Macica dwurożna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-30, 11:52   #31
kruliczek11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Macica dwurożna

Urodziłam 2 zdrowych dzieci bez żadnych problemów. Ciąża też przebiegała bez komplikacji. Najmłodsze dziecko ma 10 lat a ja właśnie dowiedziałam się że mam dwurożną macicę i dwa endometrium. Przez 5 poprzednich lat miałam założoną wkładkę antykoncepcyjną. Teraz zdecydowałam się na kolejną. Mam ją już od roku. Zmieniłam lekarza i nowy lekarz ma wątpliwości czy wkładka spełnia swoje zadanie. Pomocy bo nie wiem co robić. Szukać innego lekarza, ryzykować czy zacząć przyjmować tabletki?
kruliczek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 14:10   #32
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Macica dwurożna

U mnie ostatnio rozpoznano macice dwurozna (jama macicy ma ksztalt trojkatny).
Lekarz powiedzial, ze jesli bede w ciazy to istnieje prawdopodobienstwo, ze poronie. Dodam, ze jeszcze nie mamy dzieci, chcemy zaczac sie starac dopiero za rok ale juz zasiano we mnie ziarenko strachu i zastanawiam sie jak to bedzie.
__________________

R.




Edytowane przez agattee
Czas edycji: 2012-11-01 o 14:13
agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 18:08   #33
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Macica dwurożna

Agattee uspokoję Cię!
Mam dwurożną macicę, ponadto chorobę Hashimoto i od zawsze kłopoty z brakiem miesiączki. Teraz mam 22 lata i cudownego męża, jestem w 6 miesiącu ciązy, która nie jest zagrożona. Staraliśmy się o naszego skarba 3 miesiące. Nie ma reguły - wiem, że może to stwarzać problemy, bo macica taka jak nasze inaczej się rozciąga, ale póki co jest dobrze, oczywiście trzeba się oszczędzać, ale tak jak każda ciężarna. Mnie też mówiono, że z moimi problemami to dzieci nie dla mnie - a tu proszę
Naprawdę uszy do góry
__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 07:56   #34
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Macica dwurożna

Cytat:
Napisane przez Neeenusia Pokaż wiadomość
Agattee uspokoję Cię!
Mam dwurożną macicę, ponadto chorobę Hashimoto i od zawsze kłopoty z brakiem miesiączki. Teraz mam 22 lata i cudownego męża, jestem w 6 miesiącu ciązy, która nie jest zagrożona. Staraliśmy się o naszego skarba 3 miesiące. Nie ma reguły - wiem, że może to stwarzać problemy, bo macica taka jak nasze inaczej się rozciąga, ale póki co jest dobrze, oczywiście trzeba się oszczędzać, ale tak jak każda ciężarna. Mnie też mówiono, że z moimi problemami to dzieci nie dla mnie - a tu proszę
Naprawdę uszy do góry
uff, brzmi naprawde pocieszajaco ja naczytalam sie tyle zlych wiadomosci na forach internetowych od kobiet ktore to przechodzily, ze az mnie strach zalal w pewnym momencie.
wiem, ze sa rozne przypadki. jednym sie niestety nie udaje, innym tak.
w dodatku sa chyba jeszcze rozne typy macicy dwuroznej - z przegroda albo bez, nie wiem jak jest u mnie, po prostu dowiedzialam sie ze PODEJRZENIE o dwuroznosc plus tylozgiecie.
dzieci mamy w planach, jak dobrze pojdzie to zaczniemy starac sie za rok, moze 2 lata ale na pewno bedzie towarzyszyl temu strach. ogolnie to jestem zdania, ze bede miec bardzo wielkie problemy z zajsciem a co dopiero z donoszeniem, juz tak jakos sie zle nastawilam bo wszystkie choroby swiata sie mnie czepiaja
no coz, dziekuje za informacje a Tobie gratuluje i zycze duzo zdrowia i zdrowego malenstwa
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 12:40   #35
asiazielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Macica dwurożna

hej u mnie też to podejrzewają, jednak nic dokładnie nie wiadomo, jadę na konsultacje do specjalisty za tydzień, chcę się dowiedzieć co to za wada i czy potrzebna jest korekta tej wady, strasznie się boję jestem przerażona
asiazielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 22:29   #36
Magdalenach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Macica dwurożna

Hej Dziewczyny!
Ja rowniez mam taka wade - macica zdwojona. Wlasnie okazalo sie ze jestem w ciazy - 5 tydzien. Czy ktoras z Was moglaby polecic dobrego ginekologa w Warszawie ktory zajmuje sie tego typu przypadkami? Szukam kogos kto poprowadzi moja ciaze, chodze do zwyklego ginekologa ale Pani Doktor przyjmuje na nfz 1x w tygodniu i na krotkie wizyty. Chcialabym znalezc kogos nawet prywatnie przyjmujacego ale kto bedzie sie znal na tym temacie i doatepnego w razie jakis komplikacji...
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
Magdalenach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 19:12   #37
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Macica dwurożna

Odswiezam temat, czy sa tu jakies dwurozne???
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-27 20:12:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.