Farbowanie henną - część III - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 11:33   #421
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Właśnie w tym rzecz, że też mam kręcone A w sumie to coś pomiędzy kręconymi a prostymi. Ja do niedawna byłam zadowolona z glossa mimo ceny, ale jednak zauważam na włosach zniszczenie. Stąd chęć spróbowania henny. Ale jak ma mi zaszkodzić i mam nie wrócić do normalnego koloru to wolę na razie się wstrzymać
Ja również zaprzestaje stosowanie czegokolwiek , zobaczę swoje naturki, których juz nie pamietam ehhh

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Z jednej strony to na dobre wyjdzie , zdrowsze włosy i brak stresu , że z odrostami trzeba coś robić
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 11:36   #422
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

przykra sprawa z ta henna.

Mi na szczescie sluzy. Zrezygnowalam z niej poniewaz balam sie, ze znudzi mi sie szybko kolor ktory ona daje. I tym sposobem wrocilam do chemii. Wlosy od razu stracily blysk, konce sie niszczyly, a koloru i tak nie uzyskiwalam taki jak chcialam

przeprosilam sie z henna i jestem zadowolona
to ze kolor jest nierowny to moze byc wina zlej aplikacji. Tak mi sie wydaje bo jak zaczynalam ja stosowac to nie nakladalam az tak dokladnie. Bo ciezko sie ja rozprowadza tak aby dotarla do kazdego wloska.
Teraz nalozyla mi ja Mama. Trwalo to ponbad 40min, zuzylysmy cale 100g i wlosy sa super pokryte. I odrost nawet chwycil
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 11:44   #423
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
przykra sprawa z ta henna.

Mi na szczescie sluzy. Zrezygnowalam z niej poniewaz balam sie, ze znudzi mi sie szybko kolor ktory ona daje. I tym sposobem wrocilam do chemii. Wlosy od razu stracily blysk, konce sie niszczyly, a koloru i tak nie uzyskiwalam taki jak chcialam

przeprosilam sie z henna i jestem zadowolona
to ze kolor jest nierowny to moze byc wina zlej aplikacji. Tak mi sie wydaje bo jak zaczynalam ja stosowac to nie nakladalam az tak dokladnie. Bo ciezko sie ja rozprowadza tak aby dotarla do kazdego wloska.
Teraz nalozyla mi ja Mama. Trwalo to ponbad 40min, zuzylysmy cale 100g i wlosy sa super pokryte. I odrost nawet chwycil
Co do nakładania, pisałam iż raz była za rzadka , ale 2 razem wyszło równo , pokryło resztę i nadmiar sie spłukał .U mnie z rozprowadzeniem nie ma problemu , ponieważ nie posiadam bardzo długich włosów , i za każdym razem rozrabiałam jej dość dużo, żeby nie żałować w trakcie nakładania. Więc myślę iż to wina bardziej wcześniejszej chemii.
Ja również żałuję, ale do chemi nie wróce , nie teraz. Najpierw muszę się pozbyć henny z włosów i doprowadzić skręt do stanu wyjściowego- o ile to bedzie możliwe.
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 13:20   #424
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, pewnie się powtórzę i niejedna już o to na wizażu pytała, ale wątek zbiorczy o farbowaniu henną ma 167 stron i wymiękłam. :p

Zafarbowałam pierwszy raz henną, farba khadi jasny brąz i jestem zachwycona. Kolorek super, włosy się błyszczą. Tylko jak takie włosy pielęgnować, jaka odżywka, jakiś olejek może?

