Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-11, 15:38   #2011
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Majirel, alfaparf, Wella koleston. Moje ulubione farby, wszystkie mają niezłe popiele.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 15:18   #2012
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Przeszukiwałam wątek wg hasła "siwe", ale dalej mam mętlik w głowie. Mam dość sporo siwych włosów i sprawiają mi one trudności przy farbowaniu, im jaśniejszy odcień, tym trudniej...
Ja próbowałam farbami drogeryjnymi oraz profesjonalnymi, na różnych poziomach, z różnymi refleksami i różnymi wodami oxy...i nic, za każdym razem ten sam efekt, siwe włosy pokryte do 3-5 myć, potem znów się świeciły Popytałam zaprzyjaźnionych fryzjerów i ich odpowiedź jest jedna - farbę z refleksami (np. 7.1, 8.3, 6.4, itp.) musisz zmieszać z "naturą" (np. 7, 7.0, 8, 8.0, itd.) i użyć wody 6%. Proporcje są zależne od ilości siwych włosów, im jest ich więcej tym więcej trzeba użyć "natury".

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez ania026 Pokaż wiadomość
Hej , ja pierwszy raz na tym wątku z racji wczorajszego farbowania trwałą farbą, potrzebuję wskazówek bo zrobiłam coś nie tak chyba.

Kupiłam farbę Alfaparf kolor 11.11 i wodę 9 % z Joanny, kładłam na wypłukanego Castinga kolor 613 mroźne mocachino z maja. I nie wiem czy za krótko trzymałam farbę ok. 20 parę min. bo wyszła strasznie gęsta po prostu nie mogłam rozczesać włosów w trakcie nakładania i nabrała koloru syfnego mopa do podłogi przestraszyłam się trochę i zmyłam. Kolor mi się nawet trochę podoba ale jest zbyt żółtawy.

Teraz pytania
1. Dałam za mało oksydantu na tą 1 tubkę farby
2. Za krótko trzymałam( no to 10 min jeszcze mogłam potrzymać ale miałąm stracha)
3. Czy jak kupię szampon z niebieskim barwnikiem to mi to coś da? Zależało mi na chłodnym odcieniu.
4. Jak za ok. 2 -3 tyg. będę chciała powtórzyć tą samą farbę 11.11 to nie zaszkodzi bardzo włosom?

Mam cienkie ale po spłukaniu i użyciu szamponu z Joanny do farbowanych wersja niby profesjonalna i odżywki tej dodawanej do Casinga bo mi jeszcze została nic im nie jest są miękkie w dotyku i nawet ładnie błyszczą.

Ktoś mnie poratuję?
Proporcje farby do wody oxy zależne są od producenta, niektóre rozrabia się 1:1, inne 1:1,5, a jeszcze inne 1:2, a nawet 1:3...teoretycznie, albowiem wszystko zależy od efektu jaki chce się otrzymać - w przypadku farbowania właściwego stosuje się proporcje 1:1 i 1:1,5, w przypadku farbowania rozjaśniającego 1:2 i 1:3.
Farbę na włosach należy trzymać zgodnie z czasem sugerowanym przez producenta. Są to bardzo różne czasy - od 20min nawet do 40min. Oczywiście należy brać pod uwagę czas trzymania na odrostach i czas trzymania na długości włosów. Ważnym jest, bym czasu tego nie przekraczać ani nie skracać, albowiem mieszanka oddziałuje na włosy w pewnych etapach, zarówno skrócenie czasu jak i jego wydłużenie na pewno spowoduje otrzymanie efektów odbiegających od naszych oczekiwań.
Jeśli otrzymałaś kolor żółty, zneutralizujesz go pigmentem fioletowych, zarówno w farbach i jak i szamponach. Farby i szampony z pigmentem niebieskim neutralizują rudości.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 07:30   #2013
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, a ja mam pytanie. Zastanawiam się bardzo intensywnie nad rozpoczęciem farbowania włosów, ale waham się przez jedną kwestię i chciałabym się tu od Was dowiedzieć czegoś w sprawie - sprawa dotyczy właśnie farb fryzjerskich. W tym momencie na głowie mam istną krowę-łatkę - dwa lata temu całościowo rozjaśniłam włosy preparatem Casting Sunkiss z L'Oreala, rozjaśniłam włosy dość znacząco, byłam bardzo zadowolona, jako że efekt się nie wypłukuje i musiałam smarować preparatem tylko odrosty co jakiś czas. Niestety nadszedł taki moment, że włosy odrosły mi za bardzo i po odgarnięciu pasm widać gigantyczny odrost, mam po prostu dwukolorowe włosy, tylko warstwa wierzchnia jest jasna, a pod spodem moje naturalne, ciemniejsze, tragedia. Jako że raczej nie będę w stanie jeszcze raz powtórzyć rozjaśniania Sunkissem, bo nie jestem w stanie sobie za każdym razem smarować takich odrostów na całej głowie, to pomyślałam o farbowaniu. Za pierwszym razem zrobiłabym kolor w salonie (mam upatrzony konkretny, farbują na pewno Wellą, czy czymś jeszcze, tego nie wiem), a później kontynuowałabym koloryzację w domu za pomocą farb fryzjerskich (nie stać mnie na zostawianie 100, czy 120 złotych u fryzjera co miesiąc, czy nawet co dwa, jako że jestem studentką).

