Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-20, 12:42   #151
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Oleje i hydrolaty.

ja też coraz więcej eksperymentuje z moimi mazidłami i wczoraj wyczarowałam na noc nawilżacz z oleju z nasion bawełny, oleju różanego i kwasu HA.. tłuscioch był ale ładnie wpiła go moja skóra, tak ze w nocy raz jeszcze poprawiłam.. rano po przebudzeniu twarz mięciutka, żadnych zaczerwień, skóra zdecyodwanie mniej się łuszczy i co najważniejsze zero ściagnięcia i zadnych niespodzianek

pytanie tylko jak długo moge trzymac taka mieszankę? 7 dni?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 13:04   #152
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
co mozna zrobić z masła karite?
Jeżeli masz emulgatory,to możesz zrobić z niego całkiem przyzwoity balsam do ciała albo krem A bez emulgatorów,to balsam do ust lub krem złuszczający do stóp z kwasem salicylowym.Nic innego mi do głowy nie przychodzi

Cytat:
pytanie tylko jak długo moge trzymac taka mieszankę? 7 dni?
Jak dla mnie troche alkoholu załatwi sprawę i można spokojnie trzymac 2-3 tygodnie Chyba,że masz konserwanty
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 13:07   #153
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ja też coraz więcej eksperymentuje z moimi mazidłami i wczoraj wyczarowałam na noc nawilżacz z oleju z nasion bawełny, oleju różanego i kwasu HA.. tłuscioch był ale ładnie wpiła go moja skóra, tak ze w nocy raz jeszcze poprawiłam.. rano po przebudzeniu twarz mięciutka, żadnych zaczerwień, skóra zdecyodwanie mniej się łuszczy i co najważniejsze zero ściagnięcia i zadnych niespodzianek

pytanie tylko jak długo moge trzymac taka mieszankę? 7 dni?
Wydaje mi się, że tydzień spokojnie.
Można też łaczyć składniki na bieżąco - do jednorazowego użycia.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 14:56   #154
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Oleje i hydrolaty.

dzieki bardzo... alkoholu nie chce dodawac bo mam za bardzo przesuszona twarz... ale 3-4 dni jesli można trzymać bezpiecznie to wystarczy...
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 19:32   #155
Ginger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 138
Question Dot.: Oleje i hydrolaty.

witam,

uzywam Atrederm...i trochu luszczy mi sie skora... co moglabym uzywac do nawilzania? Kupilam krem z filtrem 50 Iwostinu i podoba mi sie nie musze juz uzywac podkldu, leciutko bieli, ale nie widac.

prosze poradzcie mi co do olejow i hydrolatow, najlepiej odrazu z adresami stron co bym mogla zaraz zamowic,


dzieki i pozdrawiam,
Asia
Ginger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 19:36   #156
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
A ja musze siępodzielić z szanownym państwem moim wczorajszym malutkim sukcesikiem
od pewnego czasu eksperymentuję , poszukując czegoś co mi zastapi krem na noc - przerobiłam oleje w różnych konfiguracjach - ale to wciąż nie było to (no...może z wyjątkiem serum na bazie oleju z dzikiej róży)
zawsze brakowało mi tego odżywienia skóry - oleje nawilżają, trochę tłuszczą ale to jeszcze nie krem...
w akcie desperacji wysmarowałam się wczoraj samym masłem karite...ale tak porządnie....po kilkunastu minutach zrobiłam sobie malutki masażyk (przy okazji starłam nadmiar tłuszczu) ....no i to jest to!
już wieczorem mi się podobało, a rano mięciutka, odżywiona skóra, zero ściągania, podrażnienia (a nakładałam na czerwony podiacnealowy pysk)
no po prostu jestem usatysfakcjonowana

kiedys już raz zapodałam karite na twarz - ale to było zaraz po zakupie i nałożyłam tylko trochę bo wystraszyłam się tłuszczu - teraz nałożyłam dużo i było baardzo dobrze

Marianno, ciekawy patent, tylko chyba przy długotrwałym używaniu bałabym się o zapychanie.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 19:39   #157
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Ginger Pokaż wiadomość
witam,

uzywam Atrederm...i trochu luszczy mi sie skora... co moglabym uzywac do nawilzania? Kupilam krem z filtrem 50 Iwostinu i podoba mi sie nie musze juz uzywac podkldu, leciutko bieli, ale nie widac.

prosze poradzcie mi co do olejow i hydrolatow, najlepiej odrazu z adresami stron co bym mogla zaraz zamowic,


dzieki i pozdrawiam,
Asia
www.mazidla.com
Hydrolaty- rumianek rzymki, róża albo oczar
oleje- z dzikiej róży
te produkty znam i mogę je polecić
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 19:50   #158
Ginger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 138
Smile Dot.: Oleje i hydrolaty.

wielkie dzieki agabil1

spojrze i cos wybiore na pewno.

