Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-23, 14:23   #31
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

To dobrze ci - możesz zióka do woli stosowac, a ja muszę uważać .
Jak znajdę ten szampon to skąłdzik pozytam-bo jestem ciekawa cow sobie kryje .
Dzękuję za dobre rady


Szukać zaczęłam innych szamponików i znalazłam również to:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=232628
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22220
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10594 polecany przez agisię007
-hm ... dużo jest możlwiości aby się pozbyć tego rudawego kolorku , będzie w czym wybierać. Tylko jeszcze skałdzik sobie przeanalizuję ze słownikiem virki .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.




Edytowane przez kosmarka
Czas edycji: 2008-05-23 o 16:32 Powód: Dopisek
kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 17:56   #32
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Widzę że Joanna ma proteiny
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 18:35   #33
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
To dobrze ci - możesz zióka do woli stosowac, a ja muszę uważać .
Jak znajdę ten szampon to skąłdzik pozytam-bo jestem ciekawa cow sobie kryje .
Dzękuję za dobre rady


Szukać zaczęłam innych szamponików i znalazłam również to:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=232628
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22220
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10594 polecany przez agisię007
-hm ... dużo jest możlwiości aby się pozbyć tego rudawego kolorku , będzie w czym wybierać. Tylko jeszcze skałdzik sobie przeanalizuję ze słownikiem virki .
ten Joanny był już analizowany [w opcjach produktu na KWC jest "analiza składu kosmetyku"- odsyła bezpośrednio do wątku składowego]
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 12:12   #34
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

A dziękuję Jolie-skorzystałam z analizy inapewno nie kupię Joanny - moje włosy są skłonne do przesuszania, a już po tym szamponie napewno będzie siano.

Jestem po kolejnej gencjanie - więcej jej tym razem dałam, jakieś 4 krople-nie więcej (przypominam że mam roztwór 2%) jest o wiele lepiej . Łapki mam tylko teraz sinofoletowe .
Robi się taki przygaszony brąz, ale jeszcze efleksy gdzieniegdzie widzę -jeszcze mokrawe włoski to dobrze nie widać-ale jestem na dobrej drodze-cieszę się bardzo.
Jak tak dalej pójdzie to po jeszcze kilku plukankach wkleję zdjęcie z nowymi włoskami .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 21:51   #35
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

kosmarko, a możesz powiedzieć jak jest PO zastosowaniu gencjany?
W przytaczanym wątku o niej było o tym, że dziewczyna przeczesuje ręką włosy w ciągu dnia i zostają jej fioletowe plamy:/ albo fiolet pod paznokciami.. szczerze mówiąc boję się takiego efektu - ze zabrudze pościel ręczniki, ubrania w miejscach styku z włosami itp.

może powiecie tez coś o tej delii (tj pytania mam podobne jak do gencjany - o farbowanie nie włosów, bo efekt na włosach to pewnie zalezy od człowieka)
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 14:54   #36
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Poduszka nie była foletowa-ale spać poszłam już z suchymi, na rękach przy przeczesywaniu nie było tez fioletu. Po płukaniu niałam filetowe dłonie-takie sinawe , po płukankę przesiewaąłm w rękach i polewałam nimi ją po głowie .
Grzebień nie jest zabrudzony - narazie megapozytywnie wyglądają. Aha gencjana mi nie wysuszyła włosków, a szampony pewnie by to zrobiły, dlatego nie wiem czy warto ryzykować, jak to mi pomogło .

