Dziurka w pępku, kolczyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-30, 10:22   #1
Paulsko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Unhappy

Dziurka w pępku, kolczyk


Witam, mam taki problem, wszędzie szukam na niego odpowiedzi ale widzę, że ludzie się z nim rzadko spotykają ; ). Mianowicie zrobiłam sobie sama kolczyk w pępku, zwykłą igłą z apteki (oczywiście wypażyłam i oblałam wodą utlenioną, miejsce przekucia tak samo.) To igła 1.2 . I teraz mam takie problem ze muszę mieć kolczyk do brwi, bo tylko taki kolczyk ma taką grubość sztangi, normalnie to kolczyk do pępka ma 1.6. I moje pytanie jest takie czy mogę kupić igłę 1.6 (albo 2.0 ) żeby powiększyć dziurkę.? Przepchała bym igłę po prostu przez moją dziurkę.
Paulsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 11:10   #2
dearlady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 9
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Ja jak przebijałam pepek to poszłam do apteki po wenflona i Pani poradziła mi jaki będzie najlepszy więc powinnaś kupić 2.0 od razu bo teraz będzie ciężko a napewno będzie bolało 2 razy mocniej niż za pierwszym razem ;(


Ale życzę powodzenia
dearlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 12:43   #3
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Cytat:
Napisane przez Paulsko Pokaż wiadomość
muszę mieć kolczyk do brwi, bo tylko taki kolczyk ma taką grubość sztangi, normalnie to kolczyk do pępka ma 1.6
Istnieją kolczyki do pępka o grubości 1.2, np na wildcat.pl

Cytat:
Napisane przez Paulsko Pokaż wiadomość
I moje pytanie jest takie czy mogę kupić igłę 1.6 (albo 2.0 ) żeby powiększyć dziurkę.? Przepchała bym igłę po prostu przez moją dziurkę.
Nie skomentuję tego pomysłu.. istnieją rozpychacze, używane do rozciągania uszu - na jednym końcu są wąskie, po czym stopniowo się pogrubiają do grubości np 1.6 mm. Igłą to sobie tylko rozwalisz dziurkę. Najlepiej idź z tym do piercera, on będzie wiedział, co zrobić.

Swoją drogą nie rozumiem, jak można brać się za przekłuwanie sobie ciała nie mając o tym zielonego pojęcia..
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:15   #4
czikicziki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 451
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Cytat:
Napisane przez Paulsko Pokaż wiadomość
Witam, mam taki problem, wszędzie szukam na niego odpowiedzi ale widzę, że ludzie się z nim rzadko spotykają ; ). Mianowicie zrobiłam sobie sama kolczyk w pępku, zwykłą igłą z apteki (oczywiście wypażyłam i oblałam wodą utlenioną, miejsce przekucia tak samo.) To igła 1.2 . I teraz mam takie problem ze muszę mieć kolczyk do brwi, bo tylko taki kolczyk ma taką grubość sztangi, normalnie to kolczyk do pępka ma 1.6. I moje pytanie jest takie czy mogę kupić igłę 1.6 (albo 2.0 ) żeby powiększyć dziurkę.? Przepchała bym igłę po prostu przez moją dziurkę.
OMG
aż mi się coś w brzuch poprzewracało jak to przeczytałam :| Nie wyobrażam sobie w ogóle czegokolwiek przebić samemu. Narobisz sobie biedy. Idź do piercera- tak jak pisały dziewczyny, on poradzi bo to nie jest temat na "domowe" sposoby.
czikicziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:51   #5
Paulsko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

nie krytykuj, moje ciał¶o moge robic z nim co chce, duuużo czytałam na ten temat i zapewniam cie ze dobrze wszystko przygotowałam. Kolczyk mam dopiero miesiąc a juz mam łądnie zagojony!.