Milej nocki!
Ginger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 19:54   #159
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Ginger Pokaż wiadomość
wielkie dzieki agabil1

spojrze i cos wybiore na pewno.

Milej nocki!
wejdziesz i nie wyjdziesz przepisy są świetne
miłej nocy
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 20:05   #160
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Z olejów strasznie spodobał mi się macerat z kasztanowca - mieszam go z roztworem kwasu hialuronowego tuż przed nałożeniem. Rano budzę się z nawilżoną, gładką i uspokojoną buzią.
Przy pierwszym zamówieniu poprosiłam o dwie próbki hydrolatów - różanego i rumiankowego. Skutek jest taki, że dziś złożyłam drugie zamówienie Hydrolat różany wspaniale działa na moją cerę, wygładza, rozjaśnia, pięknie koi zaczerwienienia, których zwykle mam trochę z uwagi na dość wrażliwą buzię). Rumiankowy sprawdził się gorzej, od razu po przetarciu twarzy jakby lekko rozdrażnia mi buzię i dopiero po jakichś 10-15 minutach wygląda ona tak jak trzeba. Na razie zamówiłam sobie hydrolat różany, bo do niego nie mam żadnych zastrzeżeń (poprosiłam też o próbkę lawendowego).

Agabil1 - ja złożyłam dwa zamówienia w przeciągu 1,5 tygodnia i to drugie byłoby sporo obszerniejsze, tylko finanse mi na razie nie pozwalają. Prawdą jest to, co piszesz - moja lista ciągle się rozrasta - byle do następnej wypłaty.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 20:15   #161
Ginger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 138
Smile Dot.: Oleje i hydrolaty.

no wlasnie a czy olej rozany mozna bezposrednio na twarz smarowac?

hydrolaty trzeba z czyms mieszac? qrcze fajowe rzeczy sa na tej stronie
Ginger jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 20:16   #162
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Z olejów strasznie spodobał mi się macerat z kasztanowca - mieszam go z roztworem kwasu hialuronowego tuż przed nałożeniem. Rano budzę się z nawilżoną, gładką i uspokojoną buzią.
Przy pierwszym zamówieniu poprosiłam o dwie próbki hydrolatów - różanego i rumiankowego. Skutek jest taki, że dziś złożyłam drugie zamówienie Hydrolat różany wspaniale działa na moją cerę, wygładza, rozjaśnia, pięknie koi zaczerwienienia, których zwykle mam trochę z uwagi na dość wrażliwą buzię). Rumiankowy sprawdził się gorzej, od razu po przetarciu twarzy jakby lekko rozdrażnia mi buzię i dopiero po jakichś 10-15 minutach wygląda ona tak jak trzeba. Na razie zamówiłam sobie hydrolat różany, bo do niego nie mam żadnych zastrzeżeń (poprosiłam też o próbkę lawendowego).

Agabil1 - ja złożyłam dwa zamówienia w przeciągu 1,5 tygodnia i to drugie byłoby sporo obszerniejsze, tylko finanse mi na razie nie pozwalają. Prawdą jest to, co piszesz - moja lista ciągle się rozrasta - byle do następnej wypłaty.
Ja 4 chyba .
Ale nie przekraczały 100zł .

Buziaki dla Agi za serum HA - jedwabne - genialne.
W ogóle muszę przyznać, że oleje z dodatkami to jest to.
Ja mam próbkę kasztanowca. Dziś przyszedł do mnie macerat marchewkowy.
Ach - mazidła!!!
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 20:20   #163
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
wejdziesz i nie wyjdziesz przepisy są świetne
miłej nocy
Dokładnie tak. Złożyłam właśnie swoje pierwsze zamówienie.
Ludzie - cieszę się, jak małe dziecko już na samą myśl o paczce i mieszaniu miksturek.
Hi, hi...
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-20, 20:39   #164
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Ginger Pokaż wiadomość
no wlasnie a czy olej rozany mozna bezposrednio na twarz smarowac?

hydrolaty trzeba z czyms mieszac? qrcze fajowe rzeczy sa na tej stronie
Przeczytaj wątek, mazidłowe przepisy.
Na biochemii jest też kilka innych mazidłowych wątków - na wierzchu bo popularne są.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 07:20   #165
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Ginger Pokaż wiadomość
no wlasnie a czy olej rozany mozna bezposrednio na twarz smarowac?

hydrolaty trzeba z czyms mieszac? qrcze fajowe rzeczy sa na tej stronie
olej z dzikiej róży aplikuję bezpośrednio na twarz ale można oczywiscie ukręcić jakieś wieloskładnikowe serum z tym olejem. Hydrolaty też od razu, bez domieszek
Kate cieszę się że to ekspresowe serum przypadło Ci do gustu. Ciekawe czy można dodać coś konserwującego by zrobić od razu większą ilość...
Ja zamawiam pod koniec września- m.in. składniki do szamponu i olejku do twarzy, marzy mi się też jakieś serum, albo dwa
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 07:34   #166
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A czy olej z komosy lepiej zmieszać z NMF czy roztworem kwasu hialuronowego??
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 07:52   #167
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Oleje i hydrolaty.

kurcze fajnie to sie zapowiada..chcialabym sprobowac ale nie wiem od czego zaczac..boje sie ze wydam duoz kasy a na twarzy zrobie sobie kuku mam bardzo wrazliwa buzie,sucha ale ostatnio do kremow tych tlustszych zapaychaja mi sie pory w strefie T a twarz i tak nie jest zbyt dobrze nawilzona,gladka i elastyczna :| a za to jak rkem na lekka konsystencje to mam sciagnieta twarz :/ moze sproboje ktorys z tych specyfikow?tylko ktory i jak?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 07:52   #168
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

tak sobie wczoraj w chwili wolnej (po 24 ) obmyslałam sobie mój kremik z karite i HLB fazy tłuszczowej wyszło mi 7 i coś ; i tak sobie kombinuję...czy jako emulgator wystarczy sama lecytynka HLB 7 czy może lepiej jest zastosować kombinację emulgatorów np. Lecytynkę HLB 4 plus np. Polysorbate 80 (HLB 15)
thanatos help!
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 09:59   #169
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

No istne wariactwo olejowo-hydrolatowe się robi Wczoraj w mojej paczce (też kolejna w ciągu tygodnia ) przyszedł olej z kasztanowca, rzeczywiście nie śmierdzi kasztanowcem, ale trochę zajeżdża "olejem" (no wiem, a czym ma zajeżdżać... ale brzozowy jakoś tak nie pachnie ), wczoraj już nie miałam czasu, ale dziś chyba przystąpię do kręcenia serum kasztanowego No i dostałam próbkę hydrolatu różanego - matko, to rzeczywiscie bosko pachnie Co innego prawdziwy zapach rózy, a co innego "nibyróżane" aromaty, którymi zwykle pachną kosmetyki... Qrcze, no ale przecież nie mogę zamówić trzeciej paczki!!! Mam oczarowy i lubię go. Próbkę dam mamie, bo chcę ją zacząć "przerabiać" na mazidła
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 11:59   #170
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Qrcze, no ale przecież nie mogę zamówić trzeciej paczki!!!
Możesz

Ja dziś testuję hydrolat lawendowy i jestem na tak!

Moja mama już przerobiona
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 12:13   #171
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja bym chciała zrobić sobie 2 sera - antyoksydacyjne (jak to się pisze??) i z wit C. I kombinuję, jak przy najmniejszym nakładzie finansowym zamówić tyle składników, aby do 2 starczyło. Coś byście mi podpowiedziały ?
Wczoraj zrobiłam sobie płyn myjący z olejku z komosy - w proporcji 9:1 z peg7. Dziwny zapach ma , mam nadzieję, że woda mi się tam nie dostała. Po myciu pryskam twarz hydrolatem różanym i na noc stosuję olejek z komosy solo. Cudów nie widzę, ale to dopiero 3 dzień .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 12:14   #172
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

hi, hi ja obydwa muminki przerobiłam

czaję się na ten hydrolat lawendowy - bo mam zamiar go przetestować w formulacjach do włosów

ale zakupy tak sobie odkładam az limaria wezwie do odbioru oleju z wiesiołka i ogórecznika - co pewnie w przyszłym tygodniu nastąpi