Ale jak myłam włosy wczoraj po poprzedniej słabej płukance, to piana po szamponie była tycityli fioletowawa. Najlepiej żebyś użyła ręcznika jakiegoś ciemniejszego lub w ciapki -ja taki mam właśnie-nawet nie sprawdzałam czy zabarwił.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 17:35   #37
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Aha gencjana mi nie wysuszyła włosków, a szampony pewnie by to zrobiły, dlatego nie wiem czy warto ryzykować, jak to mi pomogło .
cieszę się, że się udało osiągnąć cel- oby tak było ze wszystkim
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 19:04   #38
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

przekonałyście mnie, ja w takim razie jutro sobie zrobię mały zakup w aptece... (zastanawiam się czy by się jeszcze dziś nie zmobilizować i nie wyjść po ten mały zakup ale chyba mi się nie chce :P). Bo jak patrzyłam na zdjęcia z minionego urlopu to się załamałam. Ja już nie mam jasno-średnio- brazowych włosów. One sa po prostu rude :| spróbuję zrobić zdjęcia 'przed' i 'po' i pokazać efekt...
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 19:41   #39
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Ja zanim sięgnęłam po Delię używałam trzech szamponów "fioletowych" - Rossman, Renegal i Biosilk. Żadnego efektu nie widziałam, jeżeli już to włosy miały fioletowy połysk, a po Delii jest srebrny. Ponadto bardzo wysuszały mi włosy, zwłaszcza końcówki, nie mogłam ich rozczesać. Ale ja z natury mam bardzo suche włosy i były zniszczone od prostowania, więc niekoniecznie musi być to regułą. Nie ma co ukrywać płukanka też włosów nie pielegnuje . Trochę je wysusza, ale na pewno nie jak szampony. Dobra odżywka i jest to prawie niezauważalne.
Koniecznie spróbuję tej gencjany. Ona występuje w kilku odcieniach?
Co do farbowania na fioletowo to fakt - wanna jest fioletowa, jak płukanka gdzieś się rozleje trezba ją szybko opłukać, uważać na dłonie. Ja mam jeden ręcznik, który już jest przeznaczony tylko do osuszania włosów zaraz po płukaniu. Muszę prać go z ciemnymi rzeczami, a i tak plamy sie nie spierają, po prostu go odświeżam.
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 20:20   #40
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Ja zanim sięgnęłam po Delię używałam trzech szamponów "fioletowych" - Rossman, Renegal i Biosilk. Żadnego efektu nie widziałam, jeżeli już to włosy miały fioletowy połysk, a po Delii jest srebrny. Ponadto bardzo wysuszały mi włosy, zwłaszcza końcówki, nie mogłam ich rozczesać. Ale ja z natury mam bardzo suche włosy i były zniszczone od prostowania, więc niekoniecznie musi być to regułą. Nie ma co ukrywać płukanka też włosów nie pielegnuje . Trochę je wysusza, ale na pewno nie jak szampony. Dobra odżywka i jest to prawie niezauważalne.
Koniecznie spróbuję tej gencjany. Ona występuje w kilku odcieniach?
Co do farbowania na fioletowo to fakt - wanna jest fioletowa, jak płukanka gdzieś się rozleje trezba ją szybko opłukać, uważać na dłonie. Ja mam jeden ręcznik, który już jest przeznaczony tylko do osuszania włosów zaraz po płukaniu. Muszę prać go z ciemnymi rzeczami, a i tak plamy sie nie spierają, po prostu go odświeżam.
Nie generalizuj tak, ja używałam Mariona i sprawdził się na 110% i włosów 1,5 roku prostowanych mi nie wysuszył
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 20:31   #41
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Zatem mam narzędzia, pora działać... Odpowiedzcie mi jeszcze na jedno pytanie... mam włosy takie jak na załączonym obrazku... w tym jasne pasemka... Przyznam, że boję się trochę, że one wyjdą fioletowe :/ Co myślicie?

//o ręcznik już się nie martwię, mam taki 'do zadań specjalnych' - jeszcze z czasów ciemnej farby do włosów...

