męski problem - częste golenie się a podrażnienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-08, 11:05   #1
Sanbi145
Raczkowanie
 
Avatar Sanbi145
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 198

męski problem - częste golenie się a podrażnienia


Witajcie!
Niestety należę do tego typu facetów, którym zarost odrasta już po kilku godzinach. W praktyce wygląda to tak, że rano golę się przed wyjściem do pracy, a kiedy wracam po 8 godzinach mam już tarkę na twarzy i muszę się golić kolejny raz, bo moja partnerka nie cierpi kiedy jestem taki "kujący".
Używam golarki elektrycznej Brauna i balsamu po goleniu z firmy nivea. Niestety moja skóra nie jest w stanie się zregenerować przez co pieczę mnie twarz po goleniu, a nawet pojawiają się jakby zacięcia - to chyba skóra pęka.
Takiego efektu strasznego nie ma gdy wymieniam folię z ostrzami w golarce. Jednak trwa to tylko miesiąc, w porywach do dwóch. W tym czasie podrażnienia są, ale tylko przez kilkanaście minut po goleniu, potem jest ok. Niestety koszt wymiany folii to prawie 100zł i nie widzi mi się wydawać 100zł miesięcznie na folię, którą producent zaleca wymieniać co KILKANAŚCIE miesięcy :/

Teraz pytanie dla Panów/Pań, może macie jakieś rady jak zmniejszyć te podrażnienia? Próbowałem już różnych balsamów, mleczek po goleniu, kremów, cuda na kiju. Pomaga tylko wymiana folii w golarce, podejrzewam, że moje częste golenie i okropnie twardy zarost szybko tępi te ostrza i stąd problem ;/
Przesiąść się na klasyczną maszynkę? Tylko czy wtedy podrażnienia nie będą jeszcze większe?
Sanbi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 11:44   #2
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: męski problem - częste golenie się a podrażnienia

Może spróbuj klasycznej maszynki jednak, może ta golarka Ci nie służy po prostu? Na podrażnienia polecam wodę termalną Uriage, może czyste masło shea by Ci pomogło? Sama nie wiem, bo ja mam taki problem w miejscach intymnych- prawie zawsze mam podrażnienia i zapalenie mieszków włosowych po goleniu i niestety nic mi w 100% nie pomaga na to...
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 22:28   #3
rutki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 202
Dot.: męski problem - częste golenie się a podrażnienia

Cytat:
Napisane przez Sanbi145 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Niestety należę do tego typu facetów, którym zarost odrasta już po kilku godzinach. W praktyce wygląda to tak, że rano golę się przed wyjściem do pracy, a kiedy wracam po 8 godzinach mam już tarkę na twarzy i muszę się golić kolejny raz, bo moja partnerka nie cierpi kiedy jestem taki "kujący".
Używam golarki elektrycznej Brauna i balsamu po goleniu z firmy nivea. Niestety moja skóra nie jest w stanie się zregenerować przez co pieczę mnie twarz po goleniu, a nawet pojawiają się jakby zacięcia - to chyba skóra pęka.
Takiego efektu strasznego nie ma gdy wymieniam folię z ostrzami w golarce. Jednak trwa to tylko miesiąc, w porywach do dwóch. W tym czasie podrażnienia są, ale tylko przez kilkanaście minut po goleniu, potem jest ok. Niestety koszt wymiany folii to prawie 100zł i nie widzi mi się wydawać 100zł miesięcznie na folię, którą producent zaleca wymieniać co KILKANAŚCIE miesięcy :/

Teraz pytanie dla Panów/Pań, może macie jakieś rady jak zmniejszyć te podrażnienia? Próbowałem już różnych balsamów, mleczek po goleniu, kremów, cuda na kiju. Pomaga tylko wymiana folii w golarce, podejrzewam, że moje częste golenie i okropnie twardy zarost szybko tępi te ostrza i stąd problem ;/
Przesiąść się na klasyczną maszynkę? Tylko czy wtedy podrażnienia nie będą jeszcze większe?
Twardy zarost,trzeba dobrze zmiekczyc przed goleniem,maszynka klasyczna,jednorazowa,na na jeden dzien moze wystarczy,kosmetyki do cery wrazliwej np. z aleosem,golarki elektrycznej ,przestalem uzywac,odnosnie twych watkow-chyba je zmyslasz,bo zadnego nie zakonczyles!
rutki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-08 23:28:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.