Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-08, 16:30   #211
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Mam zapisany differin i jakieś mazidło apteczne. Musze dbać o nawilżenie twarzy, ale czymś lekkim. Nie wiem czy teraz filtry to dobry pomysł?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 14:14   #212
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Dziewczyny, a jak mam 2 krótkie techniczne pytania, bo sporo od wczoraj wątków na temat filtrów przeczytałm, ale nie znalazłam odpowiedzi.

1. Dlaczego nie można filtrów wsmarowywać, a mają się same wchłonąć ?
2. Jak odmierzacie te 2 ml, które trzeba na buzię nałożyć, żeby była taka ochrona jak mówi dany produkt, który stosujemy. A co w przypadku jak więcej się go nałoży na buzię ?

Mam filtr LRP Anthelios Creme Foundate XL 50+ i łądnie się wchłania, ale ja wsmarowałam go tak jak krem, a teraz czytam, że tak nie można ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 15:41   #213
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Wg mnie:

1. Filtr musi zostawić na skórze warstwę, to jest jego cel. Wsmarowując, pozbywasz się większości na opuszkach palców. To nie jest zwykły krem, tylko ochronny. Podobnie podczas wykonywania makijażu trzeba uważać, zeby filtra nie zetrzeć. Make up raczej nie jest zalecany, ale wiadomo - względy estetyczne... Jak to ktoś już wspomniał - z mocno przypudrowanym noskiem nawet przy Avence może zdarzyć się wpadka i spalony nos.

2. Możesz w aptece poprosić o miareczkę albo kupić najtańszą strzykawkę insulinówkę i przetestować jakąś ciecz np. na łyżeczce. Zresztą mit 2ml został już obalony. Gdy nałożysz więcej, nic złego się nie stanie, chyba że źle tolerujesz kosmetyk, zapycha Cię lub świecisz się jak latarnia morska. Ochrona również się wtedy nie zwiększa.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 18:33   #214
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Wg mnie:

1. Filtr musi zostawić na skórze warstwę, to jest jego cel. Wsmarowując, pozbywasz się większości na opuszkach palców. To nie jest zwykły krem, tylko ochronny. Podobnie podczas wykonywania makijażu trzeba uważać, zeby filtra nie zetrzeć. Make up raczej nie jest zalecany, ale wiadomo - względy estetyczne... Jak to ktoś już wspomniał - z mocno przypudrowanym noskiem nawet przy Avence może zdarzyć się wpadka i spalony nos.

2. Możesz w aptece poprosić o miareczkę albo kupić najtańszą strzykawkę insulinówkę i przetestować jakąś ciecz np. na łyżeczce. Zresztą mit 2ml został już obalony. Gdy nałożysz więcej, nic złego się nie stanie, chyba że źle tolerujesz kosmetyk, zapycha Cię lub świecisz się jak latarnia morska. Ochrona również się wtedy nie zwiększa.
dziękuję za szybką odpowiedź, ale myślałam, że krem z filtrem ma jednak "wejść" w skórę, a nie siedzieć na niej
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 22:16   #215
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

dziewczyny, ile to jest te 1.5-2 ml filtra? Bo wszyscy narzekają, że to dużo, i nie wchłania się w twarz. Ja do dzisiaj stosowałam filtr tak "na oko" mając w głowie, by tego było 'dużo', ale by się wchłonęło.

Dzisiaj sprawdziłam z ciekawości, jaką pojemność w ml ma mała łyżeczka, bo mniej więcej tyle filtra wklepywałam w twarz, i wyszło mi, że ma 5ml! Wychodzi na to, że filtrowałam się o 2 razy za dużo. Czy te 2.5ml to rzeczywiście tyle co połowa małej łyżeczki?

