Pocałunki na koniec - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-19, 20:45   #61
deadpool
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar deadpool
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 333
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez Arushat Pokaż wiadomość
Zrobiłbyś autofellatio? To właściwie to samo.
Jakbym był odpowiednio gibki to jasne że tak. A ty zrobiłbyś sobie auto-handjob'a?
deadpool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 20:49   #62
Arushat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 108
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez deadpool Pokaż wiadomość
Jakbym był odpowiednio gibki to jasne że tak. A ty zrobiłbyś sobie auto-handjob'a?
Praktykuję codziennie oprócz niedziel. Widzę lekką różnicę między stymulacją ręczną, a smoktaniem własnego przyrodzenia czując jego smak, zapach i fakturę

,,Tolerancja jest zaprzeczeniem tożsamości człowieka''-Paolo Coelho
Arushat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 21:02   #63
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Pocalunki na koniec

aruszat -Jesteś albo niedoswiadczony kompletnie albo głupi przepraszam za slowo, co to za porównanie? ?!
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 21:09   #64
deadpool
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar deadpool
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 333
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez Arushat Pokaż wiadomość
Co do porównania do fekaliów. To było porównanie obrzydliwości tych substancji.
No właśnie tłumaczyłem że nie to samo. Fekalia są bezwarunkowo obrzydliwe- bez znaczenia czy własne, męskie czy żeńskie. Substancję takie jak ślina, sperma, czy jakaś wydzielina z pochwy są lub nie są obrzydliwe w zależności od płci/orientacji. Po prostu spora cześć normalnych facetów ma swoją spermę na liście nie-obrzydliwych obok innych kobiecych wydzielin...

Cytat:
Napisane przez Arushat Pokaż wiadomość
,,Tolerancja jest zaprzeczeniem tożsamości człowieka''-Paolo Coelho
nie umiesz sobie normalnie ustawić stopki i wklejasz ten sam cytat pod każdy post?
deadpool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 21:10   #65
Arushat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 108
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
aruszat -Jesteś albo niedoswiadczony kompletnie albo głupi przepraszam za slowo, co to za porównanie? ?!
Akurat doświadczenia w autofellatio nie mam. Przyznaję bez bicia. A jeżeli chodzi o całowanie po lodziku, to tutaj bardziej chodzi o psychikę niż o smak. I tutaj doświadczenie nia ma nic do rzeczy. Ale masz u mnie dużego plusa. Mój nick przeczytałeś poprawnie, a nie hak niektórzy przez s h. Doceniam

,,Tolerancja jest zaprzeczeniem tożsamości człowieka''-Paolo Coelho
Arushat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 21:25   #66
deadpool
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar deadpool
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 333
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez Arushat Pokaż wiadomość
Praktykuję codziennie oprócz niedziel.
Widać że prawdziwy katolik.
W końcu tam Szatan został wywalony z nieba za masturbację w niedzielę. https://www.youtube.com/watch?v=Cs6OTdU59GE https://www.youtube.com/watch?v=psFJ9zL1xPM

Cytat:
Napisane przez Arushat Pokaż wiadomość
Widzę lekką różnicę między stymulacją ręczną, a smoktaniem własnego przyrodzenia czując jego smak, zapach i fakturę
Idąc twoim tropem myślenia ja nie widzę różnicy ponieważ czuję obrzydzenie na myśl o dotykaniu penisów innych mężczyzn.
deadpool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 14:30   #67
Kru7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez deadpool Pokaż wiadomość
Widać że prawdziwy katolik.
W końcu tam Szatan został wywalony z nieba za masturbację w niedzielę. https://www.youtube.com/watch?v=Cs6OTdU59GE https://www.youtube.com/watch?v=psFJ9zL1xPM

Idąc twoim tropem myślenia ja nie widzę różnicy ponieważ czuję obrzydzenie na myśl o dotykaniu penisów innych mężczyzn.
A czuj sobie. Po przebrnięciu przez cały wątek waszej wojny, bardziej skłaniam się ku stronie Arushata. Takie zachowania jednak nie są naturalne.
Kru7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 17:38   #68
cukierkova0
Zadomowienie
 
Avatar cukierkova0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: dom - duży pokój
Wiadomości: 1 176
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Tak, wydziwiasz. Dla mnie pocałunek po lodzie jest takim trochę "podziękowaniem". I gdy facet lodzika z połykiem chce, ale pocałować mnie potem nie, to przestałabym robić loda.


