czerwone plamy na policzkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-02, 17:35   #1
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417

czerwone plamy na policzkach


witam,

Mam bardzo jasną, wrażliwą cerę i od bardzo długiego czasu mam problem z plamami w dolnej części policzków, w okolicach zaraz nad kośćmi szczęki. Plamy są duże i widoczne nawet kiedy nie mam wypieków (a do których skóra ma dość duże skłonności). Zauważyłam też, że skóra w tych miejscach jest trochę szorstka, a na reszcie policzków normalna (mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T i normalną na policzkach). Plamy ani nie swędzą, ani nie pieką, ale bardzo chcę się ich pozbyć, bo nie używam żadnych podkładów, ani pudrów, więc widać je na co dzień, co mnie bardzo denerwuje, a czasem też stresuje, bo wydaje mi się, że wszyscy zwracają na nie uwagę.
Co to może być? Powinnam się zgłosić do kosmetyczki, czy może do dermatologa? No i, czy w ogóle da się to jakoś usunąć?

Dziękuję za pomoc!
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 22:51   #2
prostowniczka
Raczkowanie
 
Avatar prostowniczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 152
Dot.: czerwone plamy na policzkach

witaj w klubie, mam takie same plamy tylko ze nad wargami pod nosem i wygladaja jak wasy...wystarczy ze sie szerzej usmiechne lub sie zgrzeje i juz sa widoczne najlepszym rozwiazaniem chyba bedzie dobry mocno kryjacy korektor jak np.dermacol ktory naprawde przyslania te plamy ale strasznie trudno dobrac odpowiedni kolor(juz 2 razy kupilam zly odcien) i przy wrazliwej cerze tak jak nasza moze podrazniac Za 3 tyg wyjezdzam do pracy do Holandii, bede pracowac w szklarniach w 30 stopniowym goracu i musze cos tak jak Ty wymyslec na te szpecace plamska
prostowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 23:11   #3
Budyniek
Rozeznanie
 
Avatar Budyniek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 971
Dot.: czerwone plamy na policzkach

ja bym poszla do derma. bo nie sztuka zakamuflowac, ale znalezc przyczynę i zlikwidowac, moze byc na tle uczuleniowym cos...lub wrazliwosc na jakis kosmetyk

leciec do lekarzy panny
__________________
może zajrzysz?
Budyniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:32   #4
prostowniczka
Raczkowanie
 
Avatar prostowniczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 152
Dot.: czerwone plamy na policzkach

Cytat:
Napisane przez Budyniek Pokaż wiadomość
ja bym poszla do derma. bo nie sztuka zakamuflowac, ale znalezc przyczynę i zlikwidowac, moze byc na tle uczuleniowym cos...lub wrazliwosc na jakis kosmetyk

leciec do lekarzy panny
hehe no masz racje szczerze mowiac ze trzeba by sie bylo przejsc z tym ze ja te plamy mam od dziecka wiec zapewne juz tak mi zostanie do starosci niektorzy mi mowili ze to jakas "skaza bialkowa" i jak zaczelam o tym czytac na necie to wynikalo ze aby znikly musialabym ograniczyc a najlepiej wyeliminowac bialko jakie przyswajam z pozywienia,nawet pomidor nie jesc-przesada jak dla mnie
__________________
"Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami"


prostowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:08   #5
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417
Dot.: czerwone plamy na policzkach

ja też mam swoje od urodzenia ^^ ale skazy białkowej nie mam, dlatego też zastanawiam się co z tym zrobić, bo nie wydaje mi się, żeby to był problem natury dermatologicznej, czy coś...
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:13   #6
Budyniek
Rozeznanie
 
Avatar Budyniek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 971
Dot.: czerwone plamy na policzkach

jest na recepte masc cutivate, kosztuje ok 8 zl, i jesli zmiany sa dziwnej struktury, np szorstkie czy suche to gwarantuję, ze pomoze. jest na zmiany uczuleniowe, albo mocna suchosc skory. ew mozna sprobowac masci z cynkiem, moze pomoc
__________________
może zajrzysz?
Budyniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 23:16   #7
prostowniczka
Raczkowanie
 
Avatar prostowniczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 152
Dot.: czerwone plamy na policzkach

Sasame: ja nie wiem czy to jest skaza bialkowa, tylko slyszalam ze to moze byc to... wiec bede sledzic nadal ten watek

Budyniek: Co do masci to fajnie ze podalas- to juz jest konkretna informacja ja napewno ja przetestuje, nic nie tracimy
__________________
"Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami"



Edytowane przez prostowniczka
Czas edycji: 2009-01-04 o 23:19
prostowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 08:06   #8
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: czerwone plamy na policzkach

takie plamy tylko że straasznie swędzące i piekące to atopowe zapalenie skóry (przynajmniej u mnie), ale skoro u was takie zmiany nie swędzą. najlepiej jest iść do dermatologa
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 18:15   #9
Sandra143
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Smile Dot.: czerwone plamy na policzkach

Cześć ja też mam problem z czerwonymi plamami na policzkach i byłam z tym u dermatologa. Przepisał mi maść która nawet troche pomogła i powiedział, że jeśli bardzo to mi przeszkadza to moge iść do kosmetyczki na jakiś zabieg laserowy lecz nie pytałam dokładnie o, co w nim chodzi, ale doktor powiedział, że ten zabieg pomaga.
Najlepiej sami się zgłoście do dermatologa i zapytajcie go dokładnie, bo on wie najlepiej
Sandra143 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.