Tak normalnie używam odżywki Ziai do włosów farbowanych z olejem rycynowym, ale nie wiem, czy ona nie ma jakiś silikonów.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 13:49   #425
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

a ja mam pytanie dotyczące glosa, bo nigdy nie robiłam.
Mieszam henne/indygo z wodą i dopiero dodaje odzywkę, czy od razu rozpuszczam zioło w odżywce?
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 16:50   #426
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

farbowanie ziolami nie przestanie mnie zadziwiac doslownie - kto powiedzial ze chna nie rozjasnia nie wiem czemu , moze winna nowego szamponu oczyszczajacego ale kolor po chnie Eld mnie zaskoczyl ogromnie fest, duzooo jasniejszy jest teraz do tego idealnie zlapane odrosty - no cymus

nie zakwaszalam, zalalam ciepla woda i od razu na glowe , trzymalam 2 godzinki.
Wyszlo cos takiego
i mam cicha nadzieje ze nie sciemnieje..
zdjecia robione na sloneczku ( mocno sie blyszcza , ciezko je ladnie przez to zlapac aparatem) ostatnie zdjecie pod slonce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 57.jpg (50,3 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 58.jpg (49,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 59.jpg (46,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 64.jpg (30,2 KB, 32 załadowań)
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-08-08 o 16:52
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 20:09   #427
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
To ja w związku z pytaniem powyżej zapytam, czy olej kokosowy jest wnikający? Ja użyłam oleju kokosowego kilka dni po hennowaniu. Swoją drogą mam wrażenie, że większość henny się zmyła mi za drugim myciem. Następnym razem nie umyję od razu szamponem i zobaczę jak wtedy będzie.
a używałaś Elda, tak? ale tak szybko zszedł po tym olejowaniu, czy zwykłym myciu...?
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 20:13   #428
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
farbowanie ziolami nie przestanie mnie zadziwiac doslownie - kto powiedzial ze chna nie rozjasnia nie wiem czemu , moze winna nowego szamponu oczyszczajacego ale kolor po chnie Eld mnie zaskoczyl ogromnie fest, duzooo jasniejszy jest teraz do tego idealnie zlapane odrosty - no cymus

nie zakwaszalam, zalalam ciepla woda i od razu na glowe , trzymalam 2 godzinki.
Wyszlo cos takiego
i mam cicha nadzieje ze nie sciemnieje..
zdjecia robione na sloneczku ( mocno sie blyszcza , ciezko je ladnie przez to zlapac aparatem) ostatnie zdjecie pod slonce
Kiedyś miałam fazę na rude włosy a Twój kolor jest idealnym odwzorowaniem co chciałam uzyskać. Żadna farba nie dała mi takiego efektu a tu proszę ELD za ok4zł! Piękny kolor!
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 20:48   #429
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
farbowanie ziolami nie przestanie mnie zadziwiac doslownie - kto powiedzial ze chna nie rozjasnia nie wiem czemu , moze winna nowego szamponu oczyszczajacego ale kolor po chnie Eld mnie zaskoczyl ogromnie fest, duzooo jasniejszy jest teraz do tego idealnie zlapane odrosty - no cymus

nie zakwaszalam, zalalam ciepla woda i od razu na glowe , trzymalam 2 godzinki.
Wyszlo cos takiego
i mam cicha nadzieje ze nie sciemnieje..
zdjecia robione na sloneczku ( mocno sie blyszcza , ciezko je ladnie przez to zlapac aparatem) ostatnie zdjecie pod slonce
superowy kolor nie spodziewałam sie że aż taka żarówa wyjdzie . Musiałaś mieć jasne włosy przed położeniem gratki
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 00:05   #430
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć wszystkim
Mam pytanie: planuje zafarbować się henną khadi pod koniec sierpnia jednak na zimę rozjaśnić włosy do blondu. Czy jest to możliwe? Czy henna wpłynie jakoś na rozjaśnianie?
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 00:43   #431
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Naturalna farba do wlosow w kremie Logona

Drogie dziewczyny czy ktoras z was uzywala farbowala wlosy farba henna do wlosow logona odcien "orzechowy braz ???Mam zamiar ja zakupic wlasnie ten odcien"orzechowy braz" ale jaki odcien mi wyjdzie chlodny czy cieply ton na moich wlosach ? (wlosy ciemny blond) prosze doradzcie
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 06:56   #432
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam fazę na rude włosy a Twój kolor jest idealnym odwzorowaniem co chciałam uzyskać. Żadna farba nie dała mi takiego efektu a tu proszę ELD za ok4zł! Piękny kolor!
dziekuje i oby nie sciemnial mocno

