AB Gymnic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-01, 21:16   #1
Beatrice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9

AB Gymnic


Moja mama poprosiła o AB Gymnic na imieniny (niestety nie daje się namówić na systenatyczne ćwiczenia), ale mam obawy czy te impulsy elektryczne powodujące skurcze mięśni nie są groźne dla zdrowia.
Wiem, że nie dotyczy to bezpośrednio Pana specjalizacji, ale może mógłby Pan mi pomóc, bardzo proszę.
Niestety w internecie nie znalazłam żadnych informacji na temat tego urządzenia oprócz reklam.
Beatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-01, 22:10   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: AB Gymnic

W marcowej 'Urodzie' jest artykuł na ten temat ... odradzają;
wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że jest także pochwała roll-cita ... [img]icons/icon9.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-01, 23:04   #3
aneczka1806
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 170
GG do aneczka1806
Re: AB Gymnic

Ja miałam Ab Gymnic. Dostałam go od chłopaka na urodziny także na własne życzenie [img]icons/icon7.gif[/img] Używałam go przez około 3 tygodnie średnio 30 minut dziennie, ale po tak krótkim czasie zepsuł się [img]icons/icon9.gif[/img] Chyba nie można zbyt wiele wymagać od tego urządzonka. Zmarnowane pieniądze...
__________________
Wybieram grupę White!
aneczka1806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-04, 08:20   #4
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: AB Gymnic

To już lepiej pójść na spacer. Pomysł na działanie urządzenia nie jest zły. Mechanizmy elektrostymulacji od bardzo dawna stosuje się w medycynie, rehabilitacji. Czym innym jest jednak stosowanie w koniecznych przypadkach na izolowane grupy mięśniowe, których wyćwiczenie z różnych względów u pacjentów może być trudne a stosowanie tego jako substytut aktywności fizycznej. Powoduje to tylko wzmocnienie mięśni z ich przykurczem (niestety). Dobrodziejstwo ćwiczeń fizycznych polega nie na izolowanej pracy grup mięśniowych, lecz na używaniu całego narządu ruchu - stawów, zwiększaniu ich ruchomości i elastyczności, obciążaniu kości zapobiegające osteoporozie, pobudzaniu układu krążenia. U osoby dojrzałej stosowanie takiego aparatu zamiast aktywności ruchowej jest szkodliwe. Pomijam już nie do końca zbadany wpływ na układ bodźcoprzewodzący serca, co w przypadku jakiegokolwiek schorzenia tego narządu może się źle skończyć.
Właściwie nie widzę powodu do stosowania takiego aparatu zamiast właściwej aktywności fizycznej poza całkowitym lenistwem i u pacjenta w czasie rehabilitacji (ale to nie ten aparat).
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 14:19   #5
Kasiarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 348
GG do Kasiarzyna
Re: AB Gymnic

A ja mam ten przyrząd.Myśle, że jest godny polecenia.Marzyłam o wymodelowaniu ud.Zawsze leniuchowalam i nigdy mi sie nie chcialo isc na basen czy nawet polgodzinny spacer.A jak wziełam AB Gymnica to mam ładne uda.Niestety nie dał sobie za to rady z moją oponką na brzuchu.Ale coz.Naszczescie kupilam go za 20 zł od "kitajców"
Kasiarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.