Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 12:07   #631
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Chciałabym poruszyć problem komfortu aplikacji henny i indygo, który pojawia się w wielu postach.

Otóż jeśli henna jest naprawdę wysokiej jakości, drobno zmielona, to nakładanie jej naprawdę nie jest bardziej problemowe niż pokrycie włosów farbą w kremie. Podobnie ma się sprawa z indygo. I nie trzeba żadnych waxów, odżywek, ani innych środków zagęszczających. Wystarczy przygotować pastę o odpowiedniej konsystencji i nic się nie powinno sypać, kapać, ściekać etc.

Taka henna jest też bardziej wydajna.
Za pare dni bede nakladac henne i indygo mazidlowe. Jesli mnie pamiec nie myli testowalas je. Myslisz, ze moge je przygotowac bez zbednych dodatkow? Masz na stanie jakies wskazowki? Bede wdzieczna.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 10:36   #632
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ufffff, przeczytalam caly (!!!) watek. I powstaly watpliwosci. Postanowilam
po .....nastu latach przerwy powrocic do farbowania wlosow henna.
Juz raz to, w ubieglym tygodniu zrobilam. Mam tez w domu spory zapas.
Ale ... Przeczytalam m.in. wypowiedzi Gagi i zastanowilam sie.
Od najmlodszych (?! ?! ?!) lat farbowalam przez dlugi okres czasu
wlosy henna. Zawsze marzylam o rudym kolorze wlosow. Proceder ten
uprawialam dobrych pare lat . Zauwazylam, ze z wlosami zaczelo sie dziac
cos dziwnego : wypadaly, robily sie ciensze. Myslalam : starzenie sie , inne
zabiegi kosmetyczne. Az "moja" fryzjerka jeknela : "jak ci sie struktura
wlosa zmienila; to od farbowania henna". Natychmiast przerzucilam sie na chemie.
Czy wyniki tej zmiany wyszly mi na dobre ...
Teraz mam ochote poeksperymentowac ponownie z henna - ale ta
naturalna, nie w tubkach i szamponach. W tym temacie jest bardzo duzo
ochow i achow - tych pozytywnych. Czy ktoras z Was miala przykre
doswiadczenia po uzyciu henny ? T
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 15:45   #633
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Tulipanno, nałożyłaś już hennę? (ścigam Cię dziś po wizażu )

Widziałam zdjęcie Twoich włosów w innym wątku i wyglądają na naprawdę gęste. Mam drobne obawy czy 200 g Ci wystarczy do dokładnego (czytaj: grubą warstwą) pokrycia włosów.

Nie miałam do czynienia z henną z mazideł, ale z tego co pisze Limaria wnioskuję, że jest to zielsko naprawdę dobrej jakości.
Stosowałam za to super hennę z Indii (z Rajahstanu) oraz nie mniej świetne indygo i sama byłam zaskoczona łatwością nakładania (ani okruszek nie spadł na podłogę), wydajnością i tym że nic nie ściekało po szyi i czole. A "rozrobiłam" ją tylko sokiem z cytryny i wodą plus odrobinka soli do indygo.
Do tego połowa pasty się zmarnowała, bo nauczona wcześniejszym doświadczeniem z kiepściejszymi gatunkami przygotowałam mieszankę ze 100 g proszku (tyle zwykle zużywałam na krótkie włosy mojej mamy).

Pisałaś, ze nie zależy Ci na kruczej czerni. To może bardziej ekonomicznym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z farbowania dwustopniowego i wymieszanie henny z indygo (zakładając, że masz ciemnobrązowe włosy).

