R a t u n k u ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 20:41   #1
Night Saturday
Przyczajenie
 
Avatar Night Saturday
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 24
GG do Night Saturday
Exclamation

R a t u n k u !


Droga pani kosmetyczko, drogie wizażanki, ratujcie!
Mam taki problem...
Mam 15 lat i mam tzw. 'damski wąsik'.
Jestem brunetką, włoski są ciemne i bardzo widoczne.
Jest to bardzo krępujące, nie czuję się komfortowo...
Chce mi się płakać...
Wyglądają okropnie! Może z daleka tego nie widać, ale z bliska wygląda to masakrycznie... Jestem załamana... Słyszałam, że pensetą nie ma co próbować, a po wosku sprawa się pogarsza (odrastają grubsze i ciemniejsze włoski). Nie mam zbyt dużo kasy na laser... Co mam z tym zrobić? Dodaję okropnie zdjęcie tego czegoś...
Pomóżcie mi, mam dosyć tego problemu. Wstydzę się z kimś rozmawiać, zakrywam to ręką. POMOCY!
http://i25.tinypic.com/244bfuq.png
__________________
NightSaturday
Night Saturday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 23:06   #2
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: R a t u n k u !

Rzeczywiscie cos tam masz. I moze sie z czasem pogarszac COs z tym trzeba zrobic. Najpierw radze udac sie do lekarza gdyz ten problem moze oznaczac spore problemy hormonalne. To nie sa zarty Pozniej zostaje Ci depilacja. Jesli bedziesz wloski traktowala zwykla maszynka do golenia to faktycznie moga sie zrobic mocniejsze. Nie radze. Najlepiej je uzuwac za pomoca wosku, plastrow, depilatora lub pensety. Jesli je wyrwiesz razem z cebulka to beda sie robily coraz slabsze i beda wolniej odrastaly. Sa rowniez specjalne preparaty (np sally hansen do rozjasniania wloskow na twarzy). Mozesz isc do kosmetyczki zeby uzyla wosku i raz zaboli i bedziesz miala na kilka tygodni spokoj. Laser jest wygodny ale idzie sobie bez niego radzic. I pamietaj- lekarz!!! Koniecznie.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 23:37   #3
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: R a t u n k u !

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Jesli bedziesz wloski traktowala zwykla maszynka do golenia to faktycznie moga sie zrobic mocniejsze. Nie radze.
O błagam ... Ile można wałkować to samo. Cytuję :

''Mit: Golenie włosów sprawia, że odrastają grubsze.
Nie ma żadnego naukowego potwierdzenia tej tezy. Ale owszem, włos potraktowany maszynką WYDAJE się grubszy. To dlatego, że ostrze maszynki ścina słabszą, cieńszą, miękką końcówkę włosa, zostawiając ostry brzeg. Ponadto odrastający włosek nie jest wystarczająco długi, by móc "położyć" się na skórze, stąd efekt tzw. kolców.''

Mam nadzieję, że już nie ma żadnych wątpliwości. Ze swojej strony polecam wosk u kosmetyczki lub plastry na zimno do twarzy (zabieg do wykonania w domu). Jeśli boisz się bólu pomocne mogą być kremy do depilacji.
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 23:57   #4
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: R a t u n k u !

badania homonalne powinnas wykonac, po ewentualnym uregulowaniu chormonow moga juz tam nie odrastac z czasem. Po za tym slyszalam ze pomaga opalanie i woda utleniona. Opalanie je rozjasnia i pzyciemnia cere a woda utleniona oslabia i wykrusza
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 00:08   #5
tuhkaa
Przyczajenie
 
Avatar tuhkaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 24
Dot.: R a t u n k u !

Właśnie zastanawiam się jak pozbyć się tych włosków pod nosem, bo mam taki sam problem jak Ty

Może to zaburzenia hormonalne, nie wiem, nie chce tak myśleć... mam ciemne włosy, a włosy na przedramieniu i całej ręce nieraz wyglądają na bardziej 'zarośnięte' niż u moich rówieśników płci przeciwnej!;/
I też się tego wstydzę (ręce też muszę depilować, tak, niestety) i nie podoba mi się to... I jak wiadomo, to pogarsza naszą pewność siebie.