Wnioskuję też, że mam super chłonną skórę twarzy .
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 22:52   #216
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Mariola - owszem, wchłania się częściowo, ale musi też pozostawiać warstwę, nieraz megabłysk, stąd częste zwątpienia.
rav - piję właśnie syrop wykrztuśny z miarki 5ml i to nie tak mało, wydaje mi się, że więcej niż łyżeczka od herbaty, raczej łyżka stołowa. Myszy do pracy mgr nastrzykiwałam po 2ml i trochę je to "pompowało". Jaki masz filtr? Szkoda, że poszczególne tak się różnią między sobą. Ich odbiór również jest bardzo indywidualny, a w aptekach skąpią próbek, grrr... Cóż, jesteś filtroszczęściarą
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 23:18   #217
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
dziewczyny, ile to jest te 1.5-2 ml filtra? Bo wszyscy narzekają, że to dużo, i nie wchłania się w twarz. Ja do dzisiaj stosowałam filtr tak "na oko" mając w głowie, by tego było 'dużo', ale by się wchłonęło.

Dzisiaj sprawdziłam z ciekawości, jaką pojemność w ml ma mała łyżeczka, bo mniej więcej tyle filtra wklepywałam w twarz, i wyszło mi, że ma 5ml! Wychodzi na to, że filtrowałam się o 2 razy za dużo. Czy te 2.5ml to rzeczywiście tyle co połowa małej łyżeczki?

Wnioskuję też, że mam super chłonną skórę twarzy .
http://www.biochemiaurody.fora.pl/oc...razowo,69.html

"1tsp czyli 1 lyzeczka to ok 5ml. Jednak sa to specjalne miarki nie mozna do tego cely wykorzystywac zwyklych lyzeczek do herbaty, gdyz nie sa one mianowane, lyzeczka lyzeczce nie rowna, kazda moze odmierzac inna ilosc plynu, a w naszym przypadku dokladnosc jest bardzo istotna"

"1 tsp [teaspoon]= 5ml
Na twarz i szyje razem - 1/2 tsp (teaspoon) czyli wynosi to ok. 2-2,5 ml
Na sama twarz ok. 1,5-1,8ml"

i dalej:
"ok. 1.5- 1.8ml kremu z filtrami na samą twarz i szyję, czyli tyle, co wcześniej było zalecane na samą twarz."
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-19, 16:37   #218
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Szkoda zatem, że do kremów nie jest dołączna miarka. Skąd mam teraz wziąć taka miarke na 2 ml ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 17:08   #219
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Dziwna sprawa, bo poszłam za radą i kupiłam ten cynamon Kamisa, żeby troche koloru nadac skrobii, zmieszałam na próbę ze skrobia ziemniaczaną, a czarne kropki były mimo wszystko widoczne
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 17:26   #220
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Mariola, kup strzykawę i po sprawie
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 18:32   #221
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Mariola, kup strzykawę i po sprawie

Ale strzykawka ma jeszcze ten pręcik na który nakłada się igłę. W tym pręciku też ileś tam kremu będzie się zbierało, bo to nie ciecz, że dobrze się zmierzy. Chyba, że tyle więcej może być
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-19, 23:10   #222
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Tyle więcej może być, może być nawet dużo więcej, bo jak nałożysz za dużo filtra to się nic nie stanie, a tylko będziesz lepiej chroniona No i wydaje mi się, że ten pręcik jest wliczony w pojemność, tzn. jak są dwa ml na podziałce to razem z pręcikiem
Pozdrawiam
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 10:56   #223
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Tyle więcej może być, może być nawet dużo więcej, bo jak nałożysz za dużo filtra to się nic nie stanie, a tylko będziesz lepiej chroniona No i wydaje mi się, że ten pręcik jest wliczony w pojemność, tzn. jak są dwa ml na podziałce to razem z pręcikiem
Pozdrawiam