Heroldin, jaką henną farbowałaś "od najmłodszych lat"? Henna hennie nierówna.
I jak zmieniła Ci się struktura włosów?
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 16:57   #634
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dawno, dawno temu, kiedy to w Polsce nie bylo roznego rodzaju
sklepow z dobrodziejstwami, typu : Mazidla, kazdy radzil sobie jak
mogl. Mnie - fance henny - dostarczano chne (wtedy tak sie to
nazywalo) na wage ( w kg) z Algerii i Libii . W Polsce byla dostepna
czasami jedynie turecka. Nie uzywalam jej, bo nadawala moim wlosom pomaranczowy kolor.
Natomiast ta z Afryki dawala gleboka czerwien.
Przy dodatku (jesli dobrze pamietam) basmy - czerwien stawala sie
bordowa.
Jakosc henny zalezy od wielu czynnikow - to prawda. Ale fizyczny sposob
jej dzialania na wlos jest taki sam w kazdym przypadku.
Moje zdanie - roznice sa moze w odcieniach i konforcie nakladania.
Zmiana struktury - powtarzam slowa mojej fryzjerki, ktora opiekowala sie
moimi wlosami prawie osiem lat. Stracilam bardzo duzo wlosow i ich
grubosc ulegla zmianie na niekorzysc; staly sie cienkie i puchate.
Czy to z powodu henny ?! Nie wiem. Dlatego pytam. Tak mi zasugerowala
fryzjerka, a nie mam - jak dotychczas - podstaw, zeby jej nie wierzyc.
Ponownie skuszona - postanowilam zaczac farbowac henna. Troche
z dusza na ramieniu, bo za sparawa WIZAZU wyprowadzilam wlosy
na prosta.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 17:13   #635
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Henna wlasnie lezy na moich wlosach. Nie wiedzialam, ze nalezy jej nalozyc gruba warstwe, ale tak zrobilam, bo nie chcialam jej marnowac. I tak nie bylam w stanie zuzyc calej. Niestety nie mial mi kto pomoc, no i pierwszy raz nie byl zbyt komfortowy. Zaczelam od przodu, tak jak przy zwyklej farbie i to byl blad. Widze, ze nie ma sie co obcinac, trzeba podzielic wlosy na sekcje i tak bede robic nastepnym razem (jesli efekt bedzie wart nastepnego razu).

Objetosc wlosow to zludzenie optyczne. Krecone zawsze wygladaja jakby bylo ich niewiadomo ile, po wyprostowaniu zobaczylabys kucyk przecietnej grubosci. W skali 1-10 dalabym mu 6 moze 7 w porywach.

Wracajac do tematu. Na pewno nie nalozylam jej rownomiernie od spodu, stad przeczuwam, ze wlosy beda laciate. Na szczescie wlasne mam prawie czarne, zdecydowalam sie na hennowanie ze wzgledu na mnozace sie pojedyncze siwe wlosy i troche wyplowialy od slonca kolor. Stad prawdopodobienstwo duze, ze szybko bede musiala farbowanie powtorzyc, zeby naprawic swoje bledy W kazdym razie nie bylo tak zle, choc nakladajac henne na konce wlosow przerazilam sie, ze od jej ciezaru wlosy wypadna z cebulkami Z kruszeniem problemow nie mialam zadnych. Henna tworzy ladna, rownomierna, gladka mase - takze pod tym wzgledem polecam, zwlaszcza, ze to moja pierwsza aplikacja i dopiero ucze sie z czym to sie je.

Co do odcienia: niespecjalnie chce miec na wlosach granatowy polysk, bo wydaje mi sie niezbyt naturalny Zalezy mi na czarnej-czerni, ewentualnie z minimalnym brazowym polyskiem, jednak z tego co wyczytalam wymagaloby to miksow-cudow, a na razie wole nie kombinowac. Granatowa czern i tak powinna mi pasowac, bo jestem chlodnym typem urody - zimą i dobrze mi w granatowym. Pozostaje tylko kwestia moich nawykow - zawsze mialam na glowie cos bardziej hebanowo-czarnego niz zabarwionego blekitem.

Coz, jak bede po wszystkim wrzuce zdjecia.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 08:12   #636
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

