Drożdże a cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-08, 08:58   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

drozdze


Witam!
Chce zapytac jak to jest z piciem drozdzy i ich dzialaniem na urode. Czy warto je pic, jesli tak to jak czesto i czy ich dzialanie mozna laczyc z innymi naturalnymi napitkami np. miodem wypitym rano na czczo. Czy drozdze na nic nie moze zaszkodzic?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-08, 11:44   #2
obsesja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 42
Re: drozdze

Kiedys pilam drozdze z mlekiem , a swego czasu lykalam je w postaci tabletek. Ich dzialanie to popelszenie stanu skory, ale szczerze mowiac efekty nie byly oszamialajace. Jednak z tego co slyszalam innym osobom znacznie poprawily cere. Nie zaszkodzi wiec sprobowac
pozdrawiam
obsesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-08, 12:26   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drozdze

Lepiej kupić gotowy preparat w aptece. Słyszałam, że mają to byc koniecznie drożdże piwne, a w spożywczakach widziałam tylko piekarskie. Ktoś mi jeszcze mówił, że nie wolno przesadzić z ilością drożdży, bo może się to skończyć problemami natury ginekologicznej (drożdżyca dróg rodnych, czy coś w tym stylu). Jeśli ktoś wie, jak z tym jest naprawdę, też jestem zainteresowana.
Aga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 08:58   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Drożdże a cera

Jakiś czas temu usłyszałam iż wypicie codziennie rano mleka z łyżką drożdży pomaga na problemy z cerą, np. trądzik. Faktycznie widzę poprawę, ale zastanawiam się czy od tego. Czy ktoś również stosował taką kuracje i czy to faktycznie skutkuje. Jeśli tak, to dlaczego (fachowo) tak sie dzieje?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 11:33   #5
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: drożdże a cera

Ja łykałam tabletki z drożdzy piwowarskich i też była duża poprawa chyba dlatego, że zawierają one mnóstwo witamin z grupy B które odpowiadaja w duzej mierze za wygląd cery.
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 18:40   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drożdże a cera -grzybica?

A czy przy piciu lub lykaniu drozdzy moze wystapic grzybica?Ja mam do niej tendencje i troche sie boje...a z drugiej strony ciagnie mnie do picia drozdzy bo slyszalam same pozytywne wypowiedzi na ich temat.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 19:02   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drożdże a cera -grzybica?

Nie grozi, tabletki są już odpwoeidnio przygotowane is ą bezpieczne natomiast drożdże musisz koniecznei zalać wrzątkiem, odczekać aż ostygną i dopiero wypić. Drożdże zawierają komplet witamin z grupy B stąd tak pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-15, 20:02   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drożdże a cera -grzybica?

Wielkie dzieki Basiu...kamien spadl mi z serca [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 21:00   #9
justyna18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 24
Re: drożdże a cera -grzybica?

a czy, jesli ja nie mam sklonnosci do grzybicy, to takze musze najpierw drozdze zalewac wrzatkiem, czy moge od razu zmieszac je z mlekiem???
justyna18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 21:14   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drożdże a cera -grzybica?

To nie ma znaczenia czy się ma drożdżyce czy nie, drożdże przeznaczoen do picia zawsze zalewamy wrzącą wodą gdyż trzeba je zabić przed wypiciem. Może ktoś lubi piec ciasta i kojarzy mu się, że do wyrobu ciasta drożdżowego przygotowuje się roztwór drożdży i bardzo ważne jest by nie zalewać je wrzącą wodą,a to dlatego, by je nie zabić, by mogły spowodować wyrośnięcie ciasta, potem podczas pieczenia ciasta działa na nie wysoka temperatura, która je zabija.

Jeśli chodzi o dawki to najlepiej nei więcej niż łyżeczkę drożdży zalać no połową szklanki wrzątku
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-16, 07:53   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drożdże a cera -grzybica?

A czy zalewając drożdże wrzątkiem nie niszczy sie tych witaminek? I czy nie tracą wtedy swoich właściwości "leczniczych"?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-05-16, 08:17   #12
AGNIECHAH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 83
GG do AGNIECHAH
Re: drożdże a cera -grzybica?