Ale wracając co do tematu.
Jedynym szybkim i skutecznym sposobem wg mnie są kremy i wosk.
Ja czasem, jak już muszę bardzo, i zależy mi na czasie chwytam po golarkę, ale nie wiem czy to dobry patent, bynajmniej nie mam ciemniejszych i mocniejszych włosków pod nosem. Jest to trochę dziwne uczucie, najgorsze jak czujesz opuszkami palców taką jakby tarke w tym miejscu, masakra.. ale lepsze to niż się zle z tym czuć. Bo ludzie na to nie zwracają uwagi, chyba że są bardzo blisko ciebie. Ale np. na zdjęciach widać doskonale nawet takie głupie włoski...

Edytowane przez tuhkaa
Czas edycji: 2009-08-19 o 00:16
tuhkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 08:44   #6
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: R a t u n k u !

Najpierw zbadaj hormony, później ew. depilacja woskiem, albo rozjaśnianie tych włosków. Ktoś napisał o preparacie z Sally Hansen, ale ja pamiętam jak parę lat temu koleżanki sobie włosy (na głowie) rozjaśniały wodą utlenioną - może to Ci pomoże
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 09:30   #7
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: R a t u n k u !

Cytat:
Napisane przez Majlajf Pokaż wiadomość
O błagam ... Ile można wałkować to samo. Cytuję :

''Mit: Golenie włosów sprawia, że odrastają grubsze.
Nie ma żadnego naukowego potwierdzenia tej tezy. Ale owszem, włos potraktowany maszynką WYDAJE się grubszy. To dlatego, że ostrze maszynki ścina słabszą, cieńszą, miękką końcówkę włosa, zostawiając ostry brzeg. Ponadto odrastający włosek nie jest wystarczająco długi, by móc "położyć" się na skórze, stąd efekt tzw. kolców.''

Mam nadzieję, że już nie ma żadnych wątpliwości. Ze swojej strony polecam wosk u kosmetyczki lub plastry na zimno do twarzy (zabieg do wykonania w domu). Jeśli boisz się bólu pomocne mogą być kremy do depilacji.
Ja wiem ze jesli uzywa sie maszynki do golenia to wlosy robia sie z czasem coraz ciemniejsze i jest ich wiecej. Kiedys zaczelam golic sobie okolice bikini i teraz tego zaluje bo wloski sie rozrosly . Te ktorych nie bylo widac i byly delikatne sa teraz grube i duzo bardziej widoczne. Dlatego ja nie wierze ze to mit. Mi tez sie nic nie pomyslilo, to sa moje spostrzezenia.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

To jak np. wysjasnisz sytuacje u mezczyzn. Kiedy pojawia sie u nich zarost jest delikatny a dopiero jak zaczynaja traktowac go maszynka to maja az szorstka skore od niego.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 12:08   #8
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: R a t u n k u !

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Ja wiem ze jesli uzywa sie maszynki do golenia to wlosy robia sie z czasem coraz ciemniejsze i jest ich wiecej. Kiedys zaczelam golic sobie okolice bikini i teraz tego zaluje bo wloski sie rozrosly . Te ktorych nie bylo widac i byly delikatne sa teraz grube i duzo bardziej widoczne. Dlatego ja nie wierze ze to mit. Mi tez sie nic nie pomyslilo, to sa moje spostrzezenia.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

To jak np. wysjasnisz sytuacje u mezczyzn. Kiedy pojawia sie u nich zarost jest delikatny a dopiero jak zaczynaja traktowac go maszynka to maja az szorstka skore od niego.
U mężczyzn mi się wydaje, że to efekt dojrzewania - pod wpływem zmian hormonalnych zmienia się skóra i tym samym zarost <=ale to tylko moja opinia

Co do włosów po depilacji maszynką są ucięte, czyli nie wyrastają od początku z jaśniejszym końcem i cieńszym, gdyż depilacja następuje w pewnym momencie ich życia, a każdy włos przecież ma określoną długość "życia"
Moim zdaniem to efekt optyczny, że są grubsze i ciemniejsze. Przynajmniej ja golę już 10 lat i nie widzę, żeby były grubsze niż na początku, czy było ich więcej.