tulipanna - wlasnie dla tych siwulcow zdecydowalam sie na henne.
Henna daje siwym wlosom (przynajmniej w odcieniach czerwieni i brazu; nie
probowalam indygo) o dwa- trzy tony jasniejszy kolor. Moim zdaniem -
bardzo ladny efekt.
A teraz znowu bede sie wymadrzac ! Opisze jak ja nakladam ta papke.
Zaczynam od przodu {najwygodniej}, ide do tylu, dlugie (hi ! hi ! hi !)
wlosy przyklejam do glowy na polozona juz warstwe henny i nakladam na
nie druga warstwe farby. Nastepnie palcami {oczywiscie w rekawiczkach} mozna to nazwac :
wmasowuje przez pare minut henne we wlosy na calej glowie {masz wprawe z olejami}.
Skora glowy jest pokryta calkowicie {przynajmniej takie odnosze wrazenie},
a tym samym i nasada wlosow tez.
Nigdy nie zauwazylam jakies spektakularnej roznicy w odcienu miedzy
wlosami przy skorze glowy, a tymi dluzszymi. Roznice wystepuja wtedy, gdy
miejscami wlosy sa jasniejsze (siwizna, rozjasnienie przez slonce itp.)
Nigdy nie stosowalam metody dzielenia wlosow na pasma. Chyba nie
dalabym rady, rece moga zabolec.
Henne - zgodnie z zaleceniam - naklada sie co dwa tygodnie, bo kolor
szybciej zmywa sie. Juz pisalam, ze sama nie wiem co ostatnio
nalozylam sobie na wlosy ... Niby henna z wiadomego zrodla z dodatkiem
innych farb roslinnych. Kolor - taki jak chcialam; nie wylysialam. Ale ...
Woda przy myciu nie zabarwia sie, reczniki czyste {specjalnie bialych
uzywam} i nie widze roznicy w kolorze.
W polowie nadchodzacego tygodnia naloze inna {inny producent}.
Porownam.
Ciekawa jestem Twoich wlosow po hennie.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 11:54   #637
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Z tego wynika, ze lepiej nalozylam henne niz indygo - z reszta taki jest rezultat. Indygo niestety osypywalo sie i mialam z nim przeboje. Henne wcieralam tak jak oleje, indygo nie. W rezultacie w jednym miejscu zafarbowalam wlosy troche nierowno - ciepla czern, nie zimna. Kolor wyszedl znakomity, przesliczny. Zimny, gleboki czarny bez sztucznego, niebieskiego poblasku - ideal. Definitywnie przerzucam sie na takie farbowanie. Nie wiem jeszcze co ze skretem, dowiem sie po pierwszym myciu, czyli zdaje sie pojutrze..
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 14:03   #638
kitkaaa
Przyczajenie
 
Avatar kitkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam!
Mam pytanie- przewinęło się tu już kilkakrotnie stwierdzenie, że włosy pofarbowane henną są przez nią "oblepione" i nie mogą oddychać- ale o ile mi wiadomo, włos jest martwy- oddycha tylko cebulka. Wyjaśnijcie mi to jeśli się mylę, bardzo mnie to nurtuje
kitkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 16:44   #639
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a ja mam takie głupie moze pytanie..otóz zawsze jak moja mama robi sobie henne na rzesach to jest ona czarna....czy henny do malowania włosów tez sa tylko w kolorze czarnym? i gdzie je kupujecie? na all?
chodzi o to ze mi włosy bardzo wypadaja...miałam włosów nie malowac i zapuszczac na swoje, ale włosy mam długie i polowe mam swoja sredni braz a konce ciemnobrazowe...jak ktos sie wpatrzy to zaraz krzyczy ze mam rude przy skórze, a na zdjeciach to wyglada okropnie, nawet wizazanki to potwierdzały
nie chce farbowac chemia..farbami zeby jeszcze bardziej nie wypadały i wpadłam na henne ale jestem w tym temacie zielona
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 08:22   #640
elsang
Raczkowanie
 
Avatar elsang
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 73
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
a ja mam takie głupie moze pytanie..otóz zawsze jak moja mama robi sobie henne na rzesach to jest ona czarna....czy henny do malowania włosów tez sa tylko w kolorze czarnym? i gdzie je kupujecie? na all?
chodzi o to ze mi włosy bardzo wypadaja...miałam włosów nie malowac i zapuszczac na swoje, ale włosy mam długie i polowe mam swoja sredni braz a konce ciemnobrazowe...jak ktos sie wpatrzy to zaraz krzyczy ze mam rude przy skórze, a na zdjeciach to wyglada okropnie, nawet wizazanki to potwierdzały
nie chce farbowac chemia..farbami zeby jeszcze bardziej nie wypadały i wpadłam na henne ale jestem w tym temacie zielona
Naturalna 100% henna nie barwi na czarno, taki efekt można uzyskać stosując mieszanki o których dużo na mazidla.com, a henny sprzedawane jako czarne zapewne zawierają dodatkowe niekoniecznie naturalne barwniki.


Myślę sobie, że ilości henny podane na mazidłach są srogo zawyżone nie uważacie?
__________________
akcja pielęgnacja
elsang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 08:43   #641
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elsang Pokaż wiadomość
Naturalna 100% henna nie barwi na czarno, taki efekt można uzyskać stosując mieszanki o których dużo na mazidla.com, a henny sprzedawane jako czarne zapewne zawierają dodatkowe niekoniecznie naturalne barwniki.


