Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-18, 14:26   #1
Marti11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Unhappy

Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??


Witajcie!! Mam 13 lat jak widać w tytule . Mam mieszaną cerę. Rano jak się budzę nos, czoło i broda(strefa T chyba tak to się nazywa) są bardzo tłuste. W ciągu dnia też się przetłuszczają. Za to policzki mam suche . I teraz najgorsze: mam bardzo widoczne sińce pod oczami, które mam od urodzenia i jestem bardzo blada co razem z sińcami wygląda bardzo niezdrowo i wiele osób mi to mówi. Mam więc pytanie: jakich produktów typu żele, toniki, mydła, peelingi, kremy, maski itp. używać a jakich nie( najlepiej nazwy tych produktów). I jeszcze jakich kosmetyków używać żeby nie obciążać mojej młodej skórki, a zakryć sińce i ożywić twarz. Nie chcę wyglądać jak pudernica... I jeszcze najlepiej żeby to były tańsze kosmetyki typu essence. (nawiasem mówiąc co sądzicie o musie właśnie z essence?? czy byłby dla mnie dobry czy jeszcze nie czas??)

No to tyle Pozdrawiam
Marti11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 14:39   #2
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Ja zupełnie nie w temacie, ale nie mogę się powstrzymać Jak to miło przeczytać posta nastolatki, która pisze po polsku i bez błędów
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 14:42   #3
Marti11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

dziękuję )
Marti11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 14:43   #4
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

co do Essence, to zapraszam do wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...3#post22735663
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 14:58   #5
erta10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 70
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

A używam matującego żelu do mycia twarzy Under Twenty- dokładnie tego: https://www.twojekosmetyki.co.uk/cat...ne_zel_new.jpg jest bardzo wydajny i skuteczny (żele U20 stosuję już jakieś 3 lata)
__________________
aparatka
góra: 24.03.2010
dół: 12.04.2010
+wyciągi międzyszczękowe
+łuk podniebienny (już zdjęty )
+headgear

koszt: 3310 zł

erta10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 15:01   #6
CzarnaMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do CzarnaMadonna
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Pierwsza zasada: Woda i mydło-najlepsze czyścidło. Pamiętaj o nawilżaniu swojej skóry na zewnątrz Polecam Ci Pure Zone od Loreal, w moim przypadku się sprawdził . Druga zasada: Odpowiedni krem. Najlepiej najzwyklejszy, taki, jak Nivea czy Bambino.
Teraz troszkę z domowych sposobów:
Na sińce pod oczami najlepsze są zużyte torebki herbaty. Poszukaj na forum, na pewno dowiesz się o tym czegoś więcej .Maseczek narazie nie polecam. No chyba, że Twoja twarz jest w opłakanym stanie. Jeśli się malujesz, bardzo potrzebny jest tonik lub specjalne mleczko do demakijażu. Myślę, że to wszystko i polecam się na przyszłość
CzarnaMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 15:10   #7
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Ja zupełnie nie w temacie, ale nie mogę się powstrzymać Jak to miło przeczytać posta nastolatki, która pisze po polsku i bez błędów
O to to to!

Do mycia mogę polecić uniwersalny żel Babydream, taki z pompką. Jest bardzo delikatny
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 17:51   #8
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Mówisz, ze since masz od urodzenia.. A moze duzo czasu spedzasz przed kompuerem, albo nie nawilzasz skory pod oczami? oczywiscie moze to miec tez po prostu podloze genetyczne, ale warto sprobowac jakiegos delikatnego kremu pod oczy np. z firmy flos lek. (Tani iw ydajny, mozesz go kupic w drogerii i aptece) Skora pod oczami nie zawiera gruczolow, nie potrafi sie natluscic dlatego tak wazne jest by ja nawilzac.

Co do mycia twarzy mysle ze dobrym rozwiazaniem bylby dla Ciebie zel do twarzy z nivea visage young. Jest dosc delikatny i niedrogi. Mozesz tez poprobowac z ziają lub po prostu spytac Pania w drogerii.

Jesli chodzi o kosmetyki kolorowe to co najwyzej podklad w kremie (tez np. z nivea, choc niekoniecznie musi to byc akurat taki - aczkowliek jest tani i ok) lub po prostu puder ( w kamieniu )matujacy - wybierz go nakladajac troche na zuchwe, w dziennym swietle, dobrze aby byl ciut jasniejszy od TWojego kolory skory. I nie zapominaj o kremie najwilzajacym na buzke.
Kremu bambino nie polecam, gdyz z tego co kojarze jes dosc tlusty.

Co prawda na mrozy dobrze jest uzywac bardziej tlustego kremu, ale narazie nie jest to jeszce chyba konieczne.