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
superowy kolor nie spodziewałam sie że aż taka żarówa wyjdzie . Musiałaś mieć jasne włosy przed położeniem gratki
Wlasnie nie mialam jasnych , dlatego napisalam ze mnie eld zadziwil , kladlam na czerwien plomienna firmy sante , dwie strony wczesniej dawalam zdjecia
Juz drugi raz mialam taki efekt ze po eldzie chnie wyszly mi duzo jasniej wlosy niz kolor wyjsciowy . Kiedys (moj maz mi przypomnial wczoraj wieczorem) mialam podobny efekt kladac na kasztanowe ciemne . wiec to juz drugi raz , gdzie moje wlosy przyjely chne w ten sposob
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 09:13   #433
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
dziekuje i oby nie sciemnial mocno



Wlasnie nie mialam jasnych , dlatego napisalam ze mnie eld zadziwil , kladlam na czerwien plomienna firmy sante , dwie strony wczesniej dawalam zdjecia
Juz drugi raz mialam taki efekt ze po eldzie chnie wyszly mi duzo jasniej wlosy niz kolor wyjsciowy . Kiedys (moj maz mi przypomnial wczoraj wieczorem) mialam podobny efekt kladac na kasztanowe ciemne . wiec to juz drugi raz , gdzie moje wlosy przyjely chne w ten sposob
Nie zrozumiałas mnie, ja miałam na myśli , że włos pod poprzednim kolorem był albo rozjaśniany albo Twój naturalny jest jasnym odcieniem . Eld pokrył tamten kolor , ale nie wydaje mi się by włos rozjaśnił.
Niech się wypowiedzą specjalistki, to jest moje zdanie. Ale kolorek super

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Mam pytanie: planuje zafarbować się henną khadi pod koniec sierpnia jednak na zimę rozjaśnić włosy do blondu. Czy jest to możliwe? Czy henna wpłynie jakoś na rozjaśnianie?
To po co chcesz kłaść henne jak za 2 mies , będziesz rozjaśniać włosy?
Nie ja jestem specem w tej sprawie, ale moje zdanie , nie dobry pomysł Gdzieś wcześniej były fotki wstawiane po rozjaśnianiu włosów hennowanych.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=622375&page=9 #270

marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 11:09   #434
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Bo obecnie wypłukuje mi się Casting Mroźne Mochaccino i mam odrosty, a nie chcę na razie niszczyć włosów chemiczną farbą. Jest mi lepiej w blondzie i chciałabym zaszaleć w grudniu z chemią, a teraz odżywić włosy henną. Lepsze to, niż ciągłe rozjaśnianie.
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 12:21   #435
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Bo obecnie wypłukuje mi się Casting Mroźne Mochaccino i mam odrosty, a nie chcę na razie niszczyć włosów chemiczną farbą. Jest mi lepiej w blondzie i chciałabym zaszaleć w grudniu z chemią, a teraz odżywić włosy henną. Lepsze to, niż ciągłe rozjaśnianie.
Nie wiem czy taki myk będzie dobry. Niby bedzie to jedno hennowanie, ale ja konkretnej rady nie odważę się napisać musisz poczekać na doświadczone koleżanki w tym temacie.

widziałaś to:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=622375&page=9 #270

