Studia, finanse i rachunkowość, Wałbrzych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 21:11   #1
quietdreamer
Raczkowanie
 
Avatar quietdreamer
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Dolnośląskie :)
Wiadomości: 113

Studia, finanse i rachunkowość, Wałbrzych.


Dobry Wieczór Drogie Wizażanki.

Zgłaszam się do Was głównie w celu doinformowania się w sprawie studiów.
Od września zaczynam klasę maturalną. Wstępną koncepcję na przyszłość mam - finanse i rachunkowość, Wałbrzych (Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości). Nie ukrywam, że liczę tutaj głównie na Koleżanki "po fachu", czyli osoby, które studiowały ten kierunek (może nawet w Wałbrzychu... jest tu ktoś taki? ).
Wiem z czego powinnam zdawać maturę, aczkolwiek chciałabym się dowiedzieć jak to wyglądało w Waszym przypadku? Z jakich przedmiotów ją zdawaliście i na jakim poziomie? Byłabym wdzięczna, gdybyście też podzieliły się uzyskanymi na maturze wynikami. I jeśli studiowałyście/studiujecie finanse i rachunkowość to powiedzcie czy jesteście zadowolone z wyboru tego kierunku? Czy jest bardzo ciężki tak jak twierdzi większość?
Kolejna kwestia mnie nurtująca odnosi się już do samego Wałbrzycha i osób zaznajomionych z wyżej wymienioną szkołą. Jeżeli jest wśród Was ktoś kto tam studiował to może moglibyście powiedzieć coś więcej na temat samej szkoły. Warto się tam w ogóle wybierać?
Sama chciałabym studiować zaocznie (aby pogodzić naukę z pracą), więc interesują mnie także kwestie noclegów. Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Mam nadzieję, że dzięki Wam dowiem się czegoś więcej i rozwieję swoje wszelkie wątpliwości odnośnie własnej przyszłości.
__________________
"Idealny związek to taki, gdzie cisza nie krępuje, odległość nie stanowi problemu, gdzie kłóci się jak stare małżeństwo, wygłupia jak dzieci, kocha bezgranicznie, mimo, pomimo i wbrew wszystkiemu, niezależnie od tego co się w życiu wydarzy."

Już 3 lata...
quietdreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:17   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia, finanse i rachunkowość, Wałbrzych.

A nie myślałaś może o dziennych na publicznej? Ciężko się pewnie nie będzie dostać na typowe uniwerki typu Gdański, Szczeciuński itp. bo z takimi prywatnimi to nieraz później wychodzi szydło z worka
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 10:53   #3
quietdreamer
Raczkowanie
 
Avatar quietdreamer
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Dolnośląskie :)
Wiadomości: 113
Dot.: Studia, finanse i rachunkowość, Wałbrzych.

Owszem, wychodzi różnie i jak na razie przyznaję, że myślałam o Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jednak mimo wszystko nie zamierzam kierować się stereotypami i ogólną opinią na temat szkół prywatnych.
__________________
"Idealny związek to taki, gdzie cisza nie krępuje, odległość nie stanowi problemu, gdzie kłóci się jak stare małżeństwo, wygłupia jak dzieci, kocha bezgranicznie, mimo, pomimo i wbrew wszystkiemu, niezależnie od tego co się w życiu wydarzy."

Już 3 lata...
quietdreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:35   #4
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia, finanse i rachunkowość, Wałbrzych.

Cytat:
Napisane przez quietdreamer Pokaż wiadomość
Owszem, wychodzi różnie i jak na razie przyznaję, że myślałam o Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jednak mimo wszystko nie zamierzam kierować się stereotypami i ogólną opinią na temat szkół prywatnych.
Niezupełnie stereotypami, w Big4 głównie widzi się ludzi z: SGH, UE, UW/UŁ...przypadek - nie sądzę.
Poza tym siłą rzeczy, prywatna - płacisz = zdajesz, szczególnie w dobie niżu demograficznego.
Oczywiście nie oznacza to, że nic z takiej szkoły nie wyniesiesz ale...to mimo wszystko jest słabsza kadra, program dla słabszych maturzystów itd.

Natomiast UE Wroc, to jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych w kraju.
Posiada ona także ciekawą kadrę, np. studiując FiR na WZ masz zajęcia z samym Panem prof. Krzysztofem Jajugą - ten jegomość nauczy Cię więcej, niż cała kadra ze słabej-prywatnej razem wzięta.

Nie bez znaczenia pozostaje też miasto, załapać się do finansów we Wrocławiu a Wałbrzychu to niebo a ziemia, poza tym - duże firmy zawsze ogłaszają się na uczelniach ekonomicznych, więc jeszcze łatwiej jest załapać praktykę/staż/konkurs.
Nawet nie wspominam o działalności w kołach naukowych, bo tutaj również - niebo a ziemia, a to też jest istotne.

Generalnie od UE Wrocław dzieli Cię jakieś 70 km drogi, bezpłatna nauka powinna zrekompensować koszty lokum we Wrocławiu ( za żarcie i tak przecież płacisz ).
Nie zastanawiałbym się nawet chwili - na UE nie jest się aż tak trudno dostać, więc powinnaś dać rade.
Sam poszedłbym na UE Wroc, gdyby nie to, że UE Kato mam tuż pod domem.
A najlepiej to w ogóle na SGH, ale tam trzeba 2 języki mieć, niestety.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-08-24 o 11:38
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 21:06   #5
quietdreamer
Raczkowanie
 
Avatar quietdreamer
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Dolnośląskie :)
Wiadomości: 113
Dot.: Studia, finanse i rachunkowość, Wałbrzych.