Myślę sobie, że ilości henny podane na mazidłach są srogo zawyżone nie uważacie?
Ja farbowałam na czerń henną z mazideł. Proporcje podane na mazidla.com są identyczne, jak proporcje podane w książce hennaofhair.com

Henne trzeba nałożyc tak, żeby była jej na włosie gruba warstwa. Nie musisz od razu zrobic mieszanki ze wszystkiego, mozesz zrobić mniej i sprawdzić na ile Ci wystarczy, poźniej wedle uznania domieszac. Wiem tylko, ze nie ma co oszczędzać. Hennę nałożyłam w całości (200g) na włos i pokryla mi je równomiernie, idealnie. Nie zrobiłam tego samego z indygiem, zostawiłam go trochę i mam w niektorych miejscach rudawe prześwity. Będę to poprawiac, bo ponoć same indygo również mozna nałożyć na włosy.
Jestem ciekawa czy moglabym farbowac włosy koloru bardzo ciemny brąz na krucza czerń przy użyciu indygo solo już zawsze, czy henna konieczna jest do tej mieszanki? Jeśli tak - wiele by mi to ułatwiło. W każdym razie jestem z farbowania bardzo zadowolona i już złożyłam następne zamowienie.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 08:50   #642
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Ja farbowałam na czerń henną z mazideł. Proporcje podane na mazidla.com są identyczne, jak proporcje podane w książce hennaofhair.com

Henne trzeba nałożyc tak, żeby była jej na włosie gruba warstwa. Nie musisz od razu zrobic mieszanki ze wszystkiego, mozesz zrobić mniej i sprawdzić na ile Ci wystarczy, poźniej wedle uznania domieszac. Wiem tylko, ze nie ma co oszczędzać. Hennę nałożyłam w całości (200g) na włos i pokryla mi je równomiernie, idealnie. Nie zrobiłam tego samego z indygiem, zostawiłam go trochę i mam w niektorych miejscach rudawe prześwity. Będę to poprawiac, bo ponoć same indygo również mozna nałożyć na włosy.
Jestem ciekawa czy moglabym farbowac włosy koloru bardzo ciemny brąz na krucza czerń przy użyciu indygo solo już zawsze, czy henna konieczna jest do tej mieszanki? Jeśli tak - wiele by mi to ułatwiło. W każdym razie jestem z farbowania bardzo zadowolona i już złożyłam następne zamowienie.
Tulipanna ja farbbuje samym indygo i uzyskuje sliczny naturalny czarny.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 08:54   #643
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Tulipanna ja farbbuje samym indygo i uzyskuje sliczny naturalny czarny.
O! A skad masz to indygo?
Swietna wiadomosc! dziekuje:cmok :
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 08:59   #644
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
O! A skad masz to indygo?
Swietna wiadomosc! dziekuje:cmok :
Oczywiscie z mazideł. Dodałam łyzeczkę soli przy drugim farbowaniu i wyszło bardziej intensywnie.Dla mnie rewelacja!
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 09:01   #645
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Oczywiscie z mazideł. Dodałam łyzeczkę soli przy drugim farbowaniu i wyszło bardziej intensywnie.Dla mnie rewelacja!
O kurcze))))))))))))))))) Świetna wiadomość Wprawdzie indygo drozsze, ale i tak znacznie spadna koszty przy farbowaniu tylko nim Super! Dziekuje za odzew
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 09:02   #646
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
O kurcze))))))))))))))))) Świetna wiadomość Wprawdzie indygo drozsze, ale i tak znacznie spadna koszty przy farbowaniu tylko nim Super! Dziekuje za odzew
Proszę
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 09:45   #647
oleczka87
Rozeznanie
 