Jesteś odważna, nie wiem czy cos takiego nie zniszczy Ci bardziej włosów niż położenie na odrost i tylko ścieniowanie koloru po całości na delikatnym oxy
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 05:12   #436
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej dziewczyny!
Długo byłam ruda, ale zrezygnowałam z rudości na rzecz zdrowszych włosków (farbowanie co 3-4 tygodnie dla ładnego koloru i braku odrostów). Od roku jestem ciemno brązowa, tzn teraz już po prostu brązowa. Zachciało mi się znowu rudego, ale nie takiej marchewki, tylko czegoś w rodzaju kasztana. Takiego spadającego z drzewa.
Nałożyłam więc mahoniowy brąz syossa. Wrażenie pozytywne- ładnie odrost złapany na czerwonawo, połysk na całej długości włosów (choć same włosy nadal ciemne). Po 2 miesiącach kolor nadal ładny, na długości włosy nawet zjaśniały (w końcu!) i mają kolor ciemnego, ale ciepłego brązu z rudym połyskiem. Jednak to nadal nie przybliża mnie do upragnionego kasztanu, lub ciemnej czerwieni. Kolejne farbowania syossem oczywiście by mi to ułatwiły, ale.. naczytałam się o zbawiennym wpływie henny. Że włosy ładne, nie niszczy, odżywia wręcz. Jestem w tym temacie kompletnie zielona, a czytanie wątku niewiele mi pomogło. Czy z brązu, po farbowaniu henną uda mi się wyciągnąć choć odrobinę jaśniejszy odcień? Dodaję w załączniku zdjęcie moich włosów (są jaśniejsze niż na zdjęciu, ale co zrobić..) I zdjęcia efektu jaki chciałabym osiągnąć, lub chociaż mniej więcej taki (bez wcześniejszego rozjaśniania!).

Myślę nad balsamem z venity- owoc granatu lub jasna czerwień. Co o tym myślicie? Liczę na Waszą pomoc i będę wdzięczna za wszystkie rady! (Ostatnia fotka należy do dziewczyny, która nakładała owoc granatu, jednak jej wpis jest sprzed roku i nie mam jak się z nią skontaktować w tej sprawie.)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-07-09 09.39.04.jpg (129,4 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2062CCCC-2D04-4E17-A608-A816AE9ADCF6.jpg (35,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 73215_140720299311718_100001212468200_244763_3088924_n.jpg (22,7 KB, 39 załadowań)
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 11:55   #437
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny Khadi mnie uczula (wszystko mnie swędzi) i szukam innej henny w chłodnym odcieniu brązu. Istnieje w ogóle taka poza Khadi?
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:03   #438
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny Khadi mnie uczula (wszystko mnie swędzi) i szukam innej henny w chłodnym odcieniu brązu. Istnieje w ogóle taka poza Khadi?

A myślisz, że w takim wypadku inna nie uczuli? Nie jest to spowodowane zawartością głównej mieszanki henny? Chyba większość ziół , to takie same. Eld ma brązy i koleżanka farbowała henną , o której wcześniej nic nie słyszałam

http://zielony-koszyczek.blogspot.co...-wszystko.html

zawsze Kasia chciałaś rudości , z tego co pamiętam walczyłaś z różnymi kolorami i skąd zmiana na hennę
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:26   #439
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
A myślisz, że w takim wypadku inna nie uczuli? Nie jest to spowodowane zawartością głównej mieszanki henny? Chyba większość ziół , to takie same. Eld ma brązy i koleżanka farbowała henną , o której wcześniej nic nie słyszałam