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

bardzo dziękuje za tą strone i za pomysł z tymi rozpychaczami.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

znasz moze jeszcze jakieś inne strony? było by miło. : )
Paulsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 16:29   #6
Kiki van Goth
Raczkowanie
 
Avatar Kiki van Goth
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 495
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

poprzewracało się w dupach i tyle.
proponuję w najbliższym czasie zbadać się, cóż ciekawego mogłaś złapać przez "wypażenie" i oblanie wodą utlenioną... porażka.

i nie, nie wiesz na ten temat dużo. widocznie za mało poczytałaś ...

nie ma czegoś takiego jak przekłuwanie 'zwykłą igłą z apteki', jak "WYPAŻANIE" albo oblewanie miejsca przekłucia wodą utlenioną.
i nie, po miesiącu nie jest zagojony, nawet jeśli Ci się tak wydaje.

i nie, nie możesz 'przepchać' większej igły celem poszerzenia dziurki.

uprzedzę komentarz - tak, wiem, że to Twoje ciało i rób z nim co zechcesz, mnie nie interesuje, co złapiesz przez metody swojej "dezynfekcji" (btw - wpisz w googlach "sterylizacja" i "sterylny" i poczytaj, co to znaczy, jak również do czego służy woda utleniona, a do czego nie). Piszę tylko i wyłącznie po to, żeby żadna dziewczyna, która to przeczyta, nie skusiła się na taki debilizm.
I kolczyk 1.2mm powinien być robiony wenflonem o grubości co najmniej 1.6
Za słabo poczytałaś.
Tyle w temacie.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Jeszcze dodam, że skoro nosisz 1.2mm i robiłaś sobie sama, to założę się o dychę, że jest za płytko, niż być powinien.
A to grozi migracją i żadne "wypażanie" wtedy nie pomoże.
Wygląda to tak:
http://www.piercing-sklep.pl/img/porady00.png
__________________
Nie mówię, żem geniusz
Lecz i nie dupa.
Też bym napisał 'Dziady',
Gdybym się uparł.
Kiki van Goth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 17:56   #7
Paulsko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

byłam z tym kolczykiem u kosmetyczki z zapytaniem czy jest w dobrym miejscu i czy wszystko jest wporzadku, stwierdziła ze wszystko jest dobrze kolczyk nie jest ani za płytko ani za głęboko, mówiła tez ze bedzie goił sie nieco dłuzej bo był robiony amatorsko. tylko tyle.
Paulsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 18:06   #8
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

ty tak na serio ?

a już przepchanie grubszą iglą to rozwaliło ten wątek dobra jesteś
a potem sie ludzie dziwią że mają syfaaa ; //
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 19:26   #9
kamusia510
Raczkowanie
 
Avatar kamusia510
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk okolice Katowic
Wiadomości: 125
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Ja piernicze jak można coś takiego samemu zrobić.. Ja się bałam w studiu czy czegoś nie złapie a Ty sama to zrobiłaś ;/ Jestem ciekawa ile masz lat że zdobyłaś się na takie głupstwo ..
kamusia510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 02:05   #10
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Dziewczyno nie będę potępiać Cię za to, że zrobiłaś go sama. Potępię Cie za to, że IGŁY Z APTEKI SIĘ NIE WYPARZA BO TAKA IGŁA SIĘ TĘPI POD WPŁYWEM GORĄCA A IGŁY TE SĄ STERYLNE!!!!!!! JEDYNE CO POWINNAŚ ODKAZIĆ TO MIEJSCE PRZEKŁÓCIA SPIRYTUSEM SALICYLOWYM BĄDZ JODYNĄ!

to raz a co do miary kolczyka poproś w aptece o wenflon o grubości 2mm, bądz jak mają to 1,9mm. Ma on na igle plastikową otoczkę której nie zdejmujesz a przebijasz razem z nią, igłę potem wyjmujesz uważając aby nie wyjąć tej otoczki, w dziurkę otoczki wkładasz kolczyka i uważnie wysuwasz. Efekt kolczyk masz w pępku otoczka wysunięta.

Kolczyk 1,6mm będzie odpowiedni, ale nie taki ze sklepu ale z salonu, ponieważ tam kolczyki wyrabiane są z tytanu czy hipoalergicznych tworzyw.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-01 o 02:06
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 14:39   #11
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

czy jakiś mod mógłby zamknąć ten wątek w którym roi się od idiotycznych rad jak zrobić sobie krzywdę?

wszystkie super tu proponowane sposoby sa głupie i zagrażają zdrowiu-jeśłi autorko skorzystasz to głupota tylko się popiszesz...
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 18:07   #12
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Nie wiem kim ty jesteś ale sposób jaki ja proponuję jest wykorzystywany w salonach, więc ciekawe jak może być niebespieczny. Błagam, jesteś piercerem aby o tym mówić? To nie tak że każdy musi latać do piercerów, bo to bezpieczne, ja miałam 12 kolczyków nie tylko w uszach które robiłam sama, wiem o tym multum rzeczy również. Ale najpierw zbierałam o tym infrormacje, czego chyba nie można powiedzieć o autorce wątku.

