Praktyki w agencji pracy tymczasowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-14, 02:49   #1
magdaklaudia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5
Exclamation

Praktyki w agencji pracy tymczasowej


Witam

Znajdzie się tu osoba, która odbywała praktyki w takiej oto placówce i byłaby chętna do podzielenia się swoimi wrażeniami???
magdaklaudia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 08:32   #2
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Praktyki w agencji pracy tymczasowej

Cytat:
Napisane przez magdaklaudia89 Pokaż wiadomość
Witam

Znajdzie się tu osoba, która odbywała praktyki w takiej oto placówce i byłaby chętna do podzielenia się swoimi wrażeniami???
Ja odbywałam, ale kilka dobrych lat temu i byłam bardzo zadowolona. Przychodziłam na 6 czy 8 godzin dziennie w wakacje, dzięki czemu byłam ze wszystkim na bieżąco i nie tylko porządkowałam dokumenty (głównie teczki osobowe), czy selekcjonowałam CV i obdzwaniałam kandydatów, ale też prowadziłam później rozmowy rekrutacyjne, jezdziłam na 'targi pracy' i do klienta, żeby pomagać działowi kadr w czasie wydawania umów pracownikom.
Myślę, że dużo zależy też od atmosfery oraz o tego jaka to agencja (moja obsługiwała firmy produkcyjne),
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 08:43   #3
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Praktyki w agencji pracy tymczasowej

Koleżanka chodziła na takie praktyki i też była zadowolona,
sporo się nauczyła i do dzisiaj te praktyki wpisuje w CV, bo jednak robią wrażenie choćby nazwą firmy, u której była
Jak jest okazja, to warto skorzystać.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:11   #4
ta_postrzelona
Rozeznanie
 
Avatar ta_postrzelona
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 593
Dot.: Praktyki w agencji pracy tymczasowej

Ja również miałam kilka lat temu praktyki w agencji pracy tymczasowej i rekrutacji stałych- bardzo pozytywne doświadczenie Co do zakresu obowiązków to bardzo podobnie jak Saab.

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Ja odbywałam, ale kilka dobrych lat temu i byłam bardzo zadowolona. Przychodziłam na 6 czy 8 godzin dziennie w wakacje, dzięki czemu byłam ze wszystkim na bieżąco i nie tylko porządkowałam dokumenty (głównie teczki osobowe), czy selekcjonowałam CV i obdzwaniałam kandydatów, ale też prowadziłam później rozmowy rekrutacyjne, jeździłam na 'targi pracy' i do klienta, żeby pomagać działowi kadr w czasie wydawania umów pracownikom.
Myślę, że dużo zależy też od atmosfery oraz o tego jaka to agencja (moja obsługiwała firmy produkcyjne),
No może jeszcze dodałabym, że prowadziłam szereg czynności przy rekrutacji do pracy zagranicznej - musiałam napisać ogłoszenie, sprawdzić CV, obdzwonić kandydatów i sprawdzić ich znajomość języka oraz ogarnąć kwestie formalne (sprawdzić umowy) i zadbać o strój służbowy dla nich oraz pomagałam pani księgowej w trakcie kontroli z ZUS-u. Na koniec praktyk dostałam zaświadczenie z zakresem moich obowiązków oraz darmową konsultację CV i fajną książkę językową (wtedy akurat bardzo byłam na ten język zafiksowana i chciałam się go jak najszybciej nauczyć).

Nie wykorzystuję tej wiedzy teraz bo pracuję w innej branży ale uważam, że dzięki praktykom stałam się bardziej asertywna i łatwiej się ze mną można porozumieć.
ta_postrzelona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 14:46   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Praktyki w agencji pracy tymczasowej

Ja praktyk nie miałam, ale pracuję w tej branży już kilka ładnych lat, więc jak coś to pytaj
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-15 14:46:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.