http://zielony-koszyczek.blogspot.co...-wszystko.html

zawsze Kasia chciałaś rudości , z tego co pamiętam walczyłaś z różnymi kolorami i skąd zmiana na hennę
O rudy to dawno temu!
Ja już w brązach siedzę. Rudy za nic mi nie pasował.
Słyszałam o tym, że jednej dziewczynie po pewnych hennach występowało uczulenie a nawet wymioty a po innych nie. Może to o jakiś składnik konkretnego zioła chodzi? Nie wiem. Eld ma barwniki i ciepłe odcienie więc raczej odpada. Myślałam o NJD Cosmetics ale nie wiem jak wychodzą.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 19:28   #440
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
O rudy to dawno temu!
Ja już w brązach siedzę. Rudy za nic mi nie pasował.
Słyszałam o tym, że jednej dziewczynie po pewnych hennach występowało uczulenie a nawet wymioty a po innych nie. Może to o jakiś składnik konkretnego zioła chodzi? Nie wiem. Eld ma barwniki i ciepłe odcienie więc raczej odpada. Myślałam o NJD Cosmetics ale nie wiem jak wychodzą.
Wiem , że w brązach siedzisz, widziałam Twoje fotki i bolg. Co i róż to całkiem inne kolory , ale to chyba dobrze A co sprawiło , że pomyslałąś o hennie? To , że lepiej dla włosów , to ok a co później? Powrót czy na stałe?
Ja właśnie musiałam zrezygnowac z hennowania , a szkoda , widocznie mój włos nie nadawał się do henny , skrzypiące sianko mi wyszło, Jestem w trakcie mega mocnego nawilżania, juz cały tydzień, ale zaczyna być poprawa. Poczekaj na opinie Lisbeth, na pewno doradzi
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:54   #441
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Wiem , że w brązach siedzisz, widziałam Twoje fotki i bolg. Co i róż to całkiem inne kolory , ale to chyba dobrze A co sprawiło , że pomyslałąś o hennie? To , że lepiej dla włosów , to ok a co później? Powrót czy na stałe?
Ja właśnie musiałam zrezygnowac z hennowania , a szkoda , widocznie mój włos nie nadawał się do henny , skrzypiące sianko mi wyszło, Jestem w trakcie mega mocnego nawilżania, juz cały tydzień, ale zaczyna być poprawa. Poczekaj na opinie Lisbeth, na pewno doradzi
Co do henny mnie zmusiło? Wypadanie włosów nawet garściami. Swędzenie głowy ze strupkami po chemicznych farbach i nie tylko głowy, całego ciała! Henna owszem początek suche włosy ale potem takie miękkie i odżywione! Przez ostatnie lata katowałam włosy i dziwiłam się, że są tak zniszczone. Teraz wszystko sprawdzam, każdy kosmetyk do włosów i do tego naturalnie staram się pielęgnować. Olej, nafta, co się da.
Chce znaleźć coś naturalnego do podtrzymania ciemnego odcienia na włosach i nie bardzo różniącego się od odrostu a nawet aby tak się wymywało aby w oczy nie rzucała się różnica pomiędzy kolorami. Jak nie henna to próbować będę farby z aptek. No i ograniczam farbowanie do 2-3 miesięcy.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 08:58   #442
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny!
Bardzo podobały mi się efekty farbowania Khadi orzechowym brązem i tak też zafarbowałam swoje wczoraj. Naturalne włosy mam brązowe, nigdy nie farbowane. Trzymałam 2 godz i kolor wyszedł bardzo ciemny zdecydowanie zbyt ciemny.Czy powinnam trzymać krócej? albo zrobić mieszankę?dodać jakieś inne składniki oprócz wody?
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 13:33   #443
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Długo byłam ruda, ale zrezygnowałam z rudości na rzecz zdrowszych włosków (farbowanie co 3-4 tygodnie dla ładnego koloru i braku odrostów). Od roku jestem ciemno brązowa, tzn teraz już po prostu brązowa. Zachciało mi się znowu rudego, ale nie takiej marchewki, tylko czegoś w rodzaju kasztana. Takiego spadającego z drzewa.
Nałożyłam więc mahoniowy brąz syossa. Wrażenie pozytywne- ładnie odrost złapany na czerwonawo, połysk na całej długości włosów (choć same włosy nadal ciemne). Po 2 miesiącach kolor nadal ładny, na długości włosy nawet zjaśniały (w końcu!) i mają kolor ciemnego, ale ciepłego brązu z rudym połyskiem. Jednak to nadal nie przybliża mnie do upragnionego kasztanu, lub ciemnej czerwieni. Kolejne farbowania syossem oczywiście by mi to ułatwiły, ale.. naczytałam się o zbawiennym wpływie henny. Że włosy ładne, nie niszczy, odżywia wręcz. Jestem w tym temacie kompletnie zielona, a czytanie wątku niewiele mi pomogło. Czy z brązu, po farbowaniu henną uda mi się wyciągnąć choć odrobinę jaśniejszy odcień? Dodaję w załączniku zdjęcie moich włosów (są jaśniejsze niż na zdjęciu, ale co zrobić..) I zdjęcia efektu jaki chciałabym osiągnąć, lub chociaż mniej więcej taki (bez wcześniejszego rozjaśniania!).

