Puder dla tłustej cery... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-03, 17:41   #1
Ol_Trinket3005
Przyczajenie
 
Avatar Ol_Trinket3005
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Miastko
Wiadomości: 7

Puder dla tłustej cery...


Poszukuje jakiegos pudru który bedzie matowił mi twarz przez cały dzień. Mam tendencje do błyszczenia sie buzi. Mam tłustą cerę. Bardzo proszę o jakieś propozycje ...
Ol_Trinket3005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 20:03   #2
oryginalna11
Raczkowanie
 
Avatar oryginalna11
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Coleraine, Irlandia Północna
Wiadomości: 177
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Hej, na prawde polecam CI przejrzenie KWC. Poczytaj opinie dziewczyn, które piszą jaki mają typ skóry i co u nich sie najlepiej sprawdza
__________________
oryginalna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 20:22   #3
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Puder dla tłustej cery...

U mnie nieźle sprawuje się puder matujący z Astora - jak się przypudruję rano o 7:30, to mat trzyma do 12, później trzeba poprawić
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 20:44   #4
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Raczej żaden puder nie zmatowi ci twarzy na cały dzień i, jak wyżej, polecam kwc.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 18:26   #5
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Puder dla tłustej cery...

z droższych:
Kryolan
Dermablend
Clinique

z tańszych:
Jadwiga
Essence Fix
Manhattan sypki
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:47   #6
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Dla cer tłustych przeznaczone są podkłady w musie Na to możesz zastosować puder sypki transparentny i będzie ok
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 12:23   #7
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Spróbuj pudru bambusowego albo ryżowego i używaj do nakładania puszku welurowego, delikatnie "wciskając" puder w skórę. U mnie z łojotokowym zapaleniem skóry działa to na cały dzień w normalnych warunkach, chyba że korzystam z klimatyzacji/nawiewu, to wtedy na pół dnia. I uważaj na pudry z talkiem w składzie, gdyż on może zapychać i powodować dodatkowe błyszczenie.

Może zastanów się też nad dobrym kremem pod spód, możę Base Matt Lefrosch? Na allegro jest za około 20 zł, ja korzystam, działa super.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 14:23   #8
Bellair
Przyczajenie
 
Avatar Bellair
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cześć

Mam skórę tłustą (kiedyś z zaskórnikami, ale udało się to zwalczyć) i od dwóch lat stosuję puder Max Factor Creme Puff nr 05. Używam go na podkład, ale również możesz go nakładać bezpośrednio na buzię. Nie zatyka porów, nie powoduje powstawania zaskórników, plus jest wydajny, super matuje!!! Cena może trochę przerażać ale jeśli masz cerę tłustą to raczej cena nie powinna grać roli- 50 zł przeżyjesz a wierz mi nie pogorszy Ci się cera!! Gąbeczka która jest w opakowaniu, jest wystarczająca- ale musisz ją prać ręcznie w mydełku co tydzień- szybko schnie.
Bellair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 15:57   #9
eettaa
Raczkowanie
 
Avatar eettaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 331
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Ja rowniez polecam essence fix - zarowno wersje kompaktowa, jak i sypka Mam baaaardzo tlusta cere i jest to jedyny puder matujacy na dluzej. Ale jesli nie masz az tak bardzo tlustej cery dobry moze byc tez rimmel stay matte. Mnie osobiscie zupelnie nie podszedl polecany wyzej creme puff - swiece sie po nim doslownie po godz i to bardziej niz bez niego, ale mysle ze musisz poprobowac kilku pudrow, az znajdziesz cos odpowiedniego bo co dziala na jedna cere nie bedzie odpowiadac drugiej itd

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
eettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 23:26   #10
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez eettaa Pokaż wiadomość
Ja rowniez polecam essence fix - zarowno wersje kompaktowa, jak i sypka Mam baaaardzo tlusta cere i jest to jedyny puder matujacy na dluzej. Ale jesli nie masz az tak bardzo tlustej cery dobry moze byc tez rimmel stay matte. Mnie osobiscie zupelnie nie podszedl polecany wyzej creme puff - swiece sie po nim doslownie po godz i to bardziej niz bez niego, ale mysle ze musisz poprobowac kilku pudrow, az znajdziesz cos odpowiedniego bo co dziala na jedna cere nie bedzie odpowiadac drugiej itd