Mój naturalny kolor włosów to średni brąz, oceniam, że taki na poziomie 4/5, wierzchnią warstwę mam rozjaśnioną na coś koło ciepłej 6/7, taki bardzo ciemny, dość mocno zrudziały, blond. Dość trudno mi to opisać, a na zdjęciach złapać odpowiednio jeszcze trudniej. W każdym razie, jako efekt wyjściowy interesuje mnie efekt mniej więcej w tym zakresie, między tym
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.n...35&oe=5759AD5B

a tym:
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.n...bf&oe=576D4B06

albo coś takiego:
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.n...f3&oe=575D83EA

taki raczej ciemniejszy blond, ale jaśniejszy od tego, co mam teraz, ciepły lub neutralny, do tego z jaśniejszymi refleksami. Nie jestem jeszcze zdecydowana na 100%, wezmę pod uwagę także poradę w salonie, ale raczej nie odejdę daleko od zamierzeń.

Stąd moje pytanie - jakie farby polecacie do tego typu kolorów? Czy będę w stanie sama stworzyć taki kolor w domu na moich odrostach w ciemnym kolorze? Bo tego się najbardziej obawiam, że mi to po prostu nie będzie chwytało, a jak mówię, na comiesięczne wizyty na koloryzację mnie nie stać, szczególnie, że mam długie włosy (końcówki sięgają już do kości ogonowej, po podcięciu końcówek trochę się skrócą, ale nadal ewidentnie będą to włosy długie), to i pewnie odpowiednio więcej mnie skasują za to.

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2016-02-22 o 07:56
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 11:47   #2014
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Mi wyszło coś podobnego z alfaparf Evolution 9.31 z 6% https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1309419774
Miałam wtedy włosy na 8 poziomie i dość ciemny odrost.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:31   #2015
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dopiszę sobie tą farbę do listy. Jeszcze jakieś pomysły?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 20:59   #2016
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

A może by fama 9.36 lub też Carin 8.37?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 21:10   #2017
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

By Fama wygląda też dość ciekawie, o ile jest taka jak na zdjęciu w tym próbniku. Choć zastanawiają mnie te jakby różowe tony w tym odcieniu, on faktycznie ma taki różowy poblask? Z Carin nie mogę żadnego porządnego zdjęcia znaleźć...
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 01:10   #2018
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

By fama to jakby mieszanka delikatnego złota i lekkiego brązu, całkiem ciekawy kolor. Carin jest mało popularny, pewnie dlatego.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:27   #2019
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

A to nie będzie problem jeśli po farbie z Welli nałożę taką By Famę dla przykładu? Jeszcze coś słyszałam o jakichś oksydantach i moje pytanie - czy z farbą By Famy trzeba mieszać oksydant? Bo wczoraj ktoś mi napisał na innym forum, że każda marka ma swoje dedykowane oksydanty (i jeżeli użyjemy tego dedykowanego to będzie najlepszy efekt), które mają różne stężenia i już się w ogóle pogubiłam, bo w temacie farbowania jestem jeszcze totalnie zielona
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:16   #2020
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, to teraz o moich doświadczeniach z 8,37 .