Może u Ciebie"rozrost" włosków to efekt zmian hormonalnych? Ale to tylko moje zdanie
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.

Edytowane przez malutka86
Czas edycji: 2009-08-21 o 07:13 Powód: spostrzeżenie Ligiya'i
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 14:00   #9
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: R a t u n k u !

hej idz do najblizszej drogeri i kup sobie powinno pisac krem do depilacji okolic twarzy lub cos takiego albo peseta sprawy tym nie pogorszysz a maszynka oczywiscie odpada i zrob to najszybciej bo co bedziesz sie dolowac
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 14:10   #10
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: R a t u n k u !

A ja ostatnio widzialam taka pania...fryzura ladna, ubrana elegancko, bizuteria, makijaz i taki wielki chyba z 5cm wąs czarny. Paradoksalnie to wygladalo. Dziwi mnie do dzisiaj ze sie doprowadzila do takiego stanu. Przeciez jest tyle metod i juz naprawde lepiej uzyc chociaz maszynki niz chodzic z czyms takim. Mozna szybko sie tego pozbyc i inni nawet nie wiedza ze cos takiego mamy.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:57   #11
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: R a t u n k u !

W drogeriach można dostać specjalne preparaty do depilacji "wąsika". Kremy, plastry...Także nie ma się co martwić.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 17:05   #12
Night Saturday
Przyczajenie
 
Avatar Night Saturday
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 24
GG do Night Saturday
Dot.: R a t u n k u !

Ok, dzięki wszystkim za pomoc
__________________
NightSaturday
Night Saturday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 17:19   #13
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: R a t u n k u !

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
U mężczyzn mi się wydaje, że to efekt dojrzewania - pod wpływem zmian hormonalnych zmienia się skóra i tym samym zarost <=ale to tylko moja opinia

Co do włosów po depilacji maszynką są ucięte, czyli nie wyrastają od początku z jaśniejszym końcem i cieńszym, gdyż depilacja następuje w pewnym momencie ich życia, a każdy włos przecież ma określoną długość "życia"
Moim zdaniem to efekt optyczny, że są grubsze i ciemniejsze. Bynajmniej ja golę już 10 lat i nie widzę, żeby były grubsze niż na początku, czy było ich więcej.

Może u Ciebie"rozrost" włosków to efekt zmian hormonalnych? Ale to tylko moje zdanie

Nie chciałabym się wcinać ani wtrącać, ale ja za czasów maszynki (teraz używam depilatora) miałam dużo grubych, czarnych i mocnych włosów. I robiły się coraz grubsze, czarniejsze i mocniejsze.

Cytat:
Bynajmniej ja golę już 10 lat i nie widzę, żeby były grubsze niż na początku, czy było ich więcej.
Cytat:
O błagam. Ile można wałkować to samo.
Ja też błagam. Ile można wałkować? Ile? Czy naprawdę ciężko jest zerknąć do słownika i nie robić takich błędów jak zastępowanie "przynajmniej" wyrazem "bynajmniej"

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2009-08-19 o 17:24
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 11:48   #14
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: R a t u n k u !

Cytat:
Napisane przez Ligiya Pokaż wiadomość
Nie chciałabym się wcinać ani wtrącać, ale ja za czasów maszynki (teraz używam depilatora) miałam dużo grubych, czarnych i mocnych włosów. I robiły się coraz grubsze, czarniejsze i mocniejsze.



Ja też błagam. Ile można wałkować? Ile? Czy naprawdę ciężko jest zerknąć do słownika i nie robić takich błędów jak zastępowanie "przynajmniej" wyrazem "bynajmniej"
Zastanawiam się tylko nad tym, że skoro tak mnie poprawiasz, to czemu pod moją wypowiedź podpinasz nie moje zdania? Nie jestem polonistą i czasem zdarzają mi się wpadki - może odrobinę tolerancji? Czy to aż tak razi?
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 12:49   #15
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: R a t u n k u !