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja takie same mam odczucia co do MF Creme Puff, miałam i posłałam w świat, choć z wyrzutami sumienia, bo to był prezent. Ale niestety... po pierwsze tłusty, zapychający i ciężki, a po drugie, kolor translucent był jak dla mnie różowy, i to okropnie różowy. Więc nie da się kogoś zapewnić, że będzie idealny, mnie wysypało.
A Essence wykorzystałam dwa opakowania sypańca... aż do zmiany składu, bo dodali talk, którego nie lubię i unikam. W ogóle, dziwią mnie ceny Dermablendu czy Kryolana, przecież to sam talk, który drogi nie jest, więc... po prostu płacimy za markę?
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 08:14   #11
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
W ogóle, dziwią mnie ceny Dermablendu czy Kryolana, przecież to sam talk, który drogi nie jest, więc... po prostu płacimy za markę?
Hmmm nie wiem nie zastanawiam sie nad takimi rzeczami jeśli chodzi o twarz, rzeczy do buzi muszą być dobre, nawet jeśli trzeba za nie zapłacić, bo twarz jest naszą wizytówka i mamy ją jedną.
Kryolan to chyba sceniczna kosmetyka.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 18:53   #12
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Polecam matujące Essence i nowy puder Inglot z serii 3S
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:41   #13
macademia
Przyczajenie
 
Avatar macademia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Toronto, Kanada
Wiadomości: 17
Dot.: Puder dla tłustej cery...

hej.. jesli chodzi ci o podklad to polecam revlon colorstay.. Ja uzywam ten w musie.. nie wiem czy jest dostepny w Polsce ale mam nadzieje ze jest, bo to naprawde dobry podklad.. ma krycie srednie ale mozliwe jest "budowanie" az do uzyskania pelnego krycia.. mozna nakladac palcami, zwilzona gabeczka- ale wtedy sie troche rozrzedzi, lub pedzlem.. na to naloz jakikolwiek puder utrwalajacy i voila!
macademia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 00:05   #14
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
Hmmm nie wiem nie zastanawiam sie nad takimi rzeczami jeśli chodzi o twarz, rzeczy do buzi muszą być dobre, nawet jeśli trzeba za nie zapłacić, bo twarz jest naszą wizytówka i mamy ją jedną.
Kryolan to chyba sceniczna kosmetyka.
No właśnie, w tym się zgadzamy, że muszą być dobre (dokładnie o to mi chodziło, kiedy w poprzednim poście wyrażałam swoje wątpliwości). A w takim razie co jest dobrego w takim Vichy Dermablend? Uważasz, że jest dobry bo jest drogi i z Vichy?
Podaję za blogiem Moja Kosmetykomania skład VD:
http://3.bp.blogspot.com/-aLvgWi3AWp...105MSDCF33.jpg
I koszt 100g talku z allegro:
http://allegro.pl/talk-kosmetyczny-b...590996988.html
To już przynajmniej Kryolan anti-shine zawiera na pierwszym miejscu w składzie puder ryżowy, a talk na drugim. I jest o wiele tańszy niż Vichy... Warto chyba jednak popatrzeć na składy, a nie na markę. Już pominę obecność parabenu na drugim miejscu w składzie, mimo tego wszystkiego, co mówi się na temat ich szkodliwości i ingerowania w układ hormonalny, bo po prostu uważam, że bardzo ciężko jest ich unikać w kosmetykach i nie należy popadać w paranoję. O talku z kolei mówi się, że ma działanie kancerogenne. Też bym nie popadała w paranoję i nie chodzi mi o to, że używanie pudru Vichy mnie zabije (guza mam i bez tego pudru ), po prostu talk jest tani jak barszcz i w dodatku nie każdemu służy, wiele cer zapycha i przetłuszcza (a dla innych jest genialny i matuje na wiele godzin, widziałam nawet, że na kwc Recenzentki polecają sobie puder babydream: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...eam-puder.html - 5 zł za 100 gramów - do używania do twarzy jako pudru matującego, a składowo jest przyjaźniejszy niż Dermablend...). Więc wołanie sobie kupy pieniędzy za 28g talku to chyba lekkie nadużycie?