Avatar oleczka87
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 974
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Oczywiscie z mazideł. Dodałam łyzeczkę soli przy drugim farbowaniu i wyszło bardziej intensywnie.Dla mnie rewelacja!
a mocno Ci trzyma to indygo, bo ja do tej pory robiłam tylko henną z venity i z eld i niestety po kilku myciach większość spływała.
oleczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 10:29   #648
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ostatnio znalazłam wypowiedź eksperta na temat henny i bardzo się zmartwiłam. Otóż ten ekspert przestrzega przed farbowaniem henną, bo on atak mocno oblepia włosy, że utrudnia dostęp jakimkolwiek odżywkom jeśli chciałybyśmy nałożyć je na włosy. Dziewczyny, powiedźcie , ze to nie prawda?Bo ja farbuje włosy balsamem koloryzującym z venitty?
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 10:44   #649
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez oleczka87 Pokaż wiadomość
a mocno Ci trzyma to indygo, bo ja do tej pory robiłam tylko henną z venity i z eld i niestety po kilku myciach większość spływała.
Z tego co czytałam to ta Venity ma dodatki soli metalicznych i inne substancje szkoldliwe dla włosow.Tak więc ja zdecydowałam sie na indygo z mazideł. Pierwsze farbowanie -hmm..miałam jeszcze resztki farby chemicznej (mimo tego ze wypłukiwałam ją*ketokonazolem) efekt około 2 tygodnie.

Kolejne farbowanie ponad miesiąc temu (ale dodałam łyzeczke soli dla wzmocnienia koloru) -trzyma sie do dzisiaj.Oczywiscie kolor lekko sie wypłukał ale nadal mam bardzo ładny odcień ciemnej czekolady
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 11:47   #650
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Angi czyli kupujesz na mazidła.com i poprostu tym malujesz tak??nic nie mieszasz ani nie dokupujesz? czy tego czym malujesz sa rowniez odcienie jakiesniejsze niz czarny??

indygo henna ja nie mam pojecia czym to sie różni
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 16:27   #651
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej! Farbowałam włosy farbami roślinnymi "sklepowymi" przez kilka lat. Wiedziałam, że jest coś takiego jak "neutralna henna" która nie nadaje koloru a jedynie odżywia i pogrubia (może to nawet nie henna?). Czy to jest to samo co ten henna gloss (pierwsze o tym słyszę)?
Chodzi mi o odżywienie i ochronę włosów. Może o lekkie podbicie koloru (mam średni-ciemny blond) ale nie o intensywne rudości na głowie. W tej chwili mam na głowie "orzech laskowy" Delii położony na kilka rozjaśnianych pasemek (wyszedł jak mój naturalny z leciutkim miodowym połyskiem), ale chcę coś absolutnie zdrowego i naturalnego
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 16:40   #652
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
Angi czyli kupujesz na mazidła.com i poprostu tym malujesz tak??nic nie mieszasz ani nie dokupujesz? czy tego czym malujesz sa rowniez odcienie jakiesniejsze niz czarny??

indygo henna ja nie mam pojecia czym to sie różni
Gosiaczku wszystkie informacje co do kolorow znajdziesz na mazidlach w dziale farby naturalne.Jesli bedziesz miala jakies watpliwosci to po prostu napisz do wlascicielki mazidel Pani Lidii a na pewno uzyskasz wyczerpujaca odpowiedz.

Ja nie mam pojecia jakie kolory mozna jeszcze uzyskac.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 18:04   #653
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Angi dziekuje za odpowiedz

fabrbowła ktoras z Was tym ?? edit juz przeszukałam watek i wiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000564.jpg (46,5 KB, 76 załadowań)
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 19:20   #654
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
fabrbowła ktoras z Was tym ??
Ja mam od tygodnia postawiony na głowie orzech laskowy z tej serii
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 19:56   #655
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

gdzie mozna kupic delie? rossman?
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 20:01   #656
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja kupiłam w InterMarche, ale widywałam kiedyś wersję tej farby "w fusach" w Rossmanie więc może ta nowa w kremie też będzie? Jeszcze można zajrzeć do Kauflanda, mają Venitę może prowadzą też Delię?
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 09:18   #657
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziweczyny tak soebie myśle,ze moze jak mamcie jakies wątpliwosci co do ziołowych farb to mozecie wrzucić skład w wątek o składnikach kosmetykow do włosow. Ja znalazłam tam perełkę do farbowania ziołowego farbę SANTE.Jeszcze niąnie farbowałam ale mnie kusi..oj kusi

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=657


http://www.snobka.pl/artykul/2159/fa...naturokosmetik
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 16:15   #658
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

i Ty tez kusisz
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 17:07   #659
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja chyba wyrzuciłam opakowanie Delii ... a chciałam wam przepisać skład, bo mi to nic nie mówi . Jak ją jakiś cudem jeszcze znajdę to na pewno wkleje.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 18:06   #660
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

http://www.venita.com.pl/index_main_pol.htm kupiłam dzis henne z tej strony..uzywał ktos??
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.