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Niezupełnie stereotypami, w Big4 głównie widzi się ludzi z: SGH, UE, UW/UŁ...przypadek - nie sądzę.
Poza tym siłą rzeczy, prywatna - płacisz = zdajesz, szczególnie w dobie niżu demograficznego.
Oczywiście nie oznacza to, że nic z takiej szkoły nie wyniesiesz ale...to mimo wszystko jest słabsza kadra, program dla słabszych maturzystów itd.

Natomiast UE Wroc, to jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych w kraju.
Posiada ona także ciekawą kadrę, np. studiując FiR na WZ masz zajęcia z samym Panem prof. Krzysztofem Jajugą - ten jegomość nauczy Cię więcej, niż cała kadra ze słabej-prywatnej razem wzięta.

Nie bez znaczenia pozostaje też miasto, załapać się do finansów we Wrocławiu a Wałbrzychu to niebo a ziemia, poza tym - duże firmy zawsze ogłaszają się na uczelniach ekonomicznych, więc jeszcze łatwiej jest załapać praktykę/staż/konkurs.
Nawet nie wspominam o działalności w kołach naukowych, bo tutaj również - niebo a ziemia, a to też jest istotne.

Generalnie od UE Wrocław dzieli Cię jakieś 70 km drogi, bezpłatna nauka powinna zrekompensować koszty lokum we Wrocławiu ( za żarcie i tak przecież płacisz ).
Nie zastanawiałbym się nawet chwili - na UE nie jest się aż tak trudno dostać, więc powinnaś dać rade.
Sam poszedłbym na UE Wroc, gdyby nie to, że UE Kato mam tuż pod domem.
A najlepiej to w ogóle na SGH, ale tam trzeba 2 języki mieć, niestety.
Mimo wszystko nie zgodzę się ze stwierdzeniem "płacisz=zdajesz", ponieważ nie zawsze tak to działa. Fakt, może w wielu prywatnych szkołach zasada ta rzeczywiście się sprawdza, aczkolwiek sama mam znajomą, która mimo tego miała problemy ze zdaniem. Zresztą nie można wszystkich szkół wrzucać do jednego worka. Jednak zdania na ten temat były, są i będą podzielone, więc nie ma sensu się nad tym roztkliwiać.
Zdaję sobie też sprawę z tego, że nie warto porównywać ze sobą jednej i drugiej uczelni, bo wiadomo, która w tym zestawieniu góruje. Ja po prostu w trakcie nauki chciałabym również podjąć pracę i mam wątpliwości co do tego czy na studiach dziennych mi się to uda. A nawet jeżeli tak to czy będę w stanie pogodzić jedno z drugim. Mam także obawy co do dostania się na UE we Wrocławiu. Niby z nauką nie mam problemów i sądzę, że na maturze też nie wypadnę źle, lecz strach i tak pozostaje.
Nie wiem, może nasłuchałam się zbyt wielu negatywnych opinii znajomych "po fachu". Po wypowiedziach niektórych z nich czasem nawet mam wrażenie, że dostanie się tam już graniczy z cudem... Ponadto uważają, że trzeba się tylko uczyć i poza tym nie ma już praktycznie na nic czasu. I stąd chyba zrodziła się moja największa obawa - że biorąc na siebie jednocześnie pracę i studia zwyczajnie nie dam rady. Chęci i motywacji mi nie brakuje, jednak jakieś "ale" ciągle krąży gdzieś w mojej głowie.
__________________
"Idealny związek to taki, gdzie cisza nie krępuje, odległość nie stanowi problemu, gdzie kłóci się jak stare małżeństwo, wygłupia jak dzieci, kocha bezgranicznie, mimo, pomimo i wbrew wszystkiemu, niezależnie od tego co się w życiu wydarzy."

Już 3 lata...
quietdreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 21:27   #6
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia, finanse i rachunkowość, Wałbrzych.

Cytat:
Ja po prostu w trakcie nauki chciałabym również podjąć pracę i mam wątpliwości co do tego czy na studiach dziennych mi się to uda
Na dziennych nie będzie problemu z podjęciem pracy, zawsze możesz się też w każdej chwili przepisać na zaoczne.
Dodatkowo będziesz miała dostęp do cennych kół naukowych uczelni - ciekawy projekty tam się wykonuje.

Poza tym - Wrocław a Wałbrzych i praca...niebo a ziemia.

Cytat:
że dostanie się tam już graniczy z cudem
Bzdury, pomiędzy 50-60% z rozszerzonych 3 matur ( np. angielski, matematyka, geografia ) spokojnie wystarczy na każdy kierunek.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-08-24 o 21:32
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 10:42   #7
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Studia, finanse i rachunkowość, Wałbrzych.

Na UE we Wrocławiu też możesz studiować niestacjonarnie. To lepszy pomysł niż studia zaoczne w szkole prywatnej
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.