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Polecam [...] nowy puder Inglot z serii 3S
To są te pudry bez talku i innych takich? Widziałam, testowałam na ręce, cenę mają trochę rozkładającą na łopatki, faktycznie są takie dobre? Bo planuję kupić jak wykończę ryżowy paese, który jest zresztą całkiem miłym matującym produktem, chociaż lepiej go kupować w małych drogeriach, bo w sklepie internetowym i na stoiskach paese cena jest nawet o kilkanaście złotych wyższa...

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2013-10-07 o 00:18
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 12:18   #15
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
No właśnie, w tym się zgadzamy, że muszą być dobre (dokładnie o to mi chodziło, kiedy w poprzednim poście wyrażałam swoje wątpliwości). A w takim razie co jest dobrego w takim Vichy Dermablend? Uważasz, że jest dobry bo jest drogi i z Vichy?
Podaję za blogiem Moja Kosmetykomania skład VD:
http://3.bp.blogspot.com/-aLvgWi3AWp...105MSDCF33.jpg
I koszt 100g talku z allegro:
http://allegro.pl/talk-kosmetyczny-b...590996988.html
To już przynajmniej Kryolan anti-shine zawiera na pierwszym miejscu w składzie puder ryżowy, a talk na drugim. I jest o wiele tańszy niż Vichy... Warto chyba jednak popatrzeć na składy, a nie na markę. Już pominę obecność parabenu na drugim miejscu w składzie, mimo tego wszystkiego, co mówi się na temat ich szkodliwości i ingerowania w układ hormonalny, bo po prostu uważam, że bardzo ciężko jest ich unikać w kosmetykach i nie należy popadać w paranoję. O talku z kolei mówi się, że ma działanie kancerogenne. Też bym nie popadała w paranoję i nie chodzi mi o to, że używanie pudru Vichy mnie zabije (guza mam i bez tego pudru ), po prostu talk jest tani jak barszcz i w dodatku nie każdemu służy, wiele cer zapycha i przetłuszcza (a dla innych jest genialny i matuje na wiele godzin, widziałam nawet, że na kwc Recenzentki polecają sobie puder babydream: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...eam-puder.html - 5 zł za 100 gramów - do używania do twarzy jako pudru matującego, a składowo jest przyjaźniejszy niż Dermablend...). Więc wołanie sobie kupy pieniędzy za 28g talku to chyba lekkie nadużycie?
KOmpletnie nie znam sie na składach, nigdy w to nie ingeruje, testuje wiele rzeczy, żeby móc dobrać coś odpowiedniego. Wcale nie jest tak, że drogi to dobry! I wcale nie jest mi to na ręke , że jest drogi.
Bardzo dziękuję za opinię i co to napisałaś na bank przetestuje te talki i pudry dla dzieci.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:08   #16
zazairena
Przyczajenie
 
Avatar zazairena
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez Ol_Trinket3005 Pokaż wiadomość
Poszukuje jakiegos pudru który bedzie matowił mi twarz przez cały dzień. Mam tendencje do błyszczenia sie buzi. Mam tłustą cerę. Bardzo proszę o jakieś propozycje ...
Nie wiem czy istnieje taki puder który Ci zmatowi twarz na cały dzień. Ja osobiście nie spotkałam się z takowym, a miałam ich już wiele w życiu.
Polecam Ci kupno bibułek matujących
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
zazairena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 23:25   #17
BeautyCandy
Raczkowanie
 
Avatar BeautyCandy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Polecam matujące Essence i nowy puder Inglot z serii 3S
Inglot 3S jest swietny jesli chodzi o mat
__________________

