Sposób użycia olejków eterycznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-17, 15:08   #1
MJHarvey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2

Sposób użycia olejków eterycznych


Witajcie!
Od dwóch dni wertuję internet oraz wizażowe forum, ale wciąż nie odnalazłam odpowiedzi na moje wątpliwości Otóż chciałabym zapytać osoby, które mają doświadczenie w stosowaniu olejków eterycznych o sposoby ich stosowania (nie chodzi mi o kolejny wątek o zastosowaniu, firmach etc tylko o wymianę "przepisami").

Mianowicie mam przetłuszczające, długie, naturalne blond włosy i zastanawiam się, czy dodanie olejku herbacianego i lawendowego do maski Biowaxu do włosów przetłuszczających coś pomoże, i tu pytanie: ile kropel której olejku powinnam wlać do całego opakowania maski? Czy któraś z Was eskperymentowała z tymi olejkami w takim zastosowaniu?
W tym momencie dodałam ok. 40 kropel lawendowego i 10 herbacianego do szamponu, ok. 150ml, nie wiem czy to dobre proporcje...

Co więcej myślę nad dodawaniem olejku pomarańczowego celem neutralizacji zapachu tych olejków, bo strasznie mnie wkurza walene lawendą na kilometr Przy czym nie wiem czy nie zakłócę jakoś działania...

Będę OGROMNIE wdzięczna za wszelkie praktyczne porady i wskazówki w jakich propocjach stosować olejki w różnych celach, chętnie dowiem się czegoś nowego ))
MJHarvey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:33   #2
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Sposób użycia olejków eterycznych.

Czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby wcieranie rozcieńczonych olejków (np.z wodą brzozową lub pokrzywową) w skalp ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 13:34   #3
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Sposób użycia olejków eterycznych.

Też uważam że lepsze byłyby wcierki z olejkami eterycznymi, sama takich używam, bardzo sobie chwalę. Po drugie powinnaś robić jednorazowe porcje, a nie dodawać do całego opakowania takiej ilości olejków - nie wiem czy czegoś tam nie zaburzyłaś, ale nie znam się. Na przyszłość na dłoni porcja maseczki plus kilka kropli olejku - zaczynają od jednej, dwóch, będzie widzieć ile wystarcza, ile to już za dużo...
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 21:04   #4
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Sposób użycia olejków eterycznych.

Też uważam dodawanie olejków do całego opakowania za błąd. Ja osobiście używam przede wszystkim olejek z drzewa herbacianego. Dodaje około 3 kropli na jednorazową porcję szamponu i myje włosy. Podobnie robię z żelem do mycia twarzy i raz na jakiś czas myję w ten sposób twarz. Olejek grejpfrutowy dodaje z kolei do balsamu do ciała i masuję nogi. Ilość to zwykle 2-3 krople na porcję wystarczającą na połowę nogi. Z olejkami na pewno warto zachować umiar bo mogą podrażnić. Mnie np cytrusowe dodane do kąpieli podrażniają, w balsamie już nie. W kąpieli za to nie podrażnia mnie drzewo herbaciane, lawenda i drzewko różane.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 22:57   #5
kasiula007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 32
Dot.: Sposób użycia olejków eterycznych.

Można też użyć naparu z ziół do płukania zamiast czystych olejków..

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

No i zgadzam się, że w stosowaniu olejków trzeba zachować umiar, bo są bardzo skoncentrowane i substancje w nich zawarte często działają drażniąco w zbyt dużych stężeniach
kasiula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 17:17   #6
lemonikaa
Przyczajenie
 
Avatar lemonikaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 13
Dot.: Sposób użycia olejków eterycznych.

Ja kiedyś trafiłam na świetne i szczegółowe opracowanie na temat olejków i ich zastosowania na stronach dr Różańskiego wpisz w google po prostu Różański lub Lukasiewicz olejki i wyszukaj
lemonikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.