...
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 08:42   #1132
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Czy według Ciebie, tą kartą (delfinek ) nie można płacić bezpośrednio i konieczne jest pośrednictwo PP? Zgodnie z informacjami ze strony mBanku ich karty płatnicze wydawane od marca tego roku są akceptowane wszędzie tam, gdzie akceptuje się płatności kartami kredytowymi typu Visa. Czy w EDM nie można płacić NOWYMI "delfinkami"? To by było dość dziwne i nota bene sprzeczne z TYM
Nie wiem, nie mam karty "z delfinkiem".
Tak samo jak Mariola mam swoja e-karte juz od dawna i gdy ja bralam nie bylo takich mozliwosci, to jest nowosc w ofercie banku, nie dziw sie, wiec, ze mam inne informacje - mowimy o dwoch roznych kartach.
To samo z PP, wprowadzili niedawno opcje przelewow na PP i z tego wzgledu nie zamierzam przedluzac swojej karty przedplaconej w mBanku.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2008-12-13 o 08:47
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 09:55   #1133
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

późną jesienią, zimą i wczesną wiosną jestem Nicole, w pozostałe pory roku Cameron
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 10:39   #1134
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Kobieta zmienna jest
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 10:43   #1135
tompola
Zakorzenienie
 
Avatar tompola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 10 120
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Kobieta zmienna jest
To wszystko czyni nas niepotarzalnymi istotami
tompola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 11:40   #1136
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
(...)A czy któraś z Wizażystek próbowała mieszać różne formuły, np. pół na pół intensive i matte jednego odcienia?(....)
lecą do mnie wersje mini wszyskich niemal formuł fairy light (oprócz intensive chyba), na pewno będę je mieszać i zdam wtedy relację!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja najbarddziej pasuje do Jennifer Conelly(jezeli chodzi o odcien cery i typ urody) ciekawe-moze powinnam sprobowac multitasking jednak...
spróbuj!! zamów choćby sample może to strzał w 10?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
późną jesienią, zimą i wczesną wiosną jestem Nicole, w pozostałe pory roku Cameron
naturalna letnia opalenizna


btw. EDM (podkład semi-matt i róż) przetrwały 1,5h siepania na rowerze
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 11:53   #1137
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Zamowienie wspólne zrobione:
Zahran ma wszystko na siebie, do domu
domcia333 ma wszystko na siebie, do domu
Ankie 83 ma probki do domu, reszta we wspólnym zamówieniu
Adusiadu ma wszystko na siebie, do domu
Frantic ma we wspolnym
Agusiaczek ma we wspólnym (czekam na pieniążki)

Czy tez macie po zakończeniu zamawiania objawienia- trzeba było wziąć przy okazji ......
heh
tak czy inaczej zrobione pomyślnie- bardzo proszę o cierpliwość - próbki idą szybko, paczuszka nie tak szybko+okres przedświąteczny- pamiętajcie,że nie ma wpływu na szybkość poczty.
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 12:16   #1138
domcia333
Raczkowanie
 
Avatar domcia333
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: bielsko-biała
Wiadomości: 143
GG do domcia333
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

dzieki wielkie jeszcze raz gdyby nie Twoja pomoc pewnie jeszcze dlugo nie mialabym mozliwosci zamowic nawet probek
i teraz pozostaje trzymac kciuki ze wszystkie zamowienia dojda w calosci
__________________
... =^_^= ...

...Always look at the bright sight of life... ^^


Wątek z moimi drobiazgami na wymiane

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...60#post7161260
domcia333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 12:22   #1139
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
lecą do mnie wersje mini wszyskich niemal formuł fairy light (oprócz intensive chyba), na pewno będę je mieszać i zdam wtedy relację!
Gdzieś czytałam, ze nie powinno sie mieszac, chyba Pastereczka pisała w wątku o minerałach

---
To ja chyba jak frantic jestem Lucy Lui, szkoda, że nie ma Gnijącej Panny Młodej :P to byłby moj kolor cery

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2008-12-13 o 12:23 Powód: literowka
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 12:33   #1140
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość

Czy tez macie po zakończeniu zamawiania objawienia- trzeba było wziąć przy okazji ......
heh
Hmm, a co możn a było wziąć przy okazji ? Nie za bardzo znam angielski, ale nie widziałam takiej wzmianki A te 3 rzeczy pełnowymiarowe jako gift jeszcze były dodawane ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.