4.1o - Dior Nude Shimmer Instant Illuminating Powder
BeautyCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 23:29   #18
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
KOmpletnie nie znam sie na składach, nigdy w to nie ingeruje, testuje wiele rzeczy, żeby móc dobrać coś odpowiedniego. Wcale nie jest tak, że drogi to dobry! I wcale nie jest mi to na ręke , że jest drogi.
Bardzo dziękuję za opinię i co to napisałaś na bank przetestuje te talki i pudry dla dzieci.
Ja też nie mam jakieś rozległej wiedzy, a kiedyś nie miałam żadnej i generalnie się sugerowałam opiniami. A potem parę razy się okropnie przejechałam (między innymi na polecanym do cery naczynkowej Clinique Redness Solutions), więc poszłam po rozum do głowy i troszkę poczytałam o sprawie. Już pomijając kwestie służenia cerze lub nie - po prostu po to, żeby nie wtapiać pieniędzy w nietrafione produkty.
Jeśli nie masz problemu z używaniem produktów z talkiem to może faktycznie potestuj takie rzeczy jak ten babydream, to żaden koszt, a może będziesz też zadowolona? Ja ostatnio się zastanawiam nad pudrami Ben Nye, tylko nie wiem co w składzie piszczy, no ale póki co konsekwentnie męczę ryżowca.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 19:49   #19
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Ja też nie mam jakieś rozległej wiedzy, a kiedyś nie miałam żadnej i generalnie się sugerowałam opiniami. A potem parę razy się okropnie przejechałam (między innymi na polecanym do cery naczynkowej Clinique Redness Solutions), więc poszłam po rozum do głowy i troszkę poczytałam o sprawie. Już pomijając kwestie służenia cerze lub nie - po prostu po to, żeby nie wtapiać pieniędzy w nietrafione produkty.
Jeśli nie masz problemu z używaniem produktów z talkiem to może faktycznie potestuj takie rzeczy jak ten babydream, to żaden koszt, a może będziesz też zadowolona? Ja ostatnio się zastanawiam nad pudrami Ben Nye, tylko nie wiem co w składzie piszczy, no ale póki co konsekwentnie męczę ryżowca.
A to nie jest ten taki uzywany przez większość amerykańskich celebrytów? Tylko on jest strasznie duży widziałam na all aż 85gram mają opakowania, to prawie 3 razy tyle co nasze normalne
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 20:25   #20
mauifever
Przyczajenie
 
Avatar mauifever
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: tam gdzie tańczą hula hula
Wiadomości: 14
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Ja to używam vichy dermablend, a pozniej pudruje buzie rimmel match perfection i z 6 godz trzyma mi sie matowa skóra, pozniej uzywam bibulek matujacych z body shop z odrobina pudru i jestem zadowolona
Ale to kazdy musi znalezc cos dla siebie a to niestety trwa
mauifever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 23:55   #21
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
A to nie jest ten taki uzywany przez większość amerykańskich celebrytów? Tylko on jest strasznie duży widziałam na all aż 85gram mają opakowania, to prawie 3 razy tyle co nasze normalne
Tak, to ten, ale dla mnie odpada, bo właśnie wyczytałam na blogu Katosu, że są na talku - http://katosu.blogspot.com/2012/08/b...3-odcieni.html . Szkoda. Ale jak ktoś się lubi z talkiem to te pudry są baaaaardzo polecane, a na innym blogu czytałam, że ktoś na allegro kupił odsypkę, więc jak się poszuka to nawet nie trzeba kupować w ciemno.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 08:58   #22
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Jeśli chodzi o Vichy Dermablend, to mi nie podszedł kompletnie. Świeciłam się po nim bardzo szybko, a buzia wyglądała na taką przesuszoną i zmęczoną. Tak przynajmniej było u mnie
Z MF creme puff też miałam do czynienia, zużyłam chyba 3 opakowania, lubiłam ten puder, bo dodatkowo krył. Później stwierdziłam, że w połączeniu z podkładem jest dla mnie za ciężki, lekko mnie zapychał.
Miałam też puder Jadwiga, dla mnie średniak, a także bambusowy z BU. Żaden z nich nie spełniał moich oczekiwań. Za pomocą KWC zakupiłam Kryolan o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...sparentny.html i do tej pory sprawdza się u mnie najlepiej Jest bardzo wydajny, nie wiem kiedy skończę to wielkie opakowanie, a już od dawna się czaję na Ben Nye, bo ma mnóstwo dobrych recenzji https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ge-powder.html Chociaż ciężko stwierdzić, czy będzie lepszy od obecnego Kryolanu, ale ten jak najbardziej polecam
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 20:42   #23
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Maybelline, Affinitone