Nakładałam mamie, Koleston, wyszedł identycznie jak dziewczynie na blogu (na zdjęciu), farba super, miałaś rację, Sceene .
A mi.... całe szczęście, że coś mnie tknęło i zrobiłam próbę na pasemku, lisi rudy , coś jak Magda Walach . Nieważne w jakiej ilości 3, jakiej firmy, rudo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (549,0 KB, 38 załadowań)
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 12:47   #2021
kasianula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

http://www.editer.pl/fotka/988e92c42...73ef7264_1.jpg

Cześć,

Czy możecie mi pomóc w doborze farby? Na ilustracji są moje zdjęcia z obecnym kolorem po farbowaniu farbą 10.0 + woda 9%

Czy w tym przypadku Alfaparf 11.22 będzie dobrym wyborem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tablica.jpg (142,7 KB, 47 załadowań)

Edytowane przez kasianula
Czas edycji: 2016-02-24 o 12:52
kasianula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 10:58   #2022
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;56192503]A to nie będzie problem jeśli po farbie z Welli nałożę taką By Famę dla przykładu? Jeszcze coś słyszałam o jakichś oksydantach i moje pytanie - czy z farbą By Famy trzeba mieszać oksydant? Bo wczoraj ktoś mi napisał na innym forum, że każda marka ma swoje dedykowane oksydanty (i jeżeli użyjemy tego dedykowanego to będzie najlepszy efekt), które mają różne stężenia i już się w ogóle pogubiłam, bo w temacie farbowania jestem jeszcze totalnie zielona [/QUOTE]
Oksydant możesz kupić jakiejkolwiek firmy i zawsze mieszasz z farbą. Na ulotce masz napisane w jakich proporcjach. Do poczytania: http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...enie-oxydantu/
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:40   #2023
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dokładnie. Tylko pamiętaj, i farba i oxy muszą mieć amoniak (lub też muszą go nie mieć).

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 14:53   #2024
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;56192503]A to nie będzie problem jeśli po farbie z Welli nałożę taką By Famę dla przykładu? Jeszcze coś słyszałam o jakichś oksydantach i moje pytanie - czy z farbą By Famy trzeba mieszać oksydant? Bo wczoraj ktoś mi napisał na innym forum, że każda marka ma swoje dedykowane oksydanty (i jeżeli użyjemy tego dedykowanego to będzie najlepszy efekt), które mają różne stężenia i już się w ogóle pogubiłam, bo w temacie farbowania jestem jeszcze totalnie zielona [/QUOTE]
Nope, tu chodzi o typ farby (permanentna, bez amoniaku itd.) i stężenie wody powinno być takie, jak producent każe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 19:24   #2025
izqu
Raczkowanie
 
Avatar izqu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 94
GG do izqu Send a message via Skype™ to izqu
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, liczę na Waszą pomoc.
Włosy swoje mam naturalne na poziomie 9, 'odrost' chłodny a reszta ciepła z refleksami od słońca. To tytułem wstępu.
Jako, że zawsze miałam włosy bardzo jasne (koło poziomu 10 i wyżej), ale od 2-3 lat naturalnie mi ciemnieją, postanowiłam je rozjaśnić.
Jestem zimnym typem i celuję w odcienie chłodne. Kupiłam dzisiaj w sklepie fryzjerskim farbę L'anza nr 10/71 i z wodą 9% ledwo mi złapało. Mam ogólnie włosy cienkie, gęste ale cienkie i wydawało mi się, że nie będzie problemu z rozjaśnieniem poleciałam więc i zakupiłam 12/71 za poradą pani sprzedawczyni i ta z wodą 9% nie zrobiła NIC
O co chodzi? Kwestia farby, moich włosów?
Spróbuję jeszcze wymyć je oczyszczającym szamponem i wtedy spróbować na kosmyku jak mi chwyci ale jestem już złej myśli. Mieszałam farbę 1:1 jak zaleca producent.
Możecie mi coś poradzić?
__________________
makijażowy fb
izqu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 15:36   #2026
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez izqu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, liczę na Waszą pomoc.
Włosy swoje mam naturalne na poziomie 9, 'odrost' chłodny a reszta ciepła z refleksami od słońca. To tytułem wstępu.
Jako, że zawsze miałam włosy bardzo jasne (koło poziomu 10 i wyżej), ale od 2-3 lat naturalnie mi ciemnieją, postanowiłam je rozjaśnić.
Jestem zimnym typem i celuję w odcienie chłodne. Kupiłam dzisiaj w sklepie fryzjerskim farbę L'anza nr 10/71 i z wodą 9% ledwo mi złapało. Mam ogólnie włosy cienkie, gęste ale cienkie i wydawało mi się, że nie będzie problemu z rozjaśnieniem poleciałam więc i zakupiłam 12/71 za poradą pani sprzedawczyni i ta z wodą 9% nie zrobiła NIC
O co chodzi? Kwestia farby, moich włosów?
Spróbuję jeszcze wymyć je oczyszczającym szamponem i wtedy spróbować na kosmyku jak mi chwyci ale jestem już złej myśli. Mieszałam farbę 1:1 jak zaleca producent.
Możecie mi coś poradzić?
Najprawdopodobniej masz włosy trudno rozjaśniające się, jak ja.