O to super. To lecę po strzykawkę
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 21:50   #224
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Mariola, oczywiście pręcik też się wlicza, żaden lekarz by Ci nie zrobił zastrzyku, gdyby coś tam gdzieś tam się zbierało i zwiększało dawkę. Nie musisz strzykawką aplikować sobie filtra za każdym razem, mnie by bylo szkoda pozostałości zbierających się na ściankach, no i z domyciem może być ciężko. Odmierz sobie jednorazowo jakiś płyn albo krem o podobnej konsystencji i nabierz np. na łyżeczkę.
Ja przed chwilą sprawdziłam na miarce syropowej i rezultat potwierdziłam strzykawką do napełniania pióra atramentem (czemu, głupia, nie zrobiłam tego wcześniej?):
5ml to pełna łyżka stołowa, 2.5ml pełna łyżeczka herbaciana.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 22:16   #225
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mariola, oczywiście pręcik też się wlicza, żaden lekarz by Ci nie zrobił zastrzyku, gdyby coś tam gdzieś tam się zbierało i zwiększało dawkę. Nie musisz strzykawką aplikować sobie filtra za każdym razem, mnie by bylo szkoda pozostałości zbierających się na ściankach, no i z domyciem może być ciężko. Odmierz sobie jednorazowo jakiś płyn albo krem o podobnej konsystencji i nabierz np. na łyżeczkę.
Ja przed chwilą sprawdziłam na miarce syropowej i rezultat potwierdziłam strzykawką do napełniania pióra atramentem (czemu, głupia, nie zrobiłam tego wcześniej?):
5ml to pełna łyżka stołowa, 2.5ml pełna łyżeczka herbaciana.

Ja to dopiero jestem gapa. Mam plastikową łyżeczkę-miarkę po lekach mojej córeczki
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 10:04   #226
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Bierz się do mierzenia i daj znać ile wyszło w porównaniu do poprzednio stosowanej wielkości
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 18:04   #227
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jaki masz filtr? Szkoda, że poszczególne tak się różnią między sobą. Ich odbiór również jest bardzo indywidualny, a w aptekach skąpią próbek, grrr... Cóż, jesteś filtroszczęściarą
Filtr amerykański - Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunblock, SPF 70 z Helioplexem, aaale długaśna nazwa.

Filtr dobrze się wchłania, pozostaje matowy!, i nie zapycha. Dobry dla mieszańców, tyle że do końca nie wiadomo jak z jego fotostabilnością. Amerykanie mówią, że Helioplex jest bardziej stabilny niż Meroxyle itp., ale ja chciałabym jeszcze zobaczyć wyniki niezależnych europejskich badań. Nieufna jestem . Na wszelki wypadek latem będę go reaplikować.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 18:51   #228
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Bierz się do mierzenia i daj znać ile wyszło w porównaniu do poprzednio stosowanej wielkości
No cóż jest go sporo Ale da się wytrzymać. Nakładam na 2 razy, przy czym pierwszą trochę wklepuję. Po 20 minutach wszystko jest wchłonięte i moge robić makijaż jak zwykle, chociaż bardziej uważnie, bo buzia jednak jest bardziej "wilgotna" niż bez filtra. Za to po filtrze wygląda zdrowiej, bardziej promiennie. Nie mylić świetliście

Tak się dzisiaj zastanawiałam. Na ile czasu ten filtr ma dawać ochronę. Oczywiście użyty w zalecanych dawkach. Na ile godzin ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 20:00   #229
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość

Tak się dzisiaj zastanawiałam. Na ile czasu ten filtr ma dawać ochronę. Oczywiście użyty w zalecanych dawkach. Na ile godzin ?
jesli jest fotostabilny to nie traci swoich ochronnych wlasciwosci dopóki go nie zetrzesz, nie zmyjesz (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle

wlasnie dotarla do mnie paczka z moim pierwszym "aptecznym" filtrem, jutro zaczynam filtrowanie
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-22, 20:14   #230
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
jesli jest fotostabilny to nie traci swoich ochronnych wlasciwosci dopóki go nie zetrzesz, nie zmyjesz (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle

wlasnie dotarla do mnie paczka z moim pierwszym "aptecznym" filtrem, jutro zaczynam filtrowanie
Mam LRP Anthelios XL creme foundate 50+. To jest chyba fotostabilny filtr.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 20:49   #231
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Mam LRP Anthelios XL creme foundate 50+. To jest chyba fotostabilny filtr.
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 05:15   #232
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