Podpięłam wypowiedź innej użytkowniczki (Majlajf zdaje się) ponieważ pasowała do tego, co napisałam niżej. Ona "błagała", ja "błagam". Nie napisałam, że to Twoja wypowiedź. Twoja była tylko ta wyżej. Przepraszam jeśli wyszło inaczej.
A poprawiam Cię, bo używanie "bynajmniej" zamiennie dla "przynajmniej" jest rażące. To nie przecinek, kropka, literówka czy błąd ortograficzny, bo na to nawet bym nie zwróciła uwagi. Wiele osób pisze na wizażu "dekold" zamiast "dekolt" i co z tego? Sens jest taki sam przecież. W przypadku użycia "bynajmniej" zamiast "przynajmniej" już nie. Bo "bynajmniej" oznacza "wcale, ani trochę" a nie "przynajmniej". I nie trzeba być polonistą, żeby o tym wiedzieć. A skoro nie wiesz, to oznacza, że używasz wyrazów, których znaczenia nie znasz. Wybacz jeśli uraziłam, ale taka prawda.

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2009-08-20 o 12:52
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 16:59   #16
patka316
Raczkowanie
 
Avatar patka316
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 155
Dot.: R a t u n k u !

sprobuj w aptece sie zapytac o jakis krem czy cos do rozjasniania wloskow pokaz jaki masz problem to moze ci pomoze
__________________
some daizz i feel like shit
some daizz i wanna quit
'n' be a normal a little bit
patka316 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 17:32   #17
a-n-ia
Przyczajenie
 
Avatar a-n-ia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 4
Dot.: R a t u n k u !

Najskuteczniejsza metoda- to laser!!!
I nie ma co kombinować dłużej- najpierw lekarz, póżniej depilacja laserowa- niestety trzeba powtórzyć 2- 3 razy, bo laser usuwa tylko te włoski, które są w fazie wzrostu ( ok. 1/3), a tych uśpionych nie.
Czyli - za 2 - 3 miesiące poprawka.
Ale za to juz nigdy nie odrosną!!!
I masz gładziutką buźkę!
pozdrawiam
ania
a-n-ia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 07:59   #18
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: R a t u n k u !

Laser dobra rzecz. Szczególnie na takie rzeczy. A czy można go zastosować przy rozszerzonych naczynkach? Czy inny niż taki specjalny do naczynek może im zrobić krzywdę?
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 13:24   #19
titanic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 75
Dot.: R a t u n k u !

Cytat:
Napisane przez a-n-ia Pokaż wiadomość
Najskuteczniejsza metoda- to laser!!!
I nie ma co kombinować dłużej- najpierw lekarz, póżniej depilacja laserowa- niestety trzeba powtórzyć 2- 3 razy, bo laser usuwa tylko te włoski, które są w fazie wzrostu ( ok. 1/3), a tych uśpionych nie.
Czyli - za 2 - 3 miesiące poprawka.
Ale za to juz nigdy nie odrosną!!!
I masz gładziutką buźkę!
pozdrawiam
ania
autorka wątku napisała: "Nie mam zbyt dużo kasy na laser..." także nie powinnas jej tego radzić (to tylko moja opinia)

hmm, słuchaj Night Saturday, ja sama mam z tym problem. tez nie miałam kasy na laser więc pobiegłam chybcikiem do drogerii i zakupiłam Sensual plastry z woskiem do depilacji twarzy. tam jest 12 pojedyńczych plastrów (tak 6x2, bo po 2 są do siebie sklejone) + oliwka łagodząca podrażnienia, kupiłam to za 6 zł... u mnie sie sprawdza doskonale (a miałam bardzo duzo włosków), naprawdę polecam Ci

ps. to żadna reklama
__________________
Życie jest takie, że na prostej idzie się wy***ać.



zaczynam a6w... jutro

47 -> 46 -> 45 -> 44 ->43!
titanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.