EDIT:

aaa.. i jeszcze.. ponieważ nie mam do dyspozycji miski, miksturę będę szykować w garnku.. i teraz pytanie jaki wziąć, żeby nie mieć strat w naczyniach... metalowy czy emaliowany?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlossy.jpg (32,3 KB, 155 załadowań)

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2008-05-26 o 21:01
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 23:40   #42
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez Agusia007 Pokaż wiadomość
Nie generalizuj tak, ja używałam Mariona i sprawdził się na 110% i włosów 1,5 roku prostowanych mi nie wysuszył
Dlatego napisałam, których używałam, żeby było wiadomo, o których konkretnych piszę w kontekście wysuszania A tego Mariona to w takim razie sama wypróbuje.

eLWhy, nie rób tego w garnku! To wcale nie musi być duże naczynie. Ja już zmarnowałam jedną miednicę. Teraz używam takiej małej plastykowej miseczki żółtej knorr ;-). Znajdz takie małe naczynie, może nawet coś z jednorazowych - grillowych kompletów. I oczywiście zastosuj odpowiednie proporcje. Na Twoje jasne pasemka zastosuj najpierw dosłownie [dosłownie!] kilka kropelek na miseczkę wielkości takiej na lody na przykład. Później najwyżej stopniowo zwiekszaj. To kwestia wprawy. Nie masz jednolitego koloru włosów, więc jak nierównomiernie się "zafarbuje" to nie będzie się rzucało w oczy. Pamiętaj, że lepiej użyć płukanki drugi raz niż za pierwszym użyć jej za dużo. Wypłukać nadmiar tego cholerstwa jest niemożliwym
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 11:43   #43
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

garnek przeżył, ale masz rację, poszukam czegos jednorazowego... to że raz nie zafarbował (bo wyjątkowo blady roztwór zrobiłam, ze strachu ), nie znaczy, że z czasem mu się nie zdarzy...

do przesady tez mi daleko, zanim cokolwiek zdziałam pewnie jeszcze arę razy uzyję słabego roztworu, żeby nie okazało się, że muszę łazić z fioletowa czupryną ;P
Póki co zachowuję wszelkie środki ostrożności - zaopatrzyłam się w lateksowe rękawiczki i odkopałam ręcznik do zadań specjalnych
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 12:35   #44
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
bo wyjątkowo blady roztwór zrobiłam, ze strachu
J ateż si bałam przy pierwszymj razie , miskę mam beżową, aż tak mocno nie zafarbowała się po drugim płukaniu-tym mocniejszym-mleczkiem do kibla raz dwa się wyczyściło .
Powodzenia w dalszych płukankach .

Wybaczcie, że pos pod postem, ale jakoś cicho tu .
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
cieszę się, że się udało osiągnąć cel- oby tak było ze wszystkim
Miejmy nadzieję . I stokrotne dzięki za pomysł-nie wiem czy sama bym się jakoś dziwnym tarfem dowiedziaął o tym sposobie .
Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Ale ja z natury mam bardzo suche włosy i były zniszczone od prostowania, więc niekoniecznie musi być to regułą. Nie ma co ukrywać płukanka też włosów nie pielegnuje . Trochę je wysusza, ale na pewno nie jak szampony. .....
Koniecznie spróbuję tej gencjany. Ona występuje w kilku odcieniach?
Skoro piszesz, że masz suche wlosy i stosowałaś juz inne szampony, to nie sądzę, że kolejny nie wysuszy również jeszcze bardziej. Sama gencjana jest bezpieczniejsza. Gecjana jest 1% i 2% - proś o roztwór wodny nie alkoholowy.
Cytat:
Napisane przez Agusia007 Pokaż wiadomość
Nie generalizuj tak, ja używałam Mariona i sprawdził się na 110% i włosów 1,5 roku prostowanych mi nie wysuszył
Ale o ile pamiętam ty wogule nie masz problemu z przesuszaniem włosów - w takim wypadku szampony dla takich włosów jak tym masz to najwygodniejsze wyjście rzeczywiście , ale nie dla skłonnych do wysuszania kłaczków .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.




Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-05-27 o 21:12 Powód: post pod postem
kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 20:42   #45
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Wybaczcie, że pos pod postem, ale jakoś cicho tu .

Miejmy nadzieję . I stokrotne dzięki za pomysł-nie wiem czy sama bym się jakoś dziwnym tarfem dowiedziaął o tym sposobie .

Skoro piszesz, że masz suche wlosy i stosowałaś juz inne szampony, to nie sądzę, że kolejny nie wysuszy również jeszcze bardziej. Sama gencjana jest bezpieczniejsza. Gecjana jest 1% i 2% - proś o roztwór wodny nie alkoholowy.

Ale o ile pamiętam ty wogule nie masz problemu z przesuszaniem włosów - w takim wypadku szampony dla takich włosów jak tym masz to najwygodniejsze wyjście rzeczywiście , ale nie dla skłonnych do wysuszania kłaczków .
Co racja to racja
Z tym , że użyłam go może z 5 razy i już więcej nie musiałam
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 21:11   #46
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Miejmy nadzieję . I stokrotne dzięki za pomysł-nie wiem czy sama bym się jakoś dziwnym tarfem dowiedziaął o tym sposobie .
Nie ma za co polecam się
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 23:24   #47
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

no i drugi raz sobie zrobilam miksturę... tym razem ryzyk-fizyk ciemniejszą

[btw. wymysliłam, że można to rozmieszać w starej plastikowej butlece po wodzie mineralnej sprawdza się ]

i jestem zachwycona! jeszcze zobaczę w świetle dziennym czy się z tym zachwytem nie pospieszyłam, ale wygląda na to że odcień zmienia się bardzo i to w kierunku o który mi chodziło;]

co ja bym bez was zrobiła dziewczyny
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 08:48   #48
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
wygląda na to że odcień zmienia się bardzo i to w kierunku o który mi chodziło...co ja bym bez was zrobiła dziewczyny
Mi również się zmienia-jestem po 3 płukance. Patrzę, że kżda jest ciemniejsza , by długo nie moczyć . Ale szkoda, że po umyciu szampnem piana jest filetowa . A jak przyjdzie lato i kąpiele wodne - strój sobie pofarbuję .
A może z czasem to minie, teraz jak będę myła włosy już gencjaną nie będę płukała-raz przynajmniej zobaczę czy właściwy kolor się nie wypłukuje.

Na dzień dzisiejszy jest lux . Zrobię zdjęcie to pokarzę efekt .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 10:02   #49
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
co ja bym bez was zrobiła dziewczyny
Właśnie od tego jest wizaż
Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Na dzień dzisiejszy jest lux . Zrobię zdjęcie to pokarzę efekt .
no to czekam na fotki
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 12:06   #50
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Dziś coś wrzucę, bo jadę na sesję w plener , a że włoski świerzo umyte, będzie co fotografować . Aha dziś też była gencjana-z tym, że teraz sięnie cukam, wlewam dużo kropelek-na oko z 8 i raz dwa spłukam zanurzając w misce i się nie cackam z moczeniem kilku minutowym ich w misce .
Offtopując: Wczoraj się trochę przyjarałam na słońcu, więc dziś będzie trzeba w cieniu siedzieć, i wyjść na światło dzienne dopiero przy zachodzie słońca , ale o fotki się postaram .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:56   #51
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

ja opanowałam już odmierzanie tej gencjany po kropelce ;P używam 3 krople 2% roztworu na 1,5 litra wody.
Na razie robię sobie przerwę, bo o ile ciemniejsze włosy zaczęły przybierać naprawdę ciekawy kolor, to niestety pasemka się już fioletowiły (przedwczoraj miałam z jednej strony, po 'praniu' zeszło, ale teraz mam z kolei z innej strony :P). Musze jeszcze opanować równomierne rozlewanie, bo mam wrażenie, że włosy pod spodem się mocno przyjmują, a z wierzchu prawie wcale;P