O to to.
cukierkova0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 00:11   #69
LikeYourSong
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 26
Dot.: Pocalunki na koniec

Nie rozumiem Waszego podejścia.
Jeśli ktoś czuje obrzydzenie, to po prostu je czuje. Co ma poradzić...
Gdyby facet pisał, że uważa to za upokarzające, rozumiałabym oburzenie. Ale jeśli uważa, że to ok a mimo wszystko odstręcza go myśl o tym, to uważacie, że powinien się zmuszać?
LikeYourSong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 10:49   #70
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez LikeYourSong Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Waszego podejścia.
Jeśli ktoś czuje obrzydzenie, to po prostu je czuje. Co ma poradzić...
Gdyby facet pisał, że uważa to za upokarzające, rozumiałabym oburzenie. Ale jeśli uważa, że to ok a mimo wszystko odstręcza go myśl o tym, to uważacie, że powinien się zmuszać?
Podsumowując dyskusję w tym dziale wychodzi na to, że tak - powinien się zmuszać
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 16:47   #71
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Pocalunki na koniec

Mój facet nie ma oporów, by mnie pocałować po.
Z kolei ja nie lubię całować go, gdy to o był stroną aktywną. Czasem to robię, ale no nie przepadam
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 19:53   #72
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez LikeYourSong Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Waszego podejścia.
Jeśli ktoś czuje obrzydzenie, to po prostu je czuje. Co ma poradzić...
Gdyby facet pisał, że uważa to za upokarzające, rozumiałabym oburzenie. Ale jeśli uważa, że to ok a mimo wszystko odstręcza go myśl o tym, to uważacie, że powinien się zmuszać?
Oczywiście że nie powinien się zmuszać. W seksie chodzi o przyjemność i nikt nie powinien się do niczego zmuszać.

Też kiedyś na jakimś wątku o tym temacie napisałam że mój facet nie lubi się całować po lodzie z finałem w moich ustach. Nie chce to nie. Mamy milion innych okazji do całowania, więc dla mnie to żaden problem ale na wątku zrobił się taki sam ból dupy jak tu. Jedno powinno być jasne - w seksie nie ma żadnego "powinno się", robi się to co obojgu pasuje, a nie to co pasuje obcym ludziom na forum.

Ja na przykład nie znoszę jak się dotyka moje sutki. Mój facet chciałby się nimi pobawić ale ja po prostu nie mogę znieść żadnego dotyku, nie mówiąc już o lizaniu czy gryzieniu. Miałabym zacisnąć zęby i pozwolić mu bo większość kobiet lubi pieszczoty sutków?
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 16:30   #73
deadpool
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar deadpool
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 333
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Oczywiście że nie powinien się zmuszać. W seksie chodzi o przyjemność i nikt nie powinien się do niczego zmuszać.

Też kiedyś na jakimś wątku o tym temacie napisałam że mój facet nie lubi się całować po lodzie z finałem w moich ustach. Nie chce to nie. Mamy milion innych okazji do całowania, więc dla mnie to żaden problem ale na wątku zrobił się taki sam ból dupy jak tu. Jedno powinno być jasne - w seksie nie ma żadnego "powinno się", robi się to co obojgu pasuje, a nie to co pasuje obcym ludziom na forum.

Ja na przykład nie znoszę jak się dotyka moje sutki. Mój facet chciałby się nimi pobawić ale ja po prostu nie mogę znieść żadnego dotyku, nie mówiąc już o lizaniu czy gryzieniu. Miałabym zacisnąć zęby i pozwolić mu bo większość kobiet lubi pieszczoty sutków?
tu nie chodzi o to że @Arushat czegoś nie lubi, tylko że doczepia do tego swoją pokrętną i głupią filozofie...
deadpool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 22:12   #74
Arushat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 108
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez deadpool Pokaż wiadomość
tu nie chodzi o to że @Arushat czegoś nie lubi, tylko że doczepia do tego swoją pokrętną i głupią filozofie...
Nie taką głupią.

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka
Arushat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 11:25   #75
Noicodalej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez Arushat Pokaż wiadomość
On nie brzydzi się Ciebie, tylko siebie. Jakby się z Tobą całował, to tak, jakby sam sobie albo innemu facetowi wziął. Jakby się Ciebie brzydził, to w ogóle by się nie całował, nawet w czasie randki. Wy kobiety podchodzicie do tych spraw inaczej i nic tego nie zmieni. Ja gdybym zrobił dziewczynie minetkę to też bym jej nie całował. Nie dlatego, że się jej brzydzę, ale dlatego, że wątpię by po zrobieniu sobie dobrze lizała sobie palce.