Pamietaj by nie uzywac kremu nivea na mrozy, tego najzwyklejszego w granatowym metalowym opakowaniu gdyz zawiera w sobie wode, a na mrozy nie jest to dobry skaldnik w kremie.

powodzenia!
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:56   #9
Poemadka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Cytat:
Napisane przez Marti11 Pokaż wiadomość
W ciągu dnia też się przetłuszczają. Za to policzki mam suche . I teraz najgorsze: mam bardzo widoczne sińce pod oczami, które mam od urodzenia i jestem bardzo blada co razem z sińcami wygląda bardzo niezdrowo i wiele osób mi to mówi.
Prawdopodobnie masz taką budowę oka (jak wiele kobiet ) - przez co spojrzenie wydaje się zmęczone -tutaj pomoże odpowiednia pielęgnacja (dobry krem )plus kamuflaż (odpowiedni korektor -o dwa tony jaśniejszy od podkładu ,który wklepujesz delikatnie opuszkami palców ).Do tego możesz przykładać rano i wieczorem kostki lodu owinięte w chusteczkę higieniczną -odrobinę może pomóc
__________________

"Większość z nas kryje się za egocentryczną skłonnością do tworzenia iluzji własnej wyjątkowości"

Philip G. Zimbardo,Efekt Lucyfera
Poemadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 18:07   #10
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Ja nie polecam kosmetyków typu under 20, nivea czy inne garniery - napakowane chemią i wysuszają skórę
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 18:11   #11
Moniarka90
Przyczajenie
 
Avatar Moniarka90
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Seria kosmetyków Nivea Visage Young faktycznie jest dobra, choć krem do twarzy może zatykać pory. A co do sińców pod oczami to delikatnie możesz wklepywać sobie cienka warstwę kremu z arniką i używać korektora pod oczy, ale tylko płynnego. Ten w sztyfcie jest zbyt ciężki na cieniutką skórę pod oczami
Moniarka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 18:19   #12
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Błagam, jedno - żadnych andertłentinów z SLS-em i alkoholem !

Dotka poleciła świetny żel http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...l-do-mycia.htm ja już zużywam 3 opakowanie

Krem - no to już zależy od Ciebie, od tego ci Cie zapycha bądź nie. Jeśli nie potrzebujesz jakiegoś wielkiego nawilżenia, to Humektan klik powinien Cie zadwollić. Ja na dzień używam Babydreamów na przemian z Pollena Eva, na noc oleje (ale to już biochemia wchodzi, wątpię, żeby chciało Ci się w to bawić )

Toniki - Perfecta Oczyszczanie (taki niebieski) to całkiem fajny tonik (zapach przepiękny ), warto też spojrzeć na Ziaję, bądź Rival de Loop (Rossmannowska firma) - najważniejsza zasada - bez alkoholu

Maseczki - do wyboru, do koloru, używasz co ci pasuje i co potrzebujesz. Ja uwielbiam Maseczkę Perfecty Nutrivita, na wizażu także polecana jest oczyszczająca maseczka Synergen (Rossmann), ja dziś ją kupiłam i mam zamiar wypróbować.

Peelingi - zależy czy lubisz scieranie - St. Ives, peeling morelowy, diablo wydajny, są dwie wersje, klik, ja akurat używam tej drugiej - czy raczej za nim nie przepadasz - wtedy peeling enzymatyczny ZIaja Calma

Zakrycie sińców, to żel Flos Leku ze świetlikiem (wcześniej wspominany) jest naprawdę niezłym produktem.
Korektor - używałam jakiś firmy Essence, ale nie polecam, zbiera się w zmarszczkach i szybko znika - wolę korektor Inglota w kremie (ok. 21 zł)

Podkład - tu nie pomogę, bo używam minerałów
Puder - sypki, firmy My Secret, drogerie Natura klik

To chyba tyle, pozdrawiam!
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2010-10-18 o 18:20
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 13:45   #13
erta10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 70
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja nie polecam kosmetyków typu under 20, nivea czy inne garniery - napakowane chemią i wysuszają skórę
No nie wiem... po kilkuletnim użytkowaniu under twenty moja skóra ma się bardzo dobrze...
__________________
aparatka
góra: 24.03.2010
dół: 12.04.2010
+wyciągi międzyszczękowe
+łuk podniebienny (już zdjęty )
+headgear

koszt: 3310 zł

erta10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 21:55   #14
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Cytat:
Napisane przez erta10 Pokaż wiadomość
No nie wiem... po kilkuletnim użytkowaniu under twenty moja skóra ma się bardzo dobrze...
To zazdroszczę cery
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 22:13   #15
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak pielęgnować cerę 13- latki i zakryć sińce pod oczami??

Co mogę odradzić z mojej strony - Nivea Visage Young ale tylko krem matujący...
Co do toniku i żelu, nie mam zastrzeżeń.
A jeżeli mogę doradzić tonik - z Ziaji są bardzo przyjemne, kosztują 5zł a są bez alkoholu, i oczyszczają cerę. Kiedyś używałam Nivea VY toniku i był dobry, ale cenowo wychodził ponad 2x drożej od Ziaji...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.