Jedzenie na zamówienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-14, 19:48   #1
anika07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4

Jedzenie na zamówienie


Witam na forum po długggiej przerwie
Jestem, moje Drogie co sądzicie o zakupach jedzenia, art. spożywczych przez internet??? W Ameryce to nieźle prosperuje, myślicie, że coś takiego w Polsce byłoby opłacalne ?? Chodzi mi bardziej o catering przez internet, zamawianie konkretnych potraw czy ciast ??
Pozdrowienia Ania
anika07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:21   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jedzenie na zamówienie

W PL mozna zrobic zakupy przez net w np. Almie,Piotrze i Pawle.
Gotowe potrawy mozna zamawiać przeglądając menu na www danych knajp i restauracji telefonicznie.
Nie bardzo rozumiem na czym miałoby polegać zamawiania przez neta ?

Aby dowozic jedzenie na bieżąco ,ktos musiałby non stop siedzieć przed skrzynka pocztową,
zamawianie na konkretną datę ,może i ta wieczorem ktos odbiera maila ale to samo mozna zrobic przez tel.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 08:42   #3
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Jedzenie na zamówienie

z tego co wiem już w niektórych pizzeriach można zamawiać przez net
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 07:04   #4
anika07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Jedzenie na zamówienie

chodziło mi bardziej o catering przez internet, bez oficjalnej siedziby, a nie typową restauracje z jedzeniem "on- line".
Jakby było mnie stać na zatrudnienie osoby, która siedziałaby i sprawdzała maila to czemu nie ? Praca dla kolejnej osoby i większa ilość zamówień.

Edytowane przez anika07
Czas edycji: 2011-04-16 o 07:05
anika07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 09:28   #5
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Jedzenie na zamówienie

moim zdaniem większą siłę przebicia będą miały restauracje, pizzerie, bary i inne które są 'na zywo' i które mają jakiś tam dowóz dań czy catering. Ludzie w ten sposób mogą sprawdzić i zobaczyc co i jak i ewentualnie zamawiać. Co nie zmaienia faktu że działalność online też może sie przebić przy odpowiednim marketingu
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 19:27   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jedzenie na zamówienie

Cytat:
Napisane przez anika07 Pokaż wiadomość
chodziło mi bardziej o catering przez internet, bez oficjalnej siedziby, a nie typową restauracje z jedzeniem "on- line".
Jakby było mnie stać na zatrudnienie osoby, która siedziałaby i sprawdzała maila to czemu nie ? Praca dla kolejnej osoby i większa ilość zamówień.

Nie bardzo wiem jak miałoby to wyglądać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 22:23   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jedzenie na zamówienie

Są już w Polsce firmy które gotują na zamówienie (kompleksowo, bo że można zamówić do domu ciasto, pizzę, chińszczyznę, czy normalny obiad mięsny czy wegetariański to wiadomo).
Można np. wykupić wyżywienie na cały miesiąc w konkretnej diecie - dowożą np. rano posiłki na cały dzień tylko do odgrzania, albo wożą po jednym we wskazane miejsce.
Są firmy które specjalizują się w wożeniu 2gich śniadań po firmach.

Więc skoro są, to się pewnie opłaca.

jak wygląda zamawianie przez internet to nie wiem, choć faktycznie na niektórych ulotkach są podane emaile. Osobiście jeśli potrzebuję to jednak dzwonię, bo zawsze się czegoś tam dopytam na bieżąco.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 22:12   #8
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Jedzenie na zamówienie

Cytat:
Napisane przez anika07 Pokaż wiadomość
chodziło mi bardziej o catering przez internet, bez oficjalnej siedziby, a nie typową restauracje z jedzeniem "on- line".
Jakby było mnie stać na zatrudnienie osoby, która siedziałaby i sprawdzała maila to czemu nie ? Praca dla kolejnej osoby i większa ilość zamówień.
Jeśli miałaś na myśli to, że ktoś zamawia jedzenie przez net a Ty produkujesz to w domu, to niestety w Polsce nie ma na to szans. Jakakolwiek OFICJALNA sprzedaż żywności może odbywać się tylko w przystosowanych lokalach, które dostają zgodę sanepidu na taką działalność.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 00:01   #9
lolalolaa
Raczkowanie
 
Avatar lolalolaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 153
Dot.: Jedzenie na zamówienie

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2652263 4]Jeśli miałaś na myśli to, że ktoś zamawia jedzenie przez net a Ty produkujesz to w domu, to niestety w Polsce nie ma na to szans. Jakakolwiek OFICJALNA sprzedaż żywności może odbywać się tylko w przystosowanych lokalach, które dostają zgodę sanepidu na taką działalność.[/QUOTE]

można w domu, ale trzeba mieć zgodę sanepidu w większości przypadków.
lolalolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 17:16   #10
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Jedzenie na zamówienie

Cytat:
Napisane przez lolalolaa Pokaż wiadomość
można w domu, ale trzeba mieć zgodę sanepidu w większości przypadków.
Zapewne wszystko zależy od regionu i podejścia sanepidu. W moim regionie nie ma szans na jakiekolwiek ustępstwa czy przymknięcie oczu. W domu trzeba spełnić warunki takie, jak w restauracji czy barze, więc teoretycznie to możliwe, w praktyce nie znam nikogo, kto by się zdecydował temu sprostać.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:11   #11
wandseku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 58
Dot.: Jedzenie na zamówienie

w większych miastach nie ma tego problemu bo jest większy przerób, wiecej zamowien, ja nie zamawiam przez telefon a przez internet np na ilunchu
wandseku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 08:55   #12
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Jedzenie na zamówienie

Ja jakoś nie jestem za tym wolę od znajomych kupić niż z sklepu ale jak potrzebuje coś już na deser czy do kawy to kupuje często.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 09:56   #13
bujjka
Raczkowanie
 
Avatar bujjka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 60
Dot.: Jedzenie na zamówienie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Są już w Polsce firmy które gotują na zamówienie (kompleksowo, bo że można zamówić do domu ciasto, pizzę, chińszczyznę, czy normalny obiad mięsny czy wegetariański to wiadomo).
Można np. wykupić wyżywienie na cały miesiąc w konkretnej diecie - dowożą np. rano posiłki na cały dzień tylko do odgrzania, albo wożą po jednym we wskazane miejsce.
Są firmy które specjalizują się w wożeniu 2gich śniadań po firmach.

Więc skoro są, to się pewnie opłaca.

jak wygląda zamawianie przez internet to nie wiem, choć faktycznie na niektórych ulotkach są podane emaile. Osobiście jeśli potrzebuję to jednak dzwonię, bo zawsze się czegoś tam dopytam na bieżąco.
oo o tym nie slyszalam. tzn z tym dowozeniem np drugiego sniadania do firm - to jest popularne. ale z opcja dowozenia jedzenia rano na caly dzien nie wiedzialam. nie spodziewalabym sie zreszta, ze takie dzialaja w polsce najgorsza chyba cena, taki sposob zawsze sie mniej oplaca niz gotowanie samemu. ale ja od czasu do czasu lubie sobie zamowic jedzenie wlasnie online bo mistrzem kuchni to ja nie jestem hahah
bujjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.