Inna możliwość to pozstałości jakich środków do pielęgnacji i układania.

Ewentualnie jeszcze może być tak, że farba chwyciła, ale było tyle pigmentu, że kolor wydaje się na tym samym poziomie. Tu by trzeba było odczekac kilka myć i zobaczyć czy nadmiar pigmentu się wypłukuje.

Teraz po dwukrotnym farbowaniu to radziłabym ci właśnie odczekać kilka myć, spóbuj je myć właśnie szamponem oczyszczającym.

Kiedyś miałam podobną niespodziankę, ale to była farba z typu tych delikatnych, mianowicie casting gloss, chciałam jasny beżowy blond a przyciemniłam sobie włosy na średni brąz :| na szczęście się zmyło.

Trochę dziwnie, że u ciebie ta rozjaśniajaca nie podziałała lepiej, ale możłiwe że to przez to, że zaraz po pierwszym farbowaniu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 15:50   #2027
izqu
Raczkowanie
 
Avatar izqu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 94
GG do izqu Send a message via Skype™ to izqu
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Farbowałam tylko pasemka w celu sprawdzenia jak chwyci i za każdym razem inne. Umyłam dziś włosy szamponem oczyszczającym, nałożyłam na jeszcze inne pasemko farbę 200/71 rozjaśniającą z wodą 9% i po godzinie i 5 minutach zero efektu. Na grzywce minimalne rozjaśnienie ale na tyle, że wygląda to jak od słońca, również po godzinie. Zamówiłam Alfaparf 11.20 i woda 12%, i jak on nie chwyci to znaczy że coś nie tak z moimi włosami:P
__________________
makijażowy fb
izqu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 08:08   #2028
mroovka_o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witajcie Ostatnio farbowałam włosy farbą Olia 7.0 (ciemny blond). Jestem zadowolona z efektu, ale następnym razem chciałabym, by odcień był troszkę jaśniejszy i może delikatnie chłodniejszy. Czy zmieszanie odcieni 7.0 i 9.1 (popielaty bardzo jasny blond) mogłoby dać taki efekt?
mroovka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 10:52   #2029
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez izqu Pokaż wiadomość
Farbowałam tylko pasemka w celu sprawdzenia jak chwyci i za każdym razem inne. Umyłam dziś włosy szamponem oczyszczającym, nałożyłam na jeszcze inne pasemko farbę 200/71 rozjaśniającą z wodą 9% i po godzinie i 5 minutach zero efektu. Na grzywce minimalne rozjaśnienie ale na tyle, że wygląda to jak od słońca, również po godzinie. Zamówiłam Alfaparf 11.20 i woda 12%, i jak on nie chwyci to znaczy że coś nie tak z moimi włosami:P
Chyba jednak zapigmentowało ci włosy przy poprzednich farbowaniach... Może lepszy byłby teraz odbarwiacz albo kąpiel rozjaśniająca?