,,Tolerancja jest zaprzeczeniem tożsamości człowieka''-Paolo Coelho

Może jestem jakaś inna, głupia i paskudna, ale nie mam problemu z tym, żeby po minetce całować się z facetem. Właściwie to lubię. I po, i w trakcie, i przed też. I może to też dziwne, ale jeszcze zanim miałam kogokolwiek, wiedziałam dokładnie jak moja wydzielina smakuje. Co nie znaczy, że chciałabym wiedzieć jak smakuje moja koleżanka.
Odnosząc się do pytania z wątku: gdyby facet nie chciał mnie pocałować po połykaniu, to pewnie bym nie połykała; gdybym miała wybór nie połykać i całować się lub połykać i nie całować to bym nie połykała wcale (co dla niego jest mega przyjemne, ja to tylko toleruję). Ot, jestem egoistką i tyle.
Noicodalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:16   #76
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Mój facet nie ma oporów, by mnie pocałować po.
Z kolei ja nie lubię całować go, gdy to o był stroną aktywną. Czasem to robię, ale no nie przepadam
I w tej sytuacji, zgodnie z większością głosów w tym temacie, Twój facet powinien powiedzieć: "Co?! Masz problem z buziakami "po"? To w takim razie zapomnij, już nigdy w życiu Ci nie zrobię!!!"
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 20:52   #77
Pabdm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Pocalunki na koniec

A nie uważacie że trzeba wyłączyć myślenie w pewnych momentach. Tak jak ktoś wcześniej napisał... gdyby moja połykała po wszystkim, to nie miałbym oporów w całowanie z języczkiem. Jak moją "szturcham" - a w czasie tego ona ma sporo swoich "skoczków" (no i moich jest nie mało ) to przy zmianie pozycji ona bez zastanowienia bierze go do ust i ssie ... więc czemu nie całować po połysku?
Pabdm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 10:18   #78
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez Pabdm Pokaż wiadomość
A nie uważacie że trzeba wyłączyć myślenie w pewnych momentach. Tak jak ktoś wcześniej napisał... gdyby moja połykała po wszystkim, to nie miałbym oporów w całowanie z języczkiem. Jak moją "szturcham" - a w czasie tego ona ma sporo swoich "skoczków" (no i moich jest nie mało ) to przy zmianie pozycji ona bez zastanowienia bierze go do ust i ssie ... więc czemu nie całować po połysku?
No a gdyby powiedziała Ci, że jednak wolałaby tego tak nie robić... To co? Jak byś zareagował? Czy byłbyś w stanie uszanować to, że jednak może jej taka kolejność nie odpowiadać?

Bo mi cały czas chodzi o to, że jak ktoś tak chce robić - to niech tak robi, a jak nie chce - to żeby go nie zmuszać i nie szantażować "fochami" (typy "jak Ty nie, to ja Tobie też nie").
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 12:48   #79
Pabdm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Pocalunki na koniec

Myślę że ona trochę się poświęca łykając (moim zdaniem większość tego nie robi), więc weź pożądanego hałsta browarka, zamknij oczy i pomyśl jak było przed chwilą przyjemnie - nie każdy tak ma .
Pabdm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 22:59   #80
deadpool
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar deadpool
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 333
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez Pabdm Pokaż wiadomość
Myślę że ona trochę się poświęca łykając (moim zdaniem większość tego nie robi)
Dlaczego automatycznie tak zakładasz? Ja nigdy się nie "poświęcałem" w trakcie seksu oralnego. (w stronę kobiety)
deadpool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 19:52   #81
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Pocalunki na koniec

Jak tak Was czytam to dochodzę do zdania że ludzie nie są ze sobą na 100%otwarci . Warto rozmawiać ustalać a łączyć sie w całość bez obrzydzenia to już na pewno. Nie wiem dziwne to wszystko. Nigdy nie znalazłam się w sytuacji gdzie facet czegokolwiek by mi odmawiał lub ja jemu, ale to już kwestia wzajemnego wyuzdania
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 18:35   #82
latomerii
Przyczajenie
 