w każdym razie narzekać nie mam zamiaru
jedno mnie tylko zastanawia.
Jakbym wpadła na szatanski pomysł pójścia do fryzjera (może nie teraz, ale jakoś w wakacje) i zrobienia sobie jasnego blondu, to czy po tych wszystkich eksperymentach w płukaniu gencjaną nie wyjdę jasno- fioletowa? :P
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 22:06   #52
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Pokazuję zdjęcia. Wszystko wszystkim zalezy od światla jakie mam w otoczeniu -takie wychodzą włoski-zresztą same ocenicie :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6.JPG (127,2 KB, 338 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.JPG (113,0 KB, 290 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.JPG (88,8 KB, 306 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.JPG (84,3 KB, 240 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.JPG (78,4 KB, 237 załadowań)
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 19:59   #53
bronsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Zakupiłam gencjanę i zamierzam eksperymentować
Mam takie małe pytanko - czy jak zastosuję ją w ostatnim płukaniu po zmywaniu maski (Glorii), to "chwyci"?
Z góry dziękuję za odpowiedź
bronsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 21:33   #54
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez bronsee Pokaż wiadomość
Zakupiłam gencjanę i zamierzam eksperymentować
Mam takie małe pytanko - czy jak zastosuję ją w ostatnim płukaniu po zmywaniu maski (Glorii), to "chwyci"?
Z góry dziękuję za odpowiedź
To zależy jak ją rozcieńczysz , napewno różnicę zauwazysz. Nie bój się z kroplami jak masz włosy ciemniejsze -fioletowe napewno nie będą .
Niech płukanka będzie fioletow, ale nie tak jak sama gencjana , siup raz polejesz bądź ciutkę pomocz-z 30 sekund-jak mocniejszy roztwór i będzie dobrze.
Ja się teraz niecackam . Siup mocny roztwór i z głowy .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 22:39   #55
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

ja sobie nie wyobrażam, żeby nie użyć odżywki po myciu (ziaja albo kallos), a po płukaniu i tak wiidać efekty [w moim przypadku muszę uważac.. ale przyznam- część moich jasnych pasemek zrobiła się taka hm.. srebrna jak już się sprała gncjana, zostawiła fajny odcień szkodan, ze na reszcie włosów aż tak bardzo nie widać - ale chyba za dużo oczekuję, i tak jest całkiem nieźle]
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 21:20   #56
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 484
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Witam
Poczytałam trochę o gencjianie i o tych srebrnych płukankach i szamponach,no i podziele się z wami swoim doświadczeniemm

Szampon Silver Kallos jakoś na moich włosach nic nie zdziałał .Włosy mam takie blond ( może nawet miejscami popielate -mysie),ale po castingu mroźny beż kolor jakoś zrobił się rudawy.Ostatnio zafarbowałam je farbą Loreal preference popielaty blond ( kolor jak dla mnie super-szkoda ,że to farba a nie szampon)

A co do płukanki i gencjiany to wyczytałam na innym forum ,że dziewczyny dodają po kilka kropel do odżywki ,a potem spłukują .Wypróbowałam i jestem zachwycona.Wielki + ,że nie trzeba moczyć włosów ,tylko ciach z odżywką ,chwilke potrzymać i spłukać efekt
Dori1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 08:27   #57
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Trzeba spróbować , masz rację to by było wygodniejsze i czas się zaoszczędza .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 23:22   #58
Caeli-fer
Raczkowanie
 