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...prasowany.html

Rimmel, Stay Matte

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html

To z takich typowych pudrów dających kolor

A z matujących transparentnych:

Puder Bambusowy, Biochemia Urody

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...usowy-100.html

Essence, All About Matt!

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ct-powder.html
__________________
56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 16:49   #24
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Puder dla tłustej cery...

mam b. tłustą cere i używam Rimmel Stay Matte. Oczywiście w połowie dnia muszę użyć bibułki matującej lub chusteczki, po czym lekko się podpudrować, ale to lepsze niż sto razy dziennie używać bibułki matującej
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 12:06   #25
Coccoszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Puder dla tłustej cery...

zapytaj się w drogerii o podkład matujący dla cery tłustej ) na pewno coś Ci polecą, możesz do tego kupić sobie dobry krem matujący pod podkład, oraz bibułki które ściągają nadmiar sebum ) oo i warto zainwestować też w puder transparentny który wykończy make-up i cera nie będzie błyszczeć.
Coccoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 18:06   #26
BabciaGienia
Raczkowanie
 
Avatar BabciaGienia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 394
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Przetestowałam naprawdę wiele kosmetyków matujących i najlepsze to pudry sypkie ELF HD i Essence fix & matte i do nich wrócę, teraz mam nieudany romans z drogim i nieskutecznym Clinique...

Jeśli chodzi o podkłady to u mnie świetnie spisywał się Rvelon Colorstay albo Rimmel Lasting Finish 25h
BabciaGienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 19:36   #27
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Poszukuję sypkiego pudru do cery tłustej. Obecnie używam Max Factora i jestem w miarę zadowolona. Strasznie zawiodłam się na Ben Nye (banana). Kolor super, buzia ładnie wygląda.....trwałość masakra. Cały czas ratowałam się w pracy chusteczkami higienicznymi. Dobrze że kupiłam próbkę na allegro bo inaczej byłabym zła bo on nie jest tani. Widzę że ostatni wpis jest dość dawno. Do tej pory pewnie wyszły jakieś nowości Proszę o radę bo właśnie mi się kończy puder i chcę coś kupic innego. Chciałabym coś w kolorze zbliżonym do babana
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 23:48   #28
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Poszukuję sypkiego pudru do cery tłustej. Obecnie używam Max Factora i jestem w miarę zadowolona. Strasznie zawiodłam się na Ben Nye (banana). Kolor super, buzia ładnie wygląda.....trwałość masakra. Cały czas ratowałam się w pracy chusteczkami higienicznymi. Dobrze że kupiłam próbkę na allegro bo inaczej byłabym zła bo on nie jest tani. Widzę że ostatni wpis jest dość dawno. Do tej pory pewnie wyszły jakieś nowości Proszę o radę bo właśnie mi się kończy puder i chcę coś kupic innego. Chciałabym coś w kolorze zbliżonym do babana
To się raczej nie zdezaktualizowało.
I może powinnaś rozejrzeć się za czymś co nie posiada talku.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 22:36   #29
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Puder dla tłustej cery...

Cytat:
Napisane przez Darde Pokaż wiadomość
ja do tłustej cery używam smashbox halo. to jest puder mineralny, ktory bardzo fajnie matuje cerę a przy tym dobrze nawilża. na razie zamawiam go na coletia.eu, w stacjonarnych drogeriach nie widzialam
Smashbox jest w Sephorze, ale nie wszystkie sklepy mają standy tej marki. Można jednak zamówić on-line. Trzeba tylko sprawdzić, gdzie cena jest korzystniejsza
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-30 23:36:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.