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez mroovka_o Pokaż wiadomość
Witajcie Ostatnio farbowałam włosy farbą Olia 7.0 (ciemny blond). Jestem zadowolona z efektu, ale następnym razem chciałabym, by odcień był troszkę jaśniejszy i może delikatnie chłodniejszy. Czy zmieszanie odcieni 7.0 i 9.1 (popielaty bardzo jasny blond) mogłoby dać taki efekt?
Na twoim miejscu wybrałabym po prostu jaśniejszy i chłodniejszy odcień. I tak nie wyjdzie ci aż tak chłodny i jasny jak na pudełku, bo masz już farbowane włosy. W ogóle zobacz, czy ci się spierze ten 7.0 przy kolejnych myciach do trochę jaśniejszego. Jeśli zostanie taki ciemny, jak jest, to samym 9.1 nie zejdziesz do jaśniejszego blondu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-10, 18:15   #2030
mroovka_o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dzięki za odpowiedź
mroovka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 22:17   #2031
izqu
Raczkowanie
 
Avatar izqu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 94
GG do izqu Send a message via Skype™ to izqu
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

[QUOTE=Wampierz;57117776]Chyba jednak zapigmentowało ci włosy przy poprzednich farbowaniach... Może lepszy byłby teraz odbarwiacz albo kąpiel rozjaśniająca?

Ale pisalam, ze farbowalam tylko pasemka testowo, nie cale wlosy, wiec jak moglo mi cos zapigmentowac? cale wlosy byly nietkniete farba, naturalne. Zreszta 11.20 i woda 12% tez niewiele dalo, gora sie rozjasnila na zolty blond, juz sobie poradzilam ale konce sa ciemniejsze. Widac takie juz moje wlosy.
__________________
makijażowy fb
izqu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 11:02   #2032
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez izqu Pokaż wiadomość

Ale pisalam, ze farbowalam tylko pasemka testowo, nie cale wlosy, wiec jak moglo mi cos zapigmentowac? cale wlosy byly nietkniete farba, naturalne. Zreszta 11.20 i woda 12% tez niewiele dalo, gora sie rozjasnila na zolty blond, juz sobie poradzilam ale konce sa ciemniejsze. Widac takie juz moje wlosy.
A, ok, teraz rozumiem.

No to typowe oporniaki... Odczekaj jakiś czas i rąbnij odrosty jeszcze raz tym samym, powinno być o wiele lepiej.

Radziłabym ci robić odrosty po prostu często przy stałym farbowaniu, np. co 2 tyg nie co 4, wtedy odrost jest mniejszy i tego żółtego odcienia tuż przy skórze tak nie widać, a przy następnym farbowaniu odrostu to parę milimetrów dlaej już łapie mocniej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 11:15   #2033
izqu
Raczkowanie
 
Avatar izqu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 94
GG do izqu Send a message via Skype™ to izqu
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A, ok, teraz rozumiem.

No to typowe oporniaki... Odczekaj jakiś czas i rąbnij odrosty jeszcze raz tym samym, powinno być o wiele lepiej.

Radziłabym ci robić odrosty po prostu często przy stałym farbowaniu, np. co 2 tyg nie co 4, wtedy odrost jest mniejszy i tego żółtego odcienia tuż przy skórze tak nie widać, a przy następnym farbowaniu odrostu to parę milimetrów dlaej już łapie mocniej.
Ok, dzieki za rady na razie poczekam bo patrze, ze po szamponie fioletowym i ogólnie ten kolor zrobił mi sie ladny, naturalny. Wrzuce potem fotki jak to wygladalo mam zamiar scinac na wiosne to te ciemniejsze konce pojda do kosza i byc moze bede farbowac tym alfaparfem bo sie sobie podobam w tym kolorze
__________________
makijażowy fb
izqu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 10:35   #2034
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej, chciałabym się doradzić w kwestii farbowania włosów ciemnym brązem konkretniej - naturalnie mam w miarę ciemne włosy, coś w ten deseń http://twoje-seriale.pl/wp-content/u...nka-joanna.jpg , farbuje już bardzo długo, od kilku lat ciemne brązy , czasem ciemne brązy mieszane z czarnym. Do tej pory farbowałam włosy u fryzjera ale chcę sobie już sama farbować, i stąd moje pytania - czytałam w tym temacie, że radziłyście dziewczynie farbę w kolorze chłodnego brązu z firmy wella professionals koleston perfect w kolorze 4.07, rozglądałam się w internecie i wszędzie piszą, że to jest ciepły brąz, widziała go któraś z Was na żywo? Ja zwykle robiłam ciemny brąz mieszany z czarnym bo całkiem czarnego nie chciałam a farbuję włosy raz na 3 miesiące i nie chciałam żeby się zbyt szybko wypłukiwał a tak zmywał się w miarę fajnie i stopniowo i nie był odrost tak mocno widoczny po tych trzech miesiącach a jednocześnie włosy nie wypłukały się do poświaty kasztanu. Nie wiem czy sensownie to wyjaśniłam Mogłybyście mi doradzić w jaki kolor celować? I jeszcze jedno - jakiej wody użyć 3 czy 6 % ? bo różne piszą Rozumiem, że nie ma znaczenia z jakiej firmy będzie oxydant? I jeszcze kwestia ilości fabry - włosy mam prawie do pasa ale nie jakoś super gęste, jedno opakowanie wystarczy? Zakładam, że zafarbuje odrosty i tylko na koniec przeczeszę całość w celu odświeżenia, bo dolne partie włosów są mega ciemne. Gdyby ktoś mi odpisał i doradził byłoby mi bardzo miło Pozdrawiam Monia
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 12:14   #2035
izqu
Raczkowanie
 