czesc.
Widze ze powstal skrot watku-matki)) Watek-matke przeczytalam i albo ominaleam albo nie bylo nic napisane na taki temat: Skad wiadomo jak wysoki jest filtr? Czy to widac po skladzie? Czy jedyne co mozemy zrobic to zawierzyc temu co producent napisal na tubce? Oraz: Czy filtry nie-apteczne ale stabline sa gorsze niz apteczne? ( bo mam np.l`oreala spf 50-wersja na azje i czy on jest gorszy i dlaczego niz la roche posay 50?)
pozdrawiam
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 22:25   #233
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Dziewczyny, zrobilam pomiar twarzy wedlug rad na LU i wyszlo mi ze powinnam stosowac 0,62 lub 0,75 ml, zaleznie od metody pomiaru. Ja mysle ze jak wklepie 0.8 ml dla pewnosci to bede dobrze zabezpieczona. Dodam, ze obwod twarzy i tak do pomiaru zawyzylam o ok 4 cm, tak dla pewnosci. Czy wy naprawde meczycie sie z 2,5 ml bo dla mnie to ogromna ilosc i Klorane za nic w swiecie by mi sie tyle nie wchlonal (obecnie udawalo mi sie wklepac 1,4 ml, ale jest to dla mnie mordega). Prosze autorytety, aby mnie utwierdzily w moim przekonaniu, ze taka ilosc wystarczy 0.8 ml.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 16:32   #234
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Podciagam i zapytuje
Co to takiego to LU? Jak obliczyc ilosc filtra?
Ja zaczelam uzywac Iwostinu emulsji spf 40, aplikuje codziennie rano ok 1ml (to znaczy on jest dosc gesty, wiec wyciskam kulke o srednicy ok 1cm)
ale gdyby sie okazalo ze wystarczy troche mniej to byloby super, bo to dosc duzo. To jak to jest?
Pozdrawiam
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 16:57   #235
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

2,5 ml to zalecana ilość na twarz i szyję. Na samą twarz przypada 1,6-1,8 ml. Zaleca się 2mg/cm^2 skóry. LU to skrótowa nazwa portalu "Laboratorium Urody". Z niej pochodzi link ze szczegółami indywidualnego pomiaru ilości. Nie ukrywam, że z powodzeniem użyłam wyszukiwarki, aby to wszystko znaleźć. Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 22:29   #236
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

ooo, czyli moja centymetrowa kulka w zupelnosci wystarcza, zgodnie z obliczeniami (mam nadzieje ze taka ilosc to jest 1ml...)
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 11:16   #237
silvergreen
Raczkowanie
 
Avatar silvergreen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Wiadomości: 447
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez agatus84 Pokaż wiadomość
ooo, czyli moja centymetrowa kulka w zupelnosci wystarcza, zgodnie z obliczeniami (mam nadzieje ze taka ilosc to jest 1ml...)
Nie sądzę - lepiej przeczytaj sobie to:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/oc...razowo,69.html
Generalnie nalezy uwazac z samodzielnymi pomiarami A 1 ml to byłoby _absolutne_ minimum i raczej trzeba nałożyć trochę więcej.
__________________
silvergreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 15:26   #238
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Dodaj jeszcze pół tej kulki, powinno być ok.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 00:35   #239
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

no dobra, staram sie jeszcze doklepywac pol kulki gorzej bedzie latem...
dzieki wielkie!
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 09:06   #240
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Witam.

Od niedawana używam Effaclaru K i oczywiscie zaczelam rozniez używac filtra. Na razie mam próbki takiego : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815 , zastanawiam się nad kupnem,ale jesli sie okaże,że on mi "nic nie daje" to nie kupie, szkoda pieniedzy...

- Po wchłonięciu filtra, po jakichś 20 minutach smaruje się kremem tonującym Ziaji. Czy to oznacza,ze w sumie ten filtr mi nic nie daje?
-nie stosuje tych przepisowych ilości, raczej tak z 1ml. Gdy stosuje więcej to filtry znikają z tubek w ekspresowej ilości, no niestety, nie stac mnie , nastolatki, na częste kupowanie i tak juz drogich kremów z filtrem.
-Czy przy takich wysokich filtrach możliwe jest chociaż lekkie opalenie buzi ? Lubie w wakcaje miec taka bardzo delikatnie opalana skore twarzy..


wiem,ze takie pytania mogly sie juz pojawic,ale wole je zadac sama, wtedy czuje,ze moje wątpliwości sa lepiej rozwiane, tak indywidualnie, o. wybaczcie.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.