A co do piercerów, to nie róbcie się wszyscy tacy dobrzy, bo wam tak samo o kase chodzi jak fryzjerowi czy kucharzowi.
Kiedyś pytałam się o kolczyk w wardze i kosztował 60zl! ZA CO?! i nikt mi nie powie że sterylizacja, para rękawiczek i igła tyle kosztują.
Wenflon 2zl, rękawiczki max 50gr odkażenie powiecmy do 4-5zl zależy co się kupi, i trochę informacji i doświadczenia. I to jest wszytko, co posiada piercer. Nic więcej, a bierzecie za to jakby była to operacja szczęki.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 19:42   #13
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Błagam, jesteś piercerem aby o tym mówić?
Tak się składa, że miss venflon rzeczywiście jest piercerką..

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Kiedyś pytałam się o kolczyk w wardze i kosztował 60zl! ZA CO?! i nikt mi nie powie że sterylizacja, para rękawiczek i igła tyle kosztują.
Wenflon 2zl, rękawiczki max 50gr odkażenie powiecmy do 4-5zl zależy co się kupi, i trochę informacji i doświadczenia. I to jest wszytko, co posiada piercer. Nic więcej, a bierzecie za to jakby była to operacja szczęki.
A pomyślałaś, że piercer płaci np wynajem lokalu? I nie chodzi przecież o odkażanie, tylko sterylizację- a do tego potrzebny jest autoklaw, który kosztuje kilka tysięcy złotych. A doświadczenie chyba jest w cenie, jak chce się ingerować w swoje ciało - w końcu potencjalnie można sobie coś uszkodzić. Ja jak najbardziej uważam, że cena jest uzasadniona. Sama mam aktualnie 17 kolczyków i mimo posiadanej wiedzy teoretycznej nie przekłułabym sobie sama nawet płatka ucha.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 20:39   #14
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

No to trudno jedni sobie przebijają inni wolą płacić majątek. A co do ceny to jak dla mnie jest zbyt wysoka, nie będę płaciła za zwykłą dziurę w wardze 60 czy nawet więcej zl.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 21:31   #15
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
No to trudno jedni sobie przebijają inni wolą płacić majątek. A co do ceny to jak dla mnie jest zbyt wysoka, nie będę płaciła za zwykłą dziurę w wardze 60 czy nawet więcej zl.
sialalalala...-czytałam ,zbierałam informacje to się znam....

tak sterylne rękawiczki chirurgiczne za 50 groszy...
widać twoją ignorancję w tym temacie skoro porównanie do operacji szczęki traktujesz jako żart

i tak jestem piercerką z wieloletnim doświadczeniem-więc swoje mądrości lepiej zachowaj dla siebie bo nie tylko w moich oczasz się ośmieszasz
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 14:36   #16
Kiki van Goth
Raczkowanie
 
Avatar Kiki van Goth
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 495
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Cytat:
Napisane przez Paulsko Pokaż wiadomość
byłam z tym kolczykiem u kosmetyczki z zapytaniem czy jest w dobrym miejscu i czy wszystko jest wporzadku, stwierdziła ze wszystko jest dobrze kolczyk nie jest ani za płytko ani za głęboko, mówiła tez ze bedzie goił sie nieco dłuzej bo był robiony amatorsko. tylko tyle.

"będzie się goił nieco dłużej,bo był robiony amatorsko" - genialna kosmetyczka, w końcu też ekspert od piercingu i przekłuwania, nie zaproponowała ci przypadkiem drugiej dziurki, np. pistoletem? Może tym razem język? Słyszałam, że to absolutnie bezpieczna sprawa, tylko trzeba pamiętać żeby odkazić pistolet przed robotą.


Błagam.
__________________
Nie mówię, żem geniusz
Lecz i nie dupa.
Też bym napisał 'Dziady',
Gdybym się uparł.
Kiki van Goth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 12:45   #17
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Dziurka w pępku, kolczyk

Dobre !!

Ludzie litości
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.