klocki lego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-05, 18:11   #1
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811

klocki lego


Zbliża się Mikołaj a mojemu 4 letniemu synkowi zamarzył się wielki zestaw: zamek lego. Mam okropny zgryz bo takie cudo, jak i inne zestawy lego strasznie dużo kosztują (300, 400 zł), być może z pomocą rodziny dałoby się maluchowi sprawić taka frajdę, tylko zastanawiam się czy warto, czy takie klocki nie pójdą zaraz w kąt. I tu do was pytanie: czy wasze dzieci lubią się bawić klockami lego? Czy same potrafią je składać czy raczej tatuś musi się bardziej zaangażować? Czy jest to zabawa na jeden wieczór czy wciąga? Jednym słowem, czy warto kupić?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 18:39   #2
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: klocki lego

czy wciąga? zależy od dziecka, jedno dziecko pobawi się kilka dni a później rzuci w kąt, inne zaś będzie się tym bawiło przez długi czas, często nawet powiększając swoją kolekcję o nowe większe lub mneijsze zestawy

4-letnie dziecko chyba nie powinno już mieć kłopotów zukładaniem klocków[ własnych projektów], przy niektórych podanych przez producenta "projektach" czasami potrzebna jest pomoc osoby starszej, ale jeśli dobierzesz wiekowo zestaw to syn nei powinien mieć kłopotów


pozostaje Ci nadzieja, że w synku drzemie dusza architekta i będzie się bawił klockami przez dłuższy czas niż jedna noc



EDIT:
co prawda nei pisałam na podstawie własnych dzieci, bo takich jeszcze nei mam, ale pisałam na podstawie obserwacji dzieci w rodzinie i u znajomych


większość dzieci chęteni bawiła się klockami,

kiedy mówiły: "nudzi mi się" chętnie przystawały na propozycję zabawy klockami niż np. samochodzikami, przy klockach zawsze można dziecku "zadawać" co ma ułożyć, a to dom - mega wielki ;-), a to zamek, miasto, robota, statek kosmiczny, itd...
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 19:46   #3
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: klocki lego

a czy teraz bawi się klockami ? czy miał "wczesniejsze" klocki lego? ... mój synek ma rok a klockami duplo to bawi się każdego dnia
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 20:06   #4
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: klocki lego

Cytat:
Napisane przez agatha_c
a czy teraz bawi się klockami ? czy miał "wczesniejsze" klocki lego? ... mój synek ma rok a klockami duplo to bawi się każdego dnia
Owszem lubi się bawić klockami. Miał klocki a la lego, takie zwykłe, tańsze, ale typowego, dużego zestawu np z zamkim nie miał. Nie wiem czy jest on wart swojej ceny.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 20:11   #5
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: klocki lego

Niestety takiego zestawu nie miała (jeszcze nie ten czas) ale jeżeli widziałabym że moje dziecko lubi bawić się klockami a do tego rodzina chce wspomóc akcje to czemu nie.
Może poczekałabym do świąt (no chyba że u ciebie to większe prezenty są na Mikołaja) i rzeczywiście jak rodzina zamiast kupowac zabawki którymi pobawi sie przez chwile złozy sie na taki zestaw to chyba by go kupiła.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 20:22   #6
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: klocki lego

jeśli lubiał bawić się tymi zwykłymi to na 90% lego z zamkiem i innymi udziwnieniami nie pójdą szybko w kąt,

zbuduje zamek i to może być podstawą do zabawy w jakąś wymyśloną histrię, później przebuduje to na statek kosmiczny i już mamy najazd kosmitów i walkę między kosmitami
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 21:05   #7
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: klocki lego