Avatar izqu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 94
GG do izqu Send a message via Skype™ to izqu
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez niuniusienka21 Pokaż wiadomość
Hej, chciałabym się doradzić w kwestii farbowania włosów ciemnym brązem konkretniej - naturalnie mam w miarę ciemne włosy, coś w ten deseń http://twoje-seriale.pl/wp-content/u...nka-joanna.jpg , farbuje już bardzo długo, od kilku lat ciemne brązy , czasem ciemne brązy mieszane z czarnym. Do tej pory farbowałam włosy u fryzjera ale chcę sobie już sama farbować, i stąd moje pytania - czytałam w tym temacie, że radziłyście dziewczynie farbę w kolorze chłodnego brązu z firmy wella professionals koleston perfect w kolorze 4.07, rozglądałam się w internecie i wszędzie piszą, że to jest ciepły brąz, widziała go któraś z Was na żywo? Ja zwykle robiłam ciemny brąz mieszany z czarnym bo całkiem czarnego nie chciałam a farbuję włosy raz na 3 miesiące i nie chciałam żeby się zbyt szybko wypłukiwał a tak zmywał się w miarę fajnie i stopniowo i nie był odrost tak mocno widoczny po tych trzech miesiącach a jednocześnie włosy nie wypłukały się do poświaty kasztanu. Nie wiem czy sensownie to wyjaśniłam Mogłybyście mi doradzić w jaki kolor celować? I jeszcze jedno - jakiej wody użyć 3 czy 6 % ? bo różne piszą Rozumiem, że nie ma znaczenia z jakiej firmy będzie oxydant? I jeszcze kwestia ilości fabry - włosy mam prawie do pasa ale nie jakoś super gęste, jedno opakowanie wystarczy? Zakładam, że zafarbuje odrosty i tylko na koniec przeczeszę całość w celu odświeżenia, bo dolne partie włosów są mega ciemne. Gdyby ktoś mi odpisał i doradził byłoby mi bardzo miło Pozdrawiam Monia
Oxydant lepiej uzywac tej firmy co farba, ale inny nie powinien zrobic krzywdy. 6% teoretycznie rozjaśnia o 2 tony ale musza sie wypowiedziec dziewczyny. 1 tubka farby 50ml nie starczyla mi na wlosy lekko za ramiona, wiec przygotuj sie na zakup 2/3 tubek, bo jesli dobrze sie orientuje to bedzesz mieszac 1:1, tzn przykładowo 50ml farby + 50ml oksy. Z dwoch tubek to daje 200ml produktu, nie wiem czy starczy na dokladne pokrycie wlosow do pasa. Jednakze moja teorie musza potwierdzić bardziej doswiadczone dziewczyny
__________________
makijażowy fb
izqu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 12:14   #2036
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ja bym użyła co najmniej dwóch opakowań- niby chcesz tylko odświeżyć na końcu kolor na całości, ale jedna tubka Ci nie starczy, by zrobić to równo moim zdaniem. Zresztą wychodzę z założenia, że lepiej żeby zostało, niż zabrakło. Marka oxydantu ma średnie znaczenie, ważne by i oxy i farba były z amoniakiem lub bez, w tym przypadku z. Wybrałabym 3%. Skoro mieszalas brązy z czernią, myślę że poziom 4 może być dla Ciebie ciut jasny- zależy jakie teraz masz włosy? Jeśli bardzo ciemne, wzięłabym poziom 3.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 12:39   #2037
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ok, to kupię dwie tubki farby, też wolę, żeby zostało niżeli miałoby braknąć
Przy okazji nasunęło mi się pytanie - mogę od razu rozrobić całe dwie tubki czy najpierw powiedzmy jedną na odrosty a drugą przed samym przesmarowaniem całości? I od kiedy liczymy czas trzymania farby - od momentu jak zaczynam nakładać czy dopiero jak skończę?
Co do moich obecnych włosów od połowy długości w dół są mega ciemno brązowe, prawie czarne. Odrost (ma już w dobre 5cm) jest koloru jak na zdjęciu z linka który wstawiłam we wcześniejszym poście, a ta część włosów pomiędzy odrostami a prawie czarnymi jest ciemna ale ewidentnie widać w świetle, że to brąz ciepły.
Czyli w co lepiej celować? Najlepiej gdyby brąz był chłodnawy