Avatar latomerii
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 16
Dot.: Pocalunki na koniec

Ja uważam, że seks to nie jest jakiś obowiązek (ja Ci zrobiłam więc MUSISZ itd. ) Ja lubię dawać i dostawać seks oralny, lubię połykać i nie traktuje tego jako obowiązek. Całuje się wtedy z chłopakiem, czasem z języczkiem - on nie ma nic przeciwko, zresztą pierwszy głębszy pocałunek po sam zainicjował. Gdyby nie lubił - trudno, nie uznaje zmuszania go do czegokolwiek. Jakby powiedział "lubię Cię całować po ale czuje się nieswojo czując swój smak na Tobie i jest to dla mnie trudne do przezwyciężenia" to nie robiłabym dramatu. Wychodzę z założenia, że gdybym ja czegoś nie lubiła, spróbowała i stwierdziła, że to nie dla mnie podszedłby do tego tak samo.
latomerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 09:09   #83
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: Pocalunki na koniec

Cytat:
Napisane przez latomerii Pokaż wiadomość
Ja uważam, że seks to nie jest jakiś obowiązek (ja Ci zrobiłam więc MUSISZ itd. ) Ja lubię dawać i dostawać seks oralny, lubię połykać i nie traktuje tego jako obowiązek. Całuje się wtedy z chłopakiem, czasem z języczkiem - on nie ma nic przeciwko, zresztą pierwszy głębszy pocałunek po sam zainicjował. Gdyby nie lubił - trudno, nie uznaje zmuszania go do czegokolwiek. Jakby powiedział "lubię Cię całować po ale czuje się nieswojo czując swój smak na Tobie i jest to dla mnie trudne do przezwyciężenia" to nie robiłabym dramatu. Wychodzę z założenia, że gdybym ja czegoś nie lubiła, spróbowała i stwierdziła, że to nie dla mnie podszedłby do tego tak samo.
Tak, tak, tak!
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 03:57   #84
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Pocalunki na koniec

Mój facet pow.tak przed Tobą pocałunki na koniec były nie do pomyślenia -brzydzilem sie bo faceci nie przyzwyczajeni do jedzenia spermy (skojarzenia z gejostwem i t.p)
Ale ze mną przeszedł przełom i teraz tego chcę. Zależy kto na ile wyuzdany seks ma i umysł. Ale oczywiście nikt nikogo ni do czego nie powinien zmuszać
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 17:32   #85
Ustryk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 20
Dot.: Pocalunki na koniec

myślę, że musisz porozmawiać o tym ze swoją kobietą
Ustryk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 07:50   #86
Matishau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 140
Dot.: Pocalunki na koniec

Seks to nie jest coś w zamian. Ale jak widać wiele kobiet ma problem ze zrozumieniem tego. Tak samo nie rozumieją, że wielu mężczyzn nie chce się w ogóle całować po seksie - bo podniecenie opada.

Jak mamy ostrzejsze noce, to potrafie kończyć po 4-6 razy w ustach mojej kobiety i zależnie od dnia:
-nie całuje po finale w ustach bo mnie to brzydzi,
-nie całuje bo nie mam ochoty,
-całuje bo jestem dalej podniecony

ale też zdarzają się chwile, że całuje bo mnie to w jakiś sposó podnieca.

Ogólnie lubie całować kobiete po lodzie jak nie jest skończony bo w tedy ma strasznie mokre usta co mnie bardzo podnieca.


Tak samo z minetą, czasem nie robie bo nie mam ochoty (co rzadko się zdarza) a zdarzają się dni, że proszę by wypieła swoją cipkę i żebym ją lizał np. godzine. Ona sobie w tedy dojdzi kilka razy a ja jestem cholernie tym podniecony.

Sporo zależy od kobiety, moja po wytrysku w ustach jest jeszcze bardziej podniecona i za☠☠☠iście w tedy całuje Więc warto się przełamać
Matishau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 08:04   #87
Clevland
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 971
Dot.: Pocalunki na koniec

Większość facetów za tym nie przepada.
Te kobiety z którymi się spotykałem były przyzwyczajone do swoich soczków a nawet kręciło je gdy np. robiły loda po wyciągnięciu z nich w tym po wytrysku czyli z tzw. creampie.
One wolały taką mieszaninę soków niż samą spermę.
Znajoma po pijaku chwaliła się że jej były wylizywał ją po wytrysku w niej.
Clevland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-30 09:04:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.