Avatar Caeli-fer
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 80
GG do Caeli-fer
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Hej. Ciesze się, ze nie jestem sama ! Opisze więc moją sytuację :
Farbowałam włosy przez około rok , na jasny blond , w styczniu tego roku coś mi strzeliło do głowy żeby zafarbowac się na rudo ... niestety okazało się że mam włosy wyżarte przez blond i nie zafarbowały mi się końcówki (zrobił sie tylko rudy poblask), a góra była mocno ruda, farbowałam włosy raz w tygodniu przez jakiś miesiąc! Poszłam do fryzjera, zafarbowac je profesjonalną farbą (liczyłam na to że to coś da) , kolor był piękny, ale tydzien pozniej zaczal sie zmywac i zrobil sie - sraczkowaty . Bylam zalamana, mialam wlosy do polowy plecow, scielam je do ramion i mocno wycieniowalam, bo pomyslalam, ze moze sa bardzo zniszczone, a to pomoże... Farbowalam wlosy szamponetkami przez jakies 8 tygodni i tydzien temu zafarbowalam trwalą farbą na ciemny blond (ciemny popielaty blond to moj naturalny) , bo stwierdziłam że chciałabym wrócić do naturalnego koloru . Niestety farba znowu się zmywa , a włosy robią się ciemno-sraczkowate z rudym poblaskiem... W poniedziałek idę na rozmowę w sprawie pracy , a na punkcie włosów szaleje Mam dylemat : czy zafarbować włosy na jasny blond który miałam "kiedyś tam", czy zapuszczać włosy i wrócić do naturalnego koloru ( w czym brakuje mi siły woli) i starac się stracić jakoś ten rudy poblask, wzmacniając włosy.
Przepraszam, ze się rozpisałam, ale już nie wiem co zrobić, bardzo licze na Waszą pomoc !
Caeli-fer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 19:45   #59
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

O ja cię -to sobie narobiłaś ambarasu. Odnośnie koloru to ja od jakiegoś czasu miałam problem z powrotem do naturalnego swojego koloru, jak zafarbowałam to i tak było widać odrosty. Nawet fryzjerka położyłą mi za ciemną farbę, na szczęście ta farba się spłukała i został rudawy pod słońce kolor-teraz wygladający o niebo lepiej po gencjanie. Włosów nie farbuję już prawie pół roku-za tydzień będzie - i naparwdę nie żałuję, może mój kolor nie jest ciekawy-bo taki jakiś szary, ale przynajmniej spokój z odrostami i zniszczonymi włosami .
Myśle, że na jaśniejsze już nie farbuj. Idź do fryzjera powiedz, że chcesz coś zbliżonego do naturalnych włosów i stopniowo tak farbuj, aż różnica się zniweluje do zera . Ja jak złapię za końcówki i przyłoże do włosów przy skórze na czubku głowy to różnica w kolorze jest, ale jak są rozpuszczone to ta różnica nie jest taka straszna.

Dziś srubowałam gencjanę z odzywką mleczną kallos -żeczywiście wygodne rozwiązanie.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 13:37   #60
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Caeli-fer - Nie próbuj teraz nic robić z jasną farbą... bo efekt będzie ten sam, niestety. Problem w tym, że raz zmieniłaś odcień włosów z zimnego (rozumiem, że miałaś popielaty odcień) na ciepły. I teraz każda próba zmiany od razu na zimny-popiel skończy się (lub po paru dniach po zmyciu) odcieniem zielonego na włosach. miałam ten sam problem - tylko że ja schodzę z bardzo ciemnego czekoladowego brązu (od lutego tego roku). Powoli, stopniowo...
Już pewnie sama coś wymysliłaś, ja bym na twoim miejscu odstawiła przede wszystkim szamponetki. regularnie pomagasz się włosom wysuszać i niszczyć... lepiej raz na 2 miesiące dobra farba + potem intensywne odżywianie...
Może jakaś szara płukanka (delia, celia) ew właśnie gencjana? [w niskim stężeniu]

ja teraz trochę przestałam używać gencjanę, bo niestety największe efekty było widac na pasemkach - fioletowiły się :P na szczęście po jednym praniu to schodziło. [tj zostały w baardzo zimnym odcieniu ], generalnie jest trochę zmiany, jak dla mnie całkiem ok, zwłaszcza, że mam w planach jasny kolor...
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-21 10:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.