Edit: chyba, że jakaś inna firma farb? Ja jestem w tym temacie kompletnie zielona, nie wiem czy ciemny brąz może się znacząco różnić w zależności od firmy?

Edytowane przez niuniusienka21
Czas edycji: 2016-03-15 o 12:44
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 15:03   #2038
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Oczywiście, że drugą możesz rozmieszac dopiero przed aplikacja. Nie musisz też od razu np na odrosty mieszać całej, może zejdzie mniej a zawsze możesz sobie dorobić na bieżąco. Liczysz czas od kiedy skończysz nakładać. Wella koleston to bardzo dobra firma, w Twojej sytuacji ja bym celowała jednak w poziom 3 skoro masz aż tak ciemne włosy. Jeśli ma być chłodny, wybierz np odcień popielaty. Zawsze też możesz dodać do farby odrobinę niebieskiego MiXtonu, przez co kolor będzie jeszcze chłodniejszy (ale i początkowo trochę ciemniejszy).

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 16:36   #2039
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

SceneQueene bardzo Ci dziękuję za pomoc, ok to wezmę tą welle, ale jak patrzałam na różne strony czy allegro to mają ten kolor tylko w wersji 3/0, a spotkałaś się może w wersji popielatej?
Ewentualnie gdybym wzięła 4 ale z popielatym odcieniem? Dalej może być za jasny chyba nie?

Co do oxydantu, 3% wystarczy żeby odrosty i farbowane pokryły się równomiernie? Bo coś mi się rzuciło w oczy jak czytałam, że przy 3% mogą wyjść plamy albo będzie się za szybko kolor wypłukiwał?

Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie nakładania farby, czy najpierw nałożyć tylko na same odrosty a na ostatnie 10 minut nałożyć na te "środkowe" farbowane gdzie mam obecnie ciepły ciemny brąz i końce które są prawie czarne czy na te środkowe nałożyć jednocześnie z odrostami? Chodzi mi o równomierne pokrycie. Przepraszam, że zadaje takie głupie pytania (zdaje sobie sprawę, że takie właśnie są dla osób doświadczonych ) ale to będzie mój debiut w farbowaniu sobie samej włosów i nie chciałabym czegoś zepsuć bo tyle czasu je zapuszczałam, że boje się eksperymentować

Edytowane przez niuniusienka21
Czas edycji: 2016-03-15 o 16:41
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 18:55   #2040
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Wiem, że mają 3.00- to pogłębiona natura i wyjdzie chłodniej, niż zwykła. Ja bym zrobiła odrosty na pełen czas na 3% - to oxy stosowane do tonowania, farbowania ton w ton, przyciemniania. Na 40 minut. Dalej ten ciepły brąz na ostatnie 15-20 minut. Te ciemne partie starczy Ci dla odświeżenia 5- 10.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.