dziewczyny - czy wy wiecie jaką mam silna wolę? do sklepiku Limarii mam rzut beretem ...teraz zamawiam za 20 minut mam - a ja się trzymam dzielnie - to jest coś !
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 12:16   #173
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Ja bym chciała zrobić sobie 2 sera - antyoksydacyjne (jak to się pisze??) i z wit C. I kombinuję, jak przy najmniejszym nakładzie finansowym zamówić tyle składników, aby do 2 starczyło. Coś byście mi podpowiedziały ?
Wczoraj zrobiłam sobie płyn myjący z olejku z komosy - w proporcji 9:1 z peg7. Dziwny zapach ma , mam nadzieję, że woda mi się tam nie dostała. Po myciu pryskam twarz hydrolatem różanym i na noc stosuję olejek z komosy solo. Cudów nie widzę, ale to dopiero 3 dzień .
mój cud w stosowaniu olejku do mycia twarzy polega na tym , że nic a nic nie jest podrażnione, ściągnięte ani przesuszone - niedobitki makijażu zmyte, buzia czysta i radosna ! to wystarczy - do pielęgnacji mam inne specyfiki
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 12:18   #174
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
dziewczyny - czy wy wiecie jaką mam silna wolę? do sklepiku Limarii mam rzut beretem ...teraz zamawiam za 20 minut mam - a ja się trzymam dzielnie - to jest coś !
marianno - padam na kolana przed twoją silną wolą, poważnie
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 13:07   #175
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Możesz
Cicho!

Cytat:
Ja dziś testuję hydrolat lawendowy i jestem na tak!
No cicho siedź, no
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 15:14   #176
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
dziś chyba przystąpię do kręcenia serum kasztanowego
Erato, a jakie to serum będziesz kręcić? Bo ja też sie zastanawiam nad czymś na naczynka
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 15:53   #177
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
tak sobie wczoraj w chwili wolnej (po 24 ) obmyslałam sobie mój kremik z karite i HLB fazy tłuszczowej wyszło mi 7 i coś ; i tak sobie kombinuję...czy jako emulgator wystarczy sama lecytynka HLB 7 czy może lepiej jest zastosować kombinację emulgatorów np. Lecytynkę HLB 4 plus np. Polysorbate 80 (HLB 15)
thanatos help!
Karite jak rozumiem masełko-nie boisz się zapchania?

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
dziewczyny - czy wy wiecie jaką mam silna wolę? do sklepiku Limarii mam rzut beretem ...teraz zamawiam za 20 minut mam - a ja się trzymam dzielnie - to jest coś !
Osiedle D. czy już miasto L.?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 16:03   #178
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Marianno,nigdy nie próbowałem robić kremu na bazie płynnych emulgatorów.Wyd aje mi się,że kremu z tego nie da sie zrobić Poza tym, dla mnie zastosowanie lecytyny i to jeszcze 4 jako emulgatora w dużych ilosciach to dawka smiertelna dla mojej skóry (pryszcze). Jeśli chcesz sie pobawić w kremy,balsamy powinnaś zaopatrzyć sie np. w lamecreme lub emulsan.
http://www.jaworek.net/kosmetyki/bazar.php
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 16:17   #179
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Reni74 Pokaż wiadomość
Erato, a jakie to serum będziesz kręcić? Bo ja też sie zastanawiam nad czymś na naczynka
A to chciałam: http://mazidla.com/index.php?option=...id=69&Itemid=2 Tylko że nie mam pantenolu, ale nic to, będzie uproszczone. NMF mam jakąś małą próbkę, więc zobaczymy, czy i co z tego wyjdzie Najbardziej mi zależy na tym kasztanowcu i niacinamide. Tylko się zastanawiam, bo w tym przepisie nie ma żadnego emulgatora? A np. kwas hialuronowy (roztwór) się z olejem nie połączy. Może kapkę polysorbate?

Edit: no tak, przecież to jest serum ekspresowe, czyli naciapać, nakapać, wymiachać palcem i rozmazać na paszczy...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 16:23   #180
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Erato,to jest jednorazowe serum,wiec wiekszego sensu nie ma ladowac emulgatora.Wszystko w sumie w dłoni mozna wymieszać i odrazu na twarz Chyba,że planujesz zrobic je w wiekszych ilosciach,wtedy bez emulgatora sie nie obejdzie
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.