Myślę nad balsamem z venity- owoc granatu lub jasna czerwień. Co o tym myślicie? Liczę na Waszą pomoc i będę wdzięczna za wszystkie rady! (Ostatnia fotka należy do dziewczyny, która nakładała owoc granatu, jednak jej wpis jest sprzed roku i nie mam jak się z nią skontaktować w tej sprawie.)
Czemu nie zapytasz się jej przez bloga? Dodała nowy post
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 14:03   #444
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Czemu nie zapytasz się jej przez bloga? Dodała nowy post
Pisałam, niestety nie mogła mi zbyt wiele pomóc.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 14:51   #445
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Shandusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Bardzo podobały mi się efekty farbowania Khadi orzechowym brązem i tak też zafarbowałam swoje wczoraj. Naturalne włosy mam brązowe, nigdy nie farbowane. Trzymałam 2 godz i kolor wyszedł bardzo ciemny zdecydowanie zbyt ciemny.Czy powinnam trzymać krócej? albo zrobić mieszankę?dodać jakieś inne składniki oprócz wody?
Jak miałaś już ciemne włosy z natury to ja bym skróciła czas trzymania nawet o godzinę. Mi na przykład nawet po 2 godzinach ciemny brąz ledwo chwytał, więc to pewnie zależy od włosów. Trzeba było próbnie na pasemku zrobić najpierw.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 15:24   #446
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Jak miałaś już ciemne włosy z natury to ja bym skróciła czas trzymania nawet o godzinę. Mi na przykład nawet po 2 godzinach ciemny brąz ledwo chwytał, więc to pewnie zależy od włosów. Trzeba było próbnie na pasemku zrobić najpierw.
Mogłam, nie pomyślałam :/ wszystko przez to, że mam ogólnie grube mocne włosy, o niskiej porowatości , oporne i odporne na wszystkie zabiegi wiec myślałam że i tym razem tak będzie. Nie wyglądają jednak aż tak źle, kolega nie zauważył różnicy, koleżanka owszem ale nie była pewna
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 15:50   #447
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Shandusia Pokaż wiadomość
Mogłam, nie pomyślałam :/ wszystko przez to, że mam ogólnie grube mocne włosy, o niskiej porowatości , oporne i odporne na wszystkie zabiegi wiec myślałam że i tym razem tak będzie. Nie wyglądają jednak aż tak źle, kolega nie zauważył różnicy, koleżanka owszem ale nie była pewna
Po prostu pogłębiłaś sobie odcień i stąd wydaje ci się ciemno a inni nie bardzo wiedzą czy coś z włosami robiłaś
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 18:57   #448
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny chcę sobie machnąć glosa z amli i przeczesałam wątek w tym celu. I wynika z moich poszukiwań, ze najlepiej użyć odzywki glorii. Ale u mnie na wsi glorii nie uświadczysz...

Co się nada na glosa tak w ostateczności, każda odzywka? Bo mam niby takie "z apteczki babuni", ale one są z jakimś mlekiem, ziołami itd, a ja boję się coś źle pomieszać i wyjść z czymś dziwnym na głowie
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 19:01   #449
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
dziewczyny chcę sobie machnąć glosa z amli i przeczesałam wątek w tym celu. I wynika z moich poszukiwań, ze najlepiej użyć odzywki glorii. Ale u mnie na wsi glorii nie uświadczysz...

Co się nada na glosa tak w ostateczności, każda odzywka? Bo mam niby takie "z apteczki babuni", ale one są z jakimś mlekiem, ziołami itd, a ja boję się coś źle pomieszać i wyjść z czymś dziwnym na głowie
A gloss ma jakie działanie? Czym się to różni od farbowania?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 19:14   #450
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Zamiast dodawać wody do henny, dodajesz hennę do odżywki. Więc proporcje i składniki są inne, no i działanie słabsze (odnośnie koloryzacji). Ale właściwości odżywcze zostają
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.