Jaki krem stosować? Atopowo naczynkowa cera? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-13, 08:30   #1
BladzacaPoLesiePoRaz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 18

Jaki krem stosować? Atopowo naczynkowa cera?


Witam. Moja skóra przedstawia się następująco.
Zrobiłam wczoraj test (kilka razy przepłukana wodą, po 30min przed lustrem miny itd. skóra swędziała i wyglądała sucho, nieprzyjemnie), więc doszłam do wniosku, że jest sucha. Choć czasami mam jakieś pryszcze ;/, do tego całą twarz mam całą w małych krostkach, które wyskoczyły mi jak zażyłam jakiś krem AA do cery atopowej (wcześniej jak pamiętam też miałam, ale mniej).
Spotkałam też wczoraj Panie z Ziaja i Pani powiedziała, że skóra jest sucha, atopowa, bardzo wrażliwa (że atopowa i b. wrażliwa wiedziałam, ale nie byłam pewna co do suchości).
Kolejnym problemem jest to,że mam chyba cerę naczynkową. Jest trochę chłodniej, a mój nos jest czerwony, pod oczami poliki w sumie też, ale nos najbardziej. Często mam czerwoną, gorącą itp.
A do tego zmarszczki mimiczne są bardzo widoczne...pod oczami i przy oczach też, a mam 26 lat...
Chciałabym już biec do apteki i kupić z ziaja do atopowej skóry (seria med - wczoraj dostałam próbkę i żadnego uczulenia nie mam), ale nie wiem co z tą czerwienią.. (a chciałabym z Ziaja, bo są w miarę tanie i nie testują na zwierzętach). No i znalazłam w szafce Olay active hydrantig do cery wrażliwej - czy to dobre?
Bardzo proszę o radę, bo patrzeć nie mogę na siebie.. A no i w świetle dziennym wydaje mi się, że widzę, że mam w wielu miejscach czerwoną twarz, tak lekko przebarwioną...
BladzacaPoLesiePoRaz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:45   #2
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jaki krem stosować? Atopowo naczynkowa cera?

Jeśli lubisz gołą naturę - to polecam olej jojoba. (ale pierwsze aplikacje muszą być ostrożne i oszczędne, ponieważ musisz sie przekonac czy jojoba cie nie uczuli).

atoperal baby - bardzo pomaga suchej, atopowej skorze.

wiedzialas ze masz atopowa skore ale nie wiedzialas ze jest sucha? przeciez atopowa skora sie luszczy, swedzi... jest jak pergamin....

nie myj skóry w gorącej wodzie, nie mocz sie w wannie, twarz myj chłodną wodą, pare chluśnięć.
używaj kremu ochronnego na zimę. nie używaj peelingu, przynajmniej rzadko.


jeśli masz jakieś ziemniaki z obiadu do wyrzucenia (ekhmmm) to zanim wyrzucisz - zrób z nich maseczkę (nałóż je na twarz, jak maskę)

to bardzo uspokaja skórę, powoduje zmiękczenie.

nawilżaj pomieszczenia w domu, tymbardziej teraz kiedy lada moment bedziemy ogrzewac domy - kup zwilżacz lub w okolicy kaloryfera kładź mokry ręczniczek lub naczynie z wodą.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 22:36   #3
BladzacaPoLesiePoRaz6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki krem stosować? Atopowo naczynkowa cera?

Dziękuję za odpowiedź.
No z tą niewiedzą co do suchej skóry (cery), to chodzi o to, że zmyliły mnie te pryszcze. Właśnie mi to wszystko się kupy nie trzymało - pryszcze i sucha skóra. Ale poczytałam (w końcu!) i już chyba wszystko wiem. Atopowa, to też sama to wywnioskowałam bo objawach, uczuleniach (w szczególności na nikiel - często brzuch ręce wyglądają strasznie, choć staram się omijać alergeny szerokim łukiem). Pani Dermatolog do której chodziłam zbytnio nie pomagała, a teraz już nie chcę korzystać z żadnej pomocy NFZ..
Jeżeli chodzi o naturę - jak najbardziej ZA! Jestem weganką, jem (staram się) jeść tylko wszystko co naturalne i właśnie chciałabym by moja skóra również miała taki luksus, choć mam świadomość, że może być ciężko .
No, ale jeszcze mam pytanie co do tych rumieńców, czerwienienia się przy lekkim zimnie, zmianie temperatury. Czy to właśnie problem z naczynkami? Mam taką jedną czerwoną kropkę pod okiem już kupę lat. Co mogłabym na to stosować? Czy przy tamtych zabiegach już to też się "ureguluje"?
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
BladzacaPoLesiePoRaz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.