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
zbuduje zamek i to może być podstawą do zabawy w jakąś wymyśloną histrię, później przebuduje to na statek kosmiczny i już mamy najazd kosmitów i walkę między kosmitami
Tak właśnie sobie pomyślałam! A jakie piękne zestawy można dostać.... zamek, króla Lwa, posterunek policji, orientalną, ekspedycję... Sama chętnie pobawiłabym się . Ciekawa jestem czy klocki Lego Belville można łączyć ze zwykłymi lego, bo lego duplo chyba nie. Duplo jest chyba większe. Belville jest bardziej pod dziewczynki. Pytam o nie z myślą o mojej córce. Mogliby się bawić razem, tylko ona musiałaby mieć jakiś zestaw z książniczkami, oczywiście.
Tylko czemu te zestawy mają takie kosmiczne ceny????
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-05, 21:21   #8
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: klocki lego

yhym, Lego Duplo są większe


ale lego Belvielle powinno mieć ten sam rozmiwar co zwykłe Lego czy tez lego ze sopecjalnych zestawów tylko dla chłopców
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 14:27   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: klocki lego

niestety lego ma ceny okrutne ,male pudeleczko wsrodku 5 klockow i cena 50 zł :-/

moja corka lubi lego,miala lego duplo takie wielkie klocki,teraz ma pudlo malych ,czesto cos buduje niekoniecznie to co jest przedstawione w ksiązeczce.sama wymysla i buduje,angazuje w to TŻ .

ma tez wiele innyc klockow ,takich oszukanych lego i łaczy je w zabawie ,nie w skladaniu bo nie pasuja.

klocki to fajna sprawa rozwija wyobraznie,spojrzenie przestrzenne,swietnie dzila na male raczki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 23:43   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: klocki lego

Cytat:
Napisane przez Kavala
Zbliża się Mikołaj a mojemu 4 letniemu synkowi zamarzył się wielki zestaw: zamek lego. Mam okropny zgryz bo takie cudo, jak i inne zestawy lego strasznie dużo kosztują (300, 400 zł), być może z pomocą rodziny dałoby się maluchowi sprawić taka frajdę, tylko zastanawiam się czy warto, czy takie klocki nie pójdą zaraz w kąt. I tu do was pytanie: czy wasze dzieci lubią się bawić klockami lego? Czy same potrafią je składać czy raczej tatuś musi się bardziej zaangażować? Czy jest to zabawa na jeden wieczór czy wciąga? Jednym słowem, czy warto kupić?
Jeśli piszesz o zamku Morcia ,to mogę Cię zapewnić,że jest on dosyć skomplikowany w budowie.Mój syn dostał go na szóste urodziny i sam nie dał rady go zbudować.Do pracy zabrał się tata i po 3 godzinach zamek stał
Mój syn ma dużo zestawów,ale wszystkie są już wymieszane (kupa klocków w pudle-zamek też).Bawi się nimi często,ale tworzy raczej swoje własne budowle.Chyba nie opłaca się kupować tych wielkich zestawów.Są drogie,dziecku ciężko je zbudować, a i tak kończą jako kupka klocków.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 06:35   #11
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: klocki lego

no tylko żeby nie było tak jak w tej reklamie Kochanie a co chcesz? hmm..może .... tu wymienia.... , a krokodyl ? nie chcesz juz krokodylka ? ee niee już nie babciu a tam dziadek stoi i dmucha, nie pamiętam dokładnie tekstu ale mam nadzieję że skojarzyłyście. Może maluch zmieni zdanie ? Albo zabierz go do sklepu z tańszymi zabawkami i może mu tak coś w oko wpadnie że zapomni o tym zestawie ?
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-07, 09:11   #12
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: klocki lego

Cytat:
Napisane przez seemore
no tylko żeby nie było tak jak w tej reklamie Kochanie a co chcesz? hmm..może .... tu wymienia.... , a krokodyl ? nie chcesz juz krokodylka ? ee niee już nie babciu a tam dziadek stoi i dmucha, nie pamiętam dokładnie tekstu ale mam nadzieję że skojarzyłyście. Może maluch zmieni zdanie ? Albo zabierz go do sklepu z tańszymi zabawkami i może mu tak coś w oko wpadnie że zapomni o tym zestawie ?
Też o tym myślałam. Rozglądam się za tańszymi zamkami, ale niewiele chyba znajdę. Z drugiej zaś strony chciałabym, żeby zabawka była porządna i faktycznie sprawiła dziecku frajdę. Być może kupię kubełek klocków lego i jakiś mniejszy zestaw. Będzie to pewien kompromis. Dziękuję wam za rady. Teraz już wiem, że warto kupić lego.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 10:07   #13
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: klocki lego

