BLENDER - jaki wybrać? który najlepszy? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-07-13, 14:56   #181
LegoJedi
Rozeznanie

Dot.: BLENDER - jaki wybrać? który najlepszy?

Cytat:
Napisane przez kosmo1987 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za odpowiedz, jak Pan myśli , jak ten blender "ESGE G-200" wygląda porównując go do tych najnowszych modeli Brauna/Bosha ?
My tu wszyscy piszemy na "Ty".
Powiedzmy tak ESGE są to już urządzenia profesjonalne stosowane w zawodowej kuchni. Maja wymienne " nożyki - smigielka" i miksują super , nawet duży gar zupy. Są tez naprawialne tzn można np. Motor wymienić itd.
Wcześniej miałem Brauna vario i tez byłem zadowolony. Podejrzewam, że blendery takich firm jak Bosch, BRAUN, Kenwood są również dobre w swojej klasie. Najczęściej czas pracy mają 1 minutę i są nienaprawialne, nie maja wymiennych końcówek , słabsze technicznie motory. Do użytku domowego taki BRAUN , Bosch czy Kenwood wystarczy w zupełności Są to firmy które od lat produkują sprzęty gospodarstwa domowego. Jakiejś taniochy noname bym nie polecał kupować. Z tych 3 firm wybór jest duży.
LegoJedi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 15:06   #182
LegoJedi
Rozeznanie

Tak wygląda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0148.jpg (85,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0149.jpg (148,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0150.jpg (91,7 KB, 6 załadowań)
Stary 2017-07-13, 23:56   #183
kosmo1987
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
My tu wszyscy piszemy na "Ty".
Powiedzmy tak ESGE są to już urządzenia profesjonalne stosowane w zawodowej kuchni. Maja wymienne " nożyki - smigielka" i miksują super , nawet duży gar zupy. Są tez naprawialne tzn można np. Motor wymienić itd.
Wcześniej miałem Brauna vario i tez byłem zadowolony. Podejrzewam, że blendery takich firm jak Bosch, BRAUN, Kenwood są również dobre w swojej klasie. Najczęściej czas pracy mają 1 minutę i są nienaprawialne, nie maja wymiennych końcówek , słabsze technicznie motory. Do użytku domowego taki BRAUN , Bosch czy Kenwood wystarczy w zupełności Są to firmy które od lat produkują sprzęty gospodarstwa domowego. Jakiejś taniochy noname bym nie polecał kupować. Z tych 3 firm wybór jest duży.
Bardzo Tobie dziękuje za cenne rady w tym temacie, ja się zastanawiam nad modelem Braun Multiquick 9 MQ9087 a blender BOSCH MSM881X1 który wybrać.. ewentualnie jeszcze myślę o firmie Kitchen Aid bo zaciekawiło mnie że blender ma 3 różne ostrza wymienne trudny wybór..
kosmo1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 11:23   #184
LegoJedi
Rozeznanie

Ja bym wybrał Brauna.
Na 2 miejscu Bosch i na końcu Kitchenaid.
Stary 2017-07-14, 11:38   #185
agnesmarow
Przyczajenie

ja używam Zelmera od roku i jestem zadowolona. nie był drogi i blenduje co się da bo mi go nie szkoda
\
agnesmarow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 15:30   #186
kosmo1987
Przyczajenie

Dziękuje bardzo za odpowiedz, ja też raczej będę się skłaniał ku zakupowi tego z firmy Brauna, jeżeli mam się tym kierować to wyczytałem że ma więcej watów , i też dla mnie jakąś zaletą jest że posiada pojemnik który jest wolny od "BPA"..
Stary 2017-07-16, 13:49   #187
yeschef
Przyczajenie

Post Dot.: BLENDER - jaki wybrać? który najlepszy?

Ja używam bosha. Ale przekonałem się, że nie firma jest najważniejsza. Moc potrzebna do cięższych zadań to 800w i ważne, żeby końcówka wchodziła na sztywno. Jeśli będzie miała luzy - szybko się zużyje
Stary 2017-07-16, 21:45   #188
kosmo1987
Przyczajenie

Mam jeszcze pytanie z ostrzami w blenderze , czy ostrze w kształcie litery"S" jest takie przydatne??/tak można wyczytać/ bo nie wiem za bardzo czy ten model aktualnie Brauna posiada..
trzeba zobaczyć pewnie w sklepie

Edytowane przez kosmo1987
Czas edycji: 2017-07-16 o 21:57
Stary 2017-07-17, 09:55   #189
LegoJedi
Rozeznanie

Cytat:
Mam jeszcze pytanie z ostrzami w blenderze , czy ostrze w kształcie litery"S" jest takie przydatne??/tak można wyczytać/ bo nie wiem za bardzo czy ten model aktualnie Brauna posiada..
Tu masz oryginalna stronę Braun jest po niemiecku ale można się domyśleć W razie co pytaj
http://www.braunhousehold.com/de-de/...FUi6GwodGZMMBA
Stary 2017-07-17, 13:13   #190
kosmo1987
Przyczajenie

Bardzo Tobie dziękuje że "podtrzymujesz" ten temat ; ) widzę że tzw. ramie miksujące w blenderze nie posiada noża w kształcie "S" ale przez to że ten jest on "rozbudowany" posiada przystawkę do malaksera gdzie się przypina blender i spełnia on funkcje tego noża "S"
Orientujesz się może w gdzie można uzyskać informacje jaką moc oddaje to urządzenie podczas swojej pracy ?? , dobrego dnia Pozdrawiam
Stary 2017-07-17, 14:28   #191
LegoJedi
Rozeznanie

Nigdzie nie jest podawana moc wyjściowa, ale podejrzewam, ze przy mocy silnika 1000W to można " słonia z kopytami " zmiksować
Mój stary BRAUN ma 350W i mielił prawie wszystko ( zupy, sosy malaksował warzywa, ryby itd). Nie wiem co chcesz tym robić ... ale do użytku w kuchni 100% wystarczy.
Obecny ESGE ma tylko 200W i miksuje zupy w pył.
Także szukaj najlepszej ceny, kupuj i zdaj relacje.
Stary 2017-07-18, 20:33   #192
yeschef
Przyczajenie

Cytat:
Ostrza w kształcie litery s mają także słabe blendery. Tak naprawdę parametry na jakie musisz patrzeć to moc, a w dalszej kolejności jakość mocowania końcówek i dostępność końcówek zamiennych. Tak jak kolega już napisał 100ow mieli konia z kopytami
Odpowiedz

Tagi
kruszenie, najlepszy blender

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości