Licea zaoczne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-22, 16:43   #31
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Lena, ja jestem w stanie sama sie przygotowac do egzaminow i matury nawet w kilka miesiecy. Eksternistycznie daje mi ten komfort ze nie czekam 3ch lat.
Nie powiem,że ja w stanie nie jestem.....bo jestem owszem. Ale jakoś mi na czasie właśnie nie zależy I właściwie nie jest u mnie wskazany taki natłok wszystkiego na 1 rok.
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 16:43   #32
amisu
Raczkowanie
 
Avatar amisu
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez Lena_20 Pokaż wiadomość
[SIZE=3][FONT=Century Gothic]

Cytat:
liceum eksternistyczne nie przygotowuje do matury. Do tego trzeba sie samemu przygotowac.

I wszystko jasne
Zawsze mozna isc na kursy przygotowujące do matury....
amisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 17:01   #33
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Licea zaoczne

dodam że na niektore kierunki studiow nie dostaniesz sie po eksternistycznych....
tak miała moja koleżanka a wcale nie chciala studiować w panstwowej uczelni
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 17:05   #34
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
dodam że na niektore kierunki studiow nie dostaniesz sie po eksternistycznych....
tak miała moja koleżanka a wcale nie chciala studiować w panstwowej uczelni
Rzeczywiście....nie za ciekawa sytuacja
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 18:56   #35
addicted
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 22
Dot.: Licea zaoczne

No to widzę, że Warszawianki mają szczęście. Właśnie słyszałam też coś o ustalaniu cen tych egzaminów ekst.

A to, że na niektóre kierunki studiów nie przyjmują po ekst. to nie słyszałam, na które konkretnie?
addicted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 19:33   #36
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez addicted Pokaż wiadomość

A to, że na niektóre kierunki studiów nie przyjmują po ekst. to nie słyszałam, na które konkretnie?
To jest bajka jakich wiele ;] Bo na swiadectwie nie masz informacji jakie konkretnie liceum konczylas w sensie w jakim trybie. Jest tylko nazwa i numer ;] Np. na mojej legitymacji z wieczorowki jest "Liceum ogolnoksztalcace numer" a na swiadectwie tez nie mam informacji zeby to byla szkola dla doroslych czy cos.


Odnosnie zamykania eksternistycznych: probowalas w innych szkolach? moze w tej ktora upatrzylas po prostu nie prowadza dalej badz nie bylo chetnych dlatego nie ma? Zadzwon moze cos sie zmienilo.

Odnosnie cen egzaminow. Te zazwyczaj sa znane gdzies w okolicy pazdziernika. 2 lata temu bylo 60zl za egzamin, w zeszlym roku 30,... oby w tym roku bylo 10 lub 20
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 20:28   #37
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
To jest bajka jakich wiele ;] Bo na swiadectwie nie masz informacji jakie konkretnie liceum konczylas w sensie w jakim trybie. Jest tylko nazwa i numer ;] Np. na mojej legitymacji z wieczorowki jest "Liceum ogolnoksztalcace numer" a na swiadectwie tez nie mam informacji zeby to byla szkola dla doroslych czy cos.


Odnosnie zamykania eksternistycznych: probowalas w innych szkolach? moze w tej ktora upatrzylas po prostu nie prowadza dalej badz nie bylo chetnych dlatego nie ma? Zadzwon moze cos sie zmienilo.

Odnosnie cen egzaminow. Te zazwyczaj sa znane gdzies w okolicy pazdziernika. 2 lata temu bylo 60zl za egzamin, w zeszlym roku 30,... oby w tym roku bylo 10 lub 20

z ciekawosci sprawdzialam swiadectwo maturalne kolezanki ale z zaocznego ogolniaka
i jest napisane ze to szkola dla doroslych i to wielkimi literami

moze tylko w wieczorowkach nie ma



co do kierunkow to wiem ze chciala dostac sie na anglistyke i politologie
wkoncu zrezygnowala i nie podjela dalej nauki...
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 20:47   #38
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Licea zaoczne

ooliwko. moja poprzednia szkola to wieczorowka i zaoczne (jedna klasa tak, druga tak). Na legitymacji nie mam informacji jaka to szkola, a na swiadectwie z wieczorowki tez...
Poza tym ale takie nie przyjmowanie osob po eksternistycznym byloby nie fair...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 21:12   #39
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Licea zaoczne

mam zrobic skan tego swiadectwa???
naprawde jest napisane ze dla doroslych

a co do studiowania to z jednej strony sie nie dziwie

co innego wieczorowka czy zaoczne LO
ale w 8 miesiecy??

ja jestem na nie ale to tylko moje zdanie autorka watku sama zdecyduje
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 00:17   #40
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Licea zaoczne

ooliwka - ja jestem od samego poczatku zdecydowanie na nie...
jakoś nie kusi mnie matura w rok... ale to już co kto lubi... Wybrałam zaoczne 3 letnie i jakoś nie specjalnie bym je zamieniła na ekstern.
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 08:49   #41
Aniolek_18
Raczkowanie
 
Avatar Aniolek_18
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 435
Dot.: Licea zaoczne

"Po zdaniu egzaminów eksternistycznych Słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego dla dorosłych," (cytat ze strony http://www.nowa.edu.pl/index.php/inf...rnistyczny.htm )
Skoro tak pisze wydaje mi się, że nie ma różnicy jak dlugo trwala nauka tylko, ze jest swiadectwo ukonczenia liceum. Ja jestem w takiej sytuacji, ze BARDZO zalezy mi na czasie i czytajac ten wątek zaczęlam sie powaznie zastanawiac nad takim kursem, ale zaniepokoilo mnie to, ze podobno są pozniej problemy z dostaniem sie na studia a tego bym nie chciala Mysle ze trzebaby bylo to jakos sprawdzic. SzpiegZKrainyDeszczowców, co myslisz?
__________________
04.08.12
Aniolek_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 08:27   #42
Aniolek_18
Raczkowanie
 
Avatar Aniolek_18
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 435
Dot.: Licea zaoczne

podnoszę
__________________
04.08.12
Aniolek_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 09:10   #43
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Licea zaoczne

Mowicie, ze zaoczne to wiele nerwow i multum nauki...Niewiem jak jest w Waszych miastach, ale za przeproszeniem u nas liceum zaoczne lub wieczorowe to tzw liceum dla nastoletnich matek, mlodych przestepcow na warunkowym i osob ktore naprawde nie potrafia pojac najprostszych rzeczy. Zdarzylo mi sie miec kontak z paroma osobami i na egzaminy dostaja tam kartke z pytaniami i odpowiedziami raz na pol roku i wystarczy to wkuc...Wg mnie sa to stracone 3 lata, samobojstwo w papierach na ewentualne studia i czesto narazanie sie na ponizanie ze strony innych ludzi. Szkoly np - ŻAK, COSINUS, ESKK itd.

Nie mam zadnej wiedzy na temat funkcjonowania takich szkol w innych miastach - tez maja taka opinie? Czy moze sa 'normalnymi' szkolami z pelnym programem wymagajacym pracy? Jezeli tak, a zycie zaskoczylo nas jakims 'wypadkiem' ktory uniemozliwia nam nauke w systemie dziennym to uwazam za dobry pomysl liceum eksternistyczne - mozna nadrobic stracone lata.
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 09:31   #44
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
Mowicie, ze zaoczne to wiele nerwow i multum nauki...Niewiem jak jest w Waszych miastach, ale za przeproszeniem u nas liceum zaoczne lub wieczorowe to tzw liceum dla nastoletnich matek, mlodych przestepcow na warunkowym i osob ktore naprawde nie potrafia pojac najprostszych rzeczy. Zdarzylo mi sie miec kontak z paroma osobami i na egzaminy dostaja tam kartke z pytaniami i odpowiedziami raz na pol roku i wystarczy to wkuc...Wg mnie sa to stracone 3 lata, samobojstwo w papierach na ewentualne studia i czesto narazanie sie na ponizanie ze strony innych ludzi. Szkoly np - ŻAK, COSINUS, ESKK itd.

Nie mam zadnej wiedzy na temat funkcjonowania takich szkol w innych miastach - tez maja taka opinie? Czy moze sa 'normalnymi' szkolami z pelnym programem wymagajacym pracy? Jezeli tak, a zycie zaskoczylo nas jakims 'wypadkiem' ktory uniemozliwia nam nauke w systemie dziennym to uwazam za dobry pomysl liceum eksternistyczne - mozna nadrobic stracone lata.
Ja chodzę do liceum zaocznego teraz będę w klasie maturalnej i wcale nie jest tak ze dostajesz pytanie i odpowiedzi. Owszem dostajesz 20 zestawów w każdym są trzy pytania musisz je opracować i się ich nauczyć bo nie wiadomo jaki zestaw będzie się miało poniewaz losuje się zestawy. I nie jest tak że obojętnie co napiszesz i będziesz to umiał to będzie dobrze, koleżanka z mojej klasy na egzaminie miała powiedziane ze to co ma napisane jest dobre ale w pytaniu nie o to chodziło i musiała wylosować inny zestaw jeśli chciała mieć lepsza ocenę.
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 13:04   #45
Aniolek_18
Raczkowanie
 
Avatar Aniolek_18
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 435
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
Mowicie, ze zaoczne to wiele nerwow i multum nauki...Niewiem jak jest w Waszych miastach, ale za przeproszeniem u nas liceum zaoczne lub wieczorowe to tzw liceum dla nastoletnich matek, mlodych przestepcow na warunkowym i osob ktore naprawde nie potrafia pojac najprostszych rzeczy. Zdarzylo mi sie miec kontak z paroma osobami i na egzaminy dostaja tam kartke z pytaniami i odpowiedziami raz na pol roku i wystarczy to wkuc...Wg mnie sa to stracone 3 lata, samobojstwo w papierach na ewentualne studia i czesto narazanie sie na ponizanie ze strony innych ludzi. Szkoly np - ŻAK, COSINUS, ESKK itd.

Nie mam zadnej wiedzy na temat funkcjonowania takich szkol w innych miastach - tez maja taka opinie? Czy moze sa 'normalnymi' szkolami z pelnym programem wymagajacym pracy? Jezeli tak, a zycie zaskoczylo nas jakims 'wypadkiem' ktory uniemozliwia nam nauke w systemie dziennym to uwazam za dobry pomysl liceum eksternistyczne - mozna nadrobic stracone lata.


Skoro tak twierdzisz...W takim razie gdzie mają uczyć się osoby pracujące, które nie mają wystarczająco dużo czasu ani pieniędzy aby pojsc na kurs eksternistyczny?? Osoby, ktorym nie udalo sie skonczyc liceum dziennego są w takim razie skazane na wyksztalcenie podstawowe bo licea zaoczne to...?i nie warto się do nich zapisywać.
Ja znam ludzi, ktorzy się tak uczą i powiem Ci, ze nie wszyscy to jak to powiedzialaś "mlodzi przestepcy i nastoletnie matki", to ludzie, ktorzy chcą się czegos nauczyc, a to ze zajecia nie pozwalaja na przerobienie takiej ilosci materialu jak w liceum dziennym to nie znaczy, ze ktos kto chce zdobyć pewną wiedzę jej nie zdobędzie. Przypominam, ze zdając tam maturę niczym nie rozni się ona od matur w "normalnych szkolach"
__________________
04.08.12
Aniolek_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 15:35   #46
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Licea zaoczne

Mowicie, ze zaoczne to wiele nerwow i multum nauki...Niewiem jak jest w Waszych miastach, ale za przeproszeniem u nas liceum zaoczne lub wieczorowe to tzw liceum dla nastoletnich matek, mlodych przestepcow na warunkowym i osob ktore naprawde nie potrafia pojac najprostszych rzeczy. Zdarzylo mi sie miec kontakt z paroma osobami i na egzaminy dostaja tam kartke z pytaniami i odpowiedziami raz na pol roku i wystarczy to wkuc...Wg mnie sa to stracone 3 lata, samobojstwo w papierach na ewentualne studia i czesto narazanie sie na ponizanie ze strony innych ludzi. Szkoly np - ŻAK, COSINUS, ESKK itd.

nie napisalam ze wszyscy...i zaznaczylam ze swoja wypowiedz opieram tylko na opinii tych szkol w moim miescie i relacjach osob ktore sie tam ucza
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 11:27   #47
natalia19
Raczkowanie
 
Avatar natalia19
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 96
Dot.: Licea zaoczne

Wiec w koncu lepsze jest liceum zaoczne czy liceum eksternistyczne?
Drogie wizazanki jakby ktoras znala jakies dobre liceum eksternistyczne w Poznaniu badz szczecinie?bo l zaocznego jest pelno w google natomiast z eksternem to tylko na to nova szkole trafiam a to niestety warszawaka...
natalia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 11:57   #48
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Licea zaoczne

Moja sąsiadka chodzi do liceum eksternistycznego i wcale nie jest tak łatwo jakby się wydawało , owszem zajęcia polegają jedynie na słuchaniu wykładu czasem się rozwiązuje jakieś zadania, można sobie także w ogóle nie przychodzić na zajęcia bo listy obecności jako takiej nie ma ,ale egzaminy są naprawdę trudne widziałam jeden arkusz z j.polskiego i były podobne zadania jak na maturze więc naprawdę trzeba mieć wiedzę ,ostatnio CKE zmieniło sposób przeprowadzania egzaminów i w komisji zasiadają osoby z innych miast lub z innych placówek więc nie ma też mowy o ściąganiu , na gotowce też nie ma co liczyć bo z tego co wiem to zasady są takie jak na maturze czyli arkusz z pytaniami jest otwierany dopiero w trakcie egzaminu.
Niestety będąc słuchaczem takiej szkoły trzeba wydać trochę pieniędzy i prawdę mówiąc wiedzy jako takiej się tam nie zdobędzie ,trzeba samemu się przykładać koleżanka brała nawet korepetycje przed egzaminami bo miała świadomośc że sobie nie poradzi.
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 12:11   #49
natalia19
Raczkowanie
 
Avatar natalia19
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 96
Dot.: Licea zaoczne

no wlasnie tez sklaniam sie jednak coraz bardziej do liceum zaocznego ,ale czy oni maja rakrutacje przez caly rok?
natalia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 12:14   #50
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Licea zaoczne

Wydaje mi się że rekrutacja jest 2 razy w roku , chyba gdzieś na przełomie sierpień- wrzesień i luty- marzec, ale to chyba głównie zależy od szkoły.
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 07:01   #51
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Licea zaoczne

o jak dawno nikt tu nie zaglądał
coraz powazniej sie zastanawiam nad liceum zaocznym poniewarz liceum dzienne nie jest dla mnie poprostu mecze sie tam, ide dzisiaj sie dowiedziec wszystkiego oby nie bylo za pozno bo zajecia sa od 12 wrzesnia
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 08:45   #52
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Licea zaoczne

[1=881a135baa34e075ff271ac 6ad77e43317518c11;1413078 0]o jak dawno nikt tu nie zaglądał
coraz powazniej sie zastanawiam nad liceum zaocznym poniewarz liceum dzienne nie jest dla mnie poprostu mecze sie tam, ide dzisiaj sie dowiedziec wszystkiego oby nie bylo za pozno bo zajecia sa od 12 wrzesnia[/QUOTE]
Ale i tu i tu taka sama nauka. Program przerobic i tak musisz. Tylko wieczorowo i zaocznie musisz wiekszosc samemu. Jezeli praca uniemozliwia Ci normalna szkole, albo wieczorowke, owszem. Ale jezeli powodem jest "meczenie sie" to powaznie sie zastanow czy jakakolwiek nauka jest dla Ciebie.

Ja przezylam swoja niemila przygode z liceum eksternistycznym (mowili ze egzaminy po 30zl, okazalo sie ze po 120, mowili ze na pewno mozemy egzamin zdawac w kazdej chwili okazalo sie ze za miesiac mamy egzaminy humanistyczne, a zakres materialu na scisle dostaniemy miesiac przed egzaminami, wyniki egzaminow to na tyle pozno by byly, ze nie zdarzylibysmy sie zalapac na mature, wiec i tak i tak mature bysmy pisali po roku... cala moja grupa sie wypisala, pozniej byla walka o odzyskanie pieniedzy, no z tym juz byly problemy)... Stracilam dzieki temu semestr, ktory musialam pozniej "nadrabiac". Na szczescie udalo sie, i w zeszym roku przyszlam do obecnej szkoly. Obecnie jestem juz w klasie maturalnej w liceum wieczorowym. Poprzednia klase konczylam takze w tej szkole, z ocenami 4 i 5.... W tej szkole nie ma bata, ze pracujesz czy nie, ze fizycznie czy umyslowo, 12stronicowa notatka z polskiego musi byc.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2009-09-08 o 08:48
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 10:33   #53
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Licea zaoczne

rozumiem masz niemile wspomnienia z takiej szkoly, ale nie znaczy ze trzeba innym odradzać, mysle ze sobie poradze jest to bezplatne, tylko wlasnie zaniepokoilas mnie tymi oplatami za testy ktore miałas, musze sie dopytac.
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 10:43   #54
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Licea zaoczne

[1=881a135baa34e075ff271ac 6ad77e43317518c11;1413316 0]rozumiem masz niemile wspomnienia z takiej szkoly, ale nie znaczy ze trzeba innym odradzać, mysle ze sobie poradze jest to bezplatne, tylko wlasnie zaniepokoilas mnie tymi oplatami za testy ktore miałas, musze sie dopytac.[/QUOTE]
Sluchaj, jezeli chodzi o eksternistyczne, jest to tak, ze na dobra sprawe nie musisz sie zapisywac na kurs. Bo rownie dobrze mozesz wziac podreczniki i nauczyc sie sama, zaoszczedzisz dzieki temu 500zl (zakres materialu na egzamin na dany przedmiot jest na stronie OKE). Ceny egzaminow ustala OKE/CKE. Na samym kursie do egzaminow sie nie nauczysz, nie ma takiej mozliwosci.
Eksternistyczne i zaoczne to zupelnie co innego. Zaoczne zaliczasz w szkole, eksternistyczny jest kurs, po ktorym zapisujesz sie na egzamin do OKE... i w OKE oplacasz sobie egzaminy z kazdego przedmiotu za cale 3 lata.

Jezeli chodzi o zaoczne, to piszac ze "meczysz sie" w zwyklej szkole, to naprawde nie wiem co to za mysl zeby isc do zaocznego. Zaocznie masz rownie duzo pracy (mowimy o normalnym zaocznym jak np. CKU i zwykle prywatne, a nie masowej produkcji, w stylu cosinus itp.), a gorzej bo musisz sie wiekszosci sama uczyc. Nie ma mozliwosci zebys nauczyla sie tylko na lekcjach. Poza tym w zaocznym czekaja Cie (zwlaszcza jesli mowa o bezplatnej, czyli CKU <mam z CKU doswiadczenia>) prace pisemne (z kazdego przedmiotu) oraz egzaminy ustne ze wszystkiego, ustne i pisemne z matematyki i polskiego.
Naprawde zastanow sie i porozmawiaj ze swoim wewnetrznym JA czy dasz rade. Dasz rade, okej. Moze jednak wieczorowka bedzie lepsza? (Wieczorowka jest wg mnie lepsza, poniewaz jednak czesciej masz kontakt z nauczycielem...)

Ja wiem ze o szkole wieczorowej czy zaocznej mowi sie ze ma na pewno gorszy poziom, ale to nie jest prawda. Zakres materialu jakiego nalezy sie nauczyc jest wszedzie taki sam, bo w koncu wszystkich czeka ten sam egzamin maturalny. (no chyba ze ktos nie chce zdawac matury... ale IMHO takie postepowanie jest bez sensu...)
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2009-09-08 o 10:48
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 11:23   #55
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Licea zaoczne

chodzi mi tylko o zaoczne, przedmioty ktore maja byc to polski, angielski, matma, historia, infotmatyka, mysle ze dam rade bo nie ma tych przedmiotow z ktorych mialam problemy, no nic juz zrobilam wiekli blad jesli chodzi o szkole......
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 11:57   #56
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Licea zaoczne

Po prostu nie licz, ze to lekcje co 2tyg i nic wiecej....
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 22:21   #57
nacia2666
Raczkowanie
 
Avatar nacia2666
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Wiadomości: 39
GG do nacia2666
Dot.: Licea zaoczne

POMOCY!!!
Chciałabym w przyszłym roku pisać maturę.. dlatego zastanawiam się nad kursem eksternistycznym... z tym że nie wiem... czy lepiej nauczyć się w domu i w październiku zdać część humanistyczną, a w lutym mat-przyr. czy zapisać się na pełen kurs... czytając ten wątek strasznie się zaniepokoiłam.. mam praktycznie nóż na gardle a to jedyne rozwiązanie... pomożecie??
nacia2666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 00:16   #58
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez nacia2666 Pokaż wiadomość
POMOCY!!!
Chciałabym w przyszłym roku pisać maturę.. dlatego zastanawiam się nad kursem eksternistycznym... z tym że nie wiem... czy lepiej nauczyć się w domu i w październiku zdać część humanistyczną, a w lutym mat-przyr. czy zapisać się na pełen kurs... czytając ten wątek strasznie się zaniepokoiłam.. mam praktycznie nóż na gardle a to jedyne rozwiązanie... pomożecie??
Nie dasz rady. Wyniki czesci scislej sa po terminie ostatecznej deklaracji maturalnej - w efekcie mature mozesz zdac dopiero za rok.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 10:39   #59
nacia2666
Raczkowanie
 
Avatar nacia2666
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Wiadomości: 39
GG do nacia2666
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Nie dasz rady. Wyniki czesci scislej sa po terminie ostatecznej deklaracji maturalnej - w efekcie mature mozesz zdac dopiero za rok.
Ale z tego co wiem są dwie sesje egzaminacyjne...?
nacia2666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 10:51   #60
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Licea zaoczne

Cytat:
Napisane przez nacia2666 Pokaż wiadomość
Ale z tego co wiem są dwie sesje egzaminacyjne...?
Jest tak:
Najpierw konczysz liceum, w tym celu zdajesz dwie sesje:
- sesja humanistyczna w grudniu
- sesja scisla w lutym
Aby przystapic do matury musisz skonczyc liceum, wiec zaliczyc dwie sesje powyzsze.
Aby przystapic do matury musisz wypelnic deklaracje wstepna do 30 wrzesnia, oraz ostateczna do któregoś lutego.
Sesja maturalna JEST JEDNA, sesja w sierpniu to sesja poprawkowa a nie maturalna, moga do niej przystapic osoby które TYLKO oblaly obowiazkowe egzaminy maturalne (polski, jezyk obcy nowozytny, od 2010 matematyka), badz z jakiegos powodu nie byly na majowym egzaminie ani na egzaminie w drugim terminie w czerwcu i maja na to zaswiadczenie lekarza (ciezka choroba, pobyt w szpitalu).
Wyniki egzaminow z przedmiotów scisłych są w terminie takim, że NIE ZDĄŻYSZ złożyć deklaracji ostatecznej - nie dasz rady bez zakrzywienia czasoprzestrzeni przystapic do matury w tym samym roku szkolnym, bo warunkiem przystąpienia do egzaminu maturalnego jest UKOŃCZENIE LICEUM. Jeżeli ukończyłaś liceum, i masz swiadectwo ukończenia liceum, mozesz bez problemu przystąpić do matury 2011.
Jezeli chcesz w jednym roku skończyć eksternistycznie i liceum i zrobic mature - nie jest to obecnie możliwe.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2010-06-02 o 10:53
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.