Kavala, myślę że jeśli kupisz jakiś kubełek klocków to będzie w nim więcej części i nei będą ograniczone do jednego zestawu do układania, tak więc syn będzie miał większe pole do popisu

[bo w zestawach, przynajnmiej kiedy to ja jeszcze byłam 'młoda" najczęśćiej dali troszeczke klocków, do tego pare ludków, kilka choinek, papuge kółka do samochodzików i tyle, więc niewiele mogłam wymyślić skoro wszystko co układałam mimowolnie musiało przypominać 'zamek' z obrazka na opakowaniu]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 11:03   #14
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: klocki lego

Cytat:
Napisane przez Momo
Jeśli piszesz o zamku Morcia ,to mogę Cię zapewnić,że jest on dosyć skomplikowany w budowie.Mój syn dostał go na szóste urodziny i sam nie dał rady go zbudować.Do pracy zabrał się tata i po 3 godzinach zamek stał
Przede wszystkim musisz dobrać zestaw kolcków do wieku swojej pociechy.
Ten zamek Morcia, o którym mowa powyżej, już zbudowany fajnie wygląda, ale Twój maluch sam sobie niestety ze złożeniem nie poradzi.
Generalnie klocki Lego są dla dzieci rewelacyjnie. Mój dwunastolatek wciąż jeszcze się nimi bawi. Uzbieraliśmy już dwa wielgachne kartony tych klocków (niektóre egzemplarze są z moich lat dziecinnych i wciąż "działają"). Na początku kupowałam Duplo, potem coraz bardziej skomlikowane zestawy. Duplo śmiało można łączyć z Lego. To jest naprawdę nieśmiertelna zabawka, doskonałej jakości i super trwała i za to niestety się płaci - moim zdaniem mimo wszystko warto .

Przed zakupem koniecznie spójrz na kategorię wiekową . Poszukaj w sklepach internetowych, tam jest trochę taniej niż w realu. Ja kupowałam np. tu: http://lego.persoft.pl/


Nie znam żadnego dziecka niezadowolonego z tego, że stało się posiadaczem Lego .

Pozdrawiam
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 11:08   #15
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: klocki lego

widziałam czasem na allegro jak ludzie się ogłaszali ... sprzedam 5 kg kloców lego i to naprawde za nieduże pieniądze to mozna potem do takiego zestawu dokupić
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 11:21   #16
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: klocki lego

W Gdańsku istnieje nawet takie miejsce - mały sklepik, gdzie skupują klocki Lego - rondo przy Al. Legionów, prawie na wprost szkoły baletowej. Poza tym można tam nabyć pojedyńcze sztuki, np. jakieś ludki, zwierzątka albo wymyślne elementy, tarcze, skrzynie, monety, albo kupić jakiś unikatowy, bo już nieprodukowany zestaw. Można nabyć także lego "na kilogramy".
To naprawdę ciekawe miejsce i warto czasem tam z maluchem zajrzeć. Wybierze sobie jakiś drobiazg za parę groszy i będzie szczęśliwy, że kolekcja mu się powiększy.

Pozdrawiam
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 21:18   #17
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: klocki lego

czy "dzisiejsze" Lego jest mniejsze od tych sprzed 20 lat!!?!

kupiliśmy w Realu w promocji Lego Friends za 30 zł i te klocki są dla jakichś Pigmejów chyba! (bez obrazy dla Pigmejów) Średnica kwiatuszka ma UWAGA!!!... 4 mm!! Kość dla psa ma 5 mm!!

To trzeba pod lupą jakąś składać. Szok normalnie! Te klocki są mikroskopijne.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.