Chór akademicki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 23:10   #1
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781

Chór akademicki


Hej Piszcie wszystko co wiecie o chórach akademickich,jak wyglądają przesłuchania,jak dobrze trzeba umieć śpiewać itp.? Najbardziej interesuje mnie chór cm umk,ale o innych też chętnie przeczytam Wydaje mi się,że potrafię śpiewać,ale jestem w tej kwestii bardzo nieśmiała,tylko w gimnazjum byłam w chórze i boję się,że trema by mnie zjadła iz przesłuchań nici.
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 23:49   #2
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Chór akademicki

Moja współlokatorka śpiewała w chórze akademickim. Poziom był bardzo wysoki, za pierwszym razem odpadła w przesłuchaniach, choć śpiewała bardzo profesjonalnie i miała doświadczenia w innym chórze, przyjęli ja za drugim razem.
Z tego co opowiadała dziewczyny mają dużo większą konkurencję. Na pewno przed trzeba poćwiczyć, a potem powinno być dobrze. Jak nie uda sie od razu, można spróbować za rok.
Jednak ja mam informacje z drugiej ręki. I oczywiście nie twierdzę, że się nie dostaniesz, powtarzam tylko co powiedziała znajoma.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 08:54   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Chór akademicki

Cytat:
Napisane przez Gosia_14 Pokaż wiadomość
Hej Piszcie wszystko co wiecie o chórach akademickich,jak wyglądają przesłuchania,jak dobrze trzeba umieć śpiewać itp.? Najbardziej interesuje mnie chór cm umk,ale o innych też chętnie przeczytam Wydaje mi się,że potrafię śpiewać,ale jestem w tej kwestii bardzo nieśmiała,tylko w gimnazjum byłam w chórze i boję się,że trema by mnie zjadła iz przesłuchań nici.

Zależy jaka uczelnia.
U mnie (UMB) przesłuchanie polegało na tym, że trzeba było zaśpiewać krótką wprawkę i tyle. Dyrygent wybierała sama kto jej pasuje, a kto nie. Ci, którzy pasowali trafiali do takiego "przed-chóru", uczyli się repertuaru, a potem niektórzy mogli śpiewać już normalnie, również na koncertach.
Jeśli na uczelni, którą wybrałaś jest fajny chór - to warto. Ja zrezygnowałam, nie rozwijało mnie to
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:31   #4
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: Chór akademicki

Dzięki za odpowiedzi.Chodziło mi o chór collegium medicum w bydzi,ale właśnie najbardziej boję się tych przesłuchań.Dyrygent jest bardzo sympatyczny,ale na pewno wymagający.
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:49   #5
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: Chór akademicki

U nas przesłuchanie polegało na tym, że pani kazała śpiewać jakiś dźwięk do wygrywanej przez siebie tonacji, jak ktoś podołał określała jaki ma głos i tyle a chór wygrywał wiele konkursów, także mimo prostego przesłuchania trzymają poziom
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.