Ja jadłam drożdze- łyżeczka rano i wieczorem- efekt był naprawdę dobry ale po dłuższym czasie takiej kuracji dostałam na twarzy straszną wysypkę- może coś robiłam nie tak-może za dużo-lub czynnik wysypki był zupełmie inny
jednak bardzo się przestraszyłam-przede wszystkim tego jak wyglądałam więc odstawiłam ten domowy specyfik
troche mnie kusi by do niego wrócić- początkowy efekt był zniewalajacy
Napiszcie mi prosze jak zażywacie drożdze czy takie sklepowe do pieczenia (z mlekiem?)czy tabletki i co jest lepsze
aha... i w jakiej ilości dziennie
Pozdrawiam AGNIECHAH
AGNIECHAH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-16, 08:44   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drożdże a cera -grzybica?

Ja pije raz dziennie - rano, i jak do tej pory troszke więcej niż łyżke zalewałam połową szklanki mleka ciepłego (nie gorącego, ale to chyba nie dobrze, co?)i dziś sobie zrobiłam maseczke z drożdży(takie zwykłe spożywcze), z odrobiną zimnego mleka.
Jak do tej pory jestem zadowolona - wygląd cery poprawił się.
I powiem szczerze nawet smakuje mi ten koktajl z rana.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-16, 16:26   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drożdże a cera -grzybica?

Nie polecałabym spożywać drożdży piekarskich na surowo, trzeba je przed
spożyciem zabić, dlatego też tak ważne jest zalanie ich wrzątkiem, spozywane
na surowo mogą być szkodliwe.

Jeśli chodzi o dawki to wg. mnie najlepiej ok. łyżeczkę drożdży zalać połową szklanki wrzątku i pić rano lub wieczorem. Dawkowanie tabletek z drożdży piwnych jest już opisane na opakowaniu. To już zależy od ciebie Agnieszko czy jesteś w stanie pić drożdże naturalne, mogą być te piekarskie dostępne w sklepach, czy też nie potrafisz tego przełknąć to wtedy zawsze masz tabletki.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-18, 14:16   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: drożdże a cera -grzybica?

dokładnie tak przygotowywałam drożdże i po tygodniu picia 2x dziennie dostałam jakiejś drożdżycy i skończyło się na nystatynie [img]icons/icon9.gif[/img]
odechciało mi się picia drożdży. Być może jest tak, że zalewając wrzątkiem zabija się ale zewnętrzną warstwę drożdży a podczas mieszania woda już nie ma takiej wysokiej temperatury i nie zabija się wszystkich???
W każdym razie u mnie się nie sprawdziły [img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 08:33   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
DROZDZE? A CERA?

Witam !
Mam problemy z cera.....czy ktoras z Pan /Panow tu obecnych stosuje/wal drozdze? Czy pomogly ?Po jakim czasie? I w jakies postaci nalezy spozywac drozdze/ rozcienczac czy jesc normalnien ....i ostatnie pytanko ... jak czesto zpozywac dorzdze by byly efekty?. Mam cere mieszana, naczynkowa.pozdrawiam.Iwo na.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 10:32   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DROZDZE? A CERA?

polecam watek "Drożdże na trądzik- najlepsze!" na forum na stronie: http://www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?dzial=0511&forum=211

Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 19:36   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DROZDZE? A CERA?

dzieki serdeczne!
jestem wdzieczna!pozdrawiam. Iwona.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 19:52   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DROZDZE? A CERA?

Ja drożdże biorę od ok. roku, ale jak mam być szczera to jakiegoś specjalnego efektu nie widzę, moja skóra nadal wygląda tak samo. Ja kupuję Levitan bo jest stosunkowo tani i wydajny.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-06-07, 20:35   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DROZDZE? A CERA?

Jak mam byc szczera to ja tez nie zauwazylam zadnej poprawy.Wrecz przeciwnie...ale moze ja mam jakas dziwna skore.Niektore dziewczyny jednak sobie chwala drozdze, wiec moze i tobie pomoga [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 21:15   #21
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: DROZDZE? A CERA?

Co do działania drożdży na cerę skłonną do trądziku są sprzeczne opinie. Jedni uważają ,że drożdże poprawiają wygląd skóry inni wręcz przeciwnie odradzają stosowanie w przypadku trądziku ,czy cery skłonnej do wyprysków. Jak będzie w Twoim przypadku przekonasz się sama. Radziłabym raczej gotowe preparaty z drożdżami niż samodzielne ich przygotowywanie. Jeśli już koniecznie chcesz sama przygotować drożdże to najlepiej aby był to napój drożdżowy - drożdże trzeba zalać gorącą wodą i odstawić aż przestygnie. Polecam maseczkę z drożdy (trzeba rozrobić drożdże na papkę i nałożyć ją nie zbyt grubo na twarz , jak już zaschnie zmyć ciepłą wodą i nałożyć krem pielęgnacyjny.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-15, 11:52   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DROZDZE? A CERA?

Ja rowneiz slyszalam rozne opinie .... np ze drozdze w tabletkach sa mniej skuteczne...po kilku dniach stosowania drozdzy...nie widze zadnych zmian ...oprocz uczulenia na dekoldzie i szyi ....ale nie wiem czy to jest wina drozdzy. pozdrawiam.Iwona.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-17, 18:30   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DROZDZE? A CERA?

nie tak dawno kupiłam sobie maseczke z wyciągiem z drożdży firmy "Eris" po prostu świetna! a cena 12zł polecam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 16:20   #24
dj.miss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 17
GG do dj.miss
PROSZĘ O PRZEPIS NA NAPÓJ Z DROŻDŻY

Słyszałam, że w specjalny sposób przyrządzone drożdże są świetne na cerę. Jeśli znacie dokładny przepis serdecznie na tę miksturę proszę o kilka zdań na ten temat. Wiem, że trzeba je jakoś zalewać wrzątkiem i jakiś czas odczekać... coś w tym stylu
dj.miss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 13:20   #25
morena777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Re: PROSZĘ O PRZEPIS NA NAPÓJ Z DROŻDŻY

Ja znam dobry napój z drożży na cerę otóż 1/4 (jak kto woli ) kostki drożdży spożywczych zalewasz szklanką mleka,mieszasz aby drożdże się rozpuściły i szybko wypijasz.Można posłodzić,to zależy jak kto lubi drożdż, ja słodzę bo samk drożdży mnie troszkę mdli.Napój nie jest dobry w smaku ale efekty są widoczne i to jest ważne.Czasami mi się po tym napoju odbija drożdżami DD
Można kupić sklepie tabletki drożdżowe,też dobre są na cerę,dodatkowo też można robić maseczkę z drożdż (odrobinę drożdży spożywczych wymieszać z niedużą ilością mleka tak żeby była masa,która nie spłynie,nakładamy to na twarz i czekamy z 10 minut aż wyschnie,zmywamy letnią wodą i gotowe.A i lepsze efekty są gdy przed maseczką zrbimy sobię parówkę,najlepiej z rumianka,choć osoby z problemami naczynkowymi nie powinny robić parówek.)
To wszystko co wiem .
P.S sama robię to wszystko co wyżej i cera moja jest dość ładna
morena777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 15:47   #26
dj.miss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 17
GG do dj.miss
Re: PROSZĘ O PRZEPIS NA NAPÓJ Z DROŻDŻY

No super! Dzięki serdeczne mam tylko jeszcze jedno pytanko. Czy to mleko ma być zimne, ciepłe albo gorące? Nie wiem czy to makieś znaczenie... I nie trzeba jakiegoś czasu od rozpuszczenia zaczekać? dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam
dj.miss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 16:06   #27
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: PROSZĘ O PRZEPIS NA NAPÓJ Z DROŻDŻY

Wskazane jest,zeby drozdze zalewac goracym mlekiem,w celu ich zabicia.Zabijamy je po to,zeby nie miec problemow z zoladkiem ale witaminki i tak zostaja
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 15:40   #28
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: PROSZĘ O PRZEPIS NA NAPÓJ Z DROŻDŻY

podobno gorącym, ale nie wrzącym
i odczekać do przestygnięcia i pić - jeśli wyczuwa się bąbelki znak że drożdże nie zostały zabite.
piszę, co przeczytałam

acha, można zalać też wodą, jeśli smak z mlekiem nie bardzo nam podchodzi
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 15:59   #29
dj.miss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 17
GG do dj.miss
Re: PROSZĘ O PRZEPIS NA NAPÓJ Z DROŻDŻY

Matko kochane jesteście!!!! Dzięki serdeczne. Napewno wypróbuję, całuję
dj.miss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 17:07   #30
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: PROSZĘ O PRZEPIS NA NAPÓJ Z DROŻDŻY

Drozdze "umieraja" w temp.75°C,ja zalewalam je wrzatkiem.Jesli zalejesz letnia woda(mlekiem)i dodasz cukier to drozdze fermentuja i jak wypijesz to z fermentacji masz dodatek - dwutlenek wegla i alkohol. Nasz organizm sobie roznie z tym radzi,saa oczywiscie zoladki co wszystko strawia ale po co ryzykowac? Ja odradzam zalewania letnia woda (mlekiem), poniewaz sama mialam problemy zoladkowe